Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε να την κανεις. Λογικα θα γινει. Για να το καταλαβεις θα πας:

 

Ρυθμισεις-->Πληροφοριες σχετικα με το τηλ. --> Πληρ. συσκευης --> Software Version. Bada 1.2 και θα σου δειξει εναν μεγαλο κωδικο ο οποιος θα ληγει σε SS8500XXJL2.

Συνδιασμο για 3 πληκτρα? Τι ακριβως εννοεις? Αν εννοεις το download mode πατας το πληκτρο που χαμηλωνει την ενταση + πληκτρο κλειδωματος + πληκτρο power on/off.

 

έμενα εχθές που μου κολησε κατά την δαδικασεια αναβάθμισης, μου έβγαλε το κιες οδηγό τι να κάνω βήμα βήμα , αλά στο συνδυασμό πλήκτρον μου έλεγε > το κάτω της έντασης + πλήκτρο κάμερας + πλήκτρο power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε να την κανεις. Λογικα θα γινει. Για να το καταλαβεις θα πας:

 

Ρυθμισεις-->Πληροφοριες σχετικα με το τηλ. --> Πληρ. συσκευης --> Software Version. Bada 1.2 και θα σου δειξει εναν μεγαλο κωδικο ο οποιος θα ληγει σε SS8500XXJL2.

Συνδιασμο για 3 πληκτρα? Τι ακριβως εννοεις? Αν εννοεις το download mode πατας το πληκτρο που χαμηλωνει την ενταση + πληκτρο κλειδωματος + πληκτρο power on/off.

 

 

εγω ξερω αλλο συνδιασμο

 

πληκτρο χαμηλωματος εντασης +καμερας + ον οφ

Link to comment
Share on other sites

Οταν πάω να κάνω την διαδικασία με το psas και πατάω display Nvitem με πετάει έξω από το πρόγραμμα. Επίσης στο Kies στην Registry στο product code γράφει xxxxxxxxxxxx. Δεν ξέρω αν μου κάνει copy κάποιος αυτό που του βγάζει όταν πατάς display Νvitem ώστε να το κάνω κατευθέιαν paste και write Nviten μήπως δουλέψει.

 

Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος, τα νουμερα που ψαχνεις ειναι μεσα σε αυτον τον οδηγο στην 7η σελιδα του :

 

http://rapidshare.com/files/444160887/Change_Product_Code_S8500_Wave.pdf

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος, τα νουμερα που ψαχνεις ειναι μεσα σε αυτον τον οδηγο στην 7η σελιδα του :

 

http://rapidshare.com/files/444160887/Change_Product_Code_S8500_Wave.pdf

 

Θα το κοιτάξω αλλά λογικά θα εχεί μόνο το κομμάτι που αλλάζεις και όχι ολά όσα βγάζει στο παράθυρο. Θα το βρώ αύριο από ένα φίλο που έχει το ίδιο κινητό και ελπίζω να πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

αχ το εχω πει εγω αν μπουν android στο wave θα ειναι η απολυτη συσκευη.... ελα βρε hackerοπουλα ασχοληθειτε λιγακι...... μονο στο Galaxy δηλαδη ξερετε να μαγειρευετε ρομς??
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τελικα χθες βραδυ την πολυποθητη 1.2 . Τωρα γραφω

ω απο το wave , που ειναι οι τονοι αληθεια?? Στο iphone γραφεις με τονους! Στα μηνυματα το swype μου φαινεται λιγο χαζο και ανεπαρκες οπως και το T9! Στον browser καμια ουσιαστικη διαφορα, μικροι χαρακτηρες και ενοχλητικη η πανω μπαρα με τις διευθυνσεις! Περιμενα καλυτερες αλλαγες παντως παιδια! Και στο youtube δεν εχει text reflow! Τελικα περιμενω την 2.0 εκτος και αν ανακαλυψω την μεγαλη διαφορα σε κατι που μου ξεφευγει τωρα, εσεις τι λετε? Α! να μην ξεχασω. καποιες φορες στις ιστοσελιδες οταν σκρολαρω προς τα κατω παει προς τα πανω το κειμενο και αντιστροφως! Μετα ξαναφτιαχνει και αμεσως ξαναχαλαει! καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το KIES 2.0.0.11011_16

Ως current version έχω S8500XXJF7/S8500OXCJF3

και μου βγαίνει στο ΚΙΕS "This version of the device cannot be updated".

Τι μπορώ να κάνω για αναβάθμιση σε 1.2?

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το KIES 2.0.0.11011_16

Ως current version έχω S8500XXJF7/S8500OXCJF3

και μου βγαίνει στο ΚΙΕS "This version of the device cannot be updated".

Τι μπορώ να κάνω για αναβάθμιση σε 1.2?

 

 

βγαλε τη μπαταρια κ την σιμ κ την καρτα μνημης

βαλε μονο τι μπαταρια κ την καρτα μνημης οχι τι σιμ

ανοιξε τον υπολογιστη κ το κιες 2

πατα στη συσκευη το πληκτρο μειωσεις της εντασης ταυτοχρονα με το πληκτρο της καμερας και το πληκρτο ον/οφ,τοτε θα ανοιξη η συσκευη σε αλλο mode

 

συνδεεις τη συσκευη με μεσω καλλωδιου στον υπολογιστη

 

πηγαινεις στο κιες εγραλεια κ υπολογοισμηκο εκτακτου αναγκης

κ ακολουθεις τη διοαδικασια

 

καμια αλλαγη στην καμερα;;;;;

 

καμια

 

βαλε αυτο στη συσκευη σου

 

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, μετά την αναβάθμιση σε 1,2 δεν παίζει το ηχείο (τα ακουστικά παίζουν). Φταίει η αναβάθμιση ή είναι η προδιάθεση του τηλεφώνου? Δηλαδή το έχει, απλά δεν ξέρεις πότε θα σου συμβεί. Διάβασα ότι το έχουν πάθει πολλοί.

Υπάρχει άλλη λύση ή πρέπει να το πάω στο service?

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που εκανα αναβαθμιση σε 1.2 δν μπορω να συνδεσω τη συσκευη στο kies 2. εχει κανεις ιδεα τι πρεπει να κανω?

 

εχω δοκιμασει restart της συσκευης ή του υπολογιστη, και παλι τπτ...

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, μετά την αναβάθμιση σε 1,2 δεν παίζει το ηχείο (τα ακουστικά παίζουν). Φταίει η αναβάθμιση ή είναι η προδιάθεση του τηλεφώνου? Δηλαδή το έχει, απλά δεν ξέρεις πότε θα σου συμβεί. Διάβασα ότι το έχουν πάθει πολλοί.

Υπάρχει άλλη λύση ή πρέπει να το πάω στο service?

Αν θες δες σελίδα 319 και post Νο 4772..

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που εκανα αναβαθμιση σε 1.2 δν μπορω να συνδεσω τη συσκευη στο kies 2. εχει κανεις ιδεα τι πρεπει να κανω?

 

εχω δοκιμασει restart της συσκευης ή του υπολογιστη, και παλι τπτ...

 

Δές τη γράφει εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3479817#post3479817

 

Το έχουν δοκιμάσει παιδιά απο το φόρουμ και δούλεψε.

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που εκανα αναβαθμιση σε 1.2 δν μπορω να συνδεσω τη συσκευη στο kies 2. εχει κανεις ιδεα τι πρεπει να κανω?

 

εχω δοκιμασει restart της συσκευης ή του υπολογιστη, και παλι τπτ...

 

Σελιδα 372 post #5580

 

Έχω εγκαταστήσει το KIES 2.0.0.11011_16

Ως current version έχω S8500XXJF7/S8500OXCJF3

και μου βγαίνει στο ΚΙΕS "This version of the device cannot be updated".

Τι μπορώ να κάνω για αναβάθμιση σε 1.2?

 

Αν φερει πειν εχεις παρει το κινητο σου απο Vodafone δε μπορεις να περασεις την 1.2 μεχρι να βγει επισημα και απο τη Vodafone. Παρολα αυτα εχει βρεθει τροπος αν κοιταξεις στο Faq http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284703 στο πρωτο post την 6η απαντηση.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, μετά την αναβάθμιση σε 1,2 δεν παίζει το ηχείο (τα ακουστικά παίζουν). Φταίει η αναβάθμιση ή είναι η προδιάθεση του τηλεφώνου? Δηλαδή το έχει, απλά δεν ξέρεις πότε θα σου συμβεί. Διάβασα ότι το έχουν πάθει πολλοί.

Υπάρχει άλλη λύση ή πρέπει να το πάω στο service?

έπειτα από 2 - 3 παρόμοιες "επισκευές" το έστειλα στο service στις 12 Ιαν. όπου μετά από τηλ επικοινωνία σήμερα μου απάντησαν ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμα το ανταλλακτικό οι αλήτες για να μην τους χαρακτηρίσω διαφορετικά:mad:

Οπότε, μια συμβουλή. Πριν το αφήσεις για επισκευή πες τους να φέρουν ανταλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν πρβ με την μπαταρια,δοκιμαστε το εξης-

1)Φορτιστε κανονικα το κιν σας και οταν δειξει οτι η μπαταρια ειναι πληρως φορτισμενη...

2)Πατηστε τον κωδικο *#0228# και περιμενετε να φτασει το 100% η ΤΡΙΤΗ ΕΝΔΕΙΞΗ( bat max soc). Πρωτα θα φτασει στο 100% η πρωτη ενδειξη και σιγα σιγα η τριτη,αναλογα με το ποσοστο του καθενα μπορει να παρει και κανα μισαωρο.Με αυτον τον τροπο κανετε calibrate στην μπαταρια και ειναι καλο να το κανετε 1-2 φορες τον μηνα

Edited by OYGKA_3
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το KIES 2.0.0.11011_16

Ως current version έχω S8500XXJF7/S8500OXCJF3

και μου βγαίνει στο ΚΙΕS "This version of the device cannot be updated".

Τι μπορώ να κάνω για αναβάθμιση σε 1.2?

 

Μη κανεις καμια Μ@Λ@Κ1@ και κανεις καμια ανακτηση εκτακτης αναγκης

 

Απο οτι καταλαβα εχεις κανει το κολπο με το regedit καθώς το κινητο σου ηταν branded ...... η αλλιως περασες firmware με multiloader

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να ξανακανεις το κολπο με το regedit για να αλλαξεις το product code και μετα κανεις αναβαθμηση..... το κολπο γινεται με kies 1.5.1

Link to comment
Share on other sites

γειας σας μετα απο διαγραφη του λογαριασμου μαιλ ξεφορτοθηκα το bug να εμφανιζει μονο οτι εχω νεα mail χωρις να τα βλεπω πουθενα...τωρα το μονο που μενει ειναι να επαναφερω λειτουργιες οπως η καθημερινοποιηση το μινι ημερολογιο και τα links του fb twitter Που δεν δουλευουν πλεον....

δοκιμασα μια επαναφορα μεσα απο το τηλεφωνο αλλα δεν εγινε τιποτα...λες και εχουν καταστραφει αρχεια του συστηματος ενα πραμα...τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

μετά από αναβάθμιση σε 1.2 με το κόλπο του KIES μου βγάζει ένα εικονίδιο στη θέση του browser και δεν κάνει τίποτα. Να σημιώσω πως είχα Cosmote firmware και έκανα το κόλπο με το registry. Δεν άλλαξε η οθόνη όταν φορτώνει το κινητό (παραμένει της cosmote) ενώ δεν έχασα και τις ρυθμίσεις των mms & internet. Μόνο το πρόβλημα με το συγκεκριμένο εικονίδιο. τι προτείνετε; Αν κάνω hard reset μπορώ τουλάχιστον να σώσω τα μηνύματα;

http://img4.imageshack.us/img4/5596/20110124180204.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ΜΌΝΟ hard reset μπορείς να κάνεις αλλα τα μηνύματα για να τα σώσεις πρέπει να βάλεις kies με έκτδοση 1.5.χ και να τα αποθηκεύσεις στο pc
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

έπειτα από 2 - 3 παρόμοιες "επισκευές" το έστειλα στο service στις 12 Ιαν. όπου μετά από τηλ επικοινωνία σήμερα μου απάντησαν ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμα το ανταλλακτικό οι αλήτες για να μην τους χαρακτηρίσω διαφορετικά:mad:

Οπότε, μια συμβουλή. Πριν το αφήσεις για επισκευή πες τους να φέρουν ανταλλακτικό.

 

Δοκίμασα και τα δύο, αλλά τίποτα. Τελευταία ερώτηση, στο κατάστημα που το αγοράσατε το πήγατε για επισκευή ή σε κάποιο εξουσιοδοτημένο.

Ευχαριστώ για τον χρόνο και τις συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τα δύο, αλλά τίποτα. Τελευταία ερώτηση, στο κατάστημα που το αγοράσατε το πήγατε για επισκευή ή σε κάποιο εξουσιοδοτημένο.

Ευχαριστώ για τον χρόνο και τις συμβουλές.

 

Το πήγα στο Service της Samsung στην πόλη που ζω. Ενώ αρχικά μου είπαν ότι θα το έστελναν στα κεντρικά στην Αθήνα, σήμερα που ξαναρώτησα, απάντησαν ότι περιμένουν το ανταλλακτικό! Αύριο θα περάσω ο ίδιος να δω αν μπορώ να πάρω τη συσκευή και να την ξαναπάω όταν θα είναι έτοιμοι για την επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

ΜΌΝΟ hard reset μπορείς να κάνεις αλλα τα μηνύματα για να τα σώσεις πρέπει να βάλεις kies με έκτδοση 1.5.χ και να τα αποθηκεύσεις στο pc

 

γιατί όμως έχουν σωθεί οι εικόνες της cosmote κτλ.; Νόμιζα πως μετά την αναβάθμιση θα είχα ένα καθαρά debranded κινητό (χάρη στο κόλπο με τη registry). εν τω μεταξύ αν επιλέξω over the air αναβάθμιση, μου βγάζει πως υπάρχει κάποια αναβάθμιση που προσπαθεί να τη κατεβάσει από το internet ασύρματα. Δε γνωρίζω όμως πόσο χρόνο θα πάρει και αν απαιτείται να κάνω κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...