Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα , νέος στην παρέα σας

Σήμερα το πρωί έγινα και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος Wave 8500 . :p:up::yahoo:

Επειδή είστε σαΐνια πάνω στο μοντέλο , υπάρχει κάτι το οποίο πρέπει να προσέξω εντος του εφταημέρου που να δείχνει ελαττωματικό προϊόν οπότε και επιστροφή του , γιατί για να το ψάξω από μόνος μου θα περάσει και κάνα εξάμηνο !!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασε και λιγο πιο πάνω.Δεν είσαι μόνος. 3 λεπτά; Μια χαρά είσαι.

 

παιδια πριν καιρο καποιος ειχε βαλει ενα αλλο αρχειο ινι!! για το gps!!αλλα δεν μπορω να το βρω εδω μεσα!!! οποιος το εχει!! ας το ποσταρει!! μηπως λισουμε το προβλημα που εχει εμφανιστει!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε και λιγο πιο πάνω.Δεν είσαι μόνος. 3 λεπτά; Μια χαρά είσαι.

 

Δεν ενοουσα την καθιστερηση του gps φιλε.

Ενοω πως η εφαρμογη gps status μετα την αναβαθμηση σε 1.2 δεν μου εμφανιζει εναν εναν τους δορυφορους που πιανει, οπως εκανε πριν, αλλα τους εμφανιζει ολους μαζι και αφου εχει κλειδωσει θεση..... σαν κατι να μπλοκαρει τα ενδοιαμεσα.

 

Καλησπέρα και από μένα , νέος στην παρέα σας

Σήμερα το πρωί έγινα και εγώ ένας ευτυχισμένος κάτοχος Wave 8500 . :p:up::yahoo:

Επειδή είστε σαΐνια πάνω στο μοντέλο , υπάρχει κάτι το οποίο πρέπει να προσέξω εντος του εφταημέρου που να δείχνει ελαττωματικό προϊόν οπότε και επιστροφή του , γιατί για να το ψάξω από μόνος μου θα περάσει και κάνα εξάμηνο !!

Ευχαριστώ

 

Καλοριζικο :)

Τωρα για το τι πρεπει να κοιταξεις......

Κοιτα λιγο γυρω γυρω μηπως ειναι πουθενα χτυπημενο, αν και δεν νομιζω πως θα πουλουσαν χτυπημενο τηλεφωνο.

Επισης δοκιμασε ηχειο, ακουστικο, μικροφωνο και καρτα μνημης

Μπορεις να κανεις καποια tests πατωντας *#0*# στο πληκτρολογιο που παιρνεις τηλ

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

1)ρυθμίσεις ->ενημέρωση λογισμικού -> έλεγχος για ενημέρωση -> σύνδεση : οκ -> Αποτυχία λήψης και με 3g και με wifi.

 

2) τι παίζει με το parlingo? έκανα νέο λογαριασμό και όταν μπαίνω στο fb και βάζω συνδεδεμένος μετά απο λιγο με βγάζει εκτός.

 

Ξέρει κανείς τπτ???

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει θεμα με τους drivers του κινητου και τα windows7? χτες δοκιμασα εγκατασταση Kies 2 στα 7 αλλα το κινητο δεν συνδεεται....
Link to comment
Share on other sites

Σε εισερχόμενη βιντεοκλήση βλέπω εγώ τον καλούντα αλλα εκείνος δεν με βλέπει.

Ειναι κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Σε εισερχόμενη βιντεοκλήση βλέπω εγώ τον καλούντα αλλα εκείνος δεν με βλέπει.

Ειναι κάποια ρύθμιση;

 

Έλενξε αν έχεις καλό σήμα 3g....

Ποιά έκδοση του bada έχεις αυτή τη στιγμή;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο το έστειλες; Το δικό μου για αλλαγή ηχείου μετράει ήδη στις 25-26 μέρες :lol:

 

Μη μου λετε τετοια την τεταρτη το πηγα για σερβις στην καλαμαρια. Δεν αναβε η οθονη και μου ειπαν ειναι οτι αν ειναι προβλημα υλικου θα γινει στο συγκεκριμενο καταστημα, αν ειναι προβλημα λογισμικου θα πρεπει να παει αθηνα κι ο θεος βοηθος!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε εισερχόμενη βιντεοκλήση βλέπω εγώ τον καλούντα αλλα εκείνος δεν με βλέπει.

Ειναι κάποια ρύθμιση;

 

Το εικονίδιο αποστολής εικόνας είναι πατημένο;; Αν δεις, έχεις πολλές επιλογές. Από φωτογραφία, βίντεο και φυσικά αναπαραγωγή από τη μπροστινή κάμερα.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

και εγώ σήμερα που δοκίμασα το sms δεν λειτουργούσε. έβγαλε "Invalide argument error". Δεν ξέρω πως και τι. Μάλλον θα το βγάλω και θα βάλω κανά άλλο αντιστοιχο.

 

 

 

Εγώ έχω ενεργοποιήσει μόνο το παρακάτω :

ρυθμίσεις --> Δυνατότητα σύνδεσης --> Θέση --> Ενεργοποίηση υπηρεσιών εντοπισμού θέσης.

 

Και αν καμιά φορά δεν μου βρίσκει δορυφόρους ανοίγω πρώτα το Gps Status, βρίσκει δορυφόρους στο άψε σβήσε, το κλείνω και μετά ανοίγω το πρόγραμμα πλοήγησης και όλα καλά.

 

Έγω το GPS Status δεν το ΄λεχω δει να πίανει σήμα !!! Το Σάββατο το δοκίμασα με το BADA Tracker , μετά από 3λεπτο περίπου έπιασε σήμα ... και αρκετούς δορυφόρους. Το κλείνω , ανοίγω GPS Status πατάω start και τίποτα για όσο περίμενα (κανά 3λπετο επίσης).

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Έγω το GPS Status δεν το ΄λεχω δει να πίανει σήμα !!! Το Σάββατο το δοκίμασα με το BADA Tracker , μετά από 3λεπτο περίπου έπιασε σήμα ... και αρκετούς δορυφόρους. Το κλείνω , ανοίγω GPS Status πατάω start και τίποτα για όσο περίμενα (κανά 3λπετο επίσης).

 

Αυτά

γενικα και μενα δε φαινεται να μου δουλευει το GPS Status...

εχω την αισθηση οτι επαψε να λειτουργει μετα την αναβαθμιση σε 1.2 :(

Link to comment
Share on other sites

γενικα και μενα δε φαινεται να μου δουλευει το GPS Status...

εχω την αισθηση οτι επαψε να λειτουργει μετα την αναβαθμιση σε 1.2 :(

 

Οπως ελεγα και γω πριν μερικα ποστς φιλε μου......

μετα την 1.2 το μονο που κανει ειναι , ΟΤΑΝ κλειδωσει σημα , να δειχνει τους δορυφορους που επιασε.

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργει το widget "τροφοδοσιες" τι μπορει να φταιει παιδια?ολα τα αλλα δουλευουν μια χαρα κ ωενικως το τηλ παει περιφημα μηπως ειναι καποια ρυθμιση απο το μενου του τηλ για να λειτουργησει?
Link to comment
Share on other sites

γενικα και μενα δε φαινεται να μου δουλευει το GPS Status...

εχω την αισθηση οτι επαψε να λειτουργει μετα την αναβαθμιση σε 1.2 :(

 

Σε μένα λειτουργεί κανονικά με την αναβάθμιση 1,2

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση !!!!! σε μένα πάντως δουλεύει!!! Δείτε το και εσείς και πείτε !!!

Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις τις κάμερας και υπάρχει η επιλογή για γεωγραφική καταχώριση της φωτογραφίας!!! Αν το βάλλετε ον!! Μετά από λίγο πιάνει σήμα!! Μετά μπορείτε να μπείτε στο πρόγραμμα που θέλετε και έχετε gps!!

Real text

In camera application setting of Samsung wave there is geo tagging feature, just enable gps connection in camera settings.

 

And wait till the dish icon blinking in camera (top left) goes stable and once its shows stable it means that you have got locked to a satellite.

 

Now immediately run the Samsung navigation application, it too will lock to the satellite and when you get connected to satellite, the satellite icon (top right) in the application turns green.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση !!!!! σε μένα πάντως δουλεύει!!! Δείτε το και εσείς και πείτε !!!

Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις τις κάμερας και υπάρχει η επιλογή για γεωγραφική καταχώριση της φωτογραφίας!!! Αν το βάλλετε ον!! Μετά από λίγο πιάνει σήμα!! Μετά μπορείτε να μπείτε στο πρόγραμμα που θέλετε και έχετε gps!!

Real text

In camera application setting of Samsung wave there is geo tagging feature, just enable gps connection in camera settings.

 

And wait till the dish icon blinking in camera (top left) goes stable and once its shows stable it means that you have got locked to a satellite.

 

Now immediately run the Samsung navigation application, it too will lock to the satellite and when you get connected to satellite, the satellite icon (top right) in the application turns green.

 

]κλειδώνει η θέση σου πιο γρήγορα;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Εδώ και 3-4 μέρες δεν βλέπω καμμία νέα εφαρμογή στο store ! Κάθε πρωί συνήθιζα να το τσεκάρω και έβλεπα να βγαίνουν 4-5 κάθε μέρα , αλλά το τελευταίο διάστημα τίποτα ! Που να οφείλεται λέτε ??

Επίσης κάπου στο youtube είδα την παρουσίαση του os 2.0 που θα βγεί σε 3 μήνες περίπου . Θα το υποστηρίξουν άραγε και στο wave 8500 ? μακάρι....

Link to comment
Share on other sites

]κλειδώνει η θέση σου πιο γρήγορα;

Προσωπικά δεν μου κλείδωνε καθόλου μετά από την αναβάθμιση!!! Τώρα μετά από λίγο!! Κλείδωσε αρκετά γρήγορα!!! Και επειδή το έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά εδώ μέσα για αυτό το πόσταρα!!:)

 

Καλησπέρα ! Εδώ και 3-4 μέρες δεν βλέπω καμμία νέα εφαρμογή στο store ! Κάθε πρωί συνήθιζα να το τσεκάρω και έβλεπα να βγαίνουν 4-5 κάθε μέρα , αλλά το τελευταίο διάστημα τίποτα ! Που να οφείλεται λέτε ??

Επίσης κάπου στο youtube είδα την παρουσίαση του os 2.0 που θα βγεί σε 3 μήνες περίπου . Θα το υποστηρίξουν άραγε και στο wave 8500 ? μακάρι....

 

Θα το υποστηρίξουν!!! Επειδή είχα ρωτήσει στο επίσημο κανάλι τους και μου απάντησαν!!

 

Bada.2.0 is for wave 8500!!! Have fun

Συν ότι ακόμα και οι xda developers ήδη έχουν κάνει κάποια πράγματα!!! Αλλά ακόμα είναι μόνο για άτομα που ξέρουν και θα παίξουν με το κινητό και δεν του νοιάζει αν χαλάσει!!! Βασικό που δουλεύουν είναι και το περίφημο social hub premium!!

Edited by masaz
Link to comment
Share on other sites

Μη μου λετε τετοια την τεταρτη το πηγα για σερβις στην καλαμαρια. Δεν αναβε η οθονη και μου ειπαν ειναι οτι αν ειναι προβλημα υλικου θα γινει στο συγκεκριμενο καταστημα, αν ειναι προβλημα λογισμικου θα πρεπει να παει αθηνα κι ο θεος βοηθος!!!

και εγω στην καλαμαρια το ειχα παει φιλε μου κοιτα το post που ειχα κανει τοτε

μεχρι και email στην κορεα εφτασα να στειλω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3325707#post3325707

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

καλά νέα φίλε μου ! Ευχαριστώ ... για τις ανανεώσεις των εφαρμογών ξέρεις τίποτα??

 

Θα το υποστηρίξουν!!! Επειδή είχα ρωτήσει στο επίσημο κανάλι τους και μου απάντησαν!!

 

Bada.2.0 is for wave 8500!!! Have fun

Συν ότι ακόμα και οι xda developers ήδη έχουν κάνει κάποια πράγματα!!! Αλλά ακόμα είναι μόνο για άτομα που ξέρουν και θα παίξουν με το κινητό και δεν του νοιάζει αν χαλάσει!!! Βασικό που δουλεύουν είναι και το περίφημο social hub premium!!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ το θεο να μην πάθει ποτέ τίποτα το κινητακι μου και να χρειαστεί service από τους αλήτες της ελληνικής samsung- αντιπροσωπείας...:D
Link to comment
Share on other sites

Να τον παρακαλάς, γιατί εγώ περιμένω εδώ και 2.5 μήνες να μου φέρουν το πάνω πλαστικό μέρος του κινητού που ήταν ραγισμένο, και υποτίθεται είχα άμεση αντικατάσταση.....

 

Και ακόμα περιμένω......

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου κλείδωνε καθόλου μετά από την αναβάθμιση!!! Τώρα μετά από λίγο!! Κλείδωσε αρκετά γρήγορα!!! Και επειδή το έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά εδώ μέσα για αυτό το πόσταρα!!:)

 

 

 

Θα το υποστηρίξουν!!! Επειδή είχα ρωτήσει στο επίσημο κανάλι τους και μου απάντησαν!!

 

Bada.2.0 is for wave 8500!!! Have fun

Συν ότι ακόμα και οι xda developers ήδη έχουν κάνει κάποια πράγματα!!! Αλλά ακόμα είναι μόνο για άτομα που ξέρουν και θα παίξουν με το κινητό και δεν του νοιάζει αν χαλάσει!!! Βασικό που δουλεύουν είναι και το περίφημο social hub premium!!

ευχαριστώ για την πληροφορία ! Για τις εφαρμογές που δεν ανανεώθηκαν τελευταία , ξέρεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να ρωτήσω, έχει βάλει κανείς τον "εντoπισμό κινητού"???

Είμαστε σίγουροι αν ενεργοποιηθεί δεν αποστέλλονται πληροφορίες σε τρίτους, συμπεριλαμβανομένου και της Samsung??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...