Jump to content

Ενσύρματα ακουστικά (Hands free)


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπαρχει κανενα review για air-tube ακουστικα; Ακουγονται καλα; Ειναι οντως ασφαλη;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 577
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα σε όλους

Θα ήθελα τα φόντα σας γιατί πραγματικά θα τρελαθώ με την τεχνολογία που αντι να να σε βοηθάει τελικά σε δυσκολεύει.

Παλιότερα έιχα διάφορα Nokia κινητά που άκουγα απο αυτά ραδιόφωνο και υπήρχα αυτά τα υπέροχα handsfree

http://www.gadget-online.gr/product_info.php?products_id=101&osCsid=8e7bdd1a894b1828a39e585d7f63fea6

http://www.nutelsolutions.co.uk/mobile-accessories/hands-free-kits/genuine-nokia-wh-701-black-stereo-handsfree.html

τα οποία μπορούσες εκτός του να αυξομειώσεις την ένταση και να απαντήσεις είχε και κουμπιά προηγούμενο- επόμενο (για κομμάτια ή σταθμούς ραδιοφώνου). Το ακόμα τελειότερο ήταν ατι μπορούσες να βάλεις και δικά σου ακουστικά!

 

Τώρα έχω το Samsung Note 2. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο (λέμε τωρα) που να έχει έστω το προηγούμενο - επόμενο και να δουλέυει?

 

Ευχαριστώ πολύ παιδια

Link to comment
Share on other sites

^ Iσχυει απολυτα, σε νιωθω. Αμα λαχει βγαζεις και τα ακουστικα και εχεις μονο το κατω μερος με τα κουμπια για κεραια και για χειριστηριο και ακους ραδιοφωνο απ`το μεγαφωνο.

Τωρα μονο να εχει 2 κουμπια και ΑΝ θα χειριζονται τα ραδιοφωνο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει το eshop σε προσφορά αυτά τα ακουστικά http://www.e-shop.gr/product?id=PER.807167&sid=1

Τα έχει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει το eshop σε προσφορά αυτά τα ακουστικά http://www.e-shop.gr/product?id=PER.807167&sid=1

Τα έχει κανείς?

 

χ2

κάποιος που τα έχει? Εντυπώσεις?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

θα δινατε 30 ευρω για ακουστικα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω δώσει αρκετα 5ευτα και μου έχουν χαλάσει μεσα σε 1-2 μήνες, ναι θα έδινα 30 ευρω για κάποια καλα ακουστικα που να αντέχουν τον ιδρώτα και να ειναι και ποιοτικά σε ήχο και κλήσεις
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι ενα καλο bluetooth με 15 ευρω; δε φευγει με τπτ απο το αυτι με το ear hook, ακομα και σκετο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Α το θεωρησα αυτονοητο οτι θα ακους μουσικη απ`το κινητο...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω δώσει αρκετα 5ευτα και μου έχουν χαλάσει μεσα σε 1-2 μήνες, ναι θα έδινα 30 ευρω για κάποια καλα ακουστικα που να αντέχουν τον ιδρώτα και να ειναι και ποιοτικά σε ήχο και κλήσεις

 

Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ, επειδή μιλάω μόνο με τα ακουστικά πάντα, και συνήθως τυλίγω το καλώδιο γύρω από το τηλέφωνο, είχα πάρει από το ebay 4 ζευγάρια, υποτίθεται αυθεντικά Htc (μπορεί και να ήταν) αλλά με το ζόρι κρατούσαν 6 έως 8 μήνες το καθένα.

Αλλά ευχαρίστως θα έδινα και 20 και 30 ευρώ να πάρω ένα ζευγάρι και να ξενοιάσω με το θέμα αυτό.

Οπότε αν κάποιος έχει πάρει ένα ζευγάρι πραγματικά ακουστικά (hands-free) αντοχής, θα χαρώ να μάθω ποιά είναι.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ, επειδή μιλάω μόνο με τα ακουστικά πάντα, και συνήθως τυλίγω το καλώδιο γύρω από το τηλέφωνο, είχα πάρει από το ebay 4 ζευγάρια, υποτίθεται αυθεντικά Htc (μπορεί και να ήταν) αλλά με το ζόρι κρατούσαν 6 έως 8 μήνες το καθένα.

Αλλά ευχαρίστως θα έδινα και 20 και 30 ευρώ να πάρω ένα ζευγάρι και να ξενοιάσω με το θέμα αυτό.

Οπότε αν κάποιος έχει πάρει ένα ζευγάρι πραγματικά ακουστικά (hands-free) αντοχής, θα χαρώ να μάθω ποιά είναι.

 

Παναγιώτης

Γιαρι δεν παιρνεις αυτα τα ακουστικα της JVC,που πηρα εγω στα 16€,και ειναι μια χαρα;

Τα βλεπεις κατω απο το κειμενο που εγραψα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γιαρι δεν παιρνεις αυτα τα ακουστικα της JVC,που πηρα εγω στα 16€,και ειναι μια χαρα;

Τα βλεπεις κατω απο το κειμενο που εγραψα.

 

Πολύ καλή η πρότασή σου φίλε μου και φαίνονται αρκετά στιβαρά και ποιοτικά αυτά που προτείνεις, αλλά :

1) δεν μου κάνουν γιατί είναι μόνο ακουστικά και δεν έχουν μικρόφωνο (τουλάχιστον έτσι βλέπω στην περιγραφή τους) και το μικρόφωνο το θέλω απαραίτητα, όπως και τα σχετικα κουμπάκια έναρξης/τερματισμού κλήσης και αυξομείωσης έντασης.

2) που τα αγόρασες 16€? (ebay να φανταστώ?) Στο σκρούτζ τα έχει μόνο ένας και τα δίνει 29€...

 

Παρεπιπτόντως σήμερα δοκίμασα τα samsung hs330 με το ΜΙ2 μου (τα έχει ο αδελφός μου στο πρώην desire μου). Δουλεύουν τέλεια στο τηλέφωνο και τα κουμπιά τους κάνουν αυτό που πρέπει να κάνουν. Επίσης μου είπε πως δεν μπερδεύονται εύκολα τα καλώδιά τους. Οπότε λέω να τα χτυπήσω.

 

Παναγιώτης

Edited by aboulafia
Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η πρότασή σου φίλε μου και φαίνονται αρκετά στιβαρά και ποιοτικά αυτά που προτείνεις, αλλά :

1) δεν μου κάνουν γιατί είναι μόνο ακουστικά και δεν έχουν μικρόφωνο (τουλάχιστον έτσι βλέπω στην περιγραφή τους) και το μικρόφωνο το θέλω απαραίτητα, όπως και τα σχετικα κουμπάκια έναρξης/τερματισμού κλήσης και αυξομείωσης έντασης.

2) που τα αγόρασες 16€? (ebay να φανταστώ?) Στο σκρούτζ τα έχει μόνο ένας και τα δίνει 29€...

 

Παρεπιπτόντως σήμερα δοκίμασα τα samsung hs330 με το ΜΙ2 μου (τα έχει ο αδελφός μου στο πρώην desire μου). Δουλεύουν τέλεια στο τηλέφωνο και τα κουμπιά τους κάνουν αυτό που πρέπει να κάνουν. Επίσης μου είπε πως δεν μπερδεύονται εύκολα τα καλώδιά τους. Οπότε λέω να τα χτυπήσω.

 

Παναγιώτης

Ναι eBay.Εγω τα βολευομαι γιατι τα εχω βαλει στο mw1 της Σονυ ,που εχει υποδοχες για οποια ακουστικα θελεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

 

Aυτα τα ειχε στην προσφορα crazy sundays στα 9,90 και τα παρηγγειλα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα ειχε στην προσφορα crazy sundays στα 9,90 και τα παρηγγειλα.

 

Παναγιώτης

Ναι, γι`αυτο τα εβαλα. Τωρα ειδα οτι εληξαν, περιμενα να κρατησουν ολη τη βδομαδα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει χρησιμοποιησει καποιο οικονομικο hands free σε προσφατα xperia; ψαχνω για καποιο ζευγαρι στα 10 ευρω περιπου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι`αυτο τα εβαλα. Τωρα ειδα οτι εληξαν, περιμενα να κρατησουν ολη τη βδομαδα..

 

Λοιπόν σήμερα τα παρέλαβα. Η ποιότητα κατσκευής δεν μου έκανε κάτι το εξαιρετικό, νομίζω είναι στο μέρο όρο της αγοράς.

Αρνητικό είναι ότι έχουν ένα περιστρεφόμενο ροοστάτη για αυξομείωση της έντασης της φωνής πάνω στο "χειριστήριο" και βλέπω να είναι το πρώτο που θα χαλάει, μακάρι να με διαψέυσει.

Επίσης έχουν ένα και μοναδικό ακόμα κουμπί που κάνει όλα τα άλλα. Απαντά/τερματίζει τις κλήσεις, αλλάζει τραγούδια κ.λ.π. (ανάλογα με το πόσες φορές θα το πατήσεις εκτελεί και άλλη λειτουργία), και αυτό δεν μου φάνηκε πολύ εύχρηστο, θα δείξει ο χρόνος. Η ποιότητα του ήχου θα έλεγα καλή με θέμα ίσως την μέγιστη ένταση (δεν φαίνεται να "ακούγονται" πολύ δυνατά).

Και λίγο παραξενεύει και ο τρόπος που στέκονται στο αυτί σου (είναι λοξά το ηχείο σε σχέση με το σώμα του ακουστικού).

 

Σαν γρήγορο συμπέρασμα θα έλεγα πως δεν θα τα πλήρωνα 19,90€, για 9,90€ όμως που τα πήρα (να δω και πόσο θα κρατήσουν) ίσως και να είναι καλή αγορά.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:blink: - αγορασα απο πλαισιο ενα hands free για Nokia,μεσα ειχε ανταπτορα με χοντρο καρφακι αλλα και το ψιλο για τα παλαιοτερα μοντελα

το κουφο ειναι πως δουλευει σαν ραδιοφωνο και μαλιστα δυνατα αλλα για κλησεις οχι (!) δεν ακουω τιποτα ουτε ακομη εαν παρω ηχογραφημενες οδηγιες του παροχου,επισης το on-off κουμπακι δεν δουλευει - μα καλα πως γινεται αυτο (?)

Να σημειωσω πως γινεται σε 2 Nokia που εχω,δεν ειναι να πεις φταιει η μια συσκευη.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: - αγορασα απο πλαισιο ενα hands free για Nokia,μεσα ειχε ανταπτορα με χοντρο καρφακι αλλα και το ψιλο για τα παλαιοτερα μοντελα

το κουφο ειναι πως δουλευει σαν ραδιοφωνο και μαλιστα δυνατα αλλα για κλησεις οχι (!) δεν ακουω τιποτα ουτε ακομη εαν παρω ηχογραφημενες οδηγιες του παροχου,επισης το on-off κουμπακι δεν δουλευει - μα καλα πως γινεται αυτο (?)

Να σημειωσω πως γινεται σε 2 Nokia που εχω,δεν ειναι να πεις φταιει η μια συσκευη.

 

Είναι Nokia το handsfree ή για Nokia; Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και σε μη Nokia συσκευή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

:worry: - ειναι handsfree της turbo-x φιλε μου,με το χοντρο καρφακι δουλευει στο δικο μου νοκια αλλα και στης γυναικας που δοκιμασα

με το λεπτο καρφακι δεν παιζει πουθενα,λες λογω μαρκας να την πατησα (?)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...