Jump to content

Samsung C6112 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω το πρόβλημα που αναφέρεις..

 

Μάλλον εγω εχω πρόβλημα!!! γενικότερα το κιν ειναι πολυ γ...το!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδία το πήρα σήμερα απο μαγαζί εδώ στην κρήτη σε χωρίο στα 185 ευρώ. πολύ ωραίο τηλέφωνο, στιβαρί κατασκευή, εύκολο στην λειτουργεία του. και οι δύο κάρτες είναι ενεργές ταυτόχρονα, όταν μηλάς στην μία και σεκαλούν στην άλλη κτυπάει κανονικά, το κουμπί είναι όταν πέρνεις τηλέφωνο. για κάποιον που αρέσκεται σε ένα απλό τηλέφωνο είναι η τέλεια πρόταση. :):):):):)
Link to comment
Share on other sites

Με το bluetooth τι γίνεται? Δουλευει κανονικά? ακους το συνομηλιτή σου και σε ακουει κανονικά χωρις κολληματα και από τις 2 γραμμες? Ας μας πει καποιος αφου το δοκιμασει μερικές μερες γιατι ηταν το μονο μελανο σημειο στο D880 που εχω!
Link to comment
Share on other sites

Έχω τρεις μέρες το τηλέφωνο και όλα άψογα, έχω βάλει μια sim cosmote και μια sim wind, δουλεύουν ταυτόχρονα και οι δυο sim άψογα χωρίς διακοπές κλπ. (καλό ακουστικό)

Χαμηλό SAR 0.44, εύκολη αλλαγή με ένα πλήκτρο για πια από της δυο sim θες να στείλεις sms/mms να κάνεις calls, πχ μου στέλνουν sms στην wind και στέλνω απάντηση άμεσα με την sim cosmote κάνεις ότι θες!

Το Bluetooth 2.1 έστειλα και έλαβα πολλά αρχεία από sonyericsson nokia κινητά και δεν είχα πρόβλημα κανένα!!! Δεν δοκίμασα Bluetooth ακουστικά για μουσική κλπ για να σας πω.

Η οθόνη 2.4 με 262Κ χρώματα είναι καλή καθαρή, αλλά λίγο αριστερά αν γείρεις το κινητό ασπρίζει αμέσως η οθόνη, και λίγο δεξιά μαυρίζει στο κέντρο μια χαρά είναι . (εδώ μόνο λίγο χαλάστηκα) πχ στο Armani m7500 από όπου και αν δεις όπως και αν δεις δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Το ηχείο πάρα πάρα πολύ καλό δυνατό!!! και καθαρός ήχος, και όταν ακούς ράδιο και γραφείς το κομμάτι από ράδιο σε μορφή mp3, το παίζει τέλεια!!!

Η κάμερα 2MP χωρίς φλας με αυτόματη εστίαση και εγγραφή βίντεο 176χ144 και 128χ96 είναι καθαρά μόνο για mms, μια χαρά είναι για 2Μ!

Το μενού καλό γρήγορο όχι και σφαίρα αλλά καλό κλασικό Armani M7500 και με τα γνωστά θέματα που κάνεις μόνος σου από το μενού.

Μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα 100% αλλά από omnia και armani m7500 που έχω την βλέπω ότι έχει πολύ ποιο καλή σε διάρκεια μέχρι στιγμής, 3 μέρες το έχω…

Εγώ το πήρα 179ευρω και δεν το μετάνιωσα γιατί δουλεύουν άψογα ταυτόχρονα και οι δυο κάρτες χωρίς κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ειμαι και εγω κατοχος του c 6112 , αυτο που εχω να πω ειναι οτι το τηλεφωνο ειναι μια χαρα ΕΚΤΟΣ.......απο το εξης "κουφο".....οταν βαζεις τα ακουστικα που σου δινουν μαζι με το τηλεφωνο τοτε το τηλεφωνο παυει να χτυπα οταν σε καλουν και λειτουργει μονο η δονηση......εψαξα , ρωτησα και εμαθα οτι τελικα ετσι ειναι....

αυτος που το σκεφτηκε αυτο μαλλον δεν θελει να ακουει ηχους κινητων....:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ήθελα να μου επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος της συσκευής αν έχει ανοιχτή ακρόαση, ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου επιβεβαιώσει κάποιος κάτοχος της συσκευής αν έχει ανοιχτή ακρόαση, ευχαριστώ.

 

 

 

φυσικά και έχει. και με καλή απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, στο προηγούμενο Samsung που είχα (U900 Soul) αντιμετώπιζα σοβαρό πρόβλημα με την ακουστική κατά την διάρκεια συνομιλίας. Πολλές φορές με άκουγαν πολύ σιγά και αναγκαζόμουν να φωνάζω για να ακούγομαι. Η ποιότητα ακουστικής κατά τη συνομιλία είναι ικανοποιητική? Και τέλος αν έχει τύχη να παρατηρήσει κάποιος αν λόγο και του χαμηλού sar, σε περιοχές με ασθενές σήμα, έχει σήμα σε σχέση με άλλη συσκευή.(Με το Ε51 βρίσκω σήμα εκεί που άλλες συσκευές π.χ Toshiba G810 δεν έχουν).

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν η συσκευή έχει την δυνατότητα να λειτουργεί μόνο με την 2ρη SIM ενεργή(καρτοκινητού), και την 1τη SIM ανενεργή(σύνδεσης), ώστε αν θέλω να μπορώ να λειτουργήσω μια δεύτερη συσκευή που έχω.(Έχω 2 κάρτες SIM με το ίδιο νούμερο στην σύνδεση). Ευχαριστώ.

Edited by Ekotas
Προσθήκη απορίας!
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομία στην πράξη είναι καλό; πόσο κρατά η μπαταρία του;

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομία στην πράξη είναι καλό; πόσο κρατά η μπαταρία του;

 

με χρηση σε λογικα πλαίσια κραταει 3 μερες...

 

περιπου μιση ωρα ομιλια την ημερα.

 

πιστευω να βοηθησα..

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ εδώ και 3 ημέρες. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Μήπως έχει βάλει κάποιος προστατευτικό οθόνης? Για το συγκεκριμένο δεν βρήκα πουθενά. Θέλω ένα που να καλύπτει όλη την πλαστική επιφάνεια εκτός της 2,4’’ οθόνης.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο ebay. Κοστίζουν 1-2€.

 

Μα εκεί έψαξα πρώτα. Δεν βρήκα κάτι. Έχεις να προτείνεις κάποια?

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω πως η τιμη SAR = 0,447 mW/g (Master) ισχυει και με τις 2 SIM. Σωστα ?

 

Επισης το "Master" αναφερεται τι σημαινει ?

Link to comment
Share on other sites

Guest firefighter
Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο .Αν στην μια θεση βαλουμε μια καρτα 2 σε1 και στην δευτερη κανονικα μια αλλη καρτα, η πρωτη καρτα 2 σε 1 θα λειτουργει κανονικα δηλ δυο νουμερα στην πρωτη θεση και στην δευτερη ενα συνολο 3 νουμερα .Το εχει δοκιμασει κανεις?????
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να ρωτησω κατι αλλο .Αν στην μια θεση βαλουμε μια καρτα 2 σε1 και στην δευτερη κανονικα μια αλλη καρτα, η πρωτη καρτα 2 σε 1 θα λειτουργει κανονικα δηλ δυο νουμερα στην πρωτη θεση και στην δευτερη ενα συνολο 3 νουμερα .Το εχει δοκιμασει κανεις?????

 

Φυσικά και δουλεύει!Tο εχω δουλεψει με 12in1 και 16in1 αρκει την κάρτα να την βάλεις στην θέση της sim 1

Εντυπώσεις απο το κινητό?

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Guest firefighter
Φυσικά και δουλεύει!Tο εχω δουλεψει με 12in1 και 16in1 αρκει την κάρτα να την βάλεις στην θέση της sim 1

Εντυπώσεις απο το κινητό?

 

Για την δουλεια που το θελω καλο ειναι και για 150 ευρω ,η μπαταρια καλη ειναι,βεβαια χτες που μιλουσα απο whats up η ομιλια δεν ηταν τοσο καλα αλλα θα περιμενω και θα δω ,μια φιλη μου το εχει ενα χρονο τωρα κανενα προβλημα.Αυτο που γραφεις 12in 1 και 16in1 δεν το καταλαβα!

Link to comment
Share on other sites

Για την δουλεια που το θελω καλο ειναι και για 150 ευρω ,η μπαταρια καλη ειναι,βεβαια χτες που μιλουσα απο whats up η ομιλια δεν ηταν τοσο καλα αλλα θα περιμενω και θα δω ,μια φιλη μου το εχει ενα χρονο τωρα κανενα προβλημα.Αυτο που γραφεις 12in 1 και 16in1 δεν το καταλαβα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1798[url=http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1798][/url]

Link to comment
Share on other sites

Για την δουλεια που το θελω καλο ειναι και για 150 ευρω ,η μπαταρια καλη ειναι,βεβαια χτες που μιλουσα απο whats up η ομιλια δεν ηταν τοσο καλα αλλα θα περιμενω και θα δω ,μια φιλη μου το εχει ενα χρονο τωρα κανενα προβλημα.Αυτο που γραφεις 12in 1 και 16in1 δεν το καταλαβα!

 

Εννοώ οτι δεν υπάρχουν κάρτες δυο σε μία μόνο ,αλλά και κάρτες sim δώδεκα σε μία ή και δεκαέξι σε μία.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν παω σε ενα καταστημα κοσμοτε και τους πω θελω να εχω φρογκ και συνδεση κοσμοτε μαζι? καπου ειχα ακουσει οτι με 15 ευρω γινεται.... δεν ειμαι σιγουρος ομως...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για όποιον ενδιαφέρεται, αγόρασα αυτές http://cgi.ebay.com/5-x-DuraSec-ClearTec-screen-protector-for-Samsung-DUOS_W0QQitemZ120553792001QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item1c1190e201 τις μεμβράνες. Ταιριάζουν μια χαρά. (Ήθελα να «πιάνουν» όλη την οθόνη).
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung C6112 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...