Jump to content

Samsung C6112 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα. Πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα για να συνδέω το κινητό με το pc και να κάνω πχ αναβάθμιση λογισμικού??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα. Πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα για να συνδέω το κινητό με το pc και να κάνω πχ αναβάθμιση λογισμικού??

 

 

 

Κατέβασε το samsung pc studio. Λογικά θα κάνει και για το τηλέφωνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και ειναι μια χαρά για σουίτα. Παρόλα αυτά η συσκευή δεν υποστιρίζει αναβάθμιση λογισμικού...

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρησιμοποίησα δυο καρτες μνήμης που έπαιζαν κανονικα σε 2 νοκια κινητα (Ε51 και Ε52). & με τις 2 μ βγάζει μήνυμα όταν πάω Μενού-Ρυθμίσεις-Μνήμη-Κάρτα Μνήμης: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ.

Κάνω κάτι λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χρησιμοποίησα δυο καρτες μνήμης που έπαιζαν κανονικα σε 2 νοκια κινητα (Ε51 και Ε52). & με τις 2 μ βγάζει μήνυμα όταν πάω Μενού-Ρυθμίσεις-Μνήμη-Κάρτα Μνήμης: ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ.

Κάνω κάτι λαθος??

Δοκίμασε να κάνεις μορφοποίηση στην μία κάρτα μνήμης μέσω του Ε52 από την διαχείριση αρχείων. Μετά, χειροκίνητα, σβήσε και τους φακέλους που δημιουργούνται μετά την μορφοποίηση και δοκίμασε να την βάλεις στο 6112. Μπορεί τα αρχεία που αποθηκεύει το symbian στην κάρτα να δημιουργούν κάποιο κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μορφοποίηση στην μία κάρτα μνήμης μέσω του Ε52 από την διαχείριση αρχείων. Μετά, χειροκίνητα, σβήσε και τους φακέλους που δημιουργούνται μετά την μορφοποίηση και δοκίμασε να την βάλεις στο 6112. Μπορεί τα αρχεία που αποθηκεύει το symbian στην κάρτα να δημιουργούν κάποιο κόλλημα.

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο?

Αν κανω μορφοποίηση στην καρτα μνήμης μέσω του Ε52 δεν θα τα χάσω όλα??

Γιατι περα από το αν μ αναγνωρίζει το samsung την κάρτα, θέλω και να κρατήσω τις επαφές που ήταν φυλαγμένες από το νόκια.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι σώζεις στον υπολογιστή όλα τα περιεχόμενα της κάρτας πριν της κάνεις μορφοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το συνδέσατε στον υπολογιστή με καλώδιο σας φόρτωσε κανονικά τους usb drivers γιατί εμένα μου βγάζει σφάλμα. Και ο υπολογιστής και το nps το βλέπουν μόνο σαν μέσο αποθήκευσης (τηλ & κάρτα μνήμης). Χρησιμοποιώ ένα καλώδιο από ένα J700 που είχα.:wacko:
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

δεν βγαζω άκρη...

Εχω μορφοποιήσει την κάρτα μνημης που θελω να βαλω στο samsung.

Τις επαφες που τις εχω σε vcf μορφη από το νοκια, σε πιο folder πρεπει να τις περασω μεσα στο samsung για να τις δει σαν επαφες;

 

Τελικά καταφερα να περάσω τις επαφες μ μεσω bleutooth από νοκια συσκευή.

Πως μπορω να δωσω προεπιλογή σε ενα απο πχ 3 αριθμους που εχω αποθηκευμενο για ενα πρόσωπο??

Μπορώ επισης να εχω αλλη προεπιλογη για ενα αριθμο όταν καλώ απο την μια σιμ και άλλο από την άλλη?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Το αγόρασα και εγώ σήμερα από το Multirama.

Η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή από την κατασκευή αν και θα το ήθελα σε άλλο χρώμα και όχι στο μπλέ. Μετέφερα όλες μου τις επαφές από το 6220 Classic με όλα τα πεδία και με μεγάλη ευκολία με το ΒΤ και συγχρόνισα όλα μου τα ακουστικά.

 

Το μενού είναι πολύ εύκολο και οικείο όπως στα Nokia, είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος!

 

Γιάννης

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μας τρελάνει τελείως η Samsung? Το συγκεκριμένο κινητό δεν έχει φλας από ότι έχω διαβάσει... τι γράφει στην περιγραφή του η Samsung στην επίσημη ιστοσελίδα???

 

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/dualsim/GT-C6112OBAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail

 

 

"...ενώ το φλας LED λειτουργεί ως ένας ισχυρός φακός σε σκοτεινά σημεία."

 

Τελικά τι ισχύει???

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καθόλου φλας το C6112. Μάλλον αντιγράφαν τα χαρακτηριστικά από άλλη συσκευή και κάναν λάθος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα παιδια! το πηρα κ εγω το τηλεφωνο αυτο. ειλικρινα ΔΕΝ κανει για τιποτα αλλο εκτος απο τηλεφωνο με 2 σιμ! ουτε μουσικη ουτε ποιοτητα ακουστικων και φορτιστη,ουτε μικροσιμ στη συσκευασια,ουτε καν καλωδιο usb!! Εβαλα λοιπον την micro sd hc καρτα μνημης απο το παλιο μου κινητο στο samsung, παω στις ρυθμισεις στη μνημη, και λεει οτι δεν εχω εισαγει καρτα μνημης!! Η καρτα ειναι μεν 8GB αλλα απ οτι διαβασα το samsung "βασταει" 8 giga... εχετε αντιμετωπισει κανενα παρομοιο προβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα παιδια! το πηρα κ εγω το τηλεφωνο αυτο. ειλικρινα ΔΕΝ κανει για τιποτα αλλο εκτος απο τηλεφωνο με 2 σιμ! ουτε μουσικη ουτε ποιοτητα ακουστικων και φορτιστη,ουτε μικροσιμ στη συσκευασια,ουτε καν καλωδιο usb!! Εβαλα λοιπον την micro sd hc καρτα μνημης απο το παλιο μου κινητο στο samsung, παω στις ρυθμισεις στη μνημη, και λεει οτι δεν εχω εισαγει καρτα μνημης!! Η καρτα ειναι μεν 8GB αλλα απ οτι διαβασα το samsung "βασταει" 8 giga... εχετε αντιμετωπισει κανενα παρομοιο προβλημα;;

Φίλε μου κι εγώ έχω βάλει κάρτα 8 giga και την δουλεύει κανονικότατα χωρίς κολλήματα.Εγώ βέβαια έχω άλλο πρόβλημα. Δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν η συσκευή είναι κλειστή!!! Είναι μεγάλο πρόβλημα αυτό γιατί δεν θέλω να το έχω ανοιχτό στο κομοδίνο μου τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω να πιστευω οτι αυτο το μηχανημα αν δν ειχε τις 2 σιμ θα ηταν για πεταμα!! ναι αυτο με το ξυπνητηρι κ εγω 2 φορες το εβαλα χθες κ σημερα και δεν ξυπνησα!!! τωρα δεν ξερω τι συμβαινει αν χτυπαει η οχι αλλα... :P
Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω να πιστευω οτι αυτο το μηχανημα αν δν ειχε τις 2 σιμ θα ηταν για πεταμα!! ναι αυτο με το ξυπνητηρι κ εγω 2 φορες το εβαλα χθες κ σημερα και δεν ξυπνησα!!! τωρα δεν ξερω τι συμβαινει αν χτυπαει η οχι αλλα... :P

 

Πάντως στο δικό μου 6112 δουλεύει άψογα το ξυπνητήρι και όταν είναι κλειστή η συσκευή...(firmware C 6112XXIL5)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχος και γω αυτης της συσκευης εδω και 12 μερες!αυτο που μου την σπαει στο τηλεφωνο ειναι οτι ειναι πολυ αργο!!!για να γραψεις ενα μηνυμα σου βγαινει η παναγια!κ δευτερον η μπαταρια δεν κραταει πανω απο 2 μερες!!!υπαρχει αναβαθμιση για αυτο το κινητο??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!!!

Είμαι κάτοχος του samsung c6112 και το πρόβλημα μου είναι πως όταν στέλνω με bluetooth στον υπολογιστή ή στο netbook μου αρχείο το οποίο ξεπερνάει τα 300 ΚΒ μου ακυρώνετε η αποστολή.

Έκανα αποστολη των ίδιων αρχείων στον υπολογίστη και στο netbook με το samsung D880 και η αποστολή ολοκληρώθηκε επιτυχώς, και με αρχεια τα οποία ήταν στα 500ΚΒ.

Το πρόβλημα αυτο δεν αντιμετωπίζεται όταν κάνω αποστολή αρχειων με συσκευές ανεξαρτήτου εταρίας.

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κάνει κανείς συγχρονισμό με το outlook ή με το nps; Κι αν ναι με ποιο καλώδιο; Εμένα μόνο φακέλους από αρχεία φωτός, μουσικής, βίντεο μου δείχνει :(
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το εχω και εγω το 6112, αλλά δυστυχως εχω και εγω το προβλημα με το ξυπνητηρι.. Το αγορασα απο multirama πριν 2 μηνες περιπου και τωρα το εχω αφησει στην ακρη. Πολυ κριμα, γιατι ειχα βολευτει με το dual sim. Ξερει κανεις εαν και το 3212 εχει προβλημα με το ξυπνητηρι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό για δώρο, αλλά υπάρχει κάτι που με απασχολεί.

Χρησιμοποιώ το Samsung B2100, το οποίο, αν και με ικανοποιεί γενικά, έχει ένα θέμα με το κόμμα (",") στα SMS. Δηλαδή, αν και μπορείς να βάλεις με επανειλημμένα πατήματα του "1" την τελεία και ορισμένα άλλα σύμβολα, ειδικά για το κόμμα πρέπει να πατήσεις παρατεταμένα τη δίεση# και να επιλέξεις από εκεί το σύμβολο, πράγμα που στα γραπτά μηνύματα είναι σπαστικό (για άλλα σύμβολα το καταλαβαίνω, αλλά με το κόμμα;; :worry:).

 

Για κατόχους λοιπόν, πώς γίνεται η εισαγωγή του κόμματος στα SMS; Μπορείς να το εμφανίσεις με το "1" ή αναγκάζεσαι και σε αυτό το μοντέλο να κάνεις τον ταχυδακτυλουργό;

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ: επίσης κάπου διάβασα ότι είναι λίγο "αργό" στα SMS. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

Edited by _manos_
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung C6112 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...