Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Τοκαλύτερό μου κινητό.Κανένα πρόβλημα παρά τη συνεχή λειτουργία του.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά 1,5 χρόνο τώρα δοξάζω τη στιγμή που αγόρασα το Wave. Γιατί ? Για 5 λόγους :

 

1) Είναι το 1ο κινητό που δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα σοβαρό κόλλημα στο λογισμικό του ( δεν χρησιμοποιώ πολλά widgets οπότε δεν έχω πρόβλημα διαχείρισης μνήμης όπως έχουν κάποια από τα παιδιά εδώ.Ούτε πρόβλημα με ξυπνητήρια κτλ )

2) Είναι ένα από τα καλύτερα κινητά από ποιότητα κατασκευής.Δεν αναφέρομαι μόνο στο μέταλλο αλλά και στην οθόνη που δεν έχει ίχνος γρατζουνιάς παρά την κακομεταχείριση.

3)Η μπαταρία του μου έχει βγει άψογη

4)Η οθόνη του ακόμα κι αν έχει περάσει 1,5 χρόνος από την κυκλοφορία του παραμένει ανάμεσα στις top οθόνες της αγοράς

5)Το video που τραβάει με φως ημέρας είναι άψογο όπως και η ικανότητα αναπαραγωγής οποιασδήποτε μορφής video ( πχ mkv ) και με ελληνικούς υπότιτλους χωρίς να χρειάζεται να χρησιμοποιώ για αυτή τη λειτουργία κάποια εξωτερική εφαρμογή.

 

Δεν είναι τυχαίο που επί 1+ χρόνο παρέμεινε στο Νο1 και Νο2 της βαθμολόγησης από χρήστες του GSMArena.

 

Ανικανοποίητοι από το Wave πρέπει να είναι μόνο όσοι αγοράζουν κινητό με κύριο κριτήριο/προσδοκία τις εφαρμογές και την πλοήγηση στο internet.Προσωπικά δεν το αγόρασα με τέτοια κριτήρια, το αγόρασα για τους λόγους που προανέφερα και με έβγαλε ασπροπρόσωπο.:)

 

+1 και απο εμένα. :up:

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

και εγώ συμφωνό μαζί σου είναι φοβερό σαν κινητό άψογή λήψη video σε HD ακόμα και νύχτα, ανθεκτικό έχει πέσει πολλές φορές, την ημέρα η φωτογραφική κάμερα βγάζει φοβερές φωτογραφίες έχει ένα θεματική με τα κόκκινα μάτια που όσα προγράμματα δοκίμασα τίποτα αλλά δεν πειράζει Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

ps:επισης οι αναβαθμισεις προχωρησαν σε Αυστρια,Ρουμανια,Γαλλια..

 

πραγματι ειχαμε προοδο στις αναβαθμισεις στην ευρωπη..καποια στιγμη θα ερθουμε κι εμεις δεν μπορει να αργησει πολυ

Link to comment
Share on other sites

πραγματι ειχαμε προοδο στις αναβαθμισεις στην ευρωπη..καποια στιγμη θα ερθουμε κι εμεις δεν μπορει να αργησει πολυ

 

Αυτό που το έχετε δει ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το έχετε δει ?

 

http://twitter.com/#!/SamKiesUpdates οποια αναβαθμιση βγαινει επίσημα μεσω kies, αναρταται εδω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω να συμφωνήσω οτι ειναι απο το καλυτερα κινητα της αγοράς. εχω και τα 2 WAVE και δεν μπορω να βρω κανενα αλλο κινητο με αυτα τα χαρακτηριστικά. Εν τω μεταξυ το bada2 στο 8530 μου μετα την δευτερη φορα που το περασα πραγματικά πεταει . δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο κολλημα ή προβλημα τοσες μερες ... μαλον η λυση ειναι η καθαρη εγκατασταση ή το hard reset ... πραγματικα απολαυστικό .............
Link to comment
Share on other sites

το route66 για τα 50 ευρω που ζηταει για ολη την ευρωπη αξιζει,τι λετε?

καποια γνωμη θα την εκτιμουσα ιδιαιτερως,επισης το ndrive ισπανιας με καποιες αλλαγες στους φακελους δουλευε στο 1.2, τωρα στο 2 δουλευει και αν ναι πως?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καποια γνωμη θα την εκτιμουσα ιδιαιτερως,επισης το ndrive ισπανιας με καποιες αλλαγες στους φακελους δουλευε στο 1.2, τωρα στο 2 δουλευει και αν ναι πως?ευχαριστω

 

Πλέον υπάρχει μόνο το Route66. 50 ευρώ είναι πολύ καλή τιμή... Εγώ που το έχω για Αθήνα, Θεσσ/νίκη με έχει πάει πολύ καλά. Στην περιφέρεια έχει λίγο πρόβλημα σε χωριά κτλ γιατί οι χάρτες είναι της Νavteq και θέλουν κι άλλη δουλειά. Για Ευρώπη (Δυτική κυρίως) αν πας οι χάρτες είναι πλήρεις.

Για Ndrive δεν ξέρω τι γίνεται δεν το είχα χρησιμοποιήσει ποτέ. Αν έχεις πολύ υπομονή περίμενε τι θα γίνει για Tom Tom, γιατί η Samsung έκανε συμφωνία μαζί της για το Wave 3 και απ'οτι ακούγεται το app θα φτιαχτεί και για Wave I και II.

Ας πει και κανάς άλλος τη γνώμη του...

Link to comment
Share on other sites

Το Route 66 το έχω 1,5 χρόνο και το βρίσκω πολύ καλό.Το συνιστώ σε περίπτωση που δε θέλεις να πάρεις κάποια συσκευή GPS ,το λέω αυτό γιατί οι τιμές των GPS είναι τώρα πολύ χαμηλές.
Link to comment
Share on other sites

Το Route 66 το έχω 1,5 χρόνο και το βρίσκω πολύ καλό.Το συνιστώ σε περίπτωση που δε θέλεις να πάρεις κάποια συσκευή GPS ,το λέω αυτό γιατί οι τιμές των GPS είναι τώρα πολύ χαμηλές.

 

Παιδιά αν έχω καταλάβει έχει κυκλοφορήσει η ελληνική έκδοση bada 2 για το 8530.Έχω εκτός από το 8500 και το 8530.Το 8500 το αναβάθμισα στην 1,2 μέσω kies χωρίς πρόβλημα.Το 8530 το kies το βλέπει μεν αλλά μου λέει πως δεν υπάρχει κατάλληλο λογισμικό. Φαντάζομαι ότι πρέπει να είναι παραεισαγωγή.Μήπως ξέρει κανείς κάποιον άλλο αλλά όχι πολύκλοπο τρόπο τρόπο για αναβάθμιση στη 2.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γράφει τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού s8530XXKD4/S85300XCKD3(XEF).

 

Είναι γαλλικό το firmware. Γράψε *#5239870*# και μετά *#27236*#. Δες αν έχει EUR. ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ HARD RESET. Αν θες να το προχωρήσεις κάνε back up όλα τα αρχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.Μάλλον δε θα προχωρήσω γιατί με βλέπω χωρίς κινητό.
Link to comment
Share on other sites

den παθαινει τιποτα το κινητο. Απλά δες αν υπαρχει ο κωδικός EUR (σιγουρα θα υπαρχουν διαφοροι ) . Αν δεν υπαρχει το αφηνεις ως εχει ..... Αν υπαρχει και τον επιλεξες το κινητο θα κανει HArd reset και μολις ξεκινησει θα εχει την ελληνική γλωσσα και product code EUR οπότε και το ΚΙΕΣ θα σου δωσει την ενημερωση ... Πριν απο ολα αυτα ομως μεσα απο το ΚΙΕΣ παρε ολα τα δεδομενα σου και ξαναπερασε τα μετα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , επειδή και εγώ δεν γνωρίζω σχετικά με τη δυνατότητα του λογισμικού της συσκευής μου αν μπορεί να αναβαθμιστεί στη bada 2 , εμένα μου γράφει S8500XXJL2/S8500OXCJL1 (DBT) , μήπως χρειάζεται κάτι να κάνω ώστε να προετοιμαστώ ή δεν έχει κάποια σημασία στο όλο θέμα αυτή η έκδοση
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου εγινε αναβαθμηση στο kies και επισης αναβαθμηση σε bada 2.0!! (bada 2.01201051942LISS8500XXLA1 λεει στην εκδοση)

Samsung Galaxy S23

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα μου εγινε αναβαθμηση στο kies και επισης αναβαθμηση σε bada 2.0!! (bada 2.01201051942LISS8500XXLA1 λεει στην εκδοση)

 

Τι product code έχεις? γιατί το δικό μου 8500 με το ελληνικό EUR δεν βγάζει αναβάθμιση σε 2.0

Για να δεις το product code πηγαινε στο KIES και δες τι γράφει η παρένθεση δίπλα στην έκδοση του firmware....

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην 2.0 μην επιχειρήσετε κλείδωμα τηλεφώνου με κωδικό. Δεν λειτουργεί!! Στο ξεκλείδωμα μαυρίζει η οθόνη και δεν ανοίγει. Μου βγήκε το λάδι να επαναφέρω το τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...