Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλά Memory leak έχει. Με ένα tab εμφάνισε σελίδα πολύ μεγάλη. Multitasking σχεδόν δεν υπάρχει, εμφανίζει μηνύματα μνήμης. Όπως άμα έχεις έστω και ένα widget και τρέχεις μια δυο εφαρμογές πόλι πετάει μήνυμα μνήμης. Μάλλον μόνο το Wave 3 δεν πρέπει να έχει τέτοια προβλήματα. Αδιόρθωτη η Samsung....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά έκανα και εγώ αναβάθμιση μέσω FOP αλλά τώρα έχω την 1,2. Έκανα κάτι λάθος; ή συμβαίνει κάτι;

 

Καί εμένα το ίδιο έκανε πήγε στην 1,2 και άντε τώρα να βρείς την jl2 νά την ξαναπερασεις μέσω multiloader για να μπορέσει το kies να αναβαθμίσει στήν 2.0 οοοοοοοοταν έρθει. Που θα την βρώ?

Link to comment
Share on other sites

Η 2.0 διορθώνει τις αναφορές να μην έρχονται ως μηνύματα;

 

Το ίδιο είναι. Παρατήρησε κανείς ότι οι αναβαθμίσεις σταμάτησαν?? Δεν υπάρχουν πια στο Checkfus...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση, όσοι περάσατε την έκδοση 2.0 μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει ακόμα η εφαρμογή μπλοκαρίσματος αγνώστων αριθμών, sms κτλ; Μου είναι ιδιαίτερα χρήσιμο αυτό :P
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση, όσοι περάσατε την έκδοση 2.0 μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει ακόμα η εφαρμογή μπλοκαρίσματος αγνώστων αριθμών, sms κτλ; Μου είναι ιδιαίτερα χρήσιμο αυτό :P

 

Ναι έχει...

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΘΕς εχω την XXJL2 μαζι με το OXCJL1 μαζι με το αρχειο FOTA . Πως μπορω να σου το δωσω ????

@ Tolis29

Θα ήθελα και εγώ την συγκεκριμένη έκδοση.

Έχω bada 2 με multiloader και την χρειάζομαι για να μπορέσω να αναβαθμίσω μέσω kies στην original 2.

Στείλε PM αν γίνεται να συνεννοηθούμε.

Link to comment
Share on other sites

@ Tolis29

Θα ήθελα και εγώ την συγκεκριμένη έκδοση.

Έχω bada 2 με multiloader και την χρειάζομαι για να μπορέσω να αναβαθμίσω μέσω kies στην original 2.

Στείλε PM αν γίνεται να συνεννοηθούμε.

 

επειδη και γω θα το χρειαστω μαλλον αν μπορουσες να το στειλεις σε κανα http://www.multiupload.com/ θα ηταν ευχης εργο...

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

@ Tolis29

Θα ήθελα και εγώ την συγκεκριμένη έκδοση.

Έχω bada 2 με multiloader και την χρειάζομαι για να μπορέσω να αναβαθμίσω μέσω kies στην original 2.

Στείλε PM αν γίνεται να συνεννοηθούμε.

 

Tolis29 κ σε μενα αν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Καί εμένα το ίδιο έκανε πήγε στην 1,2 και άντε τώρα να βρείς την jl2 νά την ξαναπερασεις μέσω multiloader για να μπορέσει το kies να αναβαθμίσει στήν 2.0 οοοοοοοοταν έρθει. Που θα την βρώ?

 

k εμενα το ίδιο έγινε, ευτυχως ειχα κρατησει την jl2 backup, αμα ποτε βγει το ελληνικό, ξαναδοκιμάζω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

k εμενα το ίδιο έγινε, ευτυχως ειχα κρατησει την jl2 backup, αμα ποτε βγει το ελληνικό, ξαναδοκιμάζω.

 

Αυτό σας είπα πριν ότι βγάλαν από το Kies τις αναβαθμίσεις σε αρκετές χώρες...

Link to comment
Share on other sites

μαμιούνται ρε γμτ εκεί στην σαμσουνγκ....

είδανε φαίνεται ότι είχε προβλήματα και την απέσυραν....

μετά από τόσους μήνες ρε παιδιά σε beta, και ακόμα ένα σωρό προβλήματα και καθυστερήσεις...

και υστερα μου λέτε ότι δεν πέθανε το bada κιολας, βρε το πήρε ο διάολος....

αμφιβάλλω αν έχει η σαμσουνγκ πάνω από 5 άτομα και δουλέυουν το bada, όλα κι όλα...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

ανεκδοτο η σαμμυ. η συμπεριφορα της στο μπαντα θα με αποτρεψει στο μελλον να παρω ακομα και καποιο απο τα σοβαρα της κινητα, πχ. το gs2 (σκεφτομαι και τις αλλες φιφες που ελεγε στους κατοχους gs1). εχε χαρη που προς το παρον δν καιγομαι για κινητο και το χρησιμοποιω μονο για λιγο browsing που και που.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

το bada εχει ψοφησει εδω και καιρο.η samsung κλασικη samsung μας εχει γραμενουν ολους.απο δω και περα εγω μονο android μονο και μονο για την τεραστεια υποστηριξη.εχεις τους xda και ησυχαζει το κεφαλι σου ουτε περιμενεις ληψες "official" ουτε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν βαρέθηκα να περιμένω και έβαλα με multiloader το ισπανικό firmware.ελληνικα κανονικότατα,εντυπώσεις από το bada 2 μέχρι στιγμής πολύ θετικές.
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν βαρέθηκα να περιμένω και έβαλα με multiloader το ισπανικό firmware.ελληνικα κανονικότατα,εντυπώσεις από το bada 2 μέχρι στιγμής πολύ θετικές.

 

θ μπορουσες να δωσεις ενα link για το ισπανικο επισημο firmware ? ή αν ειναι να το ανεβαζες και να μας εδινες link ? και εγω λεω να το περασω το Ισπανικο επισημο με multiloader.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ανεκδοτο η σαμμυ. η συμπεριφορα της στο μπαντα θα με αποτρεψει στο μελλον να παρω ακομα και καποιο απο τα σοβαρα της κινητα, πχ. το gs2 (σκεφτομαι και τις αλλες φιφες που ελεγε στους κατοχους gs1). εχε χαρη που προς το παρον δν καιγομαι για κινητο και το χρησιμοποιω μονο για λιγο browsing που και που.

 

το bada εχει ψοφησει εδω και καιρο.η samsung κλασικη samsung μας εχει γραμενουν ολους.απο δω και περα εγω μονο android μονο και μονο για την τεραστεια υποστηριξη.εχεις τους xda και ησυχαζει το κεφαλι σου ουτε περιμενεις ληψες "official" ουτε τιποτα

 

λοιπόν βαρέθηκα να περιμένω και έβαλα με multiloader το ισπανικό firmware.ελληνικα κανονικότατα,εντυπώσεις από το bada 2 μέχρι στιγμής πολύ θετικές.

 

Το κινητό σας δεν δουλεύει με την Bada 1.2? Έχει προβλήματα? Σας αρέσει περισσότερο από την Bada 1.0.2 που είχε όταν το αγοράσατε? Αν δε σας άρεσε ούτε η 1.0.2 γιατί το αγοράσατε? Ποιός ο λόγος να συγχύζεστε? Η ησυχία της καθημερινότητας σας εξαρτάται από το πότε θα διατεθεί η Bada 2.0?

 

Νομίζω το τελευταίο από τα ρητορικά ερωτήματα διεγήρει πιο βαθιές και δυσάρεστες σκέψεις για τον εαυτό μας, οπότε μπορεί να παραληφθεί..

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σας δεν δουλεύει με την Bada 1.2? Έχει προβλήματα? Σας αρέσει περισσότερο από την Bada 1.0.2 που είχε όταν το αγοράσατε? Αν δε σας άρεσε ούτε η 1.0.2 γιατί το αγοράσατε? Ποιός ο λόγος να συγχύζεστε? Η ησυχία της καθημερινότητας σας εξαρτάται από το πότε θα διατεθεί η Bada 2.0?

 

Νομίζω το τελευταίο από τα ρητορικά ερωτήματα διεγήρει πιο βαθιές και δυσάρεστες σκέψεις για τον εαυτό μας, οπότε μπορεί να παραληφθεί..

 

Όταν αγοράζεις ένα νέο λειτουργικό, επενδύεις σε κάτι καινούργιο. Ρισκάρεις. Δεν κατηγορώ ούτε εσένα, ούτε εμένα για την κατάσταση που έφτασε το Bada, μόνο την Σαμσουνγκ μπορεί να κατηγορήσει κανείς.

Ναι, σαν αρχική εντύπωση μου άρεσε το κινητό τότε, είχε μερικά προβλήματα αλλά είπα, νέο OS είναι, ωραίο hardware έχει, έχει πολύ μέλλον...

Έτσι δεν είπαμε όλοι?

Είδε κανείς κανένα μέλλον? Πάνω από ένα χρόνο έχει τώρα να βγει νέα αναβάθμιση, να φτιάξει το οτιδήποτε...

Memory leaks, κακός browser, προβλήματα με ξυπνητήρια, και δεν συμμαζεύεται...

Την αποτυχία με τις ελάχιστες εφαρμογές στο Bada έπρεπε να την καταλάβω ή να την προβλέψω? Δεν γινόταν...

Βέβαια, ο καθένας έχει τις απαιτήσεις του, και μπορεί να είναι ικανοποιημένος σύμφωνα με την δουλειά που θέλει να κάνει...

Η κοπέλα μου έχει ένα κινητό με proprietary λογισμικό, και είναι ευχαριστημένη, γιατί θέλει να παίρνει τηλέφωνα, να στέλνει μνμ και να βάζει ξυπνητήρι για να ξυπνάει το πρωί..

Εγώ ήθελαν ΣΜΑΡΤΦΟΟΥΝ!!! και το Wave έχει δρόμο ακόμα αν θέλει να θεωρείται smartphone....

Γιατί το πήρα τότε εξ αρχής? Γιατί ήταν ωραίο harware, συμπαθητικό λειτουργικό με προοπτικές εξέλιξης αφού ήταν πίσω του μια μεγάλη εταιρία... και μην ξεχνάμε ότι είχε killer τιμή...

ΟΚ, δεν είναι η πρώτη αποτυχημένη αγορά που κάνω, το παραδέχομαι. Είναι όμως προκλητικός και άδικος ο τρόπος που φέρθηκε η σαμσουνγκ, που παράτησε έτσι το λειτουργικό και κατάντησε έτσι. Γι αυτό περιμένουμε την 2.0 μπας και δούμε μια άσπρη μέρα, αν και δεν το βλέπω...

Το γεγονός και μόνο, ότι έχουνε περάσει σχεδόν 2 χρόνια απο την κυκλοφορία του Wave, και κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά πόσα ΜΒ μνήμη έχει, είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! και δείχνει την σοβαρότητα της σαμσουνγκ... τον παπά παίζουμε για να προβλέψουμε...

Εγώ εμπειρικά πιστεύω ότι έχει 128ΜΒ διαθέσιμα στον χρήστη... χωρίς υπερβολές...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

θ μπορουσες να δωσεις ενα link για το ισπανικο επισημο firmware ? ή αν ειναι να το ανεβαζες και να μας εδινες link ? και εγω λεω να το περασω το Ισπανικο επισημο με multiloader.

 

καλημέρα,από δω το κατέβασα..

http://www.sammobile.com

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλτατε ηξερα και ξερω πολυ καλα τι θελω απο το wave και το bada οταν τα αγοραζα. βασικη χρηση smartphone, με υπεροθονη, κανα 2 εφαρμογες να περναει η ωρα, hd video, καλη καμερα, value for money κτλ ηξερα οτι ειναι νεο λειτουργικο, αλλα επισης διαβαζα οτι η σαμσουνγκ θα το υποστηριξει. οπως την υποστηριξαν και καποιοι εκατομμυρια καταναλωτες σε ολο τον κοσμο που τη πιστεψαν και αγορασαν wave.

 

και τι εκανε η συμπαθης εταιρια? ενα χρονο υποστηριξη μηδεν, αφησε το λειτουργικο στην τυχη του, εδιωξε τους developers με τη συμπεριφορα της, και τωρα προσπαθει να πασαρει στον κοσμο μια beta εκδοση σαν επισημη. και κατα τ αλλα, εβγαλε νεα σειρα wave και 15 μερες μετα μιλουσε για τιζεν και πεθαμενο bada. κι εννοειται οτι τωρα που βγαζω το bada 2, δν θα υπαρχουν εφαρμογες και υποστηριξη απο τους devs. :lol: επαγγελματικα πραγματα.

 

ουτε απαιτητικος ειμαι, ουτε τπτ. αν ημουν απαιτητικος θα επαιρνα αντροιντ ή αιφον και τελειωνε η δουλεια. τα στοιχειωδη απαιτω και μια Α υποστηριξη σαν καταναλωτης. τα παπατζιλικια ενος χρονου και τα αλλαζω λειτουργικα σαν τα πουκαμισα, μπορει να φερνουν λεφτα στη σαμμυ, αλλα εμενα με διωχνουν απο μελλοντικο πελατη. το wave ειναι υπεραρκετο για λιγο browsing κ κανα μειλακι οπως ειπα (αν και στο τριτο ταμπ κολλαει το συμπαν, ή που και που κανει κ καμμια επανεκκινηση, δε λες οτι λειτουργει κ αψογα, σωστα? :))

 

cheers

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου τρόπο και θα το ανεβασω να το παρετε όλοι ... :) δεν το κατεχω το αθλημα και δεν ξερω πως να το κανω. Εμενα παντως το 8530 ΔΕΝ εχει κανενα ΠΡΟΒΛΗΜΑ . οπότε δεν ξερω αν ειναι προβλημα που απεσυραν τις αναβαθμισεις απο το FUZ (αλήθεια γιατι στηριζομαστε σε αυτο????? ειναι κανενα επισημο εργαλειο της samsung ??) ... Kαι το samirmware ΔΕΝ εχει καμια αλλη αναβαθμιση πλήν των 3 πρώτων που βγήκαν σε Πολωνια Τσεχία .... τι σημαινει αυτο???? οτι δεν υπαρχουν άλλες ?????

 

Λοιπόν βρήκα τον τρόπο να το ανεβαζω και σε λίγο θα σας δωσω το ΛΙΝΚ. :) :)

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου τρόπο και θα το ανεβασω να το παρετε όλοι ... :) δεν το κατεχω το αθλημα και δεν ξερω πως να το κανω. Εμενα παντως το 8530 ΔΕΝ εχει κανενα ΠΡΟΒΛΗΜΑ . οπότε δεν ξερω αν ειναι προβλημα που απεσυραν τις αναβαθμισεις απο το FUZ (αλήθεια γιατι στηριζομαστε σε αυτο????? ειναι κανενα επισημο εργαλειο της samsung ??) ... Kαι το samirmware ΔΕΝ εχει καμια αλλη αναβαθμιση πλήν των 3 πρώτων που βγήκαν σε Πολωνια Τσεχία .... τι σημαινει αυτο???? οτι δεν υπαρχουν άλλες ?????

 

Λοιπόν βρήκα τον τρόπο να το ανεβαζω και σε λίγο θα σας δωσω το ΛΙΝΚ. :) :)

 

Η μπαταρία σου πόσο σου κρατάει, γιατί νομίζω ότι τελιώνει πιο γρήγορα από πριν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...