Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και δεν θα έχει πρόβλημα στην αναβάθμιση της συσκευής εφόσον είναι παλιά έκδοση του kies?

 

Όχι κανένα. Τη συσκευή δεν την ενδιαφέρει η έκδοση του kies.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το samsungapps, μέσω του κινητού όμως και όχι μέσω kies, μπορούμε να επιλέξουμε χώρα ή εξορισμού έχει μόνο την Ελλάδα;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Από το samsungapps, μέσω του κινητού όμως και όχι μέσω kies, μπορούμε να επιλέξουμε χώρα ή εξορισμού έχει μόνο την Ελλάδα;

 

Βλέπει που είσαι (μέσω της SIM) και ρυθμίζεται μόνο του ανάλογα...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδίνω το link για το κιες 1.5.1

http://down.kr.samsungmobile.com/uploadimg/service/support/download/anycall/sw/Samsung%20KiesSetup.exe

νομίζω οτι είναι η μοναδική έκδοση που κάνει την τελευταία αναβάθμιση JH3

Link to comment
Share on other sites

"2. Έχει καταφέρει κάνεις να χρησιμοποιήσει τη λειτουργία "Εντοπισμός κίνησης ματιών" από τις ρυθμίσεις της κάμερας; Προσπαθούσα να κάνω διάφορες δοκιμές με πορτραίτα, εντοπισμό προσώπου κ.λ.π. αλλά δε μου εμφάνιζε κάποια ειδοποίηση όταν το πρόσωπο είχε κλειστά τα μάτια του ή κοιτούσε λοξά."

 

Θεωρητικά,εντοπίζει τα μάτια και καθυστερεί τη λήψη για κάποια χιλιοστά του δευτερολέπτου,όταν είναι κλειστά,εσύ δεν βλέπεις κάποια ένδειξη,απλός στις φωτογραφίες τα πρόσωπα θα είναι με ανοιχτά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδίνω το link για το κιες 1.5.1

http://down.kr.samsungmobile.com/uploadimg/service/support/download/anycall/sw/Samsung%20KiesSetup.exe

νομίζω οτι είναι η μοναδική έκδοση που κάνει την τελευταία αναβάθμιση JH3

 

Σωστά!Του φίλου μου δούλεψε μια χαρά!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

"2. Έχει καταφέρει κάνεις να χρησιμοποιήσει τη λειτουργία "Εντοπισμός κίνησης ματιών" από τις ρυθμίσεις της κάμερας; Προσπαθούσα να κάνω διάφορες δοκιμές με πορτραίτα, εντοπισμό προσώπου κ.λ.π. αλλά δε μου εμφάνιζε κάποια ειδοποίηση όταν το πρόσωπο είχε κλειστά τα μάτια του ή κοιτούσε λοξά."

 

Θεωρητικά,εντοπίζει τα μάτια και καθυστερεί τη λήψη για κάποια χιλιοστά του δευτερολέπτου,όταν είναι κλειστά,εσύ δεν βλέπεις κάποια ένδειξη,απλός στις φωτογραφίες τα πρόσωπα θα είναι με ανοιχτά μάτια.

 

Χμμ, μου φαίνεται ότι δε συμβαίνει αυτό. Αν το ενεργοποιήσεις, ΔΕΝ σε ειδοποιεί για κλειστά μάτια ΠΡΙΝ πάρεις τη φωτογραφία, αλλά σου εμφανίζει τη φωτογραφία με ένα κόκκινο τετράγωνο ΑΦΟΥ την τράβηξες, αν το θέμα είχε κλειστά μάτια. Δοκιμάστε να πάρετε μια φωτογραφία του εαυτού σας με κλειστά μάτια και ενεργοποιημένη την επιλογή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, μου φαίνεται ότι δε συμβαίνει αυτό. Αν το ενεργοποιήσεις, ΔΕΝ σε ειδοποιεί για κλειστά μάτια ΠΡΙΝ πάρεις τη φωτογραφία, αλλά σου εμφανίζει τη φωτογραφία με ένα κόκκινο τετράγωνο ΑΦΟΥ την τράβηξες, αν το θέμα είχε κλειστά μάτια. Δοκιμάστε να πάρετε μια φωτογραφία του εαυτού σας με κλειστά μάτια και ενεργοποιημένη την επιλογή. ;)

 

Έχεις δίκιο!Αυτό που ανέφερα συμβαίνει στις cybershot της sony και υπέθεσα οτι θα είναι η ίδια λειτουργία!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για την βοήθεια που μου έδωσαν τελικά τα κατάφερα, βεβαία στην έκδοση 1.5.1 είχα πρόβλημα μετά το τελείωμα της λήψης αλλά στην άλλη έκδοση που μου είπε ο boltsis με άργησε πολύ αλλά τελικά έγινε, παιδία σας ευχαριστώ παρά πολύ ολους σας
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανω την αναβαθμιση της καμερας αλλα μετα απο λιγο η οθονη σβηνει δεν μπορω να πατησω τιποτα και πρεπει να πατησω το κουμπι ενεργοποοιησης για μπολικα δευτερολεπτα για να ανοιξει το κινητο...ακομα και αν δεν το πειραξω απο τη στιγμη που πατησω να γινει η αναβαθμιση συμβαινει το ιδιο...καμια ιδέα;; να περιμένω το επομενο firmware upgrade?
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς πληροφοριακά, έκανα και εγώ την αναφερόμενη αναβάθμιση στην κάμερα και όλα πήγαν άψογα. Όπως ακριβώς περιγράφoνται στις οδηγίες. :D

Κανένα πρόβλημα και όντως τα μενού στις ρυθμίσεις "έρχονται" πιο γρήγορα. Τώρα για τα υπόλοιπα θα δούμε. Θα τραβήξω μερικές "δύσκολες" με οπίσθιο φωτισμό και θα δούμε αν όντως βελτιώθηκε όπως λέει.:rolleyes:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση της κάμερας, τη πρώτη φορά μαύρισε-κάλλησε ή οθόνη και έπειτα την επανεκίνηση όλα πήγαν ΟΚ...

Αν παρατηρησω κάποια βελτίωση θα ενημερώσω.

 

Κάτι αλλο, εχει παρατηρηση κάποιος ότι όταν είναι συνδεδεμένο με ΒΤ δεν μπορεις να αυξήσεις ή να μειώσεις την ένταση κατά τη κλήση από τη συσκευή παρά μόνο από το ΒΤ;

και,

Χθές έσβησα όλα τα μυνήματα-διαλόγους που είχα στα SMS και σήμερα το πρωι όταν ανοιξα το τηλέφωνο μου ήρθαν 188μυνήματα αναφοράς παράδοσης!!! Να σημειώσω ότι έχω ενεργοποιημένη την "ΑΝΑΦΟΡΑ".

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Χθές έσβησα όλα τα μυνήματα-διαλόγους που είχα στα SMS και σήμερα το πρωι όταν ανοιξα το τηλέφωνο μου ήρθαν 188μυνήματα αναφοράς παράδοσης!!! Να σημειώσω ότι έχω ενεργοποιημένη την "ΑΝΑΦΟΡΑ".

 

Το ίδιο έγινε και σε μένα, αλλά όταν άλλαξα κάρτα SIM.

 

Το έσβηνα κάθε φορά που ενεργοποιούσα το κινητό, αλλά κάθε φορά που το έσβηνα και το ξαναναβα, ερχόντουσαν πάλι σαν νέα μηνύματα. οπότε τα άφησα εκεί, και ησύχασα :p

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το Samsung S8500 wave με ΟS Bada, εάν μπορούμε να τρέξουμε το IGO 8 ή το garmin και εάν όχι ποιο πρόγραμμα GPS τρέχει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο;

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση και εγω.

Κατεβασα τις τελευταιες μερες καποιες εφαρμογες απο το appstore και καποα απο αυτες μου εφαγε την μπαταρια για πρωινο!

Μιλαμε οτι δεν εχω ξαναδει το τηλεφωνο να αδειαζει ετσι χωρις να κανει τιποτα. Τελικα τις απεγκατεστησα ολες γιατι η μπαταρια ειναι πολυ ποιο σημαντικη απο τις εφαρμογες, αλλα το περιεργο ειναι οτι το τηλεφωνο ηταν στην αναμονη και αδειαζε.

Τι μπορει να συνεβει? Κρατωντας το κεντρικο κουμπι για να δω τι εφαρμογες τρεχουν δεν εχειχνε καμμια...

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το Samsung S8500 wave με ΟS Bada, εάν μπορούμε να τρέξουμε το IGO 8 ή το garmin και εάν όχι ποιο πρόγραμμα GPS τρέχει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο;

Ευχαριστώ.

 

όχι και όχι.

 

για Ελλάδα μόνο το route66 όπως είπαμε 5000 φορές...

 

 

 

Παιδια μια ερωτηση και εγω.

Κατεβασα τις τελευταιες μερες καποιες εφαρμογες απο το appstore και καποα απο αυτες μου εφαγε την μπαταρια για πρωινο!

Μιλαμε οτι δεν εχω ξαναδει το τηλεφωνο να αδειαζει ετσι χωρις να κανει τιποτα. Τελικα τις απεγκατεστησα ολες γιατι η μπαταρια ειναι πολυ ποιο σημαντικη απο τις εφαρμογες, αλλα το περιεργο ειναι οτι το τηλεφωνο ηταν στην αναμονη και αδειαζε.

Τι μπορει να συνεβει? Κρατωντας το κεντρικο κουμπι για να δω τι εφαρμογες τρεχουν δεν εχειχνε καμμια...

 

μήπως είδες διαφορά μετά που απεγκατάστησες τις εφαρμογές;

Edited by mariosx
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

όχι και όχι.

 

για Ελλάδα μόνο το route66 όπως είπαμε 5000 φορές...

 

Καλά ντε μη φωνάζεις!!!!!!!!!!!!!

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

μήπως είδες διαφορά μετά που απεγκατάστησες τις εφαρμογές;

 

ναι! σταματησε η καταναλωση αμεσως

 

Εχω μια εντυπωση οτι η εφαρμογη που εκανε την "δουλεια" ειναι η BlackRoad

Edited by clarckent
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, μου φαίνεται ότι δε συμβαίνει αυτό. Αν το ενεργοποιήσεις, ΔΕΝ σε ειδοποιεί για κλειστά μάτια ΠΡΙΝ πάρεις τη φωτογραφία, αλλά σου εμφανίζει τη φωτογραφία με ένα κόκκινο τετράγωνο ΑΦΟΥ την τράβηξες, αν το θέμα είχε κλειστά μάτια. Δοκιμάστε να πάρετε μια φωτογραφία του εαυτού σας με κλειστά μάτια και ενεργοποιημένη την επιλογή. ;)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Έτσι ακριβώς είναι, όπως τα λες. Ίσως την περίμενα να είναι πιο χρήσιμη σα λειτουργία (π.χ. να μη σε αφήνεις να τραβήξεις φωτό τη στιγμή που ο άλλος έχει κλειστά τα μάτια). Έτσι όπως δουλεύει είναι εντελώς άχρηστη. Λες κι εγώ μάτια δεν έχω να καταλάβω αν η φωτό βγήκε χάλια και ο εικονιζόμενος σα τον κοιμισμένο. Χρειάζομαι ένα κόκκινο παράθυρο για να το διαπιστώσω. :hunter:

 

Πάντως για το 1ο θέμα που ρώτησα (για τη μεταφορά αρχείων over wifi) έχω κάνει μια μικρή πρόοδο. Την αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται. Προσπάθησα να δημιουργήσω http server με το HFS αλλά το dolphin δυστυχώς μπορεί να κατεβάσει μόνο "υποστηριζόμενα αρχεία" και να τα αποθηκεύσει. Οπότε δεν μπορείτε να μεταφέρετε docs ή xls κλπ. Δοκίμασα το opera mini που μπορεί να αποθηκεύσει οτιδήποτε αλλά δε "βλέπει" το localhost λόγω του τρόπου που επεξεργάζεται τις διευθύνσεις. Ο ΜΟΝΟΣ browser που κατάφερε να κατεβάσει και να αποθηκεύσει ένα xls αρχείο (και οτιδήποτε άλλο κατ'επέκταση) ήταν ο Minuet. Τέλος, μέσω All Share και PC Share μπορώ να παίζω και να μεταφέρω over wifi επίσης ΜΟΝΟ multimedia αρχεία (μουσική, βίντεο κ.λπ).

 

Έχει κάποιος κάποια σχετική εμπειρία να μοιραστεί; Είχα συνηθίσει με το itouch όπου απλά συνδεόμουν στο wifi και με το FileApp μετέφερα ότι ήθελα πολύ εύκολα, χωρίς καλώδια και drivers μέσω ftp server. Πολύ βολικό! Κρίμα που δεν υπάρχει μια τέτοια εφαρμογή για το bada. Πάντως ακόμα και χωρίς τις τρομερές utility apps το τηλέφωνο είναι υπέροχο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο μπαταρια τι λεει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση και εγω.

Κατεβασα τις τελευταιες μερες καποιες εφαρμογες απο το appstore και καποα απο αυτες μου εφαγε την μπαταρια για πρωινο!

Μιλαμε οτι δεν εχω ξαναδει το τηλεφωνο να αδειαζει ετσι χωρις να κανει τιποτα. Τελικα τις απεγκατεστησα ολες γιατι η μπαταρια ειναι πολυ ποιο σημαντικη απο τις εφαρμογες, αλλα το περιεργο ειναι οτι το τηλεφωνο ηταν στην αναμονη και αδειαζε.

Τι μπορει να συνεβει? Κρατωντας το κεντρικο κουμπι για να δω τι εφαρμογες τρεχουν δεν εχειχνε καμμια...

 

αυτο συμβαινει γιατι μαλλον καποια εφαρμογη ανοιξε το GPS το οποιο δεν εκλεισες και λειτουργουσε ολη μερα χωρις να το καταλαβεις. Την εχω παθει και εγω ετσι, κατα τα αλλα 4 μερες με χαλαρη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση και εγω.

Κατεβασα τις τελευταιες μερες καποιες εφαρμογες απο το appstore και καποα απο αυτες μου εφαγε την μπαταρια για πρωινο!

Μιλαμε οτι δεν εχω ξαναδει το τηλεφωνο να αδειαζει ετσι χωρις να κανει τιποτα. Τελικα τις απεγκατεστησα ολες γιατι η μπαταρια ειναι πολυ ποιο σημαντικη απο τις εφαρμογες, αλλα το περιεργο ειναι οτι το τηλεφωνο ηταν στην αναμονη και αδειαζε.

Τι μπορει να συνεβει? Κρατωντας το κεντρικο κουμπι για να δω τι εφαρμογες τρεχουν δεν εχειχνε καμμια...

 

Σχετικά με αυτό, κι εγώ είχα τέτοιο πρόβλημα χθες, και αρχίζω πραγματικά να πιστεύω ότι φταίει το gps. Σε μένα προσωπικά έχει αρχίσει πάλι να κάνει "νερά", αφού θέλει....το χρόνο του για να βρει σήμα! :P

Το χειρότερο όμως είναι πως όταν το χρησιμοποιώ (μέσα από την εφαρμογή GPS Status με την επιλογή Start GPS, αλλά και στο google maps), φοβάμαι πως αρκετές φορές ουσιαστικά δεν "κλείνει", ακόμα κι όταν η εφαρμογή που το χρησιμοποιεί έχει κλείσει! Έτσι εξηγείται εν μέρει πως χθες για παράδειγμα, με πλήρη τη μπαταρία, κι ενώ το άνοιξα για λίγο μόνο και μόνο για να βρω στίγμα (όχι να κάνω πλοήγηση), βρέθηκα σήμερα το πρωί με 8% φόρτιση... :(

 

Κάτι δεν πάει καλά με το gps του wave, μπορεί να φταίει μόνο το δικό μου, μπορεί και όχι. Φοβάμαι όμως πως πρέπει να υπάρχει κάποιο προβληματάκι στο software/firmware (ίσως στο power management και το πως διαχειρίζεται τα "ανοικτά" υποσυστήματα). Πάντως δεν είναι λογικό ρε γμτ, όπως και να έχει... :(

 

αυτο συμβαινει γιατι μαλλον καποια εφαρμογη ανοιξε το GPS το οποιο δεν εκλεισες και λειτουργουσε ολη μερα χωρις να το καταλαβεις. Την εχω παθει και εγω ετσι, κατα τα αλλα 4 μερες με χαλαρη χρηση

 

Με πρόλαβες! :P Κανονικά θα έπρεπε να απενεργοποιεί μόνο του το gps όταν η εφαρμογή που το χρησιμοποιούσε τερματίζεται, είναι μεγάλη χαζομάρα να πρέπει να το κλείνεις κάθε φορά... :(

Edited by Gilgames
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό, κι εγώ είχα τέτοιο πρόβλημα χθες, και αρχίζω πραγματικά να πιστεύω ότι φταίει το gps. Σε μένα προσωπικά έχει αρχίσει πάλι να κάνει "νερά", αφού θέλει....το χρόνο του για να βρει σήμα! :P

Το χειρότερο όμως είναι πως όταν το χρησιμοποιώ (μέσα από την εφαρμογή GPS Status με την επιλογή Start GPS, αλλά και στο google maps), φοβάμαι πως αρκετές φορές ουσιαστικά δεν "κλείνει", ακόμα κι όταν η εφαρμογή που το χρησιμοποιεί έχει κλείσει! Έτσι εξηγείται εν μέρει πως χθες για παράδειγμα, με πλήρη τη μπαταρία, κι ενώ το άνοιξα για λίγο μόνο και μόνο για να βρω στίγμα (όχι να κάνω πλοήγηση), βρέθηκα σήμερα το πρωί με 8% φόρτιση... :(

 

Κάτι δεν πάει καλά με το gps του wave, μπορεί να φταίει μόνο το δικό μου, μπορεί και όχι. Φοβάμαι όμως πως πρέπει να υπάρχει κάποιο προβληματάκι στο software/firmware (ίσως στο power management και το πως διαχειρίζεται τα "ανοικτά" υποσυστήματα). Πάντως δεν είναι λογικό ρε γμτ, όπως και να έχει... :(

 

 

 

Με πρόλαβες! :P Κανονικά θα έπρεπε να απενεργοποιεί μόνο του το gps όταν η εφαρμογή που το χρησιμοποιούσε τερματίζεται, είναι μεγάλη χαζομάρα να πρέπει να το κλείνεις κάθε φορά... :(

 

Μπορει να εχεις δικιο αλλα προσωπικα δεν με πειραζει γιατι το χρησιμοποιω πολυ λιγο. Για να κλεισει το GPS (το οποιο δεν νομιζω να το κλεινουν οι εφαρμογες και σιγουρα δεν το κλεινει το GPS status) πρεπει να πας στα settings --> connectivity--> my location και οτι ειναι πρασινο να το κλεισεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχεις δικιο αλλα προσωπικα δεν με πειραζει γιατι το χρησιμοποιω πολυ λιγο. Για να κλεισει το GPS (το οποιο δεν νομιζω να το κλεινουν οι εφαρμογες και σιγουρα δεν το κλεινει το GPS status) πρεπει να πας στα settings --> connectivity--> my location και οτι ειναι πρασινο να το κλεισεις.

 

Ναι, γνώριζα πώς κλείνει το gps, σε ευχαριστώ πολύ πάντως :)

Έτσι όμως ουσιαστικά δεν "σταματάς" απλά το gps (δηλαδή να μην τρώει μπαταρία), το εμποδίζεις να χρησιμοποιηθεί από οποιαδήποτε εφαρμογή το χρειάζεται, και πρέπει να κάνεις την αντίστροφη διαδικασία κάθε φορά που θέλεις να το χρησιμοποιήσεις. Αυτό εννοούσα ότι είναι χαζομάρα, σε άλλα κινητά με gps αυτό δε χρειάζεται, αφού αναλαμβάνει η εκάστοτε εφαρμογή navigation να "κλείσει" το gps με την έξοδο από αυτή (ουσιαστικά να πάψει να το χρησιμοποιεί, άρα και να καταναλώνει μπαταρία). Είναι διαφορετικό το gps να καταναλώνει όση ενέργεια χρειάζεται σε μια κατάσταση "νάρκης" κατά κάποιο τρόπο, και διαφορετικό να καταναλώνει ενέργεια σαν να χρησιμοποιείται ενεργά όλη την ώρα (πράγμα που συμβαίνει στην παρούσα υλοποίηση του firmware του wave).

Ελπίζω αυτό να διορθωθεί σε κάποιο επόμενο firmware update.

Κάτι ακόμα, bada_bing, εσένα πόση ώρα περίπου χρειάζεται από τη στιγμή που θα ανοίξεις το gps μέχρι να κλειδώσει και να σου δείξει στίγμα; Το έχεις assisted;

Link to comment
Share on other sites

Tην πρωτη φορα που το δοκιμασα βρηκε σημα σε 5 λεπτα περιπου...αλλες δυο τρεις φορες αναμεσα σε 5 ισως και 10 λεπτα, ολες τις φορες σε εσωτερικο μπαλκονι 1ου οροφου. Δεν ειμαι και ο καλυτερος να σου περιγραψω την χρηση GPS γιατι δεν το χρησιμοποιω.... :)

αν το ειχα assisted θα σε γελασω. Εχεις δικιο θα επρεπε να κλεινει καπως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...