Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οσον αφορα τη ληψη βιντεο, οταν τραβατε με μεγιστη αναλυση , ειναι ικανοποιητικη η αποδοση ? Γιατι μου φαινεται πως σε κατι βιντεος που ειχα δει reviews κολλαγε λιγο σε αυτες τις περιπτωσει ς..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια οσον αφορα τη ληψη βιντεο, οταν τραβατε με μεγιστη αναλυση , ειναι ικανοποιητικη η αποδοση ? Γιατι μου φαινεται πως σε κατι βιντεος που ειχα δει reviews κολλαγε λιγο σε αυτες τις περιπτωσει ς..

 

Μονο ικανοποιητικη; Ειναι οτι πιο τελειο εχω δει μεχρι τωρα σε κινητο απλα :)

Κανενα κολλημα, dont worry.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την αποψη σας για αυτο που περνώ τις τελευτέες 5 μερες.

Το speaker σταμάτησε ξαφνικα να δουλευει.Το wave μου το αγορασα πριν 1 μήνα απο εταιρία κινητών (πολυ γνωστη) στην Κυπρο. Το πήρα για να το κοιτάξουν και αυτοι το έστειλαν στο service της samsung στην Κυπρο. Μετά που με είχαν στο κλασ.... και μετα που αρνήθηκαν να μου δωσουν ενα τηλ εποικινωνιας με το service(samsung) καταφερα να βρω το τηλ και να μιλήσω με τον τεχνικό που ειδε το κινητο μου. Μου ειπε κατα λεξη οτι το speaker ειναι ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ και οτι θα πρεπει να παραγγειλουν αλλο απο το εξωτερικο για να μου το αντικαταστήσουν!!! Οταν του εξηγησα οτι το κινητο αφου εχει ελαττωματικο τοτε ισως να εχει και αλλα ελαττωματα μου απαντησε οτι αυτη ειναι η πολιτικη τους. ΟΚ, δεκτο λεω εγώ και πηγα πίσω στην εταιρια που μου το πουλησε. Τους εξηγησα οτι δεν μπορω να περιμενω αλλες 10-15 μερες αλλα και οτι δεν θεωρω λογικο να μην μου αντικαταστησουν το τηλ και να εχουν αυτοι να κανουν με την samsung που τους εδωσε ελαττωματικο κινητο να πουλήσουν. Ακουστε απαντηση : " Εχετε απολυτο δικαιο αλλα για αυτο αποφασιζει μονο ο ιδιοκτητης τις εταιριας ο οποιος επιμενει οτι πρεπει να σας αλλαξουν το speaker και αν μετα απο αυτο υπαρχει προβλημα τοτε θα το αντικαταστήσουν." Αρνηθηκα και τους ειπα να πάνε να ......... και ζητησα να μου επιστρεψουν πισω το κινητο μου χώρις να το αγγιξουν!! Δεν ξερω παιδιά ισως να εκανα βλακεια αλλα πραγματικα εχω βαρεθει τον καθε τυχοδιωκτη της αρπακτής. Τα 400 που τους εσκασα να τα χαιρονται.Ελπιζω να μην βρεθει κανεις αλλος στη θεση που βρεθηκα με αυτους τους τυπους. Σας ευχαριστω. Καλη σας νυκτα.

 

Αντικατάσταση με νέα συσκευή γίνεται μόνο εντός της DOA περιόδου, που είναι 7 ημέρες από την ημέρα αγοράς. Σε όλες τις υπόλοιπες περιπτώσεις δε γίνεται αντικατάσταση, αλλά επισκευή. Το ότι ήταν ελαττωματικό το ακουστικό άλλωστε, δε σημαίνει πως θα είναι και άλλα μέρη του τηλεφώνου ελαττωματικά, από πού προκύπτει αυτό το συμπέρασμα; :wacko:

 

Κοινώς, ή κρατάς ένα χαλασμένο τηλέφωνο(το οποίο μπορεί να επισκευαστεί δωρεάν εφόσον η βλάβη δεν προκλήθηκε από εσένα) ή το πας για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την αποψη σας για αυτο που περνώ τις τελευτέες 5 μερες.

Το speaker σταμάτησε ξαφνικα να δουλευει.Το wave μου το αγορασα πριν 1 μήνα απο εταιρία κινητών (πολυ γνωστη) στην Κυπρο. Το πήρα για να το κοιτάξουν και αυτοι το έστειλαν στο service της samsung στην Κυπρο. Μετά που με είχαν στο κλασ.... και μετα που αρνήθηκαν να μου δωσουν ενα τηλ εποικινωνιας με το service(samsung) καταφερα να βρω το τηλ και να μιλήσω με τον τεχνικό που ειδε το κινητο μου. Μου ειπε κατα λεξη οτι το speaker ειναι ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ και οτι θα πρεπει να παραγγειλουν αλλο απο το εξωτερικο για να μου το αντικαταστήσουν!!! Οταν του εξηγησα οτι το κινητο αφου εχει ελαττωματικο τοτε ισως να εχει και αλλα ελαττωματα μου απαντησε οτι αυτη ειναι η πολιτικη τους. ΟΚ, δεκτο λεω εγώ και πηγα πίσω στην εταιρια που μου το πουλησε. Τους εξηγησα οτι δεν μπορω να περιμενω αλλες 10-15 μερες αλλα και οτι δεν θεωρω λογικο να μην μου αντικαταστησουν το τηλ και να εχουν αυτοι να κανουν με την samsung που τους εδωσε ελαττωματικο κινητο να πουλήσουν. Ακουστε απαντηση : " Εχετε απολυτο δικαιο αλλα για αυτο αποφασιζει μονο ο ιδιοκτητης τις εταιριας ο οποιος επιμενει οτι πρεπει να σας αλλαξουν το speaker και αν μετα απο αυτο υπαρχει προβλημα τοτε θα το αντικαταστήσουν." Αρνηθηκα και τους ειπα να πάνε να ......... και ζητησα να μου επιστρεψουν πισω το κινητο μου χώρις να το αγγιξουν!! Δεν ξερω παιδιά ισως να εκανα βλακεια αλλα πραγματικα εχω βαρεθει τον καθε τυχοδιωκτη της αρπακτής. Τα 400 που τους εσκασα να τα χαιρονται.Ελπιζω να μην βρεθει κανεις αλλος στη θεση που βρεθηκα με αυτους τους τυπους. Σας ευχαριστω. Καλη σας νυκτα.

Τι έγινε; το έδωσες ξανά για επισκευή;

Αν επιτρέπεται από που το πήρες; Και τι firmware είχε πάνω..;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση με νέα συσκευή γίνεται μόνο εντός της DOA περιόδου, που είναι 7 ημέρες από την ημέρα αγοράς. Σε όλες τις υπόλοιπες περιπτώσεις δε γίνεται αντικατάσταση, αλλά επισκευή. Το ότι ήταν ελαττωματικό το ακουστικό άλλωστε, δε σημαίνει πως θα είναι και άλλα μέρη του τηλεφώνου ελαττωματικά, από πού προκύπτει αυτό το συμπέρασμα; :wacko:

 

Κοινώς, ή κρατάς ένα χαλασμένο τηλέφωνο(το οποίο μπορεί να επισκευαστεί δωρεάν εφόσον η βλάβη δεν προκλήθηκε από εσένα) ή το πας για επισκευή.

 

(Sorry for the Greeklish but my pc at work doesnt have Greek)

 

1) Pou ksero ego an alla meri tou til. den einai elattomatika?

2) To kinito den to agoarasa mazi me auton pou mou to poulise(ti tha ginei, tha to exo 1 ebdomada ego kai 3 ebvomades to service tis samsung giati den exoun antallaktiko?)

3) Ara, apo kainourgio ginete refurbished (Afou itan elattomatiko to provlima ipirxe apo day 1,apla ekdilothike sto mina!! Apla agorasa ena elattomatiko til (na apo pou prokiptei to simperasma.

 

Opos kai na xei sas euxaristo olous gia tin apopsi sas.

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ρε φίλε αλλα γιατί δεν αφήνεις το τηλ στο service να στο φτιάξουν δωρεάν και όποτε στο φτιάξουν, παρά αναλώνεσαι σε υποθέσεις και ιστορίες? δηλαδή όταν έχει πρόβλημα σε κάποιο εξάρτημα του ενα κινητό, αυτομάτως και τα υπόλοιπα εξαρτήματα του απεργούν για συμπαράσταση? φτιάξε το κινητό του να το χαρείς γιατί όντως είναι καταπληκτικό τηλ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, καταλαθος μπηκα στο Dolphin χωρις να ειμαι συνδεδεμενος σε καποιο Wifi και κοκκινισε το 3G σηματακι που εχει πανω αριστερα κ τραβουσε μαλλον internet απο την καρτα και με χρεωσε. Πως το απενεργοποιω να μην τραβαει απτην καρτα ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, καταλαθος μπηκα στο Dolphin χωρις να ειμαι συνδεδεμενος σε καποιο Wifi και κοκκινισε το 3G σηματακι που εχει πανω αριστερα κ τραβουσε μαλλον internet απο την καρτα και με χρεωσε. Πως το απενεργοποιω να μην τραβαει απτην καρτα ?

 

Θα πας Ρυθμίσεις - Δυνατότητα σύνδεσης - Δίκτυο - Λειτουργία δικτύου(το δεύτερο) και θα επιλέξεις GSM 900/1800

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ρε φίλε αλλα γιατί δεν αφήνεις το τηλ στο service να στο φτιάξουν δωρεάν και όποτε στο φτιάξουν, παρά αναλώνεσαι σε υποθέσεις και ιστορίες? δηλαδή όταν έχει πρόβλημα σε κάποιο εξάρτημα του ενα κινητό, αυτομάτως και τα υπόλοιπα εξαρτήματα του απεργούν για συμπαράσταση? φτιάξε το κινητό του να το χαρείς γιατί όντως είναι καταπληκτικό τηλ

 

:lol: Me ekanes kai gelasa re file, na sai kala..:lol:

Analothika file giati den exoun to eksartima (prepei na ginei paraggelia) kai sigoura tha theli akomi 2-3 vdomades na ftiaxtei:(

Link to comment
Share on other sites

:lol: Me ekanes kai gelasa re file, na sai kala..:lol:

Analothika file giati den exoun to eksartima (prepei na ginei paraggelia) kai sigoura tha theli akomi 2-3 vdomades na ftiaxtei:(

 

Ξέχωρα που δεν καταλαβαίνω την αντίδρασή σου (να μην φτιάξεις το τηλεφωνο, αν και όλοι σου λένε το αντίθετο), εγώ θα σου πρότεινα το εξής. Μίλα με την εταιρεία και πες τους να προχωρήσουν στην παραγγελία, μόνον που επειδή εσύ χρειάζεσαι το τηλέφωνο και ούτως ή άλλως σαν συσκευή είναι πλήρως λειτουργική (με ένα BTHF) να σου το επιστρέψουν ώστε να κάνεις και εσύ την δουλειά σου και όταν έρθει το ανταλακτικό να σε ειδοποιήσουν ώστε να τους το πας για φτιάξημο. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος λόγος να "κάθεται" το τηλέφωνο στο ράφι τους, αντί να το δουλεύεις, αφού το μόνο θέμα του είναι το ακουστικό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

An valete sto google ¨samsung s8500 DNS failed¨tha deite posoi exoun provlima me to internet k to samsung

to metaniosa pou to pira ,paliokinito einai kai nevriazo me tis etairies pou vgazoun sto emporio tilefona me provlimata ,eite legonte samsung eite legonte iphone eite legonte opos allios nanai.

Eimai sto eksoteriko k agorasa auto to kinito gia na mporo na mpaino me to kinito sto internet k to apotelesma einai na min mporo eksaitias tou DNS kolimatos pou trone ta samsung

Psakste ligo to thema prin to agorasete an eiste ipopsifioi agorastes

Fotografies kai video de to sizito einai katapliktiko

I othoni tou katapliktiki

Epikentrono to provlima sto internet kai tin sindesi (wifi)

Signomi pou grafo me greekglish alla den exoun elliniki gramatoseira edo

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω κατι απο τα apps κατεβασα το layar ειναι ενεργο στο wave ειμαι λιγο ασχετος γι΄αυτο θελω βοηθεια ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, καταλαθος μπηκα στο Dolphin χωρις να ειμαι συνδεδεμενος σε καποιο Wifi και κοκκινισε το 3G σηματακι που εχει πανω αριστερα κ τραβουσε μαλλον internet απο την καρτα και με χρεωσε. Πως το απενεργοποιω να μην τραβαει απτην καρτα ?

 

Θα πας Ρυθμίσεις - Δυνατότητα σύνδεσης - Δίκτυο - Λειτουργία δικτύου(το δεύτερο) και θα επιλέξεις GSM 900/1800

 

Και σε GSM παλι θα συνδεεται και θα σου τρωει καρτα.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να πας Ρυθμισεις - Ρυθμισεις Συνδεσης και να απενεργοποιησεις την χρηση δεδομενων πακετου.

 

An valete sto google ¨samsung s8500 DNS failed¨tha deite posoi exoun provlima me to internet k to samsung

to metaniosa pou to pira ,paliokinito einai kai nevriazo me tis etairies pou vgazoun sto emporio tilefona me provlimata ,eite legonte samsung eite legonte iphone eite legonte opos allios nanai.

Eimai sto eksoteriko k agorasa auto to kinito gia na mporo na mpaino me to kinito sto internet k to apotelesma einai na min mporo eksaitias tou DNS kolimatos pou trone ta samsung

Psakste ligo to thema prin to agorasete an eiste ipopsifioi agorastes

Fotografies kai video de to sizito einai katapliktiko

I othoni tou katapliktiki

Epikentrono to provlima sto internet kai tin sindesi (wifi)

Signomi pou grafo me greekglish alla den exoun elliniki gramatoseira edo

 

Καλα παλιοκινητο δεν ειναι σε καμια περιπτωση. Το οτι εσυ δεν μπορεις να κανεις κατι, δεν σημαινει οτι παντα φταει το κινητο. Δηλαδη ολοι εμεις που δεν εχουμε προβλημα;

Το οτι μπορει να φταιει firewall του router ή του pc το εχεις ψαξει; Δοκιμασε να συνδεθεις για λιγο μεσω δικτυου, συνδεεται τοτε;

Μην παραπληροφορουμε ομως οτι ειναι γενικο προβλημα γιατι ΔΕΝ ειναι.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα την αποψη σας για αυτο που περνώ τις τελευτέες 5 μερες.

Το speaker σταμάτησε ξαφνικα να δουλευει.Το wave μου το αγορασα πριν 1 μήνα απο εταιρία κινητών (πολυ γνωστη) στην Κυπρο. Το πήρα για να το κοιτάξουν και αυτοι το έστειλαν στο service της samsung στην Κυπρο. Μετά που με είχαν στο κλασ.... και μετα που αρνήθηκαν να μου δωσουν ενα τηλ εποικινωνιας με το service(samsung) καταφερα να βρω το τηλ και να μιλήσω με τον τεχνικό που ειδε το κινητο μου. Μου ειπε κατα λεξη οτι το speaker ειναι ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ και οτι θα πρεπει να παραγγειλουν αλλο απο το εξωτερικο για να μου το αντικαταστήσουν!!! Οταν του εξηγησα οτι το κινητο αφου εχει ελαττωματικο τοτε ισως να εχει και αλλα ελαττωματα μου απαντησε οτι αυτη ειναι η πολιτικη τους. ΟΚ, δεκτο λεω εγώ και πηγα πίσω στην εταιρια που μου το πουλησε. Τους εξηγησα οτι δεν μπορω να περιμενω αλλες 10-15 μερες αλλα και οτι δεν θεωρω λογικο να μην μου αντικαταστησουν το τηλ και να εχουν αυτοι να κανουν με την samsung που τους εδωσε ελαττωματικο κινητο να πουλήσουν. Ακουστε απαντηση : " Εχετε απολυτο δικαιο αλλα για αυτο αποφασιζει μονο ο ιδιοκτητης τις εταιριας ο οποιος επιμενει οτι πρεπει να σας αλλαξουν το speaker και αν μετα απο αυτο υπαρχει προβλημα τοτε θα το αντικαταστήσουν." Αρνηθηκα και τους ειπα να πάνε να ......... και ζητησα να μου επιστρεψουν πισω το κινητο μου χώρις να το αγγιξουν!! Δεν ξερω παιδιά ισως να εκανα βλακεια αλλα πραγματικα εχω βαρεθει τον καθε τυχοδιωκτη της αρπακτής. Τα 400 που τους εσκασα να τα χαιρονται.Ελπιζω να μην βρεθει κανεις αλλος στη θεση που βρεθηκα με αυτους τους τυπους. Σας ευχαριστω. Καλη σας νυκτα.

 

Κοιτα ειναι οντως εκνευριστικο το οτι σου συνεβη αυτο.

Εγω προτεινω να τους πεις να το παραγγειλουν και μολις ερθει να το πας και να στο αλλαξουν, αν δεις οτι αργουν να το φερουν να τους παιρνεις συνεχεια τηλεφωνο και να τους τα χωνεις και αν το παιζουν εξυπνοι απειλησε ή και κανε μια καταγγελια να δουμε μετα.

Παντως το οτι ειναι το speaker ελλατωματικο δεν σημαινει οτι ειναι ολο το κινητο.

 

και κατι ακομα το ρολοι τοθ htc πως το βαζουμε στο wave?

 

Παιρνεις το αρχειο .wgt και το περνας στο τηλεφωνο ή στην καρτα μνημης, μετα απλα το τρεχεις και περιμενεις λιγα δευτερολεπτα και εισαι ετοιμος.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

An valete sto google ¨samsung s8500 DNS failed¨

 

Σ' εμένα "Αποτυχία DNS" βγάζει μόνο όταν προσπαθώ να μπω στο WIND PLUS, μέσω WiFi.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Όσο περνάει ο καιρός το λατρεύω πιο πολύ αυτό το κινητό.Μόνο κανα dest η igo8 και θα είμασταν κομπλέ.

Να ρωτήσω κάτι ακόμη.Έβαλα 2 εφαρμογές που δείχνουν το ποσοστό μπαταρίας και ενώ απο τις ρυθμίσεις του κινητού βλέπω ότι έχει 75% τα άλλα δύο προγραμματάκια δείχνουν και τα δύο 65%.Ποιο είναι σωστό?Όσοι το έχετε βάλει σας δείχνει τέτοια απόκλιση?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διάβασα οι εφαρμογές για το ποσοστό της μπαταρίας έχουν όντως απόκλιση οπότε καλύτερα να το βλέπεις από τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Όσο περνάει ο καιρός το λατρεύω πιο πολύ αυτό το κινητό.Μόνο κανα dest η igo8 και θα είμασταν κομπλέ.

Να ρωτήσω κάτι ακόμη.Έβαλα 2 εφαρμογές που δείχνουν το ποσοστό μπαταρίας και ενώ απο τις ρυθμίσεις του κινητού βλέπω ότι έχει 75% τα άλλα δύο προγραμματάκια δείχνουν και τα δύο 65%.Ποιο είναι σωστό?Όσοι το έχετε βάλει σας δείχνει τέτοια απόκλιση?

 

Απόκλιση δείχνει και σε μένα, άλλοτε μικρή άλλοτε μεγαλύτερη. Εγώ εμπιστεύομαι βασικά του κινητού και όχι αυτά τα προγραμματάκια..άσε που τα έχω βγάλει κιόλας

Link to comment
Share on other sites

An valete sto google ¨samsung s8500 DNS failed¨tha deite posoi exoun provlima me to internet k to samsung

to metaniosa pou to pira ,paliokinito einai kai nevriazo me tis etairies pou vgazoun sto emporio tilefona me provlimata ,eite legonte samsung eite legonte iphone eite legonte opos allios nanai.

Eimai sto eksoteriko k agorasa auto to kinito gia na mporo na mpaino me to kinito sto internet k to apotelesma einai na min mporo eksaitias tou DNS kolimatos pou trone ta samsung

Psakste ligo to thema prin to agorasete an eiste ipopsifioi agorastes

Fotografies kai video de to sizito einai katapliktiko

I othoni tou katapliktiki

Epikentrono to provlima sto internet kai tin sindesi (wifi)

Signomi pou grafo me greekglish alla den exoun elliniki gramatoseira edo

 

 

 

 

ΔΕN φταιει το κινητο για το προβλημα που εχεις αλλα το MODEM.Πρεπει να αλλαξεις κατι στο modem ωστε να συνδε8ει .

Το ειχα και εγω αυτο το προβλημα μεχρι που εψαξα λιγο τις ρυ8μισεις του modem μου και ολα οκ

.Σε ολα τα Hotspots της Πολης μου μπαινει αστραπιαια ,ο browser φορτωνει πιο γρηγορα και απο τον αδερφο μου που εχει το desire.Eισαι πολυ λα8ος φιλε φιλικα

Edited by droper_05
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα,ενδιαφέρομαι και εγώ για το wave αλλά με προβληματίζει το gps του καθώς έχει προς το παρόν μόνο το route66 το οποίο είναι επι πληρωμή και έχει λίγο παλιά εμφάνιση ενώ τα nokia για παράδειγμα όπως το x6 έχουν εφ'ορου ζωής δωρεάν πλοήγηση με τους ovi χάρτες οι οποίοι απ'οτι έχω διαβάσει είναι πολύ καλοί..Καθώς κάνω και κάποια ταξίδια στο εξωτερικό θα με ενδιέφερε ένα καλό gps στο κινητό..Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο έστω και αν φανεί σε κάποιους βλακεία.Αποκλείεται η samsung να εγκαταλείψει το bada os σε κανένα χρόνο και να μας μείνουν τα κινητά χωρίς υποστήριξη? Το μέλλον πιστεύω πως είναι το android,πόσα λειτουργικά να επιβιώσουν τελοσπάντων..

 

Αν όντως το παρατήσει η Samsung να'σαι σίγουρος πως θα βγει android για το wave.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα έβγαλα και εγώ μόλις αφού δε λειτουργούν σωστά.Το έχω ξαναρωτήσει στο παρελθόν αλλά θα το ξαναρωτήσω:rolleyes:.Μήπως υπάρχει κάποιο εικονίδιο για το ποστοστό μπαταρίας στην αρχική οθόνη?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα,ενδιαφέρομαι και εγώ για το wave αλλά με προβληματίζει το gps του καθώς έχει προς το παρόν μόνο το route66 το οποίο είναι επι πληρωμή και έχει λίγο παλιά εμφάνιση ενώ τα nokia για παράδειγμα όπως το x6 έχουν εφ'ορου ζωής δωρεάν πλοήγηση με τους ovi χάρτες οι οποίοι απ'οτι έχω διαβάσει είναι πολύ καλοί..Καθώς κάνω και κάποια ταξίδια στο εξωτερικό θα με ενδιέφερε ένα καλό gps στο κινητό..Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο έστω και αν φανεί σε κάποιους βλακεία.Αποκλείεται η samsung να εγκαταλείψει το bada os σε κανένα χρόνο και να μας μείνουν τα κινητά χωρίς υποστήριξη? Το μέλλον πιστεύω πως είναι το android,πόσα λειτουργικά να επιβιώσουν τελοσπάντων..

 

Κοιτα το ovi maps για μενα ειναι οτι πιο κορυφαιο εχω δει σε χαρτες για κινητο, δωρεαν δεν ειναι, απλα το κοστος μπαινει μεσα στην τιμη του κινητου οταν το αγοραζεις.

 

Το route66 δεν ειναι ασχημο, αλλα πρεπει να δωσεις 40 ευρω για χαρτες Δυτικης Ευρωπης ασε που θα βγει και N-drive και Sygic και μπορει να ειναι πιο φτηνα. Απο την αλλη 40 ευρω για lifetime χαρτες δεν ειναι πολλα.

Παντως αν θες πολυ gps, τοτε προτιμησε Νοκια με ovi maps.

 

Οσο για το 2ο, απο αυτα που βλεπω μεχρι τωρα, θεωρω δυσκολο να παρατησει το Bada, εχει επενδυσει πολλα και βγαινουν πολλα ακομα κινητα με bada.

Προσφατα η Samsung δηλωσε οτι θα συνεχισει με τα 2 αυτα λειτουργικα (Android & Bada), μαλλον στα ακριβα μοντελα θα βαζει Android και στα φτηνοτερα Bada.

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα η Samsung δηλωσε οτι θα συνεχισει με τα 2 αυτα λειτουργικα (Android & Bada), μαλλον στα ακριβα μοντελα θα βαζει Android και στα φτηνοτερα Bada.

 

Μου εδωσες μαχαιρια φιλε μου τωρα :ninja:. 8ελω να πιστευω οτι δεν εχεις δικιο και οτι η samsung δεν 8α εχει bada μονο για το φτηνα μοντελα της.400 ευρω αλλωστε δεν τα λες λιγα.8ελω να δω Bada phone και με καλυτερα χαρακτηριστικα απο το wave(στο μελλον) ωστε να το παρουν ολοι πιο ζεστα το ζητημα bada.Και οχι να αρχησουν να βγαζουν κινητα bada με κοστος πολυ μικρο.

Η αποψη μου ειναι οτι 8α πρεπει το ευρος κοστους των bada phones να ειναι μεγαλο και για ολους τους χρηστες.

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...