Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον ολα καλα στο ξεφορτωμα της vodafone με το kies 1.5.1, εγινε κανονικα update στην 1.0.2

 

πρωτες εντυπωσεις θετικες οι περισσοτερες και μερικες αρνητικες, ωστωσο θα περιμενω να περασουν 1-2 βδομαδες για να γραψω κατι ολοκληρωμενο..

 

το μονο που δε μπορεσα να βρω πως στην εφαρμογη "ρολοι" ρυθμιζεται ο ηχος της αντιστροφης μετρησης.. ειναι κατι που χρησιμοποιω συχνα αλλα ο ηχος που βγαζει ισα ισα που ακουγεται.. ελεος δλδ..

δοκιμασα να αλλαξω τις ρυθμισεις στα προφιλ ηχου αλλα δε μου φανηκε να πολυ-επηρεαζει.. ακουμα και στο προφιλ "εξωτερικος χωρος" ακουγεται ελαχιστα πιο δυνατα.

καμια ιδεα κανεις?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλοι μου καλιμερα.......τα αρχεια pps στο email πος μπορουμε να τα ανοιξουμε καποιο προγραμα ???υπαρχει?????ευχαριστω.....
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλτατε κανονικά όλα.

Το δοκιμάσα και με 2 Ericsson και ενα Nokia και τίποτα!

Και παει στην ευχή ας πουμε η "μεταφορά" μουσικής στο ΒΤ, με τη πλοήγηση και ειδικά όταν φοράς και το κράνος της μοτοσυκλέτας τι γίνεται?

Δε βλεπω πάντως ενδιαφέρον εκτος απο τον viperino...

 

Για να μας πουν και οι άλλοι χρήστες να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε ενα υπόμνημα στη Samsung μπας και δουμε προκοπή γιατι το θεωρώ σοβαρό "ελάττωμα"!

 

 

Δεν ξέρω για τα άλλα ακουστικά που αναφέρεις, αλλά το samsung 1500 ΔΕΝ υποστηρίζει A2DP (το ίδιο έχω και εγώ και το ξέρω), οπότε πως να ακούσεις μουσική? Μήπως προέρχεσαι από κάποιο ΝΟΚΙΑ τηλέφωνο? Ρωτάω γιατί έτσι όπως το ρωτάς, κάτι τέτοιο καταλαβαίνω. Έχω σαν δεύτερο τηλέφωνο ένα 6720 και αυτό περνάει ήχο στο 1500. Μόνον που τα Νοκια περνάνε το ήχο με έναν δικό τους τρόπο (έχουν βέβαια και A2DP), και τον περνάνε σε ότι ακουστικό και να βάλεις. Αφού περνάνε ακόμα και το "κλικ" των κουμπιών στο ΒΤ και έτσι αναγκάζεσαι να το κλείσεις! Δηλαδή να μην κάνουν κλικ τα πλήκτρα όταν τα πατάς. Ή αν βλέπεις κάποιο video και έχεις συνδεμένο το ΒΤ τότε by default σου περνάει τον ήχο στο ΒΤ. Θα πρέπει εσύ να το γυρήσεις στο τηλέφωνο!:blink:

Βέβαια η ποιότητα είναι ελεηνή. Καμία σχέση με Α2DP. Μιλάμε για 4KHz φάσμα!!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ το Wave.

Καλό φαίνεται αλλά ξενέρωσα λίγο με το ρομβικό πλήκτρο του μενού. Μόλις το πατάω ακούγεται ένα "σκρατς" σαν να μην έχει στρώσει καλά ενώ πολλές φορές θέλω να μπω στο μενού και βγάζει τον task manager. Για πείτε μου τώρα,έχετε αντιμετωπίσει ανάλογη κατάσταση; :wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ το Wave.

Καλό φαίνεται αλλά ξενέρωσα λίγο με το ρομβικό πλήκτρο του μενού. Μόλις το πατάω ακούγεται ένα "σκρατς" σαν να μην έχει στρώσει καλά ενώ πολλές φορές θέλω να μπω στο μενού και βγάζει τον task manager. Για πείτε μου τώρα,έχετε αντιμετωπίσει ανάλογη κατάσταση; :wacko:

 

Το ότι θέλεις να μπεις στο μενού, και σε προσγειώνει στο task manager, είναι φυσιολογικό εφόσον πατάς τον ρόμβο πάνω από 1με 2 δευτερόλεπτα.!

 

όσο γεια το πρώτο , με το σκρατσ !! πρώτη μου φορά το ακούω, γίνε λίγο πιο ακριβής.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ το Wave.

Καλό φαίνεται αλλά ξενέρωσα λίγο με το ρομβικό πλήκτρο του μενού. Μόλις το πατάω ακούγεται ένα "σκρατς" σαν να μην έχει στρώσει καλά ενώ πολλές φορές θέλω να μπω στο μενού και βγάζει τον task manager. Για πείτε μου τώρα,έχετε αντιμετωπίσει ανάλογη κατάσταση; :wacko:

 

 

Στον manager σε βάζει αν το κρατήσεις πατημένο για 2-3 δευτερόλεπτα. Τώρα το κρατς που λες ότι ακούγεται, όντως πρώτη φορά αναφέρεται από κάποιον. Στην θέση σου θα το επέστρεφα πίσω για αλλαγή (DOA). Δεν ξέρεις αργότερα πως μπορεί να εξελιχθεί και καλήτερα τώρα που το πήρες να το προλάβεις. Μπορεί και να σταματήσει αλλά μπορεί και να χειροτερέψει η κατάσταση (π.χ σαν να πατιέται 2 φορές ή και να κολλάει πατημένο).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

όντως. το κρατς που λές μάλλον είναι ελαττωματικό. Αν σε βάζει στο μενου απευθειας τότε υπάρχέι πρόβλημα
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

το σλουτς που ακούγεται σημαίνει ότι κολλάει το κουμπί και γι'αυτό μένει στο task manager.

Το DOA ισχύει για όλες τις αλυσίδες καταστημάτων; Το πήρα πχ από Cosmote :!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τα άλλα ακουστικά που αναφέρεις, αλλά το samsung 1500 ΔΕΝ υποστηρίζει A2DP (το ίδιο έχω και εγώ και το ξέρω), οπότε πως να ακούσεις μουσική? Μήπως προέρχεσαι από κάποιο ΝΟΚΙΑ τηλέφωνο? Ρωτάω γιατί έτσι όπως το ρωτάς, κάτι τέτοιο καταλαβαίνω. Έχω σαν δεύτερο τηλέφωνο ένα 6720 και αυτό περνάει ήχο στο 1500. Μόνον που τα Νοκια περνάνε το ήχο με έναν δικό τους τρόπο (έχουν βέβαια και A2DP), και τον περνάνε σε ότι ακουστικό και να βάλεις. Αφού περνάνε ακόμα και το "κλικ" των κουμπιών στο ΒΤ και έτσι αναγκάζεσαι να το κλείσεις! Δηλαδή να μην κάνουν κλικ τα πλήκτρα όταν τα πατάς. Ή αν βλέπεις κάποιο video και έχεις συνδεμένο το ΒΤ τότε by default σου περνάει τον ήχο στο ΒΤ. Θα πρέπει εσύ να το γυρήσεις στο τηλέφωνο!:blink:

Βέβαια η ποιότητα είναι ελεηνή. Καμία σχέση με Α2DP. Μιλάμε για 4KHz φάσμα!!

 

Πράγματι, Nokia είχα και ίσως για αυτό να μου φαίνεται παράξενο που δε δουλεύει στα Samsung.

Παρεπιπτόντως ούτε σε ένα Samsung gt-s3300 που εχω δε μεταφέρεται ο ήχος στο Bluetooth ακουστικό...

Επόμενο άρα θα είναι με A2DP :-)

 

Ευχαριστώ.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα κι εγώ το Wave.

Καλό φαίνεται αλλά ξενέρωσα λίγο με το ρομβικό πλήκτρο του μενού. Μόλις το πατάω ακούγεται ένα "σκρατς" σαν να μην έχει στρώσει καλά ενώ πολλές φορές θέλω να μπω στο μενού και βγάζει τον task manager. Για πείτε μου τώρα,έχετε αντιμετωπίσει ανάλογη κατάσταση; :wacko:

Σε εμένα το έκανε αυτό, το πλήκτρο που κλειδώνει, δεν το έδωσα και πολύ σημασία και μετά από λίγο σταμάτησε να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

το σλουτς που ακούγεται σημαίνει ότι κολλάει το κουμπί και γι'αυτό μένει στο task manager.

Το DOA ισχύει για όλες τις αλυσίδες καταστημάτων; Το πήρα πχ από Cosmote :!:

 

Ναι, βεβαίως.

 

Σε εμένα το έκανε αυτό, το πλήκτρο που κλειδώνει, δεν το έδωσα και πολύ σημασία και μετά από λίγο σταμάτησε να το κάνει.

 

Και γιατί να το παίξεις? Εντάξει εσένα έφτιαξε, αλλά σε αντίθετη περίπτωση?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω το εξης προβλημα τωρα τελευταια, χωρις να εχω τσεκαρει αν συμβενει και με αλλους αριθμους απο τις επαφες, συμβενει ομως οταν μου στελνει SMS η συζυγος:confused:. ΔΕΝ εχω ΚΑΜΙΑ ειδοποιηση για ληφθεν μην. ουτε ηχητικη ουτε οπτικη στην κατασταση αναμονης, ΟΥΤΕ στο φακελο μηνυματων στα εισερχομενα εχω καμια. Για να το βρω πρεπει να παω στο ''Αρχ. κατ.'' εκει μονο φαινετε το μηνυμα:blink: Θεωρω οτι δεν ειναι θεμα δηκτιου (COSMOTE) αλλα καποιας ρυθμισης. Εχει αντιμετωπισει αλλος κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνει πως είναι η σύζυγος και σου λέει "άστο μωρέ.... η γυναίκα σου είναι" :)

δες μήπως είναι σε κάποια ομάδα και αν έχει κάποιο ήχο κλήσης στην επαφή. Μετά

Μετέφερε την επαφή στην sim και μετά πίσω στο τηλέφωνο και ξαναδοκίμασε

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα που μπηκα στο σαμσουνγκ απς ειχαν προστεθει 2 σελιδες εφαρμογες και youtube downloader αναμεσα τους http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000242639&listYN=Y
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνει πως είναι η σύζυγος και σου λέει "άστο μωρέ.... η γυναίκα σου είναι" :)

δες μήπως είναι σε κάποια ομάδα και αν έχει κάποιο ήχο κλήσης στην επαφή. Μετά

Μετέφερε την επαφή στην sim και μετά πίσω στο τηλέφωνο και ξαναδοκίμασε

 

Δεν ξερω πως το εχουνε εκει στην Κορεα, αλλα εδω οταν γυριζω σπιτι μου λεει "παλι δεν ειδες το μηνυμα η κανεις το κοροϊδο?":whistle::whistle:

Παντος εκανα αυτο που ειπες με την επαφη, αλλα οχι δεν ειναι σε ομαδα ουτε εχει δικο της ηχο, τωρα περιμενω να μου στηλει μην.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως το εχουνε εκει στην Κορεα, αλλα εδω οταν γυριζω σπιτι μου λεει "παλι δεν ειδες το μηνυμα η κανεις το κοροϊδο?":whistle::whistle:

Παντος εκανα αυτο που ειπες με την επαφη, αλλα οχι δεν ειναι σε ομαδα ουτε εχει δικο της ηχο, τωρα περιμενω να μου στηλει μην.

 

Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "Αρχ. Κατ." γιατί το έχω στα αγγλικά, αλλά από την όλη συμπεριφορά του κινητού, νομίζω ότι έβαλες τη σύζυγο στο spam.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "Αρχ. Κατ." γιατί το έχω στα αγγλικά, αλλά από την όλη συμπεριφορά του κινητού, νομίζω ότι έβαλες τη σύζυγο στο spam.

 

Υποθετω οτι ειναι "Αρχειο Καταγραφης" γιατι αν δεις τη φωτο στη σελιδα πιο πανω εχει ολη την κινηση του τηλεφωνου, το εικονιδιο δειχνει ενα ακουστικο με δυο αντιθετα βελη. Στο nokia που ειχα το ελεγε μητρωο. Πως βαζεις καπoιων στο spam?

Και σημερα που της εστηλα ενα SMS η αναφορα παραδοσης που φαινετε στις 11.57 εγω την ειδα μονο σ'αυτο το "αρχειο καταγραφης". Ουτε μετα που μου απαντησε στις 13.17 ειχα εγω καποια ειδοποιηση, παλι μονο εδω φαινοταν

Edited by johnsot-1
προβληματος συνεχεια
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι ειναι "Αρχειο Καταγραφης" γιατι αν δεις τη φωτο στη σελιδα πιο πανω εχει ολη την κινηση του τηλεφωνου, το εικονιδιο δειχνει ενα ακουστικο με δυο αντιθετα βελη. Στο nokia που ειχα το ελεγε μητρωο. Πως βαζεις καπoιων στο spam?

Και σημερα που της εστηλα ενα SMS η αναφορα παραδοσης που φαινετε στις 11.57 εγω την ειδα μονο σ'αυτο το "αρχειο καταγραφης". Ουτε μετα που μου απαντησε στις 13.17 ειχα εγω καποια ειδοποιηση, παλι μονο εδω φαινοταν

 

Για ρίξε μία ματία,

Μενου,

Ρυθμίσεις,

Εφαρμογες,

Μηνύματα,

Γενικές ρυθμίσεις, και

Αποκλεισμός μημυμάτων.

 

Μήπως έχεις βάλει εκεί το νουμερο της;;;

99% πρέπει να το έχεις βάλει κατά λάθος...

 

Αν ναί κερνας...:lol::lol::lol: πιτόγυρα :lol::lol::lol:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

:clap::clap:Φιλε μου αυτο ηταν:). Δεν ξερω πως, αλλα ναι το νουμερο της ηταν εκει. Γενικα τις ρυθμισεις δεν τις πολυσκαλιζω, δεν ξερω πως βρεθηκε εκει:what::innocent:. Κερναω σπιτικη μηλοπιτα :food: που την κανει τελεια, και τσιπουρακι:dizzy::dizzy:. Σ'ευχαριστω για την απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου να σαι καλά...

 

Πίες ένα τσιπουράκι για μένα... :):):):):)

 

Παιδια σημερα που μπηκα στο σαμσουνγκ απς ειχαν προστεθει 2 σελιδες εφαρμογες και youtube downloader αναμεσα τους http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000242639&listYN=Y

 

Το youtube downloader σε μένα δε δουλεύει...

Κανει "Downloading..." και κολλάει εκει...

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μηπος γνωριζεις να μου πει και για ενα αλλο θεματακι που εχω με το ξυπνιτηρι?Δεν χτυπαει το πρωι, οποια αλλη ωρα το βαλω ενταξη, το πρωι με τιποτα:zzz::zzz: Εχεις καμια ιδεα??:help:
Link to comment
Share on other sites

makiman @ για να αλλαξεις τις ρυθμησεις της γλωσσας και να σου διαβαζει τους υποτιτλους ελληνικους πηγενε Πινακας ελεγχου --> περιοχη και γλωσσα--> διαχειριση-->αλλαγη τοπικων ρυθμισεων συστηματος και επελεξε ελληνικα

πιστευω οτι ετσι και οταν θα τους βαζεις στο κινητο θα τους δειχνει

Link to comment
Share on other sites

Μηπος γνωριζεις να μου πει και για ενα αλλο θεματακι που εχω με το ξυπνιτηρι?Δεν χτυπαει το πρωι, οποια αλλη ωρα το βαλω ενταξη, το πρωι με τιποτα:zzz::zzz: Εχεις καμια ιδεα??:help:

 

Αν το έχεις κλειστό δε θα σου χτυπήσει ποτέ αν δεν το ενεργοποιήσεις,

Ρολόι,

=,

Ρύθμιση αυτόματης ενεργοποίησης,

Ενεργό,

Ορισμός. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει κανεις να με βοηθησει στο πως θα κανω απεγκατασταση και εγκατασταση την εφαρμογη του facebook?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...