Jump to content

Cosmote internet on the phone! internet για όλους!


stathis334
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην παραπληροφορείς.. δεν είπα πουθενά πως έχω καρτοσυμβόλαιο. Απλό what's up έχω και απλά έγραψα πως το έκανα χθες για να τονίσω στο φίλο παραπάνω πως μέχρι χθες η υπηρεσία μπορούσε να ενεργοποιηθεί κανονικά.. τουλάχιστον σε μένα!

 

η υπηρεσια ισχυει σιγουρα για ενεργοποησεις ως 31-12-2010 το θεμα ειναι αν η ενεργοποιηση των 500Mb ισχυει για τα καρτοσυμβολαια.Ειναι δυνατον να μην υπαρχει καποιος με καρτοσυμβολαιο που να μην δοκιμασαι να ενεργοποιησει την υπηρεσια αυτη και να μας ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 403
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και για καρτοσυμβολαια κανονικα ισχυει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου κατι..για συμβολαια του ΓΕΑ που ειναι VPN μπορώ να ενεργοποιήσω το cosmote ultimate Με ιντερνετ έως 3GB κάθε μήνα με 20 ευρώ?Αν ναι μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα να μου το ενεργοποίησουν?θέλω να πάρω iphone 4 αλλά θέλω να έχω αρκετό Internet ώστε να το χρησιμοποιώ.Αν δεν υπάρχει το πρόγραμμα τι άλλο προτείνετε για iphone με μπόλικο Internet για κινητό?
Link to comment
Share on other sites

η υπηρεσια ισχυει σιγουρα για ενεργοποησεις ως 31-12-2010 το θεμα ειναι αν η ενεργοποιηση των 500Mb ισχυει για τα καρτοσυμβολαια.Ειναι δυνατον να μην υπαρχει καποιος με καρτοσυμβολαιο που να μην δοκιμασαι να ενεργοποιησει την υπηρεσια αυτη και να μας ενημερωσει

 

για whats up Μονο ειναι...

 

παιδια πειτε μου κατι..για συμβολαια του ΓΕΑ που ειναι VPN μπορώ να ενεργοποιήσω το cosmote ultimate Με ιντερνετ έως 3GB κάθε μήνα με 20 ευρώ?Αν ναι μπορώ να πάω σε ένα κατάστημα να μου το ενεργοποίησουν?θέλω να πάρω iphone 4 αλλά θέλω να έχω αρκετό Internet ώστε να το χρησιμοποιώ.Αν δεν υπάρχει το πρόγραμμα τι άλλο προτείνετε για iphone με μπόλικο Internet για κινητό?

 

καλεις 1200 ειναι ΔΩΡΕΑΝ και σου λενε αυτοι..αν δε μπαινει βαζεις με 10 ευρω 300 mb... η κανεις με 15(χωρις τελη κινητης) on the go 1gb η 24,5 ta 5 GB(ΟΙ ΤΙΜΕς ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑ-ΕΚΠΤΩΣΗ 5 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ...ΚΑΙ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΟΥ 2010)αν δε παρειες usb modem γινεται αοριστου και το κοβεις οποτε θελεις θαχεις ομως 2 sim μια για τηλεφωνο μια για internet(δε ξερω στην περιπτωση iphone 4 αν γινεται αλλαγη σε micro sim toy internet on the go για να παιζει στο τηλεφωνο)

Edited by moment_v
Χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπάρχει κανένα προγραμμα εκτός απο το Ultimate που τελικά μου είπαν ότι δεν υπάρχει για Internet on the phone με κάποιο πάγιο?δηλαδη οκ τα 300MB δεν είναι λίγα για ένα μήνα?Ειδικα πχ για ένα iphone Που θέλεις να μπαινεις FB και να χρησιμοποιείς εφαρμογές του που απαιτούν internet?H κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπάρχει κανένα προγραμμα εκτός απο το Ultimate που τελικά μου είπαν ότι δεν υπάρχει για Internet on the phone με κάποιο πάγιο?δηλαδη οκ τα 300MB δεν είναι λίγα για ένα μήνα?Ειδικα πχ για ένα iphone Που θέλεις να μπαινεις FB και να χρησιμοποιείς εφαρμογές του που απαιτούν internet?H κάνω λάθος?

 

δοκιμασε το τα 300 mb ειναι αρκετα...ειναι συμπιεσμενα τα δεδομενα στο ιντερνετ της κινητης τηλεφωνιας...καθε σελιδα ειναι 40-70 kilobytes....1MB=1000KB 300MB=300.000KB ....Ο πρωτος μηνας ειναι δωρεαν οποιο On the phone βαλεις οποτε δοκιμασε το...στελνε και το sms 1 στο 1256 να βλεπεις την καταναλωση σου...

Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστώ θα το δοκιμασω!!με τις εφαρμογές iphone όμως τι γίνεται?πόσο καταναλωνουν?το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι.. σε ακούω άπειρο χρήστη! Όσο και να σερφάρεις, πάνω από 500mb δύσκολα να χαλάσεις.. εκτός αν κατεβάζεις όλη μέρα.. όσα βλέπουμε στο κινητό μας, είναι σχετικά λίγα!
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κράξω την κοσμοτε για τις ρυθμίσεις που ποτέ δεν μου ήρθανε, και για την περιπέτεια που πρέπει να τραβήξεις από κει και πέρα για να τις βρεις. Γιορτινές μέρες όμως που είναι θα το προσπεράσω. Ευτυχώς που υπάρχει και η wind. Edited by alfista
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά παιδιά!Θέλω να έχω ίντερνετ στο κινητό μου,τον περασμένο μήνα έβαλα την προσφορά 500mb με 5 ευρώ.Πλέον δεν ισχύει,το πακέτο που ισχύει είναι 60mb με 3 ευρώ.Και ρωτάω τώρα εγώ,είναι αρκετά τα 60mb για να τα καταναλώσω ένα μήνα και με χρέωση κιόλας 3 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά παιδιά!Θέλω να έχω ίντερνετ στο κινητό μου,τον περασμένο μήνα έβαλα την προσφορά 500mb με 5 ευρώ.Πλέον δεν ισχύει,το πακέτο που ισχύει είναι 60mb με 3 ευρώ.Και ρωτάω τώρα εγώ,είναι αρκετά τα 60mb για να τα καταναλώσω ένα μήνα και με χρέωση κιόλας 3 ευρώ;

 

Εξαρτάται από την χρήση που θες να κάνεις Αν θες πχ να χαζεύεις λίγο facebook να λάβεις κανένα mail όταν χρειαστεί και δεν έχεις πρόσβαση σε pc, μια ελαφριά πλοήγηση σε ιστοσελίδες κτλ. ναι φτάνει.

Τώρα αμ θες να είσαι συνεχώς online να βλέπεις βίντεο απ το youtube κα τώτε μάλλον δεν σου αρκεί.:)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την χρήση που θες να κάνεις Αν θες πχ να χαζεύεις λίγο facebook να λάβεις κανένα mail όταν χρειαστεί και δεν έχεις πρόσβαση σε pc, μια ελαφριά πλοήγηση σε ιστοσελίδες κτλ. ναι φτάνει.

Τώρα αμ θες να είσαι συνεχώς online να βλέπεις βίντεο απ το youtube κα τώτε μάλλον δεν σου αρκεί.:)

 

Το χρησιμοποιώ για να μπαίνω στο fb και σε κάποια άλλα sites.Όχι για το youtube.

 

Το κινητό μου έχει μετρητή mb που έκανα τον περασμένο μήνα,λογικά κοιτάζω το συνολικό download και όχι το upload,το download μου ήταν 20.313.620 Bytes,πόσα MB είναι;

 

Μπήκα σε ένα site μετατροπέα και είδα ότι 20.313.620 bytes είναι 19,37 MB,σωστά το υπολόγισα;

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου έχει μετρητή mb που έκανα τον περασμένο μήνα,λογικά κοιτάζω το συνολικό download και όχι το upload,το download μου ήταν 20.313.620 Bytes,πόσα MB είναι;

 

Aυτά είναι 20Mb αλλά νομίζω μετράν και αυτά του upload.

Για πιο σίγουρα στέλνεις Info στο 1313 και σου λεν πόσο υπόλοιπο έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Aυτά είναι 20Mb αλλά νομίζω μετράν και αυτά του upload.

Για πιο σίγουρα στέλνεις Info στο 1313 και σου λεν πόσο υπόλοιπο έχεις.

 

Α δεν το ήξερα αυτό ότι σε ενημερώνουν για τα εναπομείναντα MB που έχεις,βλέπεις είμαι καινούργιος ακόμα στην cosmote.Έστειλα και μου ήρθε μήνυμα που λέει ότι έχω ακόμη 475,39 MB μέχρι τις 15/01/11.Είχα ενεργοποιήσει τη προσφορά 15/12 και νόμιζα ότι θα έληγε 31/12 πράγμα που σημαίνει ότι σε 18 μέρες έχω φάει 24,61 MB.Και από ότι βλέπω από το κινητό μου είναι αυτό που είπες,η κατανάλωση των MB είναι το άθροισμα αυτών που εστάλησαν και αυτών που ελήφθησαν.

Edited by Aachen
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ για να μπαίνω στο fb και σε κάποια άλλα sites.Όχι για το youtube.

 

Γενικώς δεν θα έχεις πρόβλημα, στη χειρότερη όμως μπορείς να ξαναενεργοποιήσεις το πακέτο όσες φορές θέλεις μέσα στον μήνα :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Α δεν το ήξερα αυτό ότι σε ενημερώνουν για τα εναπομείναντα MB που έχεις,βλέπεις είμαι καινούργιος ακόμα στην cosmote.Έστειλα και μου ήρθε μήνυμα που λέει ότι έχω ακόμη 475,39 MB μέχρι τις 15/01/11.Είχα ενεργοποιήσει τη προσφορά 15/12 και νόμιζα ότι θα έληγε 31/12 πράγμα που σημαίνει ότι σε 18 μέρες έχω φάει 24,61 MB.Και από ότι βλέπω από το κινητό μου είναι αυτό που είπες,η κατανάλωση των MB είναι το άθροισμα αυτών που εστάλησαν και αυτών που ελήφθησαν.

 

Aφού δεν σου έχουν λήξει και έχεις αρκετά μεγάλο υπόλοιπο μπορείς μερικές μέρες πριν λήξει να ανανεώσεις βάζοντας τα 60Mb οπότε θα χεις 475+60 για άλλες 30 μέρες οπότε αν το κάνεις αυτό κάθε μήνα πάντα θα χεις ένα μεγάλο σχετικά υπόλοιπο ώστε να μην αγχώνεσαι αν θα σου τελειώσουν τα 60 ή όχι.;)

Link to comment
Share on other sites

Aφού δεν σου έχουν λήξει και έχεις αρκετά μεγάλο υπόλοιπο μπορείς μερικές μέρες πριν λήξει να ανανεώσεις βάζοντας τα 60Mb οπότε θα χεις 475+60 για άλλες 30 μέρες οπότε αν το κάνεις αυτό κάθε μήνα πάντα θα χεις ένα μεγάλο σχετικά υπόλοιπο ώστε να μην αγχώνεσαι αν θα σου τελειώσουν τα 60 ή όχι.;)

 

Εννοείς στις 10 Γενάρη ας πούμε να βάλω τα 60 mb και θα μου προστεθούν στα ήδη υπάρχοντα;Δεν χάνονται μετά τον 1 μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στις 10 Γενάρη ας πούμε να βάλω τα 60 mb και θα μου προστεθούν στα ήδη υπάρχοντα;Δεν χάνονται μετά τον 1 μήνα;

 

Ακριβώς! Αν κάνεις την ανανέωση πριν λήξει ο μήνας δεν χάνεις τα mb που είχες μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Αν κάνεις την ανανέωση πριν λήξει ο μήνας δεν χάνεις τα mb που είχες μέχρι τότε.

 

Α οκ δεν το ήξερα,ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Είχα ενεργοποιήσει την προσφορά για τα 500mb τον Δεκέμβρη. Αφού έληξε, ξημερώματα 1/1 έβαλα κάρτα και ακόμα 60mb. Σήμερα, κέρδισα στο reload it 60 και 30mb δωρεάν ίντερνετ για δυο ημέρες (με δυο κωδικούς) και όταν έστειλα info στο 1313 να δω αν ενεργοποιηθηκε, μου βγάζει πως εχω ακομα 755mb δωρεάν μέχρι 31/1!

 

Τι παίζει; Ισχύει η προσφορά και για τον Γενάρη;!

 

Ή μήπως όταν έβαλα κάρτα και τα 60mb (ξημερώματα 1/1) μου ξαναενεργοποίησε το πακέτο;!

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Είχα ενεργοποιήσει την προσφορά για τα 500mb τον Δεκέμβρη. Αφού έληξε, ξημερώματα 1/1 έβαλα κάρτα και ακόμα 60mb. Σήμερα, κέρδισα στο reload it 60 και 30mb δωρεάν ίντερνετ για δυο ημέρες (με δυο κωδικούς) και όταν έστειλα info στο 1313 να δω αν ενεργοποιηθηκε, μου βγάζει πως εχω ακομα 755mb δωρεάν μέχρι 31/1!

 

Τι παίζει; Ισχύει η προσφορά και για τον Γενάρη;!

 

Ή μήπως όταν έβαλα κάρτα και τα 60mb (ξημερώματα 1/1) μου ξαναενεργοποίησε το πακέτο;!

 

Aν διαβάσεις τον πιο πάνω διάλογο θα καταλάβεις τι παίζει. Το υπόλοιπο αφου δεν πέρασαν οι 30 μέρες και ανανέωσες κρατιέται. :)

 

Αυτό που έληξε στις 31/12 ήταν η δυνατότητα να βάλεις εκ νέου άλλα 500mb με 5€.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα για το ιντερνετ εχει παρει παραταση μεχρι 31/1 ετσι δεν ειναι? μηπως γιαυτο αφου εβαλες προσφατα καρτα γιατο και σου εδωσε ξανα ΜΒ

Το ιδιο ισχυει και στα CU απλα με 100ΜΒ με καθε ανανεωση (μεχρι 31/1/11)

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα για το ιντερνετ εχει παρει παραταση μεχρι 31/1 ετσι δεν ειναι? μηπως γιαυτο αφου εβαλες προσφατα καρτα γιατο και σου εδωσε ξανα ΜΒ

Το ιδιο ισχυει και στα CU απλα με 100ΜΒ με καθε ανανεωση (μεχρι 31/1/11)

 

Όχι τελικά δεν πήρε παράταση. Έληξε η προσφορά παρότι ακουγόταν το αντίθετο.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τωρα μαλλον ισχυουν μονο τα 60 Mb με 3 €... ξερει μηπως καποιος αν θα βγαλουν καμια προσφορα παλι σαν τα 500 Mb;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...