Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπες στα admin settings και κάνε pre-configuration πατώντας πρώτα

*#5239870*# μετά *#27236*# και επιλέγεις EUR για εισαγωγή ελληνικών.

 

Προσοχή γιατί έτσι κάνεις hard reset ;)

 

Φιλε μου το εκανα αλλα μου εμφανιζει τα εξης:

KOR

SEK

SER

SKZ

Καποια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς δεν έχει ελληνικά αυτό το firmware :(

 

Προσπαθησα να παρακαμψω το Csc και να βαλω CSC_S8500_Europe για την γλωσσα ομως τιποτα !!Δεν το δεχοταν και μεταφεροταν σε Upload !!

Τωρα κατεβαζω την S8500XXJL2 και θα σας πω

 

Δεν εχει ουτε αυτη Ελληνικα!Ποια να βαλω ωστε να εχει Ελληνικα και ας ειναι 1.0 !!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τη μπαταρια : Εχω παρατηρησει οτι μετα την χρησιμοποιηση του ndrive ή του sygic η μπαταρια πεφτει δραματικα γρηγορα... Ενω εχω κλεισει το gps προγραμμα ειτε αυτο ειναι το sygic ειτε το ndrive βλεπω οτι η μπαταρια πεφτει τοσο γρηγορα οσο και οταν χρησιμοποιω καποιο gps προγραμμα... ΤΙ συμβαινει... Για να σταματησει αυτο το παραλογο πραγμα πρεπει να κλεισω το κινητο και να το ξανα ανοιξω.. Μετα απο αυτο ολα κομπλε... Εχω κοιταξει κιολας μηπως δουλευει καποιο προγραμμα στο παρσασκινιο και μου ριχνει ετσι τη μπαταρια αλλα τιποτα.. Κανονικα η μπαταρια μου διαρκει τρεισ μερες με wifi ανοιχτο και γενικα το χρησιμοποιω πολυ αλλα μετα απο αυτο το προβλημα ουτε μερα και χωρις wifi και να μη το πειραζω καθολου το κινητο... ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΑΣ ΤΗ ΠΕΙ. ... Υποψην αν δεν ανοιξω καθολου gps μεσα στη μερα το κινητο το βαζω για φορτιση μετα απο τρεισ μερεσ... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα περιεργο προβλημα με το wave μου και θα ηθελα την βοηθεια σας. Μπαινω στο μενου, ανοιγω τη μουσικη και δεν ακουγεται τιποτα. Τ ο τραγουδι παιζει κανονικα αλλα απο ηχο μηδεν.Τωρα το ιδιο τραγουδι αν το επιλεξω ως ηχο κλησης ή ως ηχο για την αφυπνιση ακουγεται στο 100%. Καμια ιδεα για τον ασθενη?

 

Αρχικό μήνυμα από garrythesnail Εμφάνιση Μηνύματος

Μήπως έχεις την ένταση στο μηδέν?

 

Φιλε μου εννοειτε πως η ενταση ειναι στο 14 (100%) Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινεται να μην ακουγεται τιποτα απο την μουσικη και οταν το ιδιο κομματι το κανω ηχο κλησης να ακουγεται μια χαρα.Αν ηταν προβλημα με την καρτα μνημης δεν θα επρεπε να ΜΗΝ μου διαβαζει και τις φωτογραφιες?. Ομως ολα τα διαβαζει κανονικα εκτος απο τα μουσικα κομματια.

 

 

 

Εχω δοκιμασει επισης να βαλω αλλη καρτα μνημης.ΤΙΠΟΤΑ.Οταν λες "Αν παιξεις καποιο τραγουδι απο τα αρχεια ακουγεται κανονικα" μου εξηγεις την διαδικασια γιατι μπερδευτικα.Πως γινεται?. Επισης οταν λες επανεκινηση τι εννοεις?.Εννοειται πως το 'κλεισα εβγαλα μπαταριες,καρτες, κτλ αλλα τιποτα, Μηπως να δοκιμασω να το πεταξω

Δεν νομίζω πως το πέταμα θα είχε κάποιο αποτέλεσμα:p

 

Πήγεναι μενού -->"Τα αρχεία μου" -->'Ήχοι" και παίξε το τραγούδι που θές αν δεν ακούγεται ούτε και απο εκεί τότε πήγενέ το για service

 

Παιδια τελικα το πηγα για service και σημερα το πηρα.Δουλευουν τα παντα στην εντελεια και αυτος μου ειπε οτι εβαλε 8500BUJVF.Τωρα αυτο ειναι καλο?Παντως ελληνικα διαβαζει αλλα δεν λεει πουθενα αν ειναι 1,0 ή 1,2 ή και παραπανω.Και μια ερωτηση. Το ndrive ή το sygic πως το βαζω στο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχω ένα csc αρχειο το οποίο εχει ελληνικά.

Θα ψαξω να το βρω και θα σου πω.

 

Φιλε μου sothoms κατεβασα καποια στιγμη αλλα δεν θυμαμε απο που το οποιο εδω το βρηκα και ηταν ενα Csc ελληνικο (CSC_S8500_Open_Europe_Common_OXCJF3),

το περασα στην τελευταια Rom Samfirmware αλλα μπουταρισε !!Θα περιμενω αν βρεις κατι !!

Κατι αλλο ,διαβασα απο τα παιδια λιγο παραπανω για NDrive Gps κτλ. !!NDrive ,Igo ,Copilot εχω στο Galaxy s και θα το ηθελα πολυ αν το ειχες να μου το δωσεις ειδικα το Ndrive ,υπαρχει μηπως ??

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αρχειο εχω κι εγω.

Ηταν στην εκδοση S8500XXJF8 του Samfirmware.

Περασε αυτη την εκδοση, αλλαξε το product code και βαλε το kies να κανει την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αρχειο εχω κι εγω.

Ηταν στην εκδοση S8500XXJF8 του Samfirmware.

Περασε αυτη την εκδοση, αλλαξε το product code και βαλε το kies να κανει την αναβαθμιση

 

product code πως γινετε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Δες σελίδα 355, Post 5323

Εχω ανεβασει ενα pdf αρχειο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265254&page=355

 

Το ndrive το εχω αλλα ειναι 200Mb:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω ποσοι και ποιοι παιδια εχετε παρατηρησει οτι το κινητο μας σε συνεργσια με το site της samsyng μας δινει την δυνατητα, σε περιπτωση που μας κλεψουν το κινητο μας να μπορουμε να το εντοπισουμε ανα πασα ωρα και στιγμη ... Βεβαια αυτο ειναι ιδανικο αν βρισκεσαι σε οποιαδηποτε αλλη χωρα εκτος απο την ελλαδα... Δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε αυτην την τοσο σημαντικη εφαρμογη που μας διαθετη η ιδια η samsyung λογου τον νομων του συνταγματος μας..... Το χαρακτιριστικο μηνυμα που εμφανηζει ειναι οτι η ιδιοτικη νομοι της χωρα σας δεν επιτεπουν τον εντοπισμου του κινητου σας... ΚΡΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑ.... το μονο που δουλεψε ειναι σε περιπτωση που του βαλω αλλη καρτα να στειλει μηνυμα σε κινητα που εχω ορισει εγω αλλα τι να το κανεις αφου μονο το EMEI στελνει. χεστηκε η φοραδα στα αλονι... ΠΟΛλυ κριμααααα.... αν ξερει κανεις σας κανα κολπακι ( λεμε τωρα ) ας το πει...
Link to comment
Share on other sites

Δες σελίδα 355, Post 5323

Εχω ανεβασει ενα pdf αρχειο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265254&page=355

 

Το ndrive το εχω αλλα ειναι 200Mb:wacko:

 

φίλε μου μήπως μπορείς να ανεβάσεις το Psas Software v1.15 γιατί δεν το βρίσκω στον σύνδεσμο που το έχεις βάλει ???? ευχαριστώ

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας!!!!καταρχην πως θα καταλαβω αν το κινητο μου ειναι brand?εβαλα τον κωδικο και network και sim lock ειναι off,,εαν ειναι unbranded γιατι το kies δεν μου βγαζει αναβαθμιση για 1.2?
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας!!!!καταρχην πως θα καταλαβω αν το κινητο μου ειναι brand?εβαλα τον κωδικο και network και sim lock ειναι off,,εαν ειναι unbranded γιατι το kies δεν μου βγαζει αναβαθμιση για 1.2?

Ναι .... αν σου βγαζει αναβαθμηση σε 1.2 ειναι unbranded.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας!!!!καταρχην πως θα καταλαβω αν το κινητο μου ειναι brand?εβαλα τον κωδικο και network και sim lock ειναι off,,εαν ειναι unbranded γιατι το kies δεν μου βγαζει αναβαθμιση για 1.2?

 

ισως δεν ηρθε για το product key σου ακομα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δες σελίδα 355, Post 5323

Εχω ανεβασει ενα pdf αρχειο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=265254&page=355

 

Το ndrive το εχω αλλα ειναι 200Mb:wacko:

 

Το Ndrive αν θες στειλε μου το ,δεν εχω προβλημα να ειναι 200Mb !!Θες στο email που δηλωνω εδω ??

Το Pdf το διαβασα ,λιγο μπερδεμα η ολη κατασταση αλλα θα το κανω και οτι βγει....

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου ,παντως

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλα γραμμενα και δεν θα μπερδευεις καθολου.

 

Το πρόβλημα ειναι οτι mail με 200Mb δεν γινεται.

Βρηκα παντως ενα λινκ με το sygic για οποιον ενδιαφερεται

 

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?651059-Sygic-Mobile-Maps-bada

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλα γραμμενα και δεν θα μπερδευεις καθολου.

 

Το ρπόβλημα ειναι οτι mail με 200Mb δεν γινεται.

Βρηκα παντως ενα λινκ με το sygic για οποιον ενδιαφερεται

 

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?651059-Sygic-Mobile-Maps-bada

 

Καλημερα φιλε μου, μπορεις να μου πεις πως θα το βαλω (sygic) στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα κατεβασει μεσω kies.

Αυτο το λινκ το βρηκα στο internet και δεν εχω ασχοληθει καθολου.

Απλά πιστευα οτι θα ειχε καποιες οδηγιες μεσα

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας,αν καταλαβα καλα εφοσον βγαζει το τηλεφωνο network και sim lock off ειναι unbranded και οσο για την αναβαθμιση σε 1.2 απο το kies να περιμενω μεχρι να φτασει το product key μου,σωστα? Edited by fotispas
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλα γραμμενα και δεν θα μπερδευεις καθολου.

 

Το ρπόβλημα ειναι οτι mail με 200Mb δεν γινεται.

Βρηκα παντως ενα λινκ με το sygic για οποιον ενδιαφερεται

 

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?651059-Sygic-Mobile-Maps-bada

 

θα το κατεβάσω και αν είναι οκ θα πω σε όποιον ενδιαφέρεται πως και τι να κάνει για την εγκατάσταση του.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ... τελικα το πηρα το 8500 σημερα και εχω παθει πλακα. εκανα και την αναβαθμιση που προτεινε το ΚΙΕΣ και ολα πολυ καλα. ΟΜΩΣ εχω μερικες αποριες:

1) πως μπορω να προσθεσω και να αφαιρεσω widgets απο την αρχικη μπαρα???? εφαγα τον κοσμο δεν το βρηκα.

2) το widget με το λογοτυπο του παροχεα δικτυου μου βγαινει σε τοσο μεγαλο παραθυρο που δεν χωραει αλλο widget στην ιδια οθονη. μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο???

3) που μπορω να βρω το GPS ?? δεν υπαρχει εικονιδιο για αυτο ????

4) μπορουμε να προσθεσουμε εμεις εικονιδια στο μενου ????

σας κουραζω αλλα αν μπορειτε βοηθηστε.....

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μήπως μπορείς να ανεβάσεις το Psas Software v1.15 γιατί δεν το βρίσκω στον σύνδεσμο που το έχεις βάλει ???? ευχαριστώ

 

ναι οντως το εχουν κατεβασει απο εκει

Επειδη ειναι 6mb στειλε μου εμαιλ να στο στειλω

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την JID μέσο multiloader εδώ και κανα μήνα και σήμερα για πρώτη φορά χρησιμοποίησα το gps...Μιλάμε εντυπωσιακά πάρα πολύ γρήγορο...(απλό gps χωρίς agps και λοιπούς αισθητήρες...)

Επειδή είχα πάει πάτρα και χρειάστηκα χάρτες για να πάω κάπου που ήθελα,άνοιξα το google maps (τους χάρτες του route 66 δεν τους έχω κατεβάσει καν....) και μέσα σε 10 δευτερόλεπτα το πολύ είχε βρει την τοποθεσία μου...σε μια φάση αργότερα που άκουγα μουσική τρώει μια φρίκη το κινητό και κάνει ξαφνικά επανεκκίνηση (άγνωστος λόγος,σπάνια να κάνει...) και από περιέργια ανοίγω την εφαρμογή gpstatus να δω μήπως κλείδωσε το gps τόσο γρήγορα λόγο του google maps...το ανοίγω και μέσα σε 10 δευτερόλεπτα πάλι είχε πιάσει σήμα από 12 δορυφόρους (οι 10 από αυτούς πράσινους) και είχε ακρίβεια στα 4 μέτρα....(το υψόμετρο βέβαια λάθος το έδειχνε αλλά αυτό είναι γνωστό bug...)γενικά πολύ ικανοποιητική απόδοση του gps,ενώ σε άλλες εκδόσεις χαροπάλευε να κλειδώσει τώρα κλείδωσε γρήγορα και με πολλούς δορυφόρους...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ... τελικα το πηρα το 8500 σημερα και εχω παθει πλακα. εκανα και την αναβαθμιση που προτεινε το ΚΙΕΣ και ολα πολυ καλα. ΟΜΩΣ εχω μερικες αποριες:

1) πως μπορω να προσθεσω και να αφαιρεσω widgets απο την αρχικη μπαρα???? εφαγα τον κοσμο δεν το βρηκα.

2) το widget με το λογοτυπο του παροχεα δικτυου μου βγαινει σε τοσο μεγαλο παραθυρο που δεν χωραει αλλο widget στην ιδια οθονη. μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο???

3) που μπορω να βρω το GPS ?? δεν υπαρχει εικονιδιο για αυτο ????

4) μπορουμε να προσθεσουμε εμεις εικονιδια στο μενου ????

σας κουραζω αλλα αν μπορειτε βοηθηστε.....

 

1.αν κατεβασεις απο το samsung apps πηγαινουν κατευθειαν στα widgets αυτοματα.πατα πανω αριστερα που γραφει widget θα δεις κατω τι widget εχεις πατας και κρατας πανω σε ενα widget και το σερνεις στην πανω οθονη.

2.εχει πολλες οθονες, βαλε τα αλλα winget με drag and drop οπως παραπανω σε αλλες οθονες(μην τρεχεις πολλα winget kai καταναλωνεις την μπαταρια ασκοπα)

3. περιηγηση για να μπεις στο route66 οπου θα εχεις 1 μηνα τσαμπα πλοηγηση.

4.οταν κανεις εγκατασταση μπαινουν εικονιδια στο μενου.για να αλλαξεις σειρα. πατα κουμπι μενου(το μεσαιο) και πανω αριστερα επεξ. με αυτο τον τροπο σβηνεις αλλα και αλλαζεις σειρα των εικονιδιων .τα σερνεις σε οποια οθονη θες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...