Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ. Είσαι σίγουρος πως είναι S8500XCJEC και όχι S8500oXCJEC

 

Ναι, ομικρον είναι, όχι μηδέν

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

με ενδιαφερει να μαθω για την μπαταρια του.. Με browsing αρκετο (μιση ωρα τουλαχιστον τη μερα) και facebook και mails να στα φερνει επιτοπου στο κινητο ποσες ωρες βγαζει....το x10 mini δε βγαζει παντως πανω απο 4 το πολυ 6 ωρες....

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

εγώ με περίπου 1 ώρα Browsing (μέσω 3g) την ημέρα, 1-1,5 ώρα τηλέφωνο, 2-3 μηνύματα και email (refresh στο 10 λεπτο όμως όχι Push) και κανά 15

λεπτό σε παιχνιδάκια το φορτίζω το βράδυ. βγάζει τις 24 σίγουρα αλλά όχι και τις 36ώρες με αυτή τη χρήση

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγώ με περίπου 1 ώρα Browsing (μέσω 3g) την ημέρα, 1-1,5 ώρα τηλέφωνο, 2-3 μηνύματα και email (refresh στο 10 λεπτο όμως όχι Push) και κανά 15

λεπτό σε παιχνιδάκια το φορτίζω το βράδυ. βγάζει τις 24 σίγουρα αλλά όχι και τις 36ώρες με αυτή τη χρήση

 

νομιζω με καλυπτει πληρως οπως το διαβαζω... σκεφτηκα οτι λογω οθονης θα ειχε θεματακι.. thanx mate

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το μονο με κραταει ακομη ειναι ο φοβος μπας και οι κορεατες αφησουν το bada os στην μοιρα του.Αλλα για τo galaxy,που εχει android ειναι πολλα τα βαλαντια ρε γμτ.
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

menu -?settings->sound profiles->normal->alert type Vibration and Melody

στα ελληνικά

 

Μενου->ρυθμίσεις-> προφιλ ήχου-> τυπικό (ή όποιο έχεις)->κουδούνισμα -> δόνηση και κουδούνισμα

 

 

@droper_05 δε νομίζω να το αφήσουν με τέτοιο ξεκίνημα που έχει κάνει ανά τον κόσμο http://www.samsunghub.com/2010/06/03/samsung-expects-to-ship-15m-bada-devices-in-2010-over-50m-in-2011/

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πω κάτι που παρατήρησα. Στο samsung apps έμπαινα σε καθημερινή βάση κάθε μέρα κ έβλεπα πόσες διαθέσιμες εφαρμογές ( δωρεάν) υπήρχαν για Ελλάδα. Κάθε μέρα ηταν 5-10 παραπάνω από την προηγούμενη. Όμως το σαββατοκύριακο και σήμερα έχει κολλήσει στις 243! ελπίζω να μην σημαίνει τίποτα αυτό και απλώς να έτυχε...μάλλον το τελευταίο ισχύει απλώς ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου...
Link to comment
Share on other sites

α φίλε phaethon μήπως γίνεται να μου πεις από ποιο κατάστημα vodafone το πήρες γιατί εδώ στη βέροια μου λένε σε καμια εβδομάδα και πάλι δεν εινια σίγουροι...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω με καλυπτει πληρως οπως το διαβαζω... σκεφτηκα οτι λογω οθονης θα ειχε θεματακι.. thanx mate

 

Οι ΑMOLED οθόνες, (γενικά οι LED) έχεουν εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση.

Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

α φίλε phaethon μήπως γίνεται να μου πεις από ποιο κατάστημα vodafone το πήρες γιατί εδώ στη βέροια μου λένε σε καμια εβδομάδα και πάλι δεν εινια σίγουροι...

 

Μπορείς να το παραγγείλεις και απ'την ιστοσελίδα τους. Σε 2 εργάσιμες θα το φέρουν σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια.στο site της samsung(samsung.com)γραφει οτι το sar του κινητου ειναι 0.49 ενω στο βιβλιαρακι το γραφει 0.96 ποιο απο τα δυο ισχυει.το user manual που εχετε τι γραφει?

ΥΓ. ειναι προς το τελος

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια.στο site της samsung(samsung.com)γραφει οτι το sar του κινητου ειναι 0.49 ενω στο βιβλιαρακι το γραφει 0.96 ποιο απο τα δυο ισχυει.το user manual που εχετε τι γραφει?

ΥΓ. ειναι προς το τελος

 

δεν βλεπω κατι :mad:

http://www.samsungmobile.com/sar/sar_main.jsp δες και εδω

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Επειδη όπως γίνεται συνήθως επικρατεί μια σύγχυση πανω σε κάποια θέματα και άλλα λέει ο καθένας... μπορει κάποιος κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής να απαντήσει αν τελικά εχει ελληνικό Τ9...?????????

Link to comment
Share on other sites

διαθετει εφαρμογη για διαβασμα αρχειων word/pdf/excel κτλ?

 

Ναι, το Piscel Viewer και μάλιστα την πλέον πρόσφατη έκδοσή του.

Link to comment
Share on other sites

makrey

 

καμια συγχυση ειναι στα Ελληνικα ολα μα ολα και το Τ9

 

 

relentlessgeo

 

δες και εδω

http://news.softpedia.com/news/Samsung-Wave-Boasts-Picsel-File-Viewer-135469.shtml

Edited by sotosok
Piscel Viewer
Link to comment
Share on other sites

Οι ΑMOLED οθόνες, (γενικά οι LED) έχεουν εξαιρετικά χαμηλή κατανάλωση.

 

Οι AMOLED(δηλαδή οι OLED) δεν έχουν καμία σχέση με τις λεγόμενες "LED". Οι λεγόμενες LED τηλεοράσεις είναι απλές tft τηλεοράσεις, που απλώς χρησιμοποιούν LED αντί για λάμπες για το φωτισμό τους. Η samsung άρχισε να της πλασάρει ως "LED" και μετά έγινε μόδα. Αλλά η τεχνολογία δεν διαφέρει από τις απλές tft, απλώς είναι λεπτότερες, έχουν χαμηλότερη κατανάλωση και λίγο καλύτερο μαύρο.

 

Οι OLED οθόνες είναι εντελώς νέα τεχνολογία και είναι από σχεδόν κάθε άποψη ανώτερη της tft. Απλώς είναι πολύ ακριβό και δύσκολο να φτιάξουν μεγάλη OLED οθόνη και για αυτό και δεν υπάρχει καμία. Η sony είχε βγάλει μια 11" OLED πριν από κάτι χρόνια και τη πούλαγε 2.5χιλιαρικάκια.

 

Στα επόμενα χρόνια η τεχνολογία OLED θα γίνει πιο διαθέσιμη και θεωρητικά ακόμα πιο φτηνή σε σχέση με τη tft, αφου θα μπορούνε να "τυπώνουν" οθόνες. Αλλά προς το παρόν η τεχνολογία αυτή εξελίσσεται, είναι ακριβή και έχει ελαφρώς χαμηλότερη διάρκεια ζωής σε σχέση με τη tft(κάτι που δεν είναι όμως πρόβλημα με τις οθόνες των κινητών, αφού είναι συνήθως σβηστές).

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω κατι :mad:

http://www.samsungmobile.com/sar/sar_main.jsp δες και εδω

 

αυτο εννοωhttp://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/smart-phones/GT-S8500BAAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

Link to comment
Share on other sites

Οι AMOLED(δηλαδή οι OLED) δεν έχουν καμία σχέση με τις λεγόμενες "LED". Οι λεγόμενες LED τηλεοράσεις είναι απλές tft τηλεοράσεις, που απλώς χρησιμοποιούν LED αντί για λάμπες για το φωτισμό τους. Η samsung άρχισε να της πλασάρει ως "LED" και μετά έγινε μόδα. Αλλά η τεχνολογία δεν διαφέρει από τις απλές tft, απλώς είναι λεπτότερες, έχουν χαμηλότερη κατανάλωση και λίγο καλύτερο μαύρο.

 

Οι OLED οθόνες είναι εντελώς νέα τεχνολογία και είναι από σχεδόν κάθε άποψη ανώτερη της tft. Απλώς είναι πολύ ακριβό και δύσκολο να φτιάξουν μεγάλη OLED οθόνη και για αυτό και δεν υπάρχει καμία. Η sony είχε βγάλει μια 11" OLED πριν από κάτι χρόνια και τη πούλαγε 2.5χιλιαρικάκια.

 

Στα επόμενα χρόνια η τεχνολογία OLED θα γίνει πιο διαθέσιμη και θεωρητικά ακόμα πιο φτηνή σε σχέση με τη tft, αφου θα μπορούνε να "τυπώνουν" οθόνες. Αλλά προς το παρόν η τεχνολογία αυτή εξελίσσεται, είναι ακριβή και έχει ελαφρώς χαμηλότερη διάρκεια ζωής σε σχέση με τη tft(κάτι που δεν είναι όμως πρόβλημα με τις οθόνες των κινητών, αφού είναι συνήθως σβηστές).

 

 

Ολα σωστά! Ωραίος...

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

makrey

 

καμια συγχυση ειναι στα Ελληνικα ολα μα ολα και το Τ9

 

 

relentlessgeo

 

δες και εδω

http://news.softpedia.com/news/Samsung-Wave-Boasts-Picsel-File-Viewer-135469.shtml

 

Από που το έχεις πάρει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έχει παρει κανεις απο Cosmote / OteShop?

Μου ειπαν σημερα οτι δεν το εχουν παραλαβει ακομα.

Ξερουμε αν ισχυει αυτο?

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πως απο αγγλικο firmware παω σε ελληνικο??η αν δεν παω θα εχω προβλημα με τα update?

 

Καλή ερώτηση. Ας μας πει κάποιος αν ξέρει γιατί είναι αρκετοί αυτοί που το έχουν απ'έξω και δεν έχουν ελληνικά

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...