Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι δεν τους στέλνεις mail να τους ρωτήσεις?η τιμή είναι πραγματικά πολύ

ανταγωνιστική...Σκέφτομαι να το πάρω κ εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως εγώ δεν το κατέβασα από το site (μα που είναι η έκδοση για Bada???). Πήγα μέσα από το μενού του LBS και μετά More > Download Contents > Maps > Road Maps > Europe > Greece. Έκανε τα "δικά" του και τώρα είναι ενεργοποιημένο με ένα κίτρινο ξεκλείδωτο λουκέτο. Λογικά όταν κλείσω μήνα θα θέλει αγορά...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

"Καλημέρα,

 

Μήπως γνωρίζετε πότε θα είναι διαθέσιμες οι εφαρμογές επι πληρωμή στο Samsung Wave store?

Ευχαριστώ"

Καλησπέρα σας,

 

Στην παρούσα φάση, υπάρχει η δυνατότητα να κατεβάσετε μόνο δωρεάν εφαρμογές από την υπηρεσία Samsung Apps, συμβατές μόνο με το Samsung Wave.

Σύντομα θα μπορείτε να έχετε πρόσβαση και στο premium περιεχόμενο.

 

Με εκτίμηση

Samsung Support

 

Άντε να δούμε πως εννοεί η Samsung το σύντομα :)

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα! Είναι ακριβέστατοι οι άνθρωποι.:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω βρει κάτι για να το αλλάξουμε αυτό.

 

Έβαλα ένα κενό διάστημα 2 δευτερολέπτων στα ringtones που χρησιμοποιώ τώρα, αλλά αυτό δεν είναι λύση. Είχα καμια 200αριά ήχους κλίσης στο 6230, που να τους μεταποιώ ειδικά για το samsung? :wacko:

Τι να πει κανείς...:( δεν υπάρχει κανένας κωδικός όπως για την μπαταρία, για παράδειγμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, βλέπω ότι έχετε αγοράσει πολλοί το κινητό...

Ο ξάδερφος μου αγόρασε το Wave από το πλαίσιο πριν λίγες μέρες. Το θέμα μου είναι ότι το κινητό δείχνει ότι έχει γύρω στα 500 MB εσωτερική μνήμη στα μενού του. Στην αρχή νόμιζα ότι εννοούσε την μνήμη RAM όμως μετά που το σύνδεσα στον υπολογιστή, διαπίστωσα ότι όντως το κινητό φαίνεται να έχει τόση περίπου μνήμη. Που πήγανε τα 2 GB που έλεγε στα χαρακτηριστικα;

Όσοι του έχουν πάρει, μπορούν να μας διαφωτίσουν;

Ευχαριστώ

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω τόσο έχει 1-2GB απλά σου δίνει 300MB; για αποθήκευση(δεν γνωρίζω τους ακριβείς αριθμούς).

Καλό θα ήταν να αγοράσεις μία microSD κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, βλέπω ότι έχετε αγοράσει πολλοί το κινητό...

Ο ξάδερφος μου αγόρασε το Wave από το πλαίσιο πριν λίγες μέρες. Το θέμα μου είναι ότι το κινητό δείχνει ότι έχει γύρω στα 500 MB εσωτερική μνήμη στα μενού του. Στην αρχή νόμιζα ότι εννοούσε την μνήμη RAM όμως μετά που το σύνδεσα στον υπολογιστή, διαπίστωσα ότι όντως το κινητό φαίνεται να έχει τόση περίπου μνήμη. Που πήγανε τα 2 GB που έλεγε στα χαρακτηριστικα;

Όσοι του έχουν πάρει, μπορούν να μας διαφωτίσουν;

Ευχαριστώ

 

Tα άλλα τα χρησιμοποιεί για τα προγράμματα που έχει μέσα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δει κάτι στα ξένα sites, να αναφέρει κάποιος για δέσμευση μνήμης κτλ, και εφόσον επίσημα το κινητό αναφέρει να έχει 2 GB μνήμη, γι αυτό παραξενεύομαι. Δλδ το κινητό δεσμεύει τα υπόλοιπα 1.5 GB περίπου για δική του χρήση? ή είναι ήδη γεμάτα με το BADA OS?

Εντάξει, κάρτα μνήμης να πάρω, όμως κοροϊδία το θεωρώ να αναφέρει 2 GB και να μου δίνει 300MB...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Στην παρούσα φάση, υπάρχει η δυνατότητα να κατεβάσετε μόνο δωρεάν εφαρμογές από την υπηρεσία Samsung Apps, συμβατές μόνο με το Samsung Wave.

Σύντομα θα μπορείτε να έχετε πρόσβαση και στο premium περιεχόμενο.

 

Με εκτίμηση

Samsung Support

 

Δεν πιστεύω να νομίζεις ότι αυτή η απάντηση έχει να κάνει με κάποια "επίσημη" ενημέρωση που έχουν οι ιδιοι από τη Samsung... Προφανώς οι τύποι απλά επαναλαμβάνουν το ποιηματάκι που λέει στο samsung apps, απλά το έχουν ντύσει και με μερικές φανφάρες.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι μόνο η χώρα μας που δεν υποστηρίζεται. Λογικά κάποια στιγμή θα υποστηρίζονται και άλλες χώρες, αυτό το λέω γιατί κάποιοι είπαν πως δεν θα υποστηριχτούν ποτέ(πχ. Ελλάδα).
Link to comment
Share on other sites

Απορίες

Κανένα google map παιζει;

Τα java παιχνιδια χρειάζονται και το jad για το samsung;

Κάποια παιχνιδια που εχω βρει έχουν και τα 2 αρχεια κάποια έχουν μονο το jar.

Ποιο τρεχουμε απο τα 2;

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι μόνο η χώρα μας που δεν υποστηρίζεται. Λογικά κάποια στιγμή θα υποστηρίζονται και άλλες χώρες, αυτό το λέω γιατί κάποιοι είπαν πως δεν θα υποστηριχτούν ποτέ(πχ. Ελλάδα).

 

Μα αν δεν κάνω λάθος το ίδιο δεν συμβαίνει και με τις paid apps του android market? Και το android κυκλοφορεί δυο χρόνια...

Αν δεν έχεις τα φράγκα του Jobs και του Gates, δεν μπορούν να ξεπεραστούν αυτές οι "νομικές δυσκολίες" των paid apps...

Link to comment
Share on other sites

Απορίες

Κανένα google map παιζει;

Τα java παιχνιδια χρειάζονται και το jad για το samsung;

Κάποια παιχνιδια που εχω βρει έχουν και τα 2 αρχεια κάποια έχουν μονο το jar.

Ποιο τρεχουμε απο τα 2;

 

Google maps παιζει ναι... όμως δεν έχω δει κάποιο offline πρόγραμμα GPS να υπάρχει. Πάντως, στο επίσημο site του Sygic (Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις, εγώ στο Nokia αυτό χρησιμοποιώ για Navigation και είναι πάρα πολύ καλό), αναφέρει ότι φτιάχνουν μια έκδοση για Bada OS, όμως δεν είναι έτοιμη ακόμα.

Για java games, ναι μεν χρειάζεσαι μόνο το jar αρχείο, όμως η εγκατάσταση πρέπει πάντα να γίνεται μέσω του KIES. Αν στείλεις ένα jar αρχείο απευθείας στο τηλέφωνο, σου βγάζει error ότι ο τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται. Για να το εγκαταστήσεις, βάλε τα jar αρχεία σου στο My Downloads του KIES και από μέσα από το πρόγραμμα εγκατέστησε τα στο τηλέφωνο. Αν το ψάξεις λίγο θα τα καταφέρεις...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Εγω βαζω τα jar αρχεια στην κάρτα μνήμης, απλά με copy-paste.

Μετά τα επιλέγω από το τηλέφωνο και μου βγάζει αν θέλω να τα κανω εγκατασταση.

Είτε λοιπόν το jar επιλέξω είτε το jad, το ίδιο πράγμα γίνεται.

Γίνονται κανονικα εγκατασταση.

Γι αυτό ρώτησα.

Χρησιμεύει σε τίποτα το jad;

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα χτες στο samsungwaveforum ότι έχουν κυκλοφορήσει κάποια themes για το Wave.

Tα έβαλα αλλά δεν με ενθουσίασαν.Θα παραμείνω προς το παρόν στο default.

Link to comment
Share on other sites

Google maps παιζει ναι... όμως δεν έχω δει κάποιο offline πρόγραμμα GPS να υπάρχει.

Υπάρχει το προεγκατεστημένο Route 66...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμεύει σε τίποτα το jad;

 

Το Wave δεν το χρειάζεται, κράτα τα μόνο αν θες να τα βάλεις σε κάποιο άλλο κινητό μετέπειτα που ίσως τα χρειάζεται.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Google maps παιζει ναι... όμως δεν έχω δει κάποιο offline πρόγραμμα GPS να υπάρχει. Πάντως, στο επίσημο site του Sygic (Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις, εγώ στο Nokia αυτό χρησιμοποιώ για Navigation και είναι πάρα πολύ καλό), αναφέρει ότι φτιάχνουν μια έκδοση για Bada OS, όμως δεν είναι έτοιμη ακόμα.

Για java games, ναι μεν χρειάζεσαι μόνο το jar αρχείο, όμως η εγκατάσταση πρέπει πάντα να γίνεται μέσω του KIES. Αν στείλεις ένα jar αρχείο απευθείας στο τηλέφωνο, σου βγάζει error ότι ο τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται. Για να το εγκαταστήσεις, βάλε τα jar αρχεία σου στο My Downloads του KIES και από μέσα από το πρόγραμμα εγκατέστησε τα στο τηλέφωνο. Αν το ψάξεις λίγο θα τα καταφέρεις...

 

Δεν ισχυει αυτο που λες, τα περνας στην καρτα και τα τρεχεις απο εκει και δουλευουν τα java. Εχω πανω απο 10 εφαρμογες και με αυτον τον τροπο τα περασα ολα.

 

Και σε μερικα χρειαζεται το .jad, πχ στο parlingo beta πρεπει να τρεξεις το .jad. Αλλα συνηθως μονο το .jar χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το προεγκατεστημένο Route 66...:rolleyes:

 

Δεν ισχυει αυτο που λες, τα περνας στην καρτα και τα τρεχεις απο εκει και δουλευουν τα java. Εχω πανω απο 10 εφαρμογες και με αυτον τον τροπο τα περασα ολα.

 

Εντάξει ρε μάγκες, μην με φάτε. Σόρρυ αλλά εγώ δεν έχω κάρτα μνήμης και έτσι ούτε το Route66 μπορώ να χρησιμοποιήσω, ούτε μπορώ να πω με σιγουριά αν μπορείς να εγκαταστήσεις τα jar έτσι. Η κάρτα δεν είναι στο πακέτο και έτσι δεν θα πρέπει να την θεωρούμε δεδομένη. Γνώμη μου δλδ... Με αυτό το σκεπτικό απάντησα και στο παλικάρι που ρώτησε, με βάση τα όσα δίνει με την αγορά το κινητό...

:O

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, κουβέντα κάνουμε :)

Επίσης υπάρχει εφαρμογή όπως το track id, midomi κλπ για αναγνώριση των τραγουδιών;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε μάγκες, μην με φάτε. Σόρρυ αλλά εγώ δεν έχω κάρτα μνήμης και έτσι ούτε το Route66 μπορώ να χρησιμοποιήσω, ούτε μπορώ να πω με σιγουριά αν μπορείς να εγκαταστήσεις τα jar έτσι. Η κάρτα δεν είναι στο πακέτο και έτσι δεν θα πρέπει να την θεωρούμε δεδομένη. Γνώμη μου δλδ... Με αυτό το σκεπτικό απάντησα και στο παλικάρι που ρώτησε, με βάση τα όσα δίνει με την αγορά το κινητό...

:O

 

Μα δεν ειπα τιποτα, μια διορθωση εκανα :)

Γι αυτο ειναι το forum, να λυνουμε αποριες!

 

 

@sothoms

Εχει απο μονο του το wave, πηγαινε στο music player, πατα τις 3 τελειες κατω και αναγνωριση μουσικης.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Ωπ δεν το είχα δει.

Βρίσκει τίποτα όμως ή δεν αξίζει;

 

Θυμαμαι το ετρεξα λιγο για δοκιμη και 2 ξενα που του εβαλα τα βρηκε. Απο την αλλη ελληνικα οχι, αλλα δεν περιμενα να τα βρει.

 

Αν το δοκιμασεις πες μας εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...