Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά παιδιά δεν υπάρχει ούτε app store ούτε kies. Εμένα ούτε από kies κάνει install. τις κατεβάζω ωραία ωραία και πατάω install και....πάπαλα.

βέβαι δίκιο έχει ο mariosx, η λειτουργία του κιν δεν επηρεάζεται, αλλά δεν έχεις κερδίσει κάτι από το wave.

ένα καταπληκτικό κιν. με φοβερή οθόνη. τα άλλα συν που έχει πχ το iphone δεν τα βλέπεις ποτέ....

 

ούφ μην το γυρίσουμε στο αναπηρικό τηλέφωνο πάλι ε....

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοιτα εγω το μηλοφωνο δεν το παω, αλλά σε θέμα apps είναι φωτιά. Εμάς δεν ξέρω πότε και αν θα έχει κάτι. Πάντως δεν με πολυ-νοιαζει κιόλας. Το κινητό είναι κινητάρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το google maps. Οταν πας στο google widget στην επιφάνεια εργασίας (μεσω 3g δικτυο) και πατήσεις την πυξίδα δεν βγάζει την τρέχουσα τοποθεσία σου, ενώ (νομίζω) όταν πας μέσω wi-fi στην βγάζει κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό κι αν ξέρει πως μπορώ να βρίσκω την θέση μου χρησιμοποιώντας πάντα το google maps.

 

απλως πρεπει να περιμενεις γυρω στα 5 λεπτα για να κλειδωσει το gps γιατι το a-gps δεν λειτουργει.... αν ψαξεις καμια 20 σελιδες πισω κατι αναφερετε για το πως μπορει αυτο να φτιαξει. Εγω δεν το δοκιμασα και περιμενω την 1.2 μπας και φτιαξει.

Καλυτερα να κατεβασεις το gps status και μεσα σε αυτο πατα start gps . οταν δεις πως κλειδωσε μπες στο g maps

Link to comment
Share on other sites

καλά παιδιά δεν υπάρχει ούτε app store ούτε kies. Εμένα ούτε από kies κάνει install. τις κατεβάζω ωραία ωραία και πατάω install και....πάπαλα.

βέβαι δίκιο έχει ο mariosx, η λειτουργία του κιν δεν επηρεάζεται, αλλά δεν έχεις κερδίσει κάτι από το wave.

ένα καταπληκτικό κιν. με φοβερή οθόνη. τα άλλα συν που έχει πχ το iphone δεν τα βλέπεις ποτέ....

 

Υπομονή μέχρι να βγεί η 1.2 official. Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα μέχρι που έβάλα την unofficial 1,2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεματακι που χρειαζομαι λιγη βοηθεια..Οταν ειμαι στο facebook απο το κινητο δεν μπορω να δω ποιοι εχουν κανει like σε καποιους συνδεσμους μου ή καταστασεις και επισης δεν ξερω πως μπορω να κανω κι εγω like ή να προσθεσω σχολιο σε αλλους..Στην εφαρμογη που εχει μονο του το κινητο facebook δεν μπορω να κανω τιποτα απο ολα αυτα.. Την βοηθεια σας παρακαλω..:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεματακι που χρειαζομαι λιγη βοηθεια..Οταν ειμαι στο facebook απο το κινητο δεν μπορω να δω ποιοι εχουν κανει like σε καποιους συνδεσμους μου ή καταστασεις και επισης δεν ξερω πως μπορω να κανω κι εγω like ή να προσθεσω σχολιο σε αλλους..Στην εφαρμογη που εχει μονο του το κινητο facebook δεν μπορω να κανω τιποτα απο ολα αυτα.. Την βοηθεια σας παρακαλω..:wacko:

 

μπες από τον browser στο m.facebook.com

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση ...

Επειδή το σκέφτομαι σοβαρά για το wave είστε ευχαριστημένοι;

Μπορώ να ανοίξω και να διορθώσω doc, xls, ppt, pdf αρχεία;

Είμαι σίγουρος οτι θα βρω την απάντηση σε κάποιο topic αλλά αν κάποιος απαντούσε άμεσα θα με γλίτωνε από πολύ κόπο;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση ...

Επειδή το σκέφτομαι σοβαρά για το wave είστε ευχαριστημένοι;

Μπορώ να ανοίξω και να διορθώσω doc, xls, ppt, pdf αρχεία;

Είμαι σίγουρος οτι θα βρω την απάντηση σε κάποιο topic αλλά αν κάποιος απαντούσε άμεσα θα με γλίτωνε από πολύ κόπο;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

ευχαριστημένος? πάρα πολύ. για να μην ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος θα έπρεπε να έχει τα πάντα πάνω του πράγμα αδύνατο.

μπορείς να τα ανοίξεις αλλά όχι να τα διορθώσεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστημένος? πάρα πολύ. για να μην ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος θα έπρεπε να έχει τα πάντα πάνω του πράγμα αδύνατο.

μπορείς να τα ανοίξεις αλλά όχι να τα διορθώσεις.

GUZGUN ευχαριστώ για την απάντηση

 

Χρειάζεται κάποιο application να εγκατασταθεί για να τα ανοίξω ή έχει ήδη εγκατεστημένο κάποιο δικό του πρόγραμμα;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

GUZGUN ευχαριστώ για την απάντηση

 

Χρειάζεται κάποιο application να εγκατασταθεί για να τα ανοίξω ή έχει ήδη εγκατεστημένο κάποιο δικό του πρόγραμμα;

 

Ευχαριστω

 

Εχει πρόγραμμα αλλα μονο για να τα βλεπεις .... το εχει εγκατεστημενο απ την αρχη

Φανταζομαι στο μελον θα βγει και εφαρμογή για να γράφεις

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα σε όλους.

 

Παράγγειλα τη συσκευή από τη Voda. Αν θυμάμαι καλά θα έρθει με κάποιες εφαρμογές της Voda. Λείπει κάτι από αυτά που έχουν τα άλλα που δεν είναι από Voda; Θεωρείτε καλό να εγκαταστήσω το λειτουργικό χωρίς τις εφαρμογές της Voda.

Ευχαριστώ.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα σε όλους.

 

Παράγγειλα τη συσκευή από τη Voda. Αν θυμάμαι καλά θα έρθει με κάποιες εφαρμογές της Voda. Λείπει κάτι από αυτά που έχουν τα άλλα που δεν είναι από Voda; Θεωρείτε καλό να εγκαταστήσω το λειτουργικό χωρίς τις εφαρμογές της Voda.

Ευχαριστώ.

 

Μακάρι να μην έχεις κάποια προβλήματα που έχουν αναφέρει κατά καιρούς κάποιοι φίλοι εδώ μέσα που το πήραν από Vodafone.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην έχεις κάποια προβλήματα που έχουν αναφέρει κατά καιρούς κάποιοι φίλοι εδώ μέσα που το πήραν από Vodafone.

Δυστυχώς (αν και το απεύχομαι) θα τα έχει αυτά τα προβλήματα. Είμαι και εγώ παθών και ξέρω.

Αλλά πλέον υπάρχει λύση! Θα ακολουθήσει το νούμερο 6 από το επισημασμένο θέμα με τα FAQ για το λειτουργικό bada και θα του λυθεί δια παντός το πρόβλημα με τη Vodafone.

Ξέρεις τι είναι GUZGUN, όχι μόνο να μην μπορείς να κάνεις αναβαθμίσεις, αλλά και να μην μπορείς να κατεβάσεις από το appstore, ούτε μέσω kies, αλλά ούτε και από το τηλέφωνο; Σαν να μην έχεις smartphone. Αλλά πλέον, κάνοντας αυτά, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Είναι σαν μην το αγόρασες από Vodafone.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πολύ.

 

Οπότε, μάλλον θα πρέπει να είναι το πρώτο αυτό που θα κάνω πριν από οτιδήποτε άλλο, δηλαδή να βγάλω έξω τη Voda.;)

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πολύ.

 

Οπότε, μάλλον θα πρέπει να είναι το πρώτο αυτό που θα κάνω πριν από οτιδήποτε άλλο, δηλαδή να βγάλω έξω τη Voda.;)

 

Οχι, θα σου προτεινα να παιξεις μαζι του καμια εβδομαδα, να το συνηθισεις, να διαβασεις και λιγο παραπανω τα σχετικα τοπικ και μετα. Δεν ειναι τοσο αμεσα αναγκαιο στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εταιρικό email περασμένο στο κινητό (exchange). Όταν λάβω ένα email, που έχει κοινοποιηθεί και σε τρίτους, και θελήσω να απαντήσω σε όλους, τότε βάζει και την δική μου διεύθυνση και στέλνει το email και στο εαυτό του δηλ. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό? Ξέρει κάνεις τί μπορεί να φταεί?

Την επιλογή του να μου στέλνει αντίγραφο του email και σε μένα, την έχω ξετικαριζμένη.

Βοήθεια κανείς?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κάποια καλά νέα μάλλον...skype for bada

 

http://www.samfirmware.com/apps/blog/show/5187414-skype-come-to-bada-

 

αμήν και πότε!

Αν έχει και skype δεν με ενδιαφέρει και ούτε ζηλεύω κανένα άλλο κινητό!.... αλήθεια . . . τι άλλο θέλουμε;;;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

αμήν και πότε!

Αν έχει και skype δεν με ενδιαφέρει και ούτε ζηλεύω κανένα άλλο κινητό!.... αλήθεια . . . τι άλλο θέλουμε;;;

 

Εγώ; 3 πράγματα θέλω. Το skype δεν μ' ενδιαφέρει... (με σειρά προτεραιότητας)

 

1. SIP client

2. PingChat

3. Social Hub Premium

 

και είμαι Comple 100%

 

όχι πως έχω παράπονο τώρα, αλλά στον κάθε ένα νομίζω λείπουν 2-3 πραγματάκια (από ΚΑΘΕ κινητό βέβαια)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

μονο εγω θελω κατι να κατεβαζει torrent???

 

Όχι είμαι κ εγώ...

Αν ενσωματώσει και συμπιεστή/αποσυμπιεστή αρχείων στον file manager θα φύγει πολύ μπροστά...Υπάρχει ήδη εφαρμογή αλλά άλλο το να το έχεις στον file manager...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

αμήν και πότε!

Αν έχει και skype δεν με ενδιαφέρει και ούτε ζηλεύω κανένα άλλο κινητό!.... αλήθεια . . . τι άλλο θέλουμε;;;

 

Lets see...

 

1. Πραγματικό multitasking

2. Αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας

3. Ολοκληρωμένο Kies χωρίς προβλήματα αναβάθμισης ή σύνδεσης με το κιινητό

4. Speed dial

5. Το ρημάδι το Enter να λειτουργεί για αλλαγή γραμμής σε καταχώρηση ημερολογίου ή σημείωση σε επαφή

6. Συντομεύσεις εφαρμογών στις αρχικές οθόνες

7. Να μπορείς να το λειτουργείς όταν είναι συνδεδεμένο μέσω USB στο pc

8. Περισσότερες εφαρμογές ως εναλλακτικές για την ίδια χρήση (πχ χάρτες, σύνταξη sms, προβολή αρχείων κλπ)

9. Καλύτερη υλοποίηση Facebook

10. Να είναι πλήρως λειτουργικό όταν η μπαταρία φτάσει κάτω από 10%

 

Νομίζω πως τα περισσότερα είναι βασικά αν θέλουμε να μιλάμε για πραγματικό smartphone...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα livewallpapers μου λειπουν ...Αντε να γινει κατι να δωσουμε ζωη στν αρχικη μας ο8ονη..:p Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια νέα με το Skype! Τώρα θέλω VPN, το Social Premium Hub και καλύτερη διαχείριση μνήμης/smoothness στον browser. Κατά τα άλλα νιώθω πλήρης με αυτή την κινητάρα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...