Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αχ τι ωραια κινηταρα!! μου το ειχαν κλεψει μεσα στο 401! Αστα να πανε! απο τα καλυτερα σε ποιοτητα κατασκευης κινητα! φοβερη αισθηση στο χερι! φοβερη οθονη! Το ειχα στο στρατο... γουατσαπ και ιντερνετ...βιντεο κλησεις! με ειχε βγαλει παλικαρι.

Δεν ξερω γιατι, αλλα ενω υποστηριζε την ευρεση κινητου αν θυμαμαι καλα, τοτε που μου το εκλεψαν, πηγα ρωτησα samsung αν γινεται να το βρουμε και ηταν πεσμενη εκεινο τον καιρο η υπηρεσια, δεν ξερω αν ηταν μονο για την ελλαδα κι αν ηταν και επιτηδες. Πριν απο περιπου 2-3 χρονια!

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1203

 

Μέσα στο xda θα βρείτε τις κυριότερες δυο προσπάθειες. Εγώ έχω βάλει την 4.3 και δουλεύει μια χαρά, τηρουμένων παντα των αναλογιών.

Link to comment
Share on other sites

και λεω να φυγω απο το wave ..τι λετε?νοτε 2 η μεγα 6.3 η σ4?? για πειτε γνωμες?

 

Ειναι καθαρα δικη σου επιλογη!! Νοτε 2 παει 1ο στη σειρα παντως!

 

Σαν το Wave παντως δεν εχει αλλο βγαλει...

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

και λεω να φυγω απο το wave ..τι λετε?νοτε 2 η μεγα 6.3 η σ4?? για πειτε γνωμες?

 

s4 , πολύ καλό και μοιάζει με τηλέφωνο τα άλλα πιο πολύ σε κορνίζες φέρνουν

Link to comment
Share on other sites

s4 , πολύ καλό και μοιάζει με τηλέφωνο τα άλλα πιο πολύ σε κορνίζες φέρνουν

 

Σωστο κι αυτο!! Εαν προτιμΑς τη φορητοτητα απο την μεγαλη οθονη και λιγο μικροτερο βαρος πηγαινε σε S4 ή ακομη και S3. Πιστευω αξιζουν πολυ!

 

Εγω με το ΝΟΤΕ 2 το νιωθω καπως μεγαλο η αληθεια ειναι...αλλα ολα μια συνηθεια ειναι πιστευω.

 

Παντως την καλυτερη αισθηση σαν ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛ την ειχε το WAVE για μενα.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Δινω εγω το δικο μου ΝΟΤΕ 2.2 εβδομαδων ειναι. Εαν ενδιαφερεσαι στειλε μηνυμα.
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το wave,ήταν το πιο γερό και το πιο τίμιο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου.Δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και με έκανε να το αγαπήσω η αυτονομία,υπ όψιν ,δεν την έχω βρει σε κανένα άλλο,η απίθανη οθόνη του και προπάντων η ποιότητα κατασκευής.Ήταν πολύ προχωρημένο για την εποχή που κυκλοφόρησε.Λόγω λειτουργικού το απέσυρα κι εγώ,αλλά το κρατώ για να το δείχνω κάποια στιγμή στους νεότερους για να βλέπουν τι σημαίνει ποιότητα κατασκευής.Όλα τα σημερινά έχουν τα πάντα,όπως γράφει κι ο φίλος πιο πάνω, αλλά πολύ ανακυκλωμένο πλαστικό.Αυτά για το αγαπημένο μας wave...

 

Αυτό ακριβώς... Η καλύτερη συσκευή που είχα ποτέ..Κι αν μου έχει πέσει 200 φορές πέρα από λίγες γρατζουνιές δεν έχει πάθει τίποτα άλλο... Λίγη υποστήριξη αν είχε από τη samsung με άλλο λειτουργικό δεν θα το άλλαζα...

Τώρα πια μετά από 3 χρόνια, ετοιμάζομαι για το Χριστουγεννιάτικο δώρο μου που θα είναι το iPhone 5S!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα μία ερώτηση,αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με laptop με λειτουργικό windows 8.0 κ δεν είναι δυνατή η σύνδεση.Αναγνωρίζει το κινητό αλλά κατά την διαδικασία σύνδεσης μου βγάζει αυθαίρετα ένα κωδικό σύνδεσης με τον οποίο πρέπει να συμφωνήσω αν ισχύει ή όχι.Στο κινητό έχω ακόμα την bada 1.0 αν έχει αυτό κάποια σημασία.Αναβάθμιση στη bada 2.0 θα έλυνε το πρόβλημα?Δεν θέλω να κάνω αναβάθμιση γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι στην bada 2.0 δεν έχεις την δυνατότητα κάνοντας slide αριστερά στο όνομα να στείλεις μήνυμα και δεξιά κλήση.Με τα windows 7 δεν είχα προβλήματα μεταφοράς αρχείων..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα μία ερώτηση,αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με laptop με λειτουργικό windows 8.0 κ δεν είναι δυνατή η σύνδεση.Αναγνωρίζει το κινητό αλλά κατά την διαδικασία σύνδεσης μου βγάζει αυθαίρετα ένα κωδικό σύνδεσης με τον οποίο πρέπει να συμφωνήσω αν ισχύει ή όχι.Στο κινητό έχω ακόμα την bada 1.0 αν έχει αυτό κάποια σημασία.Αναβάθμιση στη bada 2.0 θα έλυνε το πρόβλημα?Δεν θέλω να κάνω αναβάθμιση γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι στην bada 2.0 δεν έχεις την δυνατότητα κάνοντας slide αριστερά στο όνομα να στείλεις μήνυμα και δεξιά κλήση.Με τα windows 7 δεν είχα προβλήματα μεταφοράς αρχείων..

 

Για το slide ναι δεν είναι ίδιο, στην 2.0 όταν κανείς slide σου βγάζει 4 εικονίδια και διαλέγεις τι θες να κάνεις. (κλήση,Μήνυμα,Επεξεργασία,διαγραφή) αν θυμάμαι καλά...

Samsung Galaxy S23

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΕΝΑ S8500 ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΩ ΚΥΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ! ΕΨΑΞΑ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΗ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ. ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΨΑΞΩ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΑΛΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΕΝΑ S8500 ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΩ ΚΥΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ! ΕΨΑΞΑ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΗ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΜΑΤΑΙΑ. ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΨΑΞΩ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΑΛΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

ψαξε στο ebay.co.uk...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες , εχω φάει τον τόπο για Ελληνική 1.2 rom , αλλα δεν βρίσκω τίποτα.

Το Samfirmwares δεν έχει Links , αν ξερει καποιος...

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια, εχω-ειχα ενα wave2 (απλα ποσταρω εδω γιατι ειναι μιλαμε σχεδον για το ιδιο κινητο), εχτες λοιπον μου εκλεψαν ή εχασα το κιν μου, εχω το IMEI της συσκευης, γνωριζει κανεις τι μπορω να κανω και ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω ωστε να το βρω ή να το απενεργοποιησω ?

Αν μπαινει κανεις σε αυτο το "Θεμα" και γνωριζει ας με διαφωτισει λιγακι. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εχω-ειχα ενα wave2 (απλα ποσταρω εδω γιατι ειναι μιλαμε σχεδον για το ιδιο κινητο), εχτες λοιπον μου εκλεψαν ή εχασα το κιν μου, εχω το IMEI της συσκευης, γνωριζει κανεις τι μπορω να κανω και ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω ωστε να το βρω ή να το απενεργοποιησω ?

Αν μπαινει κανεις σε αυτο το "Θεμα" και γνωριζει ας με διαφωτισει λιγακι. Thanks!

 

Αποχαιρέτησε το. Δεν νομίζω να βγάλεις καμιά άκρη. Κάποτε στις αρχές του Wave έπρεπε να εγγραφείς στο samsung dive αλλά στην Ελλάδα δεν υποστήριζε την υπηρεσία. Οπότε, άστο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Έχω το GT-S8500.Πρόσφατα έκανα αναβάθμιση σε BADA2.Μπορώ να το κάνω adroid και με ποιό τρόπο;Σας ευχαριστώ Βαγγέλης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Έχω το GT-S8500.Πρόσφατα έκανα αναβάθμιση σε BADA2.Μπορώ να το κάνω adroid και με ποιό τρόπο;Σας ευχαριστώ Βαγγέλης.

 

Τζάμπα θα ταλαιπωρηθείς. Έχει τόση λίγη Ram το wave που και αυτό που έχουν ψιλοφτιάξει υπολειτουργεί. Κοινώς δεν αξίζει να ασχοληθείς. αν θες android πάνε σε κινητό android.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Στο S8500 (με bada 2) πως μπορούμε να προσθέσουμε και ποια θα είναι αυτή , γραμματοσειρά ελληνικών πολυτονικών , για να φαίνονται σωστά στον internet browser ;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχω ενα s8500 με μια εκδοση rom που λεγετε turko ξερει κανεις πως βγαινει για να βαλω την κανονικη του??? ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

προσπαθώ εδώ και καιρό να κάνω αναβάθμιση από S8500BUKD1/S8500VFGKD1 (VGR)

σε S8500BULA3/S8500VFGLA5 (VGR) και στο samsung kies, όταν διεξάγεται η διαδικασία για να γίνει

το update, μου εμφανίζει συνεχώς ένα μύνημα που λέει:

"Additional 14MB system file space needed for upgrade. Delete unnecessary system files."

ενώ έχω διαγράψει πολλά περισσότερα mb από τη συσκευή μου.

Γνωρίζει κάποιος μήπως τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

προσπαθώ εδώ και καιρό να κάνω αναβάθμιση από S8500BUKD1/S8500VFGKD1 (VGR)

σε S8500BULA3/S8500VFGLA5 (VGR) και στο samsung kies, όταν διεξάγεται η διαδικασία για να γίνει

το update, μου εμφανίζει συνεχώς ένα μύνημα που λέει:

"Additional 14MB system file space needed for upgrade. Delete unnecessary system files."

ενώ έχω διαγράψει πολλά περισσότερα mb από τη συσκευή μου.

Γνωρίζει κάποιος μήπως τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

1) Κάνε ένα backup μέσω Kies όλες τις επαφές, τα μηνύματα και ότι άλλο δε θες να χάσεις (οχι εφαρμογές γιατί αυτές ξαναγίνονται εγκατάσταση).

 

2) Κάνε "Επαναφορά εργοστ. ρυθμ." από την επιλογή στο μενού Ρυθμίσεις-> Γενικα -> Επαναφορά.

 

3) Μετά τις επανεκκινήσεις, κάνε το update μέσω Kies, και μόλις τελειώσει η διαδικασία και οι νέες επανεκκινήσεις, πέρνα τις επαφές και ότι άλλο είχες σώσει μέσω Kies.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Κάνε ένα backup μέσω Kies όλες τις επαφές, τα μηνύματα και ότι άλλο δε θες να χάσεις (οχι εφαρμογές γιατί αυτές ξαναγίνονται εγκατάσταση).

 

2) Κάνε "Επαναφορά εργοστ. ρυθμ." από την επιλογή στο μενού Ρυθμίσεις-> Γενικα -> Επαναφορά.

 

3) Μετά τις επανεκκινήσεις, κάνε το update μέσω Kies, και μόλις τελειώσει η διαδικασία και οι νέες επανεκκινήσεις, πέρνα τις επαφές και ότι άλλο είχες σώσει μέσω Kies.

 

ευχαριστώ, επιτέλους έχω και εγώ τη νέα έκδοση!

μήπως γνωρίζουμε εαν υπάρχει με κάποιον τρόπο πλέον το viber ή το skype?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην παιδεύεσαι,το 8500,ήταν στην εποχή του εργαλείο.Τώρα είναι για ενθύμιο.Αν μπορείς πάρε ένα androind να ησυχάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...