Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπό το πρωί στις 9 μέχρι τώρα ,δηλαδή 12 ώρες συνεχόμενα σκαλίζω το κινητό και είναι στο ίντερνετ

Είναι λογικό να έπεσε η μπαταρία στην μια μπάρα ή δεν θα έπρεπε ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης όσους τους ενδιαφέρει το text reflow ας δοκιμάσουν τον opera mini 5.1 java.

Μόλις την εγκατέστησα αλλά είναι κακάσχημη. Πώς γίνεται να φαίνεται σε full screen και να μη βγάζει το εικονικό χειριστήριο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βλακεία το parlingo

δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το msn με κάμερα ή ήχο

Είναι μόνο για text ανταλλαγή κειμένου

Απαγοήτευση .....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα αλλά είναι κακάσχημη. Πώς γίνεται να φαίνεται σε full screen και να μη βγάζει το εικονικό χειριστήριο;

 

try this:

λογικά θα κάνει και για το wave αφού έχουν την ίδια ανάλυση οθόνης...
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα αλλά είναι κακάσχημη. Πώς γίνεται να φαίνεται σε full screen και να μη βγάζει το εικονικό χειριστήριο;

Δεν γινεται αυτό είναι το θέμα.

ο build in browser είναι πολύ ανώτερος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και pinch to zoom ο Opera mini, έτσι δεν είναι;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μηπως ξερει καποιος να μου πει 1) τι sar εχει το wave? ειναι πολυ?

2) θελω να παρω μνημη για το κινητο ποσα GB να παρω?

θα αργει αμα ειναι πολλα τα GB? Με 2 GB μνημη ποσο βιντεο τραβαω σε HD?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και pinch to zoom ο Opera mini, έτσι δεν είναι;

ούτε αυτόματη προσαρμογή οθόνης έχει. είναι fixed.

εχω την εντύπωση όμως ότι το χειριστήριο που βγάζει κάτω μονίμως είναι του wave. το είχα δει και σε άλλη εφαρμογή παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου απαντησει καποιος αν τα κουμπια που εχει το handsfree μπορεις να τα χρησιμοποιησεις για να αλλαξεις σταθμους στο ραδιο και αν το gps ειναι δωρεαν...Επισης η ποιοτητα του ηχου ειναι καλη?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου απαντησει καποιος αν τα κουμπια που εχει το handsfree μπορεις να τα χρησιμοποιησεις για να αλλαξεις σταθμους στο ραδιο και αν το gps ειναι δωρεαν...Επισης η ποιοτητα του ηχου ειναι καλη?

 

Η ποιότητα του ήχου γενικά είναι πολύ καλή και με τα ακουστικά της samsung ακόμα καλύτερη. Το κουμπί που έχουν όμως είναι μόνο για απάντηση κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου απαντησει καποιος αν τα κουμπια που εχει το μπορεις να τα χρησιμοποιησεις για να αλλαξεις σταθμους στο ραδιο και αν το gps ειναι δωρεαν...Επισης η ποιοτητα του ηχου ειναι καλη?

 

Όχι δε μπορείς να αλλάξεις τους σταθμούς απο το handsfree.

Έχει ενσωματωμένο GPS.

Η ποιότητα ήχου και η ένταση αυτού ίσως και ανώτερη από το Ν82 (μέχρι πρόσφατα προσωπικά το θεωρούσα κορυφαίο σ'αυτό).

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μηπως ξερει καποιος να μου πει 1) τι sar εχει το wave? ειναι πολυ?

2) θελω να παρω μνημη για το κινητο ποσα GB να παρω?

θα αργει αμα ειναι πολλα τα GB? Με 2 GB μνημη ποσο βιντεο τραβαω σε HD?

 

1) SAR EU: 0.99 W/kg (head)

2)Card slot: microSD, up to 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μηπως ξερει καποιος να μου πει 1) τι sar εχει το wave? ειναι πολυ?

2) θελω να παρω μνημη για το κινητο ποσα GB να παρω?

θα αργει αμα ειναι πολλα τα GB? Με 2 GB μνημη ποσο βιντεο τραβαω σε HD?

Link to comment
Share on other sites

Σειρα μου , το κινητο γραφει αυτα αν πατησω *#1234#

 

SW VER

S8500XXJF7

 

CSC VER

S8500XCJF3

 

ποια η διαφορα? και γιατι στο μεν εχει την JF7 και στο δε εχει την JF3? Πρεπει να ειναι ετσι απο οταν το πηρα (ισως λογω παραεισαγωγης να εβαλαν την εκδοση μονοι τους? δεν ξερω)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα αλλά είναι κακάσχημη. Πώς γίνεται να φαίνεται σε full screen και να μη βγάζει το εικονικό χειριστήριο;

 

ούτε αυτόματη προσαρμογή οθόνης έχει. είναι fixed.

εχω την εντύπωση όμως ότι το χειριστήριο που βγάζει κάτω μονίμως είναι του wave. το είχα δει και σε άλλη εφαρμογή παλιότερα.

 

Δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα. Για ψάξτε το λίγο. Έχουν ξαναειπωθεί αυτά.

Για παράδειγμα για δείτε λιγάκι τις 3 τελείες στο μέσσον, όταν ανοίγετε το παχνίδια και άλλα. Υπάρχει επιλογή εκεί για το εικονικό πληκτρολόγιο. Ποιος είπε ότι δεν έχει αυτόματη προσαρμογή. Για κοιτάξτε λίγο τα μενού της.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα. Για ψάξτε το λίγο. Έχουν ξαναειπωθεί αυτά.

Για παράδειγμα για δείτε λιγάκι τις 3 τελείες στο μέσσον, όταν ανοίγετε το παχνίδια και άλλα. Υπάρχει επιλογή εκεί για το εικονικό πληκτρολόγιο. Ποιος είπε ότι δεν έχει αυτόματη προσαρμογή. Για κοιτάξτε λίγο τα μενού της.

 

Σωστός! Δεν τις είχα βρει αυτές τις ρυθμίσεις. Τώρα δείχνει πολύ πιο καλά τις σελίδες ο opera. Επίσης έχει ωραίοτερο UI και περισσότερες επιλογές... όπως image quality αλλά υστερεί σε άλλα π.χ multitouch / flash κτλ...

Ελπίζω να βελτιωθεί ο dolphin εφόσον ο opera αν και java μπορεί να είναι τόσο καλός.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

ΤΟ SAR 0,99 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ? Η ΛΙΓΟ?

ΤΟ 32 GB ΜΝΗΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΩΤΕΡΗ?

ΜΕ 2 GB ΜΝΗΜΗ ΠΟΣΟ ΒΙΝΤΕΟ ΓΡΑΦΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ HD?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

ΤΟ SAR 0,99 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ? Η ΛΙΓΟ?

ΤΟ 32 GB ΜΝΗΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΩΤΕΡΗ?

ΜΕ 2 GB ΜΝΗΜΗ ΠΟΣΟ ΒΙΝΤΕΟ ΓΡΑΦΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ HD?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Το 0,99 sar είναι κάπου στην μέση βασικά..

Τα 32gb είναι η ανώτερη,παραπάνω δεν παίρνει...

Κάπου στα 40 λεπτά πολύ χοντρικά...

 

(Από τα 2gb που έχει μνήμη το κινητό,σου δίνει δυνατότητα να αποθηκεύσεις μόνο στα 600mb από τα 2gb...τα υπόλοιπα τα έχει για να αποθηκεύεις εφαρμογές και το λογισμικό του κινητού..δεν μπορείς να τα χρησιμιποιήσεις για κάτι άλλο...οπότε αν θες hd βίντεο θα πάρεις μνήμη οπωςδήποτε...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

ΤΟ SAR 0,99 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ? Η ΛΙΓΟ?

ΤΟ 32 GB ΜΝΗΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΩΤΕΡΗ?

ΜΕ 2 GB ΜΝΗΜΗ ΠΟΣΟ ΒΙΝΤΕΟ ΓΡΑΦΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ HD?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Δεν μπορούμε να σου πούμε αν είναι λίγο ή πολύ.

Το maximum επιτρεπτό από την ανάλογη εταιρία όπου ελέγχονται τα τηλέφωνα είναι 2watt για την Ευρώπη αν δεν κάνω λάθος.

 

Τώρα για το HD recording εμένα ένα βίντεο του ενός λεπτού βγήκε 80MB.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εγώ ξενέρωσα φοβερά από τις επεμβάσεις της Vodafone. Δεν περίμενα ότι δε θα μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις λόγω της vodafone. Και φυσικά, αν το φλασάρω με το multiloader, χάνεται η εγγύηση.

Σε τέτοια περίπτωση, μπορώ να επαναφέρω την αρχική rom της Vodafone;

 

Κι εγω το ίδιο πρόβλημα με σενα ειχα, ώσπου το φλασαρε με το Multiloader και του πέρασα την JF8, σύμφωνα με το το pdf που είχε ανέβει στο forum.

Πολύ απλή η διαδικασία, μην το φοβασαι καθόλου.

Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να κάνεις back up γιατί θα σβηστούν όλα.

Αν μετά πας να κάνεις update θα σου πει το kies οτι δεν υποστηρίζεται αυτή η έκδοση του κινητού.

Αυτό συμβαίνει γιατί το product code πρεπει να είναι S8500AAEUR, ενώ το δικό μας είναι S80500AAVGR. Δυστυχώς δεν έχω βρει τρόπο να αλλάξει.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ξεγελάσεις το Kies μπαίνοντας στην registry, σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν πάλι σε pdf και να αλλάξεις το product code.

Όταν το έκανα μου έκανε κανονικά αναβάθμιση και μου πέρασε την τελευταία version, την οποία όμως τώρα την κατέβασαν από ότι είπαν πολύ φίλοι.

Το καλό με το Update μέσω Kies είναι ότι δεν γίνεται format στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ίδιο πρόβλημα με σενα ειχα, ώσπου το φλασαρε με το Multiloader και του πέρασα την JF8, σύμφωνα με το το pdf που είχε ανέβει στο forum.

Πολύ απλή η διαδικασία, μην το φοβασαι καθόλου.

Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να κάνεις back up γιατί θα σβηστούν όλα.

Αν μετά πας να κάνεις update θα σου πει το kies οτι δεν υποστηρίζεται αυτή η έκδοση του κινητού.

Αυτό συμβαίνει γιατί το product code πρεπει να είναι S8500AAEUR, ενώ το δικό μας είναι S80500AAVGR. Δυστυχώς δεν έχω βρει τρόπο να αλλάξει.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ξεγελάσεις το Kies μπαίνοντας στην registry, σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν πάλι σε pdf και να αλλάξεις το product code.

Όταν το έκανα μου έκανε κανονικά αναβάθμιση και μου πέρασε την τελευταία version, την οποία όμως τώρα την κατέβασαν από ότι είπαν πολύ φίλοι.

Το καλό με το Update μέσω Kies είναι ότι δεν γίνεται format στο κινητό.

Δεν είναι το ζήτημα ότι το φοβάμαι, απλά επειδή έγραψε και ένα άλλο παιδί ότι και το δικό του είχε wellcome screen της Vodafone και στην αρχή δεν αναβαθμιζόταν αλλά μετά την πήρε την αναβάθμιση κανονικά. Ουσιαστικά αυτός είναι ο λόγος που δε χρησιμοποίησα το multiloader μέχρι τώρα. Επίσης, έχοντας ξεκινήσει και διαβάζοντας το θέμα από την τελευταία σελίδα προς τα πίσω (τώρα είμαι στη σελίδα 121), κάποιοι με multiloader, δεν είχαν όλα τα εικονίδια (κάποιος συγκεκριμένα δεν είχε το samsungapps).

Όσο για το backup, δεν έχω θέμα, γιατί και τις επαφές τις έχω περάσει από το προηγούμενο κινητό μέσω συγχρονισμού με το Outlook (οπότε υπάρχουν), με μηνύματα δεν ασχολούμαι και ό,τι άλλο έχω περάσει τα έχω στην κάρτα μνήμης. Όσο για αυτά από το Samsungapps, υπάρχουν στο ιστορικό του kies.

Για την αλλαγή του product code στη registry, υπάρχει σε άλλο pdf; Γιατί σε αυτό που έχω εγώ με τις οδηγίες για το multiloader, τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει.

Απλά, αυτό που θα ήθελα να ξέρω είναι αν υπάρχουν άλλοι, που έχουν το wellcome screen της Vodafone και δεν τους έχει έρθει η αναβάθμιση. Πραγματικά είμαι σε δίλημμα, αν πρέπει να προχωρήσω σε αναβάθμιση ή όχι με το multiloader.

Πάντως, σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ζήτημα ότι το φοβάμαι, απλά επειδή έγραψε και ένα άλλο παιδί ότι και το δικό του είχε wellcome screen της Vodafone και στην αρχή δεν αναβαθμιζόταν αλλά μετά την πήρε την αναβάθμιση κανονικά. Ουσιαστικά αυτός είναι ο λόγος που δε χρησιμοποίησα το multiloader μέχρι τώρα. Επίσης, έχοντας ξεκινήσει και διαβάζοντας το θέμα από την τελευταία σελίδα προς τα πίσω (τώρα είμαι στη σελίδα 121), κάποιοι με multiloader, δεν είχαν όλα τα εικονίδια (κάποιος συγκεκριμένα δεν είχε το samsungapps).

Όσο για το backup, δεν έχω θέμα, γιατί και τις επαφές τις έχω περάσει από το προηγούμενο κινητό μέσω συγχρονισμού με το Outlook (οπότε υπάρχουν), με μηνύματα δεν ασχολούμαι και ό,τι άλλο έχω περάσει τα έχω στην κάρτα μνήμης. Όσο για αυτά από το Samsungapps, υπάρχουν στο ιστορικό του kies.

Για την αλλαγή του product code στη registry, υπάρχει σε άλλο pdf; Γιατί σε αυτό που έχω εγώ με τις οδηγίες για το multiloader, τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει.

Απλά, αυτό που θα ήθελα να ξέρω είναι αν υπάρχουν άλλοι, που έχουν το wellcome screen της Vodafone και δεν τους έχει έρθει η αναβάθμιση. Πραγματικά είμαι σε δίλημμα, αν πρέπει να προχωρήσω σε αναβάθμιση ή όχι με το multiloader.

Πάντως, σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

 

Αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα με το κινητό όπως είναι; Νοιώθεις ότι υστερεί κάπου; Αν όχι, τότε γιατί δεν περιμένεις μέχρι να έρθει από μόνη της η αναβάθμιση (αν έρθει φυσικά), ή μέχρι να υπάρχει κάτι στις αναβαθμίσεις που να αξίζει πραγματικά..

 

π.χ. απ' ότι διαβάζεις κι εσύ, κάποια πράγματα βελτιώνονται, και κάποια όχι. Αν αυτά που βελτιώνονται είναι πολύ σημαντικά για σένα, τότε κάντο ! άν είναι έτσι κι έτσι, περίμενε κάνα 2 μήνες και βλέπεις

 

Φυσικά γνωρίζω το αίσθημα που "μας τρώει" όλους, όταν υπάρχει κάποια αναβάθμιση, και μπορούμε να την κάνουμε... :p

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...