Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς γιατί θα έπρεπε να ξέρουμε αν υπάρχει διαθεσιμότητα στην ιταλία...??:confused:

 

Λογικά τώρα που κόπασε η θύελλα θα έχει...

 

δεν ΠΡΕΠΕΙ να ξερετε απλα μπορει καποιος να μενει ρωμη ρε παιδι μου και να ξερει τι παιζει ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω εντυπωσιαστει απο την χρηστικοτητα της εφαρμογης Evernote.

Με βοηθα τρομερα στην δουλεια μου.

 

Δειτε μια μινι παρουσιαση που ανεβασα εδω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Είναι από τις αγαπημένες μου κι εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κοπάσει η καταιγίδα του hardware και επιστρέψουμε στην πραγματικότητα του αξεπέραστου software στο iOS, ρίξτε μία ματιά στο εξαιρετικό, καινούριο, feature του Read it Later: το
.
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα πριν λίγες μέρες και επιβεβαιώνω ότι είναι φοβερό! Πραγματικά δίνει άλλη λειτουργικότητα στο Read it later! Και χαίρομαι που το προτίμησα από το Instapaper. Edited by CarpeNoctum
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο χαρακτηριστικό το digest! Ευχαριστούμε Περικλή!

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Αν χρησιμοποιείτε το netnewswire και θέλετε να αποκτήσετε τη δυνατότητα για μεταφορά των κειμένων στο Read it Later ψηφίστε εδώ για να προσθέσει ο δημιουργός το χαρακτηριστικό σε επόμενη αναβάθμιση.

 

ακόμη κι αν δεν χρησιμοποιείτε καμία από τις δύο εφαρμογές, δεν παίρνει περισσότερο από 1-2 λεπτά να εγγραφείτε μέσω του gmail και να ψηφίσετε, βοηθήστε λίγο ν' ανέβει το request γιατί είναι στην θέση 30 και θ' ανταποδώσουμε τη χάρη στο μέλλον σε κάποια άλλη εφαρμογή :p

Link to comment
Share on other sites

+3 votes = position 20

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

+3 votes = position 17 :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

το 27 το εκανα εγω πρωι-πρωι και το 14 ο "λογαριασμος" της γυναικας μου:lol:

Παντως περιμενα πιο μεγαλη κινητοποιηση.... μαλλον τα υπολοιπα παιδακια λιαζονται σε καποια παραλια

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε για αυτό εδώ;

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=R0gOlkGAFNc&feature=player_embedded]YouTube- BTstack SynergyClient for iOS[/ame]

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί στο Αμερικάνικο store η εφαρμογή Hulu plus.

 

Υπάρχουν επεισόδια από σειρές που μπορείτε να παρακολουθήσετε δωρεάν, πάντοτε μέσω VPN.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Κάτοχος και γω της συσκευής από την περασμένη εβδομάδα και για πρώτη φορά κάτοχος κάποιου μήλου.

Ότι καλύτερο σε Reader, για πρώτη φορά παίρνει αξία η συλλογή μου βιβλίων σε PDF

Η ερώτησή μου:

Είναι δυνατόν να προσθέσουμε λεξικό ή να αλλάξουμε το original στο ibook;

Link to comment
Share on other sites

The state of iPad satisfaction

 

Executive summary in case you don’t feel like reading the rest of this article: They like it. A lot. Ninety-eight percent say they’re satisfied with their iPads overall; ninety-six percent think it’s a good value. In category after category–3G service, most of the individual bundled apps, battery life, speed, the absence of Flash–a majority of respondents are pleased.

Edited by avid
Link to comment
Share on other sites

The state of iPad satisfaction

 

Executive summary in case you don’t feel like reading the rest of this article: They like it. A lot. Ninety-eight percent say they’re satisfied with their iPads overall; ninety-six percent think it’s a good value. In category after category–3G service, most of the individual bundled apps, battery life, speed, the absence of Flash–a majority of respondents are pleased.

 

Το link δεν δουλέυει....:(

 

Το έφτιαξα είχε 2 http.... :)

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Σώπα τώρα αν είναι δυνατόν!!! ;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η ερευνα δειχνει την πραγματικοτητα.

Προσωπικα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το iPad σαν συσκευη και δεν μπορω να βρω το παραμικρο ψεγαδι ουτε καν στο WiFi οπου εχουμε μικρο αριθμό δυσαρεστημενων.

 

Θα ηθελα καποιες εφαρμογές που υπάρχουν στο iphone αλλα γι αυτο δεν ευθυνεται η apple.

 

H διαφορα μεταξυ ipad και ενος καλου netbook δεν ειναι τοσο στο τι μπορεις να κανεις αλλα στο πως το κανεις.

Δηλαδη αν καποιος σκεφτει εχω το ΗΡ με επταρια η το Dell με mac osx, μπορω να κανω οσα και το ipad για ποιο λογο να το αγορασω? Η απαντηση ειναι οτι*:

Εκτός απο τα παιχνιδια που δεν ενδιαφερουν ολο τον κοσμο και κανενα netbook η laptop δεν μπορει να εχει, το ολο ζητημα και η χρησιμοτητα του iPad, κρυβεται πισω απο τον τροπο υλοποιησης και την ταχυτητα, οχι τοσο της συσκευης, αλλα κυριως του iOS που σου επιτρεπει να κινηθεις μεταξυ εφαρμογων που εχουν αμεση σχεση, με ελαχιστες κινησεις χωρις χασιμο χρονου.

 

Μετα ειναι και οι εφαρμογες π.χ. το iBook που δεν συγκρινεται με κανενα reader για λαπτοπ.

Ειναι η ευκολια που θα δουλεψεις χωρις να πρεπει να εισαι στημενος σ ενα γραφειο, η αβολα μ ενα λαπτοπ στα ποδια σου.

 

Στην δουλεια μου για παραδειγμα υπάρχουν πολλα πραγματα που τα διαχειριζομαι απο το ipad για λογους ευκολιας αλλα και γιατι καποιες εφαρμογες οπως το ToDo δεν εχουν καμια σχεση μ αυτες των mac & PC

 

Δεν λεω οτι ειναι απαραιτητο, κανει ομως την ζωη μας πιο ευκολη στο γραφειο, στο σπιτι και κυριως on the road οπου δεν μπορεις να κυκλοφορεις μ ενα notebook σε sleep mode για αμεση προσβαση σε οτιδηποτε χρειαστεις.

 

Και κλεινω με το σπουδαιοτερο που ειναι η ευκολια χρησης.

Ακομα και η κορη μου που ειναι 2,5 χρονων μπορει να το χειριστει χωρις την βοηθεια μου για να μπει στις εφαρμογες που εχει για προσχολικη ηλικια η να επιλεξει ενα βιντεο στο YouTube. Εννοειται αφου πρωτα εχω κανει εγω αναζητηση στην κατηγορια με παιδικα βιντεο.

Καποια στιγμη θα σας ανεβασω σχετικο βιντεο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε όσο αφορά την πρακτικότητα του, και για τα ποσοστά πιστεύω ότι αγγίζουν την πραγματικότητα..

 

Απλά όσο αφορά τις εφαρμογές εκτός από αυτό που λες θα ήθελα να αναβαθμίσει και κάποιες που παίζουν άθλια στο x2..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε όσο αφορά την πρακτικότητα του, και για τα ποσοστά πιστεύω ότι αγγίζουν την πραγματικότητα..

 

Απλά όσο αφορά τις εφαρμογές εκτός από αυτό που λες θα ήθελα να αναβαθμίσει και κάποιες που παίζουν άθλια στο x2..

 

Αυτό είναι θέμα των developers Σπύρο, όχι της Apple.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα των developers Σπύρο, όχι της Apple.

 

Δεν αντιλέγω, αλλά ας κάνουν κάτι ντεεε....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα ένα πρόσθετο στο cydia και μετά το restart μπήκε σε ipod mode, δηλαδή τα εικονίδια μικρά με μαύρο background. Τελικώς μετά απο κάμποσες επανεγκαταστάσεις του λειτουργικού απο την αρχή και ξανά jailbreak έμαθα όλη την διαδικασία απέξω και μπορώ να πω τι φταίει!

 

Το browser changer που σου επιτρέπει να έχεις άλλον βασικό browser αντί του safari στην τελευταία του έκδοση 0.8-0 δημιουργεί αυτό το πρόβλημα. Η προτελευταία 0.7-0 δεν το κάνει, την βρήκα και την εγκατέστησα χειροκείνητα. Έστειλα και Mail στον developer ο οποίος μου απάντησε πολύ γρήγορα πως το γνωρίζει το πρόβλημα και το ψάχνει.

 

Επίσης αν το κλείσω και το ξαναανοίξω χάνω το εικονείδιο του wifi αν και δουλευει κανονικά. Μετά απο ένα respring το εικονίδιο επανέρχεται. Αυτό που ευθύνεται για το χάσιμο του είναι το openssh. Όταν το αφαίρεσα εμαφίζεται μια χαρά απο την αρχή.

 

Τέλος δεν μου δουλεύουν τα location services. Με απλά λόγια δεν βρίσκει την θέση μου στην εφαρμογή Maps. Αυτό λέει πως μπορεί να φταίει το openssh ή και το backgrounder (που κάνει το multitasking). Δεν καταφερα να το κάνω να δουλέψει. Βέβαια δεν το δοκίμασα και πριν κάνω το jailbreak γιατί νόμιζα πως δεν δουλεύει στο απλό wifi μοντέλο..

 

Αυτά απο το μέτωπο. Τώρα δουλεύουν όλα καλά αφού ξενύχτησα χτες και το έφτασα σε κάποια φάση στο σημείο και είχε κολλήσει στην οθόνη με το μηλαράκι χωρίς να ξεκολλάει! (Εγώ εντωμεταξύ ψύχραιμος!)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...