Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις setάρει το email σου με exchange active sync ?

 

αν ναι, πηγαίνεις email->"..."->settings->email accounts->επιλέγεις το account Που θέλεις->τελευταία επιλογή είναι το "mail folders to push", και επιλέγεις ποια folders Θέλεις να συγχρονίζει.

 

mariosx, εκεί πάω άλλα είναι κενό μέσα και δεν έχει τρόπο να δημιουργήσω τον φάκελο. Φαντάζομαι πρέπει να διαβάσει πρώτα τους φακέλους και μετά να επιλέξω.

 

Κάτι αλλο επίσης, είναι ότι ενώ είμαι είτε με wifi είτε με δίκτυο, βγάζει μύνημα 'Δίκυτο μη διαθέσιμο'. Όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά και οι ρυθμίσεις του είναι ίδιες με των άλλων μαιλ που έχω πανω....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το route 66 τι γίνετε ?

Εγώ το αγόρασα και μου βγάζει ακόμα μήνυμα ότι θα λήξη σε λίγες ημέρες, ξέρει κανείς κάτι πάνω σε αυτό ?

 

Καλημέρα, να υποθέσω ότι σε όλους ο πλοηγός δεν έχει πρόβλημα και έχει μόνο σε μένα ;

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει συνχρονισμο τραγουδια με το media player kai to wave 1.02 ver και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:οταν παιζει ο player εμφανιζεται το εξωφυλλο του αλμπουμ στην οθονη κατω απο το εκουαλαιζερ εως εδω ολα καλα

οταν ομως κανω αναζητηση στη βιβλιοθηκη του τηλεφωνου ειτε σε οριζοντια ειτε σε καθετη θεση το τηλεφωνο εκτος απο ελαχιστα τραγουδια δε μου τα εμφανιζει με το εξωφυλλο τους αλλα με το εικονιδια που χρησιμοποιει το τηλεφωνο

εωωοειτε πως τα τραγουδια εχουν ολες τισ πληροφοριες στο ID3TAG μεσω Internet

οποιος εχει καποια απαντηση τον παρακαλω πολυ να την παραθεση

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

νομίζω είναι απλά εικασίες... μακάρι να ισχύει φυσικά...

 

Εγώ το πιστεύω, απλά η "greek" version θα βγει με το bada 2.0 :p ...κλασσικά.

 

Τελικά παίζει msn messenger με κάποιο τρόπο στο wave?

Απο parlingo κάνω sign in, αλλά δε βλέπω επαφές κλπ...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να υποθέσω ότι σε όλους ο πλοηγός δεν έχει πρόβλημα και έχει μόνο σε μένα ;

 

Φίλτατε νομίζω ότι το "προβλημα" σου πρέπει να είναι ότι κάτι έχει γίνει με την ενεργοποίηση κατά την αγορά σου στο route66...

 

Δεν υπάρχει (ερώτηση προς όλους) επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα για το route66 για οποιδήποτε πρόβλημα;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το Kies είναι για τα πανηγύρια. Έχω 110 μηνύματα στο inbox αλλά στο kies εμφανίζονται 80. Έχω 112 μηνύματα στα sent αλλά εμφανίζονται 105.

 

Χώρια που σταμάτησε να συγχρονίζει με το outlook. Κάθε φορά μου λέει ότι έχω διαγράψει πάνω από τα μισά events και με ρωτάει αν θέλω να κάνω reset αλλιώς θα σβηστούν τα πάντα στο Outlook (!!!!!!!!!). Πράγμα το οποίο και έκανε κατά γράμμα και έτρεχα να συγχρονίσω το outlook από το google calendar. Κάθε φορά κάνω υποτίθεται reset το log και κάθε φορά τα ίδια παντελάκη μου τα ίδια παντελή μου.

 

Είναι για πολλές κλωτσιές το software division της Samsung. Απελπισία σκέτη.

 

Κάντε το εξής τεστ: Στείλτε στον εαυτό σας ένα μεγάλο μήνυμα όχι με το GSM character set αλλά με το unicode από άλλο τηλέφωνο (πχ errikson). Ακόμα και αν δε σας φάει κομμάτι του, κάντε το μήνυμα backup στην μνήμη, διαγράψτε το και μετά ξαναφορτώστε το. Chances are θα σας το φάει.

 

Είναι κρίμα τόσο καλό hardware να χαντακώνεται από τόσο κακό software. Χθες μου έστειλαν vcard στο κινητό μέσω SMS. Ανοίγω το SMS (και αφού μου είπε κάμποσες φορές ότι το μήνυμα είναι τύπος που δεν υποστηρίζεται) και το μόνο που εμφάνισε ήταν το λεκτικό "vcard". Βέβαια μου επέτρεψε να το κάνω register ως contact αλλά αν δεν ξέρεις τι σου έχουν στείλει δεν ξέρεις τι έχει προσθέσει.

 

Είμαι βαθιά ξενερωμένος. Μπορεί να έχει κορυφαίο hardware αλλά έχει τόσο προβληματικό software σε ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΥΣ τομείς που με κάνει να κλαίω τα 400 που έδωσα. Το hardware μου είναι άχρηστο αν το software που υποτίθεται ότι το εκμεταλλεύεται είναι τόσο πολύ για κλωτσιές.

 

Μακάρι να βρει κανείς χριστιανός τρόπο να μπορέσω να του περάσω Android, έχει ξηλωθεί το bada πριν πεις κύμινο.

Edited by menes
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μην αγχωνεσαι,δεν θα μας αφησει ετσι η samsung..κατι θα γινει..παντως για android που

λες 1)δεν το βλεπω και 2)και οσοι εχουν παραπονιουνται...κυριως για τα μεγαλα διαστηματα

αναμεσα στις αναβαθμισεις!!

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να πεις πως ούτε από το Kies μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές;

 

Απο το kies μπορω να κανω κανονικη εγκατασταση, απο το κινητο δυστυχως δεν κατεβαινουν ολοκληρωμενες :(

 

Επειδη αγορασα το κινητο απο vdf δε μπορουσα να κανω αναβαθμιση το Firmare κι εκανα το ξεκλειδωμα με τον τροπο που περιγραφεις Μαριε το Samsung Bada Os faq.

Εχεις να προτεινεις κατι αλλο τωρα που ειμαι ακομη νεος user στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να υπαρχει περιπτωση στο μελλον να υποστηριξει το wave live wallpapers?

Επισης ειναι δυνατον να τροποποιη8ει καποιο 8εμα ωστε το φοντο μεσα

στο μενου να μην ειναι απολυτος μαυρο και να εχει ενα σχημα αλλλ χρωμα κλπ?

Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πιστεύω, απλά η "greek" version θα βγει με το bada 2.0 :p ...κλασσικά.

 

Τελικά παίζει msn messenger με κάποιο τρόπο στο wave?

Απο parlingo κάνω sign in, αλλά δε βλέπω επαφές κλπ...;)

 

Ποια έκδοση του parlingo έβαλες; Την 2.1.7 ή την 2.2.2? Γιατί με την 2.2.2 είχα κι εγώ προβλήματα με τις επαφές...

 

Απο το kies μπορω να κανω κανονικη εγκατασταση, απο το κινητο δυστυχως δεν κατεβαινουν ολοκληρωμενες :(

 

Επειδη αγορασα το κινητο απο vdf δε μπορουσα να κανω αναβαθμιση το Firmare κι εκανα το ξεκλειδωμα με τον τροπο που περιγραφεις Μαριε το Samsung Bada Os faq.

Εχεις να προτεινεις κατι αλλο τωρα που ειμαι ακομη νεος user στο κινητο?

 

Όχι. Είναι πρόβλημα στην 2.0.1 νομίζω... Θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση από τον υπολογιστή μέχρι να λυθεί το θέμα..

 

Παιδια να υπαρχει περιπτωση στο μελλον να υποστηριξει το wave live wallpapers?

Επισης ειναι δυνατον να τροποποιη8ει καποιο 8εμα ωστε το φοντο μεσα

στο μενου να μην ειναι απολυτος μαυρο και να εχει ενα σχημα αλλλ χρωμα κλπ?

Τι λετε?

 

νομίζω, κάπου κάποτε είδα πως καπως αλλάζει το φόντο στο μενού. Χωρίς να είμαι σίγουρος, και χωρία να έχω κάποια ιδέα... ψάξε λίγο στο net και ίσως βρεθεί...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε το ξυπνητηρι εχει πολυ πλακα.του εχω βαλει αναβολή και οταν χτυπαει και του

κανω διακοπη αυτο συνεχιζει να χτυπαει καθε 5 λεπτα!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι έχει παίξει με την samsung αλλά δεν βλέπω και μεγάλη κίνηση στο bada developer's forum από τους διαχειριστές της.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι έχει παίξει με την samsung αλλά δεν βλέπω και μεγάλη κίνηση στο bada developer's forum από τους διαχειριστές της.

 

παρατήρησες κάποια αλλαγή; μεγάλη στασιμότητα; (για το badadev λες; )

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

βγηκε επίσημο uninstall για τον kies. Κατεβαστε το αν το θελετε απο την samsung ελλαδας

 

Τι εννοείς επίσημο uninstall? :confused:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

απο οτι φαινεται απεγκαθιστα το kies!!

 

Εγώ πάντως που το έτρεξα, δεν απεγκατέστησε τίποτα..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

βγηκε επίσημο uninstall για τον kies. Κατεβαστε το αν το θελετε απο την samsung ελλαδας

Για όποιον έχει πρόβληματα απεγκατάστασης του Kies(κάτι σαν το PCSuite cleaner της ΝΟΚΙΑ) είναι αυτό,ΔΕΝ σχετίζεται με νέα έκδοση του Kies ή την 1.2 bada.

Μην περιμένουμε άλλωστε από το ελληνικό site θαύματα στην επικαιροποίηση,έχουν τσακωθεί με αυτήν εδώ και καιρό.....:lol::lol:

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μεχρι ποτε ειναι δωρεαν το route66,θελω να το εγκαταστησω αρχες δεκεμβρη για να το εχω μεχρι τα χριστογεννα....

Ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μεχρι ποτε ειναι δωρεαν το route66,θελω να το εγκαταστησω αρχες δεκεμβρη για να το εχω μεχρι τα χριστογεννα....

Ξερει κανεις?

 

Για 30 μέρες από τότε που θα το βάλεις.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για 30 μέρες από τότε που θα το βάλεις.

 

Ωραια,σε ευχαριστω πολυ!!!

Ελπιζω μεχρι το δεκεμβρη να μην σταματησει αυτη η προσφορα...!

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά εδώ έχω μια τέλεια εφαρμογή!!!! Τελικά κάνουν πολύ καλή δουλιά πάρτε όλοι μην την κάνουν με πληρωμή!!!

http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000250030&listYN=Y

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...