Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχουμε φτάσει στις 318 σελίδες:) μήπως θα είχε κάποιος την καλωσύνη να μου πει σε ποιά σελίδα αναφέρεται η μεταφορά των apps από το pc στο τηλέφωνο γιατί ενώ στην αρχή που το χρησιμοποίησα μπορούσα να τα μεταφέρω, τώρα πλέον δεν μου τα μεταφέρει. Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή έχουμε φτάσει στις 318 σελίδες:) μήπως θα είχε κάποιος την καλωσύνη να μου πει σε ποιά σελίδα αναφέρεται η μεταφορά των apps από το pc στο τηλέφωνο γιατί ενώ στην αρχή που το χρησιμοποίησα μπορούσα να τα μεταφέρω, τώρα πλέον δεν μου τα μεταφέρει. Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

 

Αν συνδέσεις το κινητό με το Pc με το Kies είναι πολύ απλά τα πράγματα.

 

Αν συνδέσεις το κινητό με το Pc με το Kies είναι πολύ απλά τα πράγματα.

 

κατέβασα χτες από τα apps στο κινητό το pandora box. δοκιμάστε το, έχει πολλά και καλά πράγματα. Δυστυχώς δεν έχω link γιατί ήταν μέσω του κινητού.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδέσεις το κινητό με το Pc με το Kies είναι πολύ απλά τα πράγματα.

 

αν διάβασες τι έγραψα (γιατί ενώ στην αρχή που το χρησιμοποίησα μπορούσα να τα μεταφέρω)δεν θα μου έδινες αυτήν την απάντηση, πάντως ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Το πρόβλημα μου παραμένει δυστυχώς δεν μου κάνει install τα appps., παρόλο που το έχω συνδεμένο και κλειστά όλα τα apps και widjet απο το τηλέφωνο. Αν γνωρίζει κάποιος να μου πει γιά το πρόβλημα θα το εκτιμούσα.

 

κατέβασα χτες από τα apps στο κινητό το pandora box. δοκιμάστε το, έχει πολλά και καλά πράγματα. Δυστυχώς δεν έχω link γιατί ήταν μέσω του κινητού.

 

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000268406&listYN=Y

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε φτάσει στις 318 σελίδες:) μήπως θα είχε κάποιος την καλωσύνη να μου πει σε ποιά σελίδα αναφέρεται η μεταφορά των apps από το pc στο τηλέφωνο γιατί ενώ στην αρχή που το χρησιμοποίησα μπορούσα να τα μεταφέρω, τώρα πλέον δεν μου τα μεταφέρει. Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση?

 

Άνοιξε το kies και πήγαινε κάτω δεξιά στης ρυθμίσεις και εκεί θα δεις εάν θέλει το kies αναβάθμιση κάπου εκεί γραφή update

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα παρέλαβα το wave και έχω ένα θέμα με τις επαφές. Το προηγούμενό μου τηλέφωνο ήταν ένα ΝΟΚΙΑ με symbian και μετέφερα της επαφές με PCSUITE στο OUTLOOK.

Έχω εγκαταστάσει το KIES, συνδέω την συσκευή και ενώ πατώ την ένδειξη συγχρονισμός με OUTLOOK, συνδέεται, δείχνει πως αντιγράφει (αστραπιαία) αλλά μετά δεν περνάει καμμία επαφή (0) ούτε και βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους. Μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

Όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί είναι μανίκι να φτιαχτούν πάλι από την αρχή 250+ επαφές με παραπάνω από ένα τηλέφωνα η κάθε μία...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελειωσε ο παγκοσμιος διαγωνισμος για τους BADA DEVELOPERS,οι νικητριες εφαρμογες ειναι εδω http://developer.bada.com/challenge/main.do?menu=CM01010000&regionID=L000000000&mtb1=&mtb2= Κατεβαστε τες,θα ειναι free για ενα μηνα και μετα λογικα θα ειναι επι πληρωμη.Ορμηξτε¨)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις σήμερα παρέλαβα το wave και έχω ένα θέμα με τις επαφές. Το προηγούμενό μου τηλέφωνο ήταν ένα ΝΟΚΙΑ με symbian και μετέφερα της επαφές με PCSUITE στο OUTLOOK.

Έχω εγκαταστάσει το KIES, συνδέω την συσκευή και ενώ πατώ την ένδειξη συγχρονισμός με OUTLOOK, συνδέεται, δείχνει πως αντιγράφει (αστραπιαία) αλλά μετά δεν περνάει καμμία επαφή (0) ούτε και βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους. Μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

Όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί είναι μανίκι να φτιαχτούν πάλι από την αρχή 250+ επαφές με παραπάνω από ένα τηλέφωνα η κάθε μία...

 

Εκτός από το παραπάνω διαπιστώνω ότι και το handsfree bluetooth Samsung WEP-460 που έχω δελ λειτουργεί. Κάνω αναζήτηση συσκευών και δεν το wave δεν βλέπει. Άλλα τηλέφωνα τα βλέπει. Δεν είναι περίεργο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, το παρέλαβα σήμερα και είχε ελληνικά κανονικά και ήταν σφραγισμένο (μαζί με το αυτοκόλλητο-σφραγίδα της SAMSUNG) κανονικά KAI ΧΩΡΙΣ ένδειξη ανοίγματος.

 

Το κινητό είναι εξαιρετικό και με ΚΟΡΥΦΑΙΟ λόγο κόστους-απόδοσης και έχει πολύ premium άισθηση, σαν κάτι ακριβό και ιδιαίτερο...

 

Όντως από ποιότητα κατασκευής σκίζει :D

 

Το ότι δεν φαίνεται να έχει ανοιχθεί η συσκευασία είναι καλό.

Αλλά αν η συσκευή δεν είναι από samsung Ελλάδος φλασάρισμα για ελληνικά έχει γίνει.

Που και πως δεν ξέρω αλλά ο νοών νοείτο ;)

 

 

Παιδιά μόλις σήμερα παρέλαβα το wave και έχω ένα θέμα με τις επαφές. Το προηγούμενό μου τηλέφωνο ήταν ένα ΝΟΚΙΑ με symbian και μετέφερα της επαφές με PCSUITE στο OUTLOOK.

Έχω εγκαταστάσει το KIES, συνδέω την συσκευή και ενώ πατώ την ένδειξη συγχρονισμός με OUTLOOK, συνδέεται, δείχνει πως αντιγράφει (αστραπιαία) αλλά μετά δεν περνάει καμμία επαφή (0) ούτε και βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους. Μήπως δεν κάνω κάτι καλά;

Όποιος ξέρει παρακαλώ ας βοηθήσει γιατί είναι μανίκι να φτιαχτούν πάλι από την αρχή 250+ επαφές με παραπάνω από ένα τηλέφωνα η κάθε μία...

 

Η μεταφορά επαφών από Nokia σε wave γίνεται σε ένα λεπτό μέσω bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! Ήταν πανεύκολο, τελικά.

Τώρα μένει το πρόβλημα με το handsfree bluetooth Samsung WEP-460.

Μόλις πέρασα και μια ταινία με ξεχωριστό αρχείο υπότιτλων και την παίζει κανονικά με άψογα ελληνικά σε κορυφαία ποιότητα!!!

Edited by spirosmil
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπάρχει κανενα widget(οχι εφαρμογή-app), η οποια να δειχνει την σταθμη της μπαταριας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελειωσε ο παγκοσμιος διαγωνισμος για τους BADA DEVELOPERS,οι νικητριες εφαρμογες ειναι εδω http://developer.bada.com/challenge/main.do?menu=CM01010000&regionID=L000000000&mtb1=&mtb2= Κατεβαστε τες,θα ειναι free για ενα μηνα και μετα λογικα θα ειναι επι πληρωμη.Ορμηξτε¨)

 

Ωραιος, εψαχνα για κατι τετοιο με τα καλυτερα...σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

διαβασα σημερα οτι η samsung εχει bannarei voip applications..αληθευει αυτο? αν ναι γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να τσεκαρω το θεμα ,παιζει καμια καλη θηκη που μπορω να αγορασω απο μαγαζι ?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω καιρο να τσεκαρω το θεμα ,παιζει καμια καλη θηκη που μπορω να αγορασω απο μαγαζι ?

 

Πήρα την Bodyglove Magnum Black-Orange Case από το πλαίσιο

αφού δοκίμασα ότι κάνει για το wave,

και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα εκνευριστηκό που ανακάλυψα σήμερα, ΔΕΝ μπορείς να τραβήξεις φωτογραφία την ώρα που είσαι σε ενεργή κλήση!!! :mad::mad::mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελειωσε ο παγκοσμιος διαγωνισμος για τους BADA DEVELOPERS,οι νικητριες εφαρμογες ειναι εδω http://developer.bada.com/challenge/main.do?menu=CM01010000&regionID=L000000000&mtb1=&mtb2= Κατεβαστε τες,θα ειναι free για ενα μηνα και μετα λογικα θα ειναι επι πληρωμη.Ορμηξτε¨)

 

Το είδα σήμερα το πρωί, και όντως έχει φανταστικές εφαρμογες και μάλιστα δωρεάν !! (για 1 μήνα...) Κατέβασα ήδη 2-3.....

:D

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους ευτυχεις κατοχους του samsung wave...

με τα τοσα που εχω διαβασει για το εν λογω κινητο οχι μονο με ψησατε για να το αγορασω αλλα επειδη θα ειμαι και κατοχος για πρωτη φορα ενος smartphone κινητου θα ηθελα να κανω μια ερώτηση...Αν το αγορασω απο εξωτερικο ειναι σιγουρα οτι δεν θα εχει ελληνικα υπαρχει καποιοσ τροπος να του βαλω ελληνικα καθως και Τ9 η καλυτερα να το παρω απο ελλαδα ???

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας... :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους ευτυχεις κατοχους του samsung wave...

με τα τοσα που εχω διαβασει για το εν λογω κινητο οχι μονο με ψησατε για να το αγορασω αλλα επειδη θα ειμαι και κατοχος για πρωτη φορα ενος smartphone κινητου θα ηθελα να κανω μια ερώτηση...Αν το αγορασω απο εξωτερικο ειναι σιγουρα οτι δεν θα εχει ελληνικα υπαρχει καποιοσ τροπος να του βαλω ελληνικα καθως και Τ9 η καλυτερα να το παρω απο ελλαδα ???

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας... :D

Όπως λέμε Λεφτά Υπάρχουν , Υπάρχουν και Ελληνικά .

Εχω περάσει σε αρκετά .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια λυση να οργανωθουν οι apps σε folders? Εχω full 10 pages με apps και πρεπει παντα να σβηνω καποια αν θελω να περασω αλλη.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προγραμμα και αν ναι απο που να το κατεβασω γιατι σκεφτομαι να το παρω απο εξωτερικο που εινια και πιο φθηνο?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια λυση να οργανωθουν οι apps σε folders? Εχω full 10 pages με apps και πρεπει παντα να σβηνω καποια αν θελω να περασω αλλη.

 

'Οχι...........

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο συγκεκριμενο προγραμμα και αν ναι απο που να το κατεβασω γιατι σκεφτομαι να το παρω απο εξωτερικο που εινια και πιο φθηνο?

οταν λες πιο φτηνο για ποσα λες?

Ελληνικο μπορεις να βρεις και με 320 €

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αγορές από eBay σου προτείνω μία εκ των δύο παρακάτω..

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=310264957756&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1115wt_876

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110500057520&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_2624wt_876

και με τις δύο είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Αυτό για τον φίλο που έκανε ερώτηση για αγορά θήκης..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους ευτυχεις κατοχους του samsung wave...

με τα τοσα που εχω διαβασει για το εν λογω κινητο οχι μονο με ψησατε για να το αγορασω αλλα επειδη θα ειμαι και κατοχος για πρωτη φορα ενος smartphone κινητου θα ηθελα να κανω μια ερώτηση...Αν το αγορασω απο εξωτερικο ειναι σιγουρα οτι δεν θα εχει ελληνικα υπαρχει καποιοσ τροπος να του βαλω ελληνικα καθως και Τ9 η καλυτερα να το παρω απο ελλαδα ???

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας... :D

Το wave δεν είναι smartphone. Μπορεί να έχει την δυνατότητα να εγκαταστήσει εφαρμογές παιχνίδια κτλ, αλλά του λείπει η ποικιλία και οι δυνατότητες παραμετροποίησης που χαρακτηρίζουν τα λειτουργικά συστήματα (iOS, Android, Symbian, Maemo).

Link to comment
Share on other sites

Το wave δεν είναι smartphone. Μπορεί να έχει την δυνατότητα να εγκαταστήσει εφαρμογές παιχνίδια κτλ, αλλά του λείπει η ποικιλία και οι δυνατότητες παραμετροποίησης που χαρακτηρίζουν τα λειτουργικά συστήματα (iOS, Android, Symbian, Maemo).

 

Αυτό πως ήρθε τώρα; :p

 

Τι δυνατότητες παραμετροποίησης έχει το ios που δεν έχει το Bada.. ?

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...