Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εννοειτε οτι το εχω τσεκαρει σε ανοιχτο χωρο 4 μηνες το εχω λετε μονο μεσα στο σπιτι να το τσεκαρω?

ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σας

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και δεν το πολυχρησιμοποιω λογω του garmin μου, τις λιγες αυτες φορες, δεν ειχα καποιο προβλημα. Σε 2 - 3 λεπτα κλειδωνε (σε εξωτερικο χωρο παντα). Μεσα σε σπιτι δεν βλεπω γιατι να το βαλω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδες την τριτη παιρνω το wave απο vodafone δυστηχως, φυσικα σκοπευω αμεσως να διωξω οτι εχει σχεση με voda..

 

Για debrand βαση του οδηγου πρεπει να βρω το kies 1.5.1 ή αν βαλω το 1.5.3 δε θα εχω προβλημα? ξέρει κανεις?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

παιδες την τριτη παιρνω το wave απο vodafone δυστηχως, φυσικα σκοπευω αμεσως να διωξω οτι εχει σχεση με voda..

 

Για debrand βαση του οδηγου πρεπει να βρω το kies 1.5.1 ή αν βαλω το 1.5.3 δε θα εχω προβλημα? ξέρει κανεις?

 

Γιατί ρε παιδιά αγοράζετε κινητά απο τη vodafone;Αν έχετε επιδότηση της vodafone μπορείτε να τη πάρετε απιο το Πλαίσιο η ακόμη αν θέλετε να το αφήσετε πιστωτικό για μελλοντικές αγορές.Εγώ έτσι κάνω τουλάχιστον, Πλαισιο και vodafone είναι σε συνεργασία..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά αγοράζετε κινητά απο τη vodafone;Αν έχετε επιδότηση της vodafone μπορείτε να τη πάρετε απιο το Πλαίσιο η ακόμη αν θέλετε να το αφήσετε πιστωτικό για μελλοντικές αγορές.Εγώ έτσι κάνω τουλάχιστον, Πλαισιο και vodafone είναι σε συνεργασία..

 

Δε γινεται αλλιως φίλε μου, ειναι καποιο εταιρικο πακετο που συνεργαζεται με συγκεκριμενα μαλιστα καταστηματα βονταφον.. πλαισιο κτλ δε παιζουν με τη καμια.:(

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Είναι επιβεβαιωμένο ότι κινητά από το Πλαίσιο δεν είναι πειραγμένα από τη Vodafone;

Εκτός αυτού Πλαίσιο κατάστημα δεν υπάρχει σε όλες τις πόλεις (όπως στη δική μου για παράδειγμα) και να αγοράσεις online, δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γίνει backup και restore μηνυμάτων.

 

Θα το προσθέσω στο FAQ σήμερα - αύριο (αφού το δοκιμάσω πρώτα να δω ότι δουλεύει ... )

Χμμ, δεν το έχεις βάλει ακόμα. Και στο net που ψάχνω δεν έχω βρει κάτι, ο μόνος τρόπος που ξέρω για backup/restore είναι να τα κάνεις backup μέσω του phone to memory card που μετά πρέπει να τα κάνεις ένα-ένα register το οποίο είναι αρκούντως σπαστικό αν έχεις πολλά μηνύματα!

 

Άκυρο, έχει και memory card to phone που σου επιτρέπει να "φορτώσεις" τα μηνύματα που έχεις κάνει backup.

 

Ωστόσο αν τα έχεις κάνει απλά backup στο kies και τα έχεις σβήσει από το κινητό, there is no hope προς το παρόν!

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, δεν το έχεις βάλει ακόμα. Και στο net που ψάχνω δεν έχω βρει κάτι, ο μόνος τρόπος που ξέρω για backup/restore είναι να τα κάνεις backup μέσω του phone to memory card που μετά πρέπει να τα κάνεις ένα-ένα register το οποίο είναι αρκούντως σπαστικό αν έχεις πολλά μηνύματα!

 

Άκυρο, έχει και memory card to phone που σου επιτρέπει να "φορτώσεις" τα μηνύματα που έχεις κάνει backup.

 

Ωστόσο αν τα έχεις κάνει απλά backup στο kies και τα έχεις σβήσει από το κινητό, there is no hope προς το παρόν!

 

Από το Kies στο τηλέφωνο όχι.

 

Κι αυτό που θα γράψω είναι από το τηλεφωνο στο PC μέσω sTune, αλλά και πάλι πρέπει να προνοήσεις να το κάνεις πριν κάνεις reset / fw update...

 

Ελπίζω να βρω λιγο χρόνο μέχρι απόψε..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά αγοράζετε κινητά απο τη vodafone;Αν έχετε επιδότηση της vodafone μπορείτε να τη πάρετε απιο το Πλαίσιο η ακόμη αν θέλετε να το αφήσετε πιστωτικό για μελλοντικές αγορές.Εγώ έτσι κάνω τουλάχιστον, Πλαισιο και vodafone είναι σε συνεργασία..

 

σε μένα έπαιξε μόνο νε το 1.5.1. Με το 1.5.3 δεν προχώραγε. Έβγαζε ότι δεν υπάρχει χώρος και μ...ιες. Με την άλλη κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω το Wave 20 μέρες και είμαι ΥΠΕΡ-ευχαριστημένος. Αν και δε το έχω εξερευνήσει πλήρως....περισσότερο παιχνίδια παίζω. :)

Μία απλή ερώτηση: Ποιός είναι ο καλύτερος-σωστότερος τρόπος να καθαρίζεις την super amoled οθόνη? Γενικά λερώνεται αρκετά με δαχτυλιές κλπ, παρόλο που προσέχω πολύ! Συνήθως παίρνω ένα βαμβάκι στεγνό και το σκουπίζω, αλλά έτσι δε γίνεται τίποτα....

 

Ευχαριστώ

 

Ο πιο απλός και εύκολος τρόπος να καθαρίσεις την οθόνη του wave, είναι ένα microfiber cloth ή ένα από εκείνα τα μαντηλάκια που καθαρίζουν τα γυαλιά. Το τρίβεις μέχρι να γυαλίζει, όχι 1-2 φορές μόνο και φυσικά χωρίς να ασκήσεις πολύ πίεση. Αν δεις βίντεο στο youtube που επιδεικνύουν την αντοχή της οθόνης του wave θα δεις τι εννοώ. Άντε καλορίζικο και με ελάχιστα προβλήματα :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδες την τριτη παιρνω το wave απο vodafone δυστηχως, φυσικα σκοπευω αμεσως να διωξω οτι εχει σχεση με voda..

 

Για debrand βαση του οδηγου πρεπει να βρω το kies 1.5.1 ή αν βαλω το 1.5.3 δε θα εχω προβλημα? ξέρει κανεις?

 

Καλύτερα το 1.5.1 και άμα δεν σου πετύχει με την μια, επέμεινε λίγο. Η 1.5.3 είναι γνωστό ότι παρουσιάζει διάφορα προβλήματα (τουλάχιστον οι παλαιότερες εκδόσεις της 1.5.3, με την τελευταία δεν ξέρω τι παίζει). Στην τελική μπορείς να δοκιμάσεις και με την 1.5.3 και άμα δεν σου δουλεύει complete uninstall και βάζεις 1.5.1.

Link to comment
Share on other sites

παιδες την τριτη παιρνω το wave απο vodafone δυστηχως, φυσικα σκοπευω αμεσως να διωξω οτι εχει σχεση με voda..

 

Για debrand βαση του οδηγου πρεπει να βρω το kies 1.5.1 ή αν βαλω το 1.5.3 δε θα εχω προβλημα? ξέρει κανεις?

 

Εγώ πάλι από τη vodafone που έχω αγοράσει εδώ και μερικούς μήνες, δεν έχω δει κάτι που να έχει σχέση με voda... Και τα μενού και οι εφαρμογές του κινητού είναι όλα μαμίσια...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον όσα κινητά έχω αγοράσει απο Πλαίσιο καθώς και το wave δεν είχαν καμία σχέση με vodafone, λογότυπα κτλπ.Συμφωνώ όσον αφορά τα εταιρικά συμβόλαια , δε το γνώριζα αλλά οι υπόλοιποι δε χρειάζεται να παίρνουνε απο τη vodafone.Για περιοχές που δεν έχουν Πλαίσιο ας αγοράζουν online, πάνω απο 85 ευρώ δεν έχει μεταφορικά ούτε και χρέωση αντικαταβολής!Επίσης δε ξέρω αν γίνεται το ίδιο και για το eshop.Νομίζω κάτι είχε πάρει το αυτί μου ότι γίνεται.. Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εννοειτε οτι το εχω τσεκαρει σε ανοιχτο χωρο 4 μηνες το εχω λετε μονο μεσα στο σπιτι να το τσεκαρω?

ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σας

 

ειχα και εγω προβλημα με το κινητο αλλα λυθηκε με αναβαθμιση σε 1.0.2. Απο την στιγμη ομως που το εχεις και εσυ το μονο που μπορω να φανταστω ειναι να εχεις λαθος product code (τσεκαρε οτι το product code σου ειναι EUR). Με google maps και mapcube σου κανει το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Εκτος του προβληματος με το ξυπνητιρη που χτηπαει οποτε θελει:mad:, τωρα ειδα οτι εχω και προβλημα με video-foto. Ειναι ρυθμισμενα και τα δυο στο ποιοτητα "πολυ λεπτομερη" αλλα η ποιοτητα ειναι απλα ανεκτη χωρις zoom, σε σχεση με video που εχω δει στο net για το wave, και οσο κανω zoom σταδιακα η ποιοτητα χαλαει τοσο που στο τελος βλεπεις πολυ "θορυβο" και pixelαρισμα:(. Εχω την JH3, θα φτιαξει λετε με μελλοντικη αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Εκτος του προβληματος με το ξυπνητιρη που χτηπαει οποτε θελει:mad:, τωρα ειδα οτι εχω και προβλημα με video-foto. Ειναι ρυθμισμενα και τα δυο στο ποιοτητα "πολυ λεπτομερη" αλλα η ποιοτητα ειναι απλα ανεκτη χωρις zoom, σε σχεση με video που εχω δει στο net για το wave, και οσο κανω zoom σταδιακα η ποιοτητα χαλαει τοσο που στο τελος βλεπεις πολυ "θορυβο" και pixelαρισμα:(. Εχω την JH3, θα φτιαξει λετε με μελλοντικη αναβαθμιση?

 

H ποιότητα χώρις ζουμ είναι καλή. Με ζούμ από την στιγμή που γίνετε ψηφιακά μην περίμενεις βελτίωση. Αφου δεν ύπαρχει οπτικό ζουμ τότε ξέχνα το ζουμ για να μην έχεις pixelάρισμα που λές.

Link to comment
Share on other sites

H ποιότητα χώρις ζουμ είναι καλή. Με ζούμ από την στιγμή που γίνετε ψηφιακά μην περίμενεις βελτίωση. Αφου δεν ύπαρχει οπτικό ζουμ τότε ξέχνα το ζουμ για να μην έχεις pixelάρισμα που λές.

 

Αλλο να εχει και καποιο-λιγο pixelαρισμα και αλλο αυτο το κακο. Απο το πρωτο κιολας βημα του zoom ειναι εντονα ορατο. Και ξεχασα να πω οτι η κινηση στο playback ειναι σαν σε slowmotion σε οτι αφορα την εικονα ενω ο ηχος ακουγετε κανονικα, αποτελεσμα αυτου ειναι καποια στιγμη να τελειωνη ο ηχος και η μπαρα προοδου να φτανει στο τελος και η εικονα να πεζει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την 1.2.....για να δούμε....

 

Από το kies το έβαλες?? κυκλοφόρησε και επίσημα?? χρειάζεται να σώσουμε τίποτα από τα αρχεία μας ή δεν πρόκειται να χάσουμε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Από το kies το έβαλες?? κυκλοφόρησε και επίσημα?? χρειάζεται να σώσουμε τίποτα από τα αρχεία μας ή δεν πρόκειται να χάσουμε τίποτα

 

Οχι επίσημα..

multiloader...

για χαβαλέ την έβαλα (ανυπόμονος μια ζωή).

φυσικά και δεν υπάρχουν τα ελληνικά...

ψαχνω.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι εντυπώσεις μου τώρα που σχεδόν έκλεισε μια εβδομάδα είναι ότι το τηλέφωνο είναι πολύ γρήγορο και λειτουργικό, θέλει όμως κάποιες βελτιώσεις. Πιθανόν, με το Bada 2 να φύγουν αυτά τα προβλήματα που παρατηρώ.

 

Θα ήθελα όμως (αν κάποιος βέβαια γνωρίζεις ας μου πει):

 

1. Συγχρονισμό επαφών και ημερολογίου με το Outllook. Έχω το 2007 και μου λέει ότι δεν συνεργάζεται.

2. Κάποιο widget που να δείχνει τα ραντεβού σε σχέση πάντα με το Outlook και άλλες υπενθυμίσεις.

 

Αλήθεια, μιας και έχω ακόμα το λειτουργικό με τη Voda, μπορεί κάποιος να μου πει τους περιορισμούς που έχω;

 

Ευχαριστώ Πολύ

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

To μόνο πρόβλημά μου είναι πως δε με εντοπίζει το kies....

κατα τ' άλλα το κινητό έχει βελτιωθεί.

Το swype είναι πρακτικό (αν και μόνο αγγλικό μέχρι στιγμής) και ο browser είναι πιο γρήγορος.

Επίσης, το wifi μου ενώ δεν έπιανε καλά (δε ξέρω, μπορεί να έφταιγε το rooter), τώρα πιάνει λαμπάδα..

Παλεύω με το kies...

 

fixed!:cool:

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Έχω εταιρικό email περασμένο στο κινητό (exchange). Όταν λάβω ένα email, που έχει κοινοποιηθεί και σε τρίτους, και θελήσω να απαντήσω σε όλους, τότε βάζει και την δική μου διεύθυνση και στέλνει το email και στο εαυτό του δηλ. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό? Ξέρει κάνεις τί μπορεί να φταεί?

Την επιλογή του να μου στέλνει αντίγραφο του email και σε μένα, την έχω ξετικαριζμένη.

Ευχαριστώ

 

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος please....????:(:(

Link to comment
Share on other sites

είναι περίεργο αυτό που λές. Το δοκίμασα μόλις τώρα και δεν είχα το ίδιο πρόβλημα. Μήπως σου εμφανίζει το απεσταλμένο μήνυμα και όχι το εισαλθέν;
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος please....????:(:(

 

Μήπως εννοείς ότι όταν το δικό σου όνομα είναι στην κοινοποίηση του μαιλ που πάει σε κάποιον άλλο και κάνεις reply to all βάζει και το δικό σου. Αυτό είναι λογικό, γιατί στην ουσία το κινητό στέλνει το mail στον sender και σε όσους έχει γίνει κοινοποίηση. Αν το mail σου είναι στην κοινοποίηση τότε το στέλνει και σε σένα. Θα μπορούσες να στείλεις ένα mail στην Samsung στο BadaOS team, εξηγώντας το πρόβλημα σου και να ζητήσεις να το φτιάξουν σε μελλοντικό update.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...