Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και έγινε γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Πολύ βολικό το σήμα wi-fi.

Βασικά έγινε μία αλλαγή που με χάλασε.

Ενώ έχω απενεργοποιησει την σύνδεση πακετου έτσι ώστε να μην χρεώνομαι από την vodafon, τώρα με το νέο firmware οταν παω να μπω στο Internet μου λέει να ενεργοποιησω την σύνδεση πακετου, ενώ πρώτα μου έβγαζε την επιλογή "ενεργοποίηση του wi-fi;"

Τωρα πρεπει πρωτα να ενεργοποιω το wifi και μετα να μπαινω στο net.

Το ίδιο συμβαινει και με τα widget.

 

Ναι ρε γμτ βλακεία αυτό....κακώς το πειράξανε...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτα δεν γινονται :lol:εχουν βγαλει ενα καταπληκτικο τηλεφωνο και δεν μπορουν να βγαλουν μια αναβαθμιση που να δουλευει σωστα σε ολους :O
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι έχω καταλάβει, πιο πολύ θέμα τύχης είναι να σου κάτσει το firmware update παρά οτιδήποτε άλλο.

Άλλοι το περνάνε αβλεπί χωρίς πρόβλημα,

άλλοι απενεργοποιούνε firewall ή/και antivirus και το καταφέρνουν,

άλλοι ξανακατεβάζουν το KIES και το καταφέρνουν,

άλλοι κάνουν δουλειά μόνο με multiloader,

άλλοι δεν κάνουν δουλειά καθόλου...

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

Ελπίζω τουλάχιστον από αυτό το firmware και στο εξής, με το FOTA να μην υπάρχουν αυτά τα προβλήματα...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν φτιάχνεται;

Κι εγω νομιζα οτι καπου αλλου βρίσκεται η επιλογή.

Μεγαλη βλακεια

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση. Κανένα πρόβλημα και αυτή την φορά. 4 στα 4.

Τώρα η ιδέα μου είναι, ή έχει γίνει ακόμα πιο γρήγορα στο scrolling και γενικότερα στο respond? Ήταν που ήταν, αλλά τώρα έχω την αίσθηση ότι είναι πύραυλος!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι έχω καταλάβει, πιο πολύ θέμα τύχης είναι να σου κάτσει το firmware update παρά οτιδήποτε άλλο.

Άλλοι το περνάνε αβλεπί χωρίς πρόβλημα,

άλλοι απενεργοποιούνε firewall ή/και antivirus και το καταφέρνουν,

άλλοι ξανακατεβάζουν το KIES και το καταφέρνουν,

άλλοι κάνουν δουλειά μόνο με multiloader,

άλλοι δεν κάνουν δουλειά καθόλου...

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

Ελπίζω τουλάχιστον από αυτό το firmware και στο εξής, με το FOTA να μην υπάρχουν αυτά τα προβλήματα...

 

Και εγω γι αυτο πιστευω οτι βαλαν και την επιλογη FOTA, για να μην εχουμε αυτα τα προβληματα.

Βρηκα bug, δεν μου δουλευει το exchange activesync, δεν συνδεεται. Το εχει δοκιμασει καποιος μετα το update;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με το FOTA δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό. Σε ΝΟΚΙΑ πάντως (ένα 6720), όταν έκανα OTA αναβάθμιση συνήθως δεν "κάθονταν" καλά. Αναγκαζόμουν να την ξανακάνω με το pc και η διαφορά ήταν εμφανής.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα κ εγω!!απο ολα ειχε ο μπαξες!!τα δοκιμασα ολα..

και multiloader και fota...τελος καλο ολα καλα!!

εχει και ενα επιπλεον ενδιαφερον τελικα...δεν ξερεις τι θα σου προκυψει

καθε φορα που επιχειρεις αναβαθμιση:))

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση κι εγώ. Όλα καλά και απλά (αν και μάλλον εκνευρίζω αυτούς που αντιμετωπίζουν προβλήματα :p)
Link to comment
Share on other sites

re paidia egw den ta katafera akoma...otan mpainw se download mode dn vriskei to kies ti siskeui mou gia na tin kanei recovery...oso gia to multiuploader sta controls vrisko sketo LSI kai otan vazw sto fota to arxeio den exei anoikti tin epilogi download...ligi voitheia...
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως! Φαίνεται ότι τελικά η αναβάθμισή του, έχει στοιχεία από περιπέτεια!! Σε άλλους τελειώνει εύκολα και σε άλλους τους κάνει να "τρέχουν":lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλά τρομερή βελτίωση στην απόκριση του browser. Βελτίωσαν και το χρόνο που χρειάζεται να κάνει σωστό render στο κείμενο μετά το zoom, ειδικά μετά το 1ο zoom. Θέλει κι άλλο βελτίωση ο χρόνος πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Για πηγαίνετε στις πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο, πληροφορίες συστήματος και σκρολάρετε αριστερά το συσκευή ,μπαταρία, cpu!:cool:

 

Πολύ χρήσιμο!!

 

Το φωνιτική λίστα άραγε τι είναι?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για πηγαίνετε στις πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο, πληροφορίες συστήματος και σκρολάρετε αριστερά το συσκευή ,μπαταρία, cpu!:cool:

 

Πολύ χρήσιμο!!

 

Το φωνιτική λίστα άραγε τι είναι?

 

Τα ειχε και πριν αυτα.

Link to comment
Share on other sites

κανε πρωτα port search για να βρει τη θυρα και μετα download!!

 

re paidia egw den ta katafera akoma...otan mpainw se download mode dn vriskei to kies ti siskeui mou gia na tin kanei recovery...oso gia to multiuploader sta controls vrisko sketo LSI kai otan vazw sto fota to arxeio den exei anoikti tin epilogi download...ligi voitheia...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τωρα μεσω του kies να κανει ανακτηση.

ετσι δουλεψε σε μενα, με αυτη τη σειρα...πρωτα fota απο downloader και μετα

απο το kies-ενω δεν το εβρισκε του πατησα αναβαθμιση υλικολογισμικου και στη συνεχεια

ανακτηση..

Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα να κανω το update και ειδα οτι λειπουν καποια apps απο το μενου οπως to facebook kai to twitter...συμβαινει και σε σας ή μονο σε μενα?
Link to comment
Share on other sites

τελικα καταφερα να κανω το update και ειδα οτι λειπουν καποια apps απο το μενου οπως to facebook kai to twitter...συμβαινει και σε σας ή μονο σε μενα?

 

είχε συμβεί αυτό και σε κάποιο άλλο άτομο που ειχε φορτώσει το update με multiloader..

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

είχε συμβεί αυτό και σε κάποιο άλλο άτομο που ειχε φορτώσει το update με multiloader..

 

και εγω απο εκει το εκανα αφου δεν γινοτανε με αλλο τροπο...επισης δεν εχω πλεον ελληνικα αν και εχει μικρη σημασια γιατι χρησιμοποιω αγγλικα αλλα καλο θα ηταν να τα εχω...

υπαρχει περιπτωση να βαλω με τον multiloader την αναβαθμιση της χωρας μας...?

Link to comment
Share on other sites

Μία μέρα δεν μπήκα στο thread και εκεί που τις τελευταίες μέρες επικρατούσε μια σχετική ησυχία, βλέπω πήραμε φωτιά τώρα. :p

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα και μου άφησε πάρα πολύ καλές εντυπώσεις. Πέρα από την οθόνη και την ταχύτητα, αυτό που με εντυπωσίασε ήταν η ταχύτητα του dolphin.

Ως είθισται, κάποιος που αγοράζει καινούριο τηλέφωνο να κάνει ερωτήσεις, έχω και εγώ κάτι. Έχω αλλάξει το 3g σε gprs για να μην καταναλώνει μπαταρία και επειδή έτσι και αλλιώς δεν το χρειάζομαι. Πάνω στη μπάρα που έχει το σήμα και το G από το gprs, έχει και ένα R σε κόκκινο πλαίσιο. Στο εγχειρίδιο, στη σελίδα 19, λέει ότι αυτό το R είναι "περιαγωγή (εκτός κανονικής περιοχής εμβέλειας)". Εγώ όμως την περιαγωγή την έχει απενεργοποιήσει (μενού - ρυθμίσεις - συνδεσιμότητα - περιαγωγή δεδομένων). Γιατί όμως συνεχίζει να μου εμφανίζει το R; Επίσης, αν δε θέλω να συνδέεται μέσω gprs, απενεργοποιώ το "Χρήση δεδομένων πακέτου";

Για την αναβάθμιση, το κινητό μου ήρθε με την εξής έκδοση: S8500BUJF1/S8500VFGJF1 Είναι πολύ παλιά αυτή η έκδοση; Βασικά, το μεσημέρι που προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση, μου έγραψε ότι είναι η πιο πρόσφατη έκδοση.

Καλορίζικο! Για να έχεις και μια διαφορετική άποψη, εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο στο θέμα της αναβάθμισης. Ναι μεν οι πιθανότητα το κινητό σου να γίνει τούβλο είναι μηδαμινή αλλά μόνο και μόνο η τρομάρα που θα πάρεις μέχρι να το επαναφέρεις αν κάτι πάει στραβά, δεν αξίζει τον κόπο. Ειδικά, αν όλο και όλο το όφελος είναι το γρηγορότερο κλείδωμα του GPS. Για το θέμα των (μη ενσωματωμένων) ελληνικών υποτίτλων που θα φαίνονται κορεάτικα, υπάρχει το NapiPlayer. Έχω κι εγώ παλαιότερη κακή εμπειρία από μία, χωρίς λόγο, αποτυχημένη αναβάθμιση ΝΟΚΙΑ...

Σε ευχαριστώ πολύ. Ναι, όμως τώρα, διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες, η τελευταία αναβάθμιση έχει αρκετές βελτιώσεις. Θα επιχειρούσα τώρα την αναβάθμιση, αλλά τώρα φορτίζω το κινητό.

κάντην την αναβάθμιση άφοβα, αν γίνει οτιδήποτε και ακολουθήσεις τις οδηγίες που σου λέει όλα θα πάνε καλά. Συνιστάται το κινητό να είναι καλά φορτισμένο πριν το update, αλλά από τη στιγμή που το έχεις συνδεδεμένο στο computer φορτιζει κιόλας.

Όπως γράφω και παραπάνω, θα την επιχειρήσω την αναβάθμιση, αλλά αύριο μάλλον. Τελικά, firewall και antivirus να τα απενεργοποιήσω (antivirus έχω αυτό τον Windows - Microsoft security essentials); Και επίσης έχω windows 7 64bit.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

και εγω απο εκει το εκανα αφου δεν γινοτανε με αλλο τροπο...επισης δεν εχω πλεον ελληνικα αν και εχει μικρη σημασια γιατι χρησιμοποιω αγγλικα αλλα καλο θα ηταν να τα εχω...

υπαρχει περιπτωση να βαλω με τον multiloader την αναβαθμιση της χωρας μας...?

 

Ναι μπορείς αλλά αφού δεν τα χρησιμοποιείς άστο για κάποια άλλη στιγμή...μην έχεις πάλι μπλεξήματα...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

εκτος των αλλων που αναφερθηκαν ενα αλλο καλο της αναβαθμισης ειναι οτι με κλειδωμενη

οθονη εμφανιζονται οι ενδειξεις--ισχυς σηματος, ωρα κτλ-.δεν ξερω αν εχει αναφερθει και

αυτο αλλα ειναι πολυ χρησιμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...