Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια φορα σε μεγαλες σελιδες ψιλοκολλαει, αλλα υπαρχει λυση.

Γυρνα το κινητο σε landscape και ξανα πισω ή το αντιθετο και θα στο εμφανισει.

 

ok thnx,θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν κ μπορει να φταει το οτι γινετε αποθηκευση των εφαρμογων στην καρτα μνημης!!

απο οτι ειχα ακουσει πιο παλια σε HTC kai ΝΟΚΙΑ μπλοκαριζοντουσαν απο την καρτα μνημης!!θα δειξει!!!

 

τι χωρητικοτητας μνημη χρησιμοποιειται?

 

Δεν νομιζω γιατι και εγω ολα τα πεταω στην καρτα, χρησιμοποιω μια Kingston 8Gb class 4.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Βοήθεια,ξαφνικά το κινητό κόλησε ενώ μου είχε σβήσει από μπαταρία και το έβαλα να φορτίσει ξαφνικά μόλις άνοιξε δεν ανταποκρινόταν ούτε η οθόνη αφής ούτε τα hard keys.............τι να κάνω έχω μια ώρα που προσπαθώ να το ανοίξω αλλά συνέχεια κολλάει και με την sim και χωρίς αυτήν και χωρίς την κάρτα μνήμης.......Υπάρχει τρόπος να του κάνω hard reset????????Αλλιώς είναι υποχρεωμένοι να μου το αλλάξουν από την Vodafone ή θα το στείλουν για service???Το έχω πάρει εδώ και 3 μέρες!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το τελευταίο firmware???Γιατί είδα και μια σελίδα πριν ότι ένας άλλος φίλος έχει το ίδιο πρόβλημα.....Πάντως τα έχω πάρει άγρια....να έχω το τηλ 3 μέρες και να μου κάνει τέτοιο σκηνικό ε δεν γίνεται.....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το τελευταίο firmware???Γιατί είδα και μια σελίδα πριν ότι ένας άλλος φίλος έχει το ίδιο πρόβλημα.....Πάντως τα έχω πάρει άγρια....να έχω το τηλ 3 μέρες και να μου κάνει τέτοιο σκηνικό ε δεν γίνεται.....

 

Φιλε μου το κινητου σου ανηγει και δεν αποκρινεται?Ή μαυρη ο80νη απο την αρχη?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Aνοίγει,αποκρίνεται για 1-2 δευτερόλεπτα (βέβαια δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα) και μετά παγώνει....δεν παίρνει ούτε από πάτημα κουμπιών ούτε από τίποτα,μόνο αν πατήσεις το κουμπί που κλείνει παρατεταμένα κάνει restart και μετά πάλι τα ίδια......
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα μαγαζιά είναι κανονικά με ελληνικό μενού, απλώς στο tech n easy θα είναι από παραεισαγωγή για αυτό και έχει αγγλικό μενου.

 

 

 

Εγώ το πήρα από το tech n easy πριν από ένα μήνα και το μενού ήταν ελληνικότατο και όπως μου είχαν πει τα προμηθεύονται από τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά με αυτή την αναβάθμιση αυτή η Samsung μας βγάζει την πίστη. Μέχρι να πάρει την αναβάθμιση μου ζήτησε 3 ανακτήσεις να κάνω. Πάλι καλά που έγινε στο τέλος.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aνοίγει,αποκρίνεται για 1-2 δευτερόλεπτα (βέβαια δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα) και μετά παγώνει....δεν παίρνει ούτε από πάτημα κουμπιών ούτε από τίποτα,μόνο αν πατήσεις το κουμπί που κλείνει παρατεταμένα κάνει restart και μετά πάλι τα ίδια......

 

hard reset έκανες ;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως να κάνω αφού με το που ανοίγει το κινητό κολλάει.......?????????????????

 

Καλά μην φωνάζεις...Έλεγα μήπως προλάβαινες να γράψεις τον κωδικό...

 

σίγουρα σε καλύπτει εγγύηση πάντως... οπότε, θα το πας για service και θα λυθεί το πρόβλημα σου.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε'συ δεν φωνάζω απλά έχω νευριάσει λίγο με το κωλοκινητό ρε ****το....Πάντως εγώ θα απαιτήσω αλλαγή και όχι service νομίζω το δικαιούμαι αφού το έχω 3 μέρες μόνο......
Link to comment
Share on other sites

για όλους όσους δεν λειτουργεί το Samsung apps επειδή και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα υπάρχει λύση χωρίς ζημιά πληκτρολογώντας τον κωδικό που θα σας δώσω θα επανέρθει όλο το σύστημα κανονικά χωρίς να χάσετε το τελευταίο sw και θα λειτουργεί κανονικά το Apps store. Λοιπόν πάμε: *2767*3855# αυτό είναι και όταν κάνει restart κάντε το update του Appstore κανονικά και δεν θα έχετε πρόβλημα. εύχομαι κάποιοι να χαρούν όπως και εγώ, ciao περιμένω νέα σας!!! Edited by Jimm1
Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

kalispera sorry gia ta greeklish exw kapoio problem me to pc alla gia olous osous den leitourgei to Samsung apps epeidi kai egw eixa to idio provlima yparxei lisi xwris zimia pliktrologontas ton kwdiko pou tha sas dosw tha epanerthei olo to systima kanonika xwris na xasete to teleytaio sw kai tha leitourgei kanonika to Apps store kai min mou grapsei kaneis gia ta greeklish xari to kanw. Loipon pame: *2767*3855# ayto einai kai otan kanei restart kante to update tou appstore kanonika kai den tha exetai provlima. eyxomai kapioi na xaroun opws kai egw, Ciao perimenw nea sas!!!

 

Αυτό κάνει "E2P Full Reset". Δηλαδή? Σίγουρα δεν θα πάθουμε κάτι και θα τρέχουμε μετά?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνει "E2P Full Reset". Δηλαδή? Σίγουρα δεν θα πάθουμε κάτι και θα τρέχουμε μετά?

Den tha patheis tipota to ekana kai to apolamvanw opws prin.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνει "E2P Full Reset". Δηλαδή? Σίγουρα δεν θα πάθουμε κάτι και θα τρέχουμε μετά?

tipota den tha patheis to ekana kai to apolamvanw opws prin.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

tipota den tha patheis to ekana kai to apolamvanw opws prin.

 

Φιλε μου το εκανα και εγω και ναι μεν εφτιαξε το apps αλλα με αγγλικο μενου αλλα μου εσβησε τα παντα στο κινητο.Παντως νομιζω οτι χρειαζοταν αυτο στο κινητο:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι πάτε και κάνετε underclock τον επεξεργαστή και λοιπές μπούρδες; Αυτόματα γίνεται underclock όταν δεν χρειάζεσται την ισχή του. Αμφιβάλλω εάν κερδίζετε κάτι σημαντικό από πλευράς αυτονομίας με το να το κάνετε underclock.

 

Επίσης τη μανία αυτή να κλείνετε τις εφαρμογές. Με το end call κουμπί κλείνουν αλλά και να μην τις κλείσετε, δεν έχουν πρόβλημα, μένουν στο background και τις διαχειρίζεται αυτόματα το λειτουργικό. Εάν το λειτουργικό χρειαστεί πόρους, θα κλείσει τις πιο παλιές εφαρμογές αν και ούτε αυτό συμβαίνει γιατί ουσιαστικά οι εφαρμογές δεν τρέχουν, "κοιμούνται".

 

Γεια σας παιδια , εγω μετα την αναβαθμιση εχω το εξης προβλημα : Οταν ειναι κλειστο το κινητο και το ανοιγω , ανοιγουν μαζι και καποιο παιχνιδι (Kroll) και εφαρμογη (tunewiki) που εχω εγκαταστησει.

 

Μου έτυχε και εμένα αυτό το bug και νόμιζα ότι ήταν πρόβλημα της εφαρμογής αλλά αφού έτυχε και με εσένα, με 2 άλλες εφαρμογές, μάλλον αλλού είναι το πρόβλημα. Για δοκίμασε uninstall και μετά ξανά install τις 2 αυτές εφαρμογές.

 

Aνοίγει,αποκρίνεται για 1-2 δευτερόλεπτα (βέβαια δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα) και μετά παγώνει....δεν παίρνει ούτε από πάτημα κουμπιών ούτε από τίποτα,μόνο αν πατήσεις το κουμπί που κλείνει παρατεταμένα κάνει restart και μετά πάλι τα ίδια

 

Άρχισε και εμένα τα κουλά. Ανοίγει κανονικά και αφού βάλω το pin και φορτώσει την αρχική εικόνα, μετά από 3-4secs κολλάει. Εάν το αφήσω, κάνει reset από μόνο του νομίζω μετά από χ λεπτά. Όσα reset(βγάζοντας τη μπαταρία) και να του κάνω, δεν φτιάχνει. Τι έπαθε δεν ξέρω. Έχει κανείς καμία λύση; Δεν θέλω να του κάνω "format" γιατί έχω σημαντικές σημειώσεις γραμμένες μέσα. Αλλά εάν δεν υπάρχει καμία λύση, πως μπορώ να του κάνω reset αφού ουσιαστικά δεν μπορεί καν να ξεκινήσει; Επίσης εάν το έχω συνδεδεμένο με το pc και προλάβω να του πω να συνδεθεί με το kies, αρχίζει να συνδέεται και μετά κολάει και τρώει reset.

 

Οπότε τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να μπω σε τίποτα boot loader ή να του πω να κάνει format πριν ξεκινήσει(και κολλήσει);

Edited by NIB
Link to comment
Share on other sites

E ti glwssa tin allazeis kai ta alla ta xana katevazeis.

 

Στο apps αλλαξε η γλωσσα εκει πως την αλλαζω;

Link to comment
Share on other sites

Settings general language epilegeis Ellinika kai all set.

 

Ρε φιλαρακι το κινητο εχει ελληνικα το Apps store εχει αγγλικα:O

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαρακι το κινητο εχει ελληνικα το Apps store εχει αγγλικα:O

Ellinika sto Appstore? den to eixa pote sta ellinika kai den xerw kai an ypirxe alla ti na deis sta ellinika?

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

για όλους όσους δεν λειτουργεί το Samsung apps επειδή και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα υπάρχει λύση χωρίς ζημιά πληκτρολογώντας τον κωδικό που θα σας δώσω θα επανέρθει όλο το σύστημα κανονικά χωρίς να χάσετε το τελευταίο sw και θα λειτουργεί κανονικά το Apps store. Λοιπόν πάμε: *2767*3855# αυτό είναι και όταν κάνει restart κάντε το update του Appstore κανονικά και δεν θα έχετε πρόβλημα. εύχομαι κάποιοι να χαρούν όπως και εγώ, ciao περιμένω νέα σας!!!

 

Δυστυχώς φίλε μου , πάλι τα ίδια. Έκανα αυτό που είπες (μηδένισε από την αρχή το κινητό μου , σβήστηκαν όλες οι εφαρμογές που είχα) αλλά πάλι το ίδιο σφάλμα εγκατάστασης 0xff10

 

Προσοχή θα σβηστούν όλα σας τα τηλέφωνα!

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ellinika sto Appstore? den to eixa pote sta ellinika kai den xerw kai an ypirxe alla ti na deis sta ellinika?

 

Ενταξει μικρο το κακο:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...