Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μια εφαρμογή είναι επι πληρωμή απο το αγγλικό appstore δεν μπορώ με τίποτα να την αγοράσω?

 

Το ρωτάω γιατί πήγα να το κάνω και δεν γινόταν δεκτή η visa μου.

 

Και εμένα αυτό μου κάνει, προφανώς θέλει κάρτα που να έχει βγει στην Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να καταβέσεις το firmware από έναν άλλο υπολογιστή και να κάνεις αναβάθμιση off-line από το kies?

 

Π.χ. Έστω ότι κατεβάζω το firmware από το desktop μου και με φλασάκι το περνάω στο laptop (το οποίο είναι off-line). Μπορώ να κάνω αναβάθμιση firmware από το laptop? Ή το kies χρειάζεται να είναι on-line για να δουλέψει?

 

Όποιος έχει κάνει αναβάθμιση ας μου δώσει πληροφορίες για τον τρόπο λειτουργίας του kies (σε ό,τι αφορά την αναβάθμιση) . Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Εκτός kies, με άλλο λογισμικό, μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση? Το bada OS είναι ανοικτό λογισμικό και δεν αποκλείεται σε λίγο καιρό να δούμε "παραλλαγές" του από διάφορους προγραμματιστές στο net. Πώς μπορούμε λοιπόν να κάνουμε αναβαθμίσεις εκτός kies?

Edited by gdp77

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κανένα προγραμματάκι voip για κλήσεις μέσω internet ( π.χ. voipdiscount ) συμβατό με το wave???
Link to comment
Share on other sites

exei koumpi menou apo ekso kai to pataei kai mpainei mesa sto menou kai grafei home pos ginetai auto re paidia?sto video pou evala fainetai kathara iparxei tropos na to kanoume kai emeis na min patame sinexeia to mesaio koumpi

 

Επειδή αν παρατηρήσεις έχει και άλλες διαφορές από τα δικά μας wave πέρα από αυτό που λες, προφανώς τρέχει κάποιο firmware που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αν παρατηρήσεις έχει και άλλες διαφορές από τα δικά μας wave πέρα από αυτό που λες, προφανώς τρέχει κάποιο firmware που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη εδώ.

 

Μάλλον είναι παλιότερο firmware μιας και αυτό το βίντεο είναι παρουσίαση του κινητού όταν το παρουσίασε η samsung στο κοινό...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν το πρόσεξα... Πάντως η συγκεκριμένη λειτουργικότητα που παρατήρησε ο φίλος είναι λάθος που αφαιρέθηκε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό,θα ήταν πολύ χρήσιμο...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το προτειμώ που το 3 βασικά πλήκτρα (μενού, απάντηση, τερματισμός) είναι κανονικά και όχι αφής. Είχα τηλέφωνο που όλα ήταν αφής και είχα θέμα με αυτά. Πραγματικά το προτειμώ έτσι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανακάλυψα κι ένα αρνητικό στο κατά τ άλλα τέλειο Wave :

 

Όταν έχεις ένα φάκελο με mp3 στην κάρτα και θέλεις να ακούσεις συνεχή αναπαραγωγή όλων των τραγουδιών που περιέχονται σε αυτόν δεν γίνεται.Αναπαράγει μόνο αυτό που επιλέγεις και δεν πάει αυτόματα στο επόμενο.

 

Μόνο αν φτιάξω λίστα αναπαραγωγής με τα τραγούδια του φακέλου μπορώ να έχω συνεχή αναπαραγωγή.Αλλά και εκεί εκτός του ότι είναι χρονοβόρα η διαδικασία να φτιάχνω λίστες,υπάρχει και η βλακεία ότι ταξινομεί τα τραγούδια κατά όνομα τραγουδιού και όχι κατά καλλιτέχνη.

Link to comment
Share on other sites

exei koumpi menou apo ekso kai to pataei kai mpainei mesa sto menou kai grafei home pos ginetai auto re paidia?sto video pou evala fainetai kathara iparxei tropos na to kanoume kai emeis na min patame sinexeia to mesaio koumpi

 

μπορείς να γράφεις στα Ελληνικά σε παρακαλώ;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανακάλυψα κι ένα αρνητικό στο κατά τ άλλα τέλειο Wave :

 

Όταν έχεις ένα φάκελο με mp3 στην κάρτα και θέλεις να ακούσεις συνεχή αναπαραγωγή όλων των τραγουδιών που περιέχονται σε αυτόν δεν γίνεται.Αναπαράγει μόνο αυτό που επιλέγεις και δεν πάει αυτόματα στο επόμενο.

 

Μόνο αν φτιάξω λίστα αναπαραγωγής με τα τραγούδια του φακέλου μπορώ να έχω συνεχή αναπαραγωγή.Αλλά και εκεί εκτός του ότι είναι χρονοβόρα η διαδικασία να φτιάχνω λίστες,υπάρχει και η βλακεία ότι ταξινομεί τα τραγούδια κατά όνομα τραγουδιού και όχι κατά καλλιτέχνη.

 

 

Χρονοβόρα διαδικασία? Μήπως εννοείς να την φτιάξεις από το τηλέφωνο? Μα δεν υπάρχει λόγος. Σύνδεσέ το στο πισι, επέλεξε τα κομμάτια που θέλεις να βάλεις, δεξί κλικ και create playlist.

Άλλο είναι το θέμα, και είναι και περίεργο. Τα mp3 layer1 δεν τα παίζει ο mp3 player. Αν πάω με τον file manager και τα επιλέξω, τότε τα παίζει. Τι κουλό είναι αυτό? Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χρονοβόρα διαδικασία? Μήπως εννοείς να την φτιάξεις από το τηλέφωνο? Μα δεν υπάρχει λόγος. Σύνδεσέ το στο πισι, επέλεξε τα κομμάτια που θέλεις να βάλεις, δεξί κλικ και create playlist.

Άλλο είναι το θέμα, και είναι και περίεργο. Τα mp3 layer1 δεν τα παίζει ο mp3 player. Αν πάω με τον file manager και τα επιλέξω, τότε τα παίζει. Τι κουλό είναι αυτό? Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Από όσο ξέρω mp3 layer 1 δεν υπάρχει... Άλλωστε τα mp3 ονομάζονται έτσι γιατί είναι mpeg audio layer 3. Το κουλό νομίζω πως είναι το γιατί εν έτει 2010 έχεις στη συλλογή σου mpeg layer 1...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

 

Χθες παρελαβα το wave. Πολυ καλο ολα ok!

 

Αλλα επειδη χρησημοποιουσα παλι κινητο με

touchscreen ειχα δονηση σε καθε επιλογη που εκανα.

Προσπαθω στο wave απο τισ οδηγειες που αναφαιρει,

οτι η ιδιοτητα βρισκεται στις Ρυθμισεις/Γενικα/Αφη.

Αλλα η δονηση υπαρχει μονο στα μυνηματα και στο

πληκτρολογιο..

 

Μηπως δεν υπαρχει δονηση σε καθε εντολη/κλικ?

 

Εαν γνωριζετε παρακλω βοηθηστε γιατι μου ειναι χρησημο,

φανταζομαι και σε 'σας! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν εχει ακομα επιλογη και για το μενου να εχει δονηση. εγω εχω αυτο το σπαστικο κλικ αντι για την δονηση...

 

Ενα θεματακια που πατατηρησα στο δικο μου ειναι οτι ενω ειχα βαλει ξυπνητιρη και εκλεισα το κινητο δεν χτυπισε; με ανοιχτο το κινητο μου δουλευει. το εχει δοκιμασει καποιος αλλος με σβηστο το κινητο και να δουλεψε;

Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα προστασίας χρησιμοποιείτε? Πείτε καμιά γνώμη για αυτό...Δείχνει

μικρότερη η ανάλυση? Μειώνεται η απόκριση? Και το κυριότερο, χάνει την ωραιότητά της η SuperAMOLED?

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω mp3 layer 1 δεν υπάρχει... Άλλωστε τα mp3 ονομάζονται έτσι γιατί είναι mpeg audio layer 3. Το κουλό νομίζω πως είναι το γιατί εν έτει 2010 έχεις στη συλλογή σου mpeg layer 1...

 

Βασικά mp3 = mpeg 2(ή mpeg 1) audio layer 3 είναι :Ρ. Και mpeg = moving picture experts group.

 

 

Παιδιά ευχαριστώ, δεν το ήξερα αυτό. Απλά όταν έφτιαξα τα playlist και ρύθμισα τα gain με το γνωστό προγραμματάκι (για μην ακούγεται άλλο δυνατά και άλλο σιγανά), σε κάποια μου έδωσε ότι δεν μπορεί να το κάνει γιατί είναι layer1 mpeg (σωστά το λέτε εσείς, εγώ έκανα λάθος. Μόλις το επιβεβαίωσα). Τες πα, είναι κάποια παλιά ροκ κομμάτια που τα βρήκα με χίλια βάσανα και απ' ότι φαίνεται είναι layer1.

Γιατί όμως ο mp3 player δεν τα παίζει, ενώ αν πάω από έξω (με τον file manager) και τα κλικάρω, τα παίζει?? That's the κουλό!! :blink:

 

Νομιζω πως δεν εχει ακομα επιλογη και για το μενου να εχει δονηση. εγω εχω αυτο το σπαστικο κλικ αντι για την δονηση...

 

Ενα θεματακια που πατατηρησα στο δικο μου ειναι οτι ενω ειχα βαλει ξυπνητιρη και εκλεισα το κινητο δεν χτυπισε; με ανοιχτο το κινητο μου δουλευει. το εχει δοκιμασει καποιος αλλος με σβηστο το κινητο και να δουλεψε;

 

Εκεί που ρυθμίζεις την αφύπνηση, ανάμεσα στις επιλογές "Δημιουργία" και "Πίσω" έχει τον φάκελο με τις γνωστές 3 τελείες. Άνοιξε τον και έχει δεξιά την επιλογή "Ρύθμιση αυτομ. ενεργ." . Κάνε την ενεργή και είσαι έτοιμος. ;)

 

Ζελατίνα προστασίας χρησιμοποιείτε? Πείτε καμιά γνώμη για αυτό...Δείχνει

μικρότερη η ανάλυση? Μειώνεται η απόκριση? Και το κυριότερο, χάνει την ωραιότητά της η SuperAMOLED?

 

Γιατί να βάλεις? Αφού έχει αντιχαρακτική προστασία. Όσο και να είναι, θα ψιλομειώνει την φανταστική ευκρίνεια της οθόνης. Γιατί να την βάλεις λοιπόν?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα προστασίας χρησιμοποιείτε? Πείτε καμιά γνώμη για αυτό...Δείχνει

μικρότερη η ανάλυση? Μειώνεται η απόκριση? Και το κυριότερο, χάνει την ωραιότητά της η SuperAMOLED?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200489390465&ssPageName=STRK:MEWNX:IT Ούτε μειώνετε η απόκριση ούτε αλλειώνετε η ανάλυση, το μόνο που είναι δύσκολο να την εφαρμόσεις τέλεια χωρίς σημάδι. 3 ευρό ειναι και οι 6. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλεις? Αφού έχει αντιχαρακτική προστασία. Όσο και να είναι, θα ψιλομειώνει την φανταστική ευκρίνεια της οθόνης. Γιατί να την βάλεις λοιπόν?

 

Kαλα οσο να ναι κατι μικρο γρατζουνιες το δικο μου τις εχει.Φαινοντε αν γυρισεις την 08ονη πλαγια στο φως.Τελοσπαντων αλλου ειναι το 8εμα μου.

Εχει παρουσιαστει σε κανεναν το το προβλημα να μην ανηγει το κινητο?Δηλαδη να πατας παρατεταμενο το πληκρο να ανοιξει και να βγαζει μια μαυρη ο8ονη και να σταματαει.

Μου το κανει που και που τωρα τελευτεα και πρεπει να βγαλω την μπαταρια κανα 5 λεπτο για να ξαναανοιξει.Να φταιει η μπαταρια?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που ρυθμίζεις την αφύπνηση, ανάμεσα στις επιλογές "Δημιουργία" και "Πίσω" έχει τον φάκελο με τις γνωστές 3 τελείες. Άνοιξε τον και έχει δεξιά την επιλογή "Ρύθμιση αυτομ. ενεργ." . Κάνε την ενεργή και είσαι έτοιμος. ;)

Σε ευχαριστω πολυ... ευτυχως που δεν ημουν πρωι στην δουλεια να με ψαχνουν.

 

Γιατί να βάλεις? Αφού έχει αντιχαρακτική προστασία. Όσο και να είναι, θα ψιλομειώνει την φανταστική ευκρίνεια της οθόνης. Γιατί να την βάλεις λοιπόν?

Εχει αντιχαρακτικη προστασια ε; Δεν το ηξερα...

Εχω παντως που εβαλα 1ον δεν εφαρμοζει καλα στην οθονη γιατι εχει κατι περιεργες κουρμπες η οθονη και 2ον εχει χασει λιγο στην ποιοτητα τον χρωμματων...

θα φυγει ασυζηζητητι

Link to comment
Share on other sites

Χρονοβόρα διαδικασία? Μήπως εννοείς να την φτιάξεις από το τηλέφωνο? Μα δεν υπάρχει λόγος. Σύνδεσέ το στο πισι, επέλεξε τα κομμάτια που θέλεις να βάλεις, δεξί κλικ και create playlist.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου :) Δούλεψε και μάλιστα μου τα έβαλε στην playlist κατά καλλιτέχνη :D

Link to comment
Share on other sites

Κανένα, τα θεωρώ άσχημα και άχρηστα τα widgets. Καμιά φορά βάζω του google απλώς και μόνο για να ανοίξω το googlemaps.

 

+1, αλλα δεν βαζω τιποτα ποτε

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα προστασίας χρησιμοποιείτε? Πείτε καμιά γνώμη για αυτό...Δείχνει

μικρότερη η ανάλυση? Μειώνεται η απόκριση? Και το κυριότερο, χάνει την ωραιότητά της η SuperAMOLED?

 

Δεν έχω δει ζελατίνα στο wave αλλά γενικά όσες ζελατίνες έχω δει αυξάνουν τη τριβή(δεν τσουλάει το δάκτυλο το ίδιο) και ίσως ελαφρώς να χαλάνε την ποιότητα εικόνας. Η απόκριση παραμένει ίδια. Για μένα το κύριο μειονέκτημα είναι η αυξημένη τριβή που μου χαλάει την αίσθηση. Απλώς ποτέ μην βάζετε το κινητό στη τσέπη με άλλα σκληρά αντικείμενα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα!

λοιπόν πρώτες εντυπώσεις, ... αν απο τώρα είναι το κινητό τοσο γρήγορο και σταθερό , πως θα το κάνουν σε 3-4 μήνες!?

Μηλάμε πάντα για ολοκαίνουριο λειτουργικό και ολοκαίνουρια συσκευή!

με τον καιρό θα παραθέτω τις εντυπώσεις μου. (το κινητό αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά που ζητάει)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μερικές ερωτήσεις που ίσως να έχουν απαντηθεί:

 

1) Απ'όσο γνωρίζω έχει εσωτερικό GPS δέκτη, υπάρχει εφαρμογή/navigator που να δουλεύει χωρίς σύνδεση στο internet;(για Ελλάδα)

2) Υπάρχουν αρκετές βασικές εφαρμογές, και πως παει γενικά η ανάπτυξη του τηλεφώνου(μελλοντικά updates ή το παράτησαν; )

3) Από μπαταρία με wifi και μέτρια χρήση πως τα παει;

 

Τα χαρακτηριστικά του είναι πολύ καλά για την τιμή του απ'ότι βλέπω, όμως αξίζει η αγορά του; (να προσέξω κάτι; )

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...