Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για Ελλάδα καλά κρασιά δηλαδή!

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για Ελλάδα καλά κρασιά δηλαδή!

 

Ακριβώς!:D

Αν και ακόμα δεν έχω πιστει ότι θα υπάρχει αγοραστική επιθυμία για αυτό το προϊόν.

Ειναι κατι |κλειδωμενο| μεταξυ Laptop και Κινητο...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα καλά κρασιά δηλαδή!

 

Οπως είχαν πει και στην Αγγλία, Αρτέμη - στη χειρότερη περίπτωση από Σεπτέμβριο.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!:D

Αν και ακόμα δεν έχω πιστει ότι θα υπάρχει αγοραστική επιθυμία για αυτό το προϊόν.

Ειναι κατι |κλειδωμενο| μεταξυ Laptop και Κινητο...:mad:

 

Με την ίδια λογική και ένα τηλέφωνο είναι ένα πληκτρολόγιο με κεραία, μάλλον πρέπει να το αντιμετωπίσουμε με περισσότερη φαντασία :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι θα το πάρουνε. Ανάλογα και τη διαφήμιση και τη προώθηση. Μετά όταν βγεί το 3g θα αρχίσουν οι επιδοτήσεις, θα το δίνουν με σύνδεση data όπως το laptop και θα κινηθεί περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια λογική και ένα τηλέφωνο είναι ένα πληκτρολόγιο με κεραία, μάλλον πρέπει να το αντιμετωπίσουμε με περισσότερη φαντασία :)

 

όπως και ενα πατίνι με ένα ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ...

Αλλού είναι το θέμα όμως. Μη σκέφτεσαι σαν τρελο-Macακιας :D. Σκέψου εναν κανονικό χρήστη. Εαν η Apple - στην Ευρωπη - παταει στο οτι θα το παρουν ολοι οι Mac Freeks - τοτε οι πωλησεις θα ειναι πολυ μικρες.

By the way και εγω Mac εχω, αλλα το iPad το βλέπω με πολύ δισταγμό.:X

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα καλά κρασιά δηλαδή!

 

Ε ναι!Ποτε πατάμε τα Σταφύλια;

Τον Αυγουστο;

Ε μέχρι να γινει και το κρασί θέλει Χρόνο!

Ας πάει μεχρι την Αγγλία και μετά τα γεμίσουμε την αγορά εδώ:lol:

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

όπως και ενα πατίνι με ένα ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ...

Αλλού είναι το θέμα όμως. Μη σκέφτεσαι σαν τρελο-Macακιας :D. Σκέψου εναν κανονικό χρήστη. Εαν η Apple - στην Ευρωπη - παταει στο οτι θα το παρουν ολοι οι Mac Freeks - τοτε οι πωλησεις θα ειναι πολυ μικρες.

By the way και εγω Mac εχω, αλλα το iPad το βλέπω με πολύ δισταγμό.:X

 

Και εγώ με δισταγμό το βλέπω με το λογικό μέρος του εγκεφάλου μου. Με το θυμικό το θέλω, αλλά οι πραγματικοί πελάτες-στόχος αυτής της συσκευής δεν είμαστε εμείς, είναι τα εκατομύρια του κόσμου που δεν έχουν και ούτε είναι εύκολο να πιάσουν ποτέ στη ζωή τους πληκτρολόγιο, να φορτώσουν λειτουργικό σύστημα και να διαχειριστούν το παραθυρικό περιβάλλον των windows ή του mac os.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Δεν υπάρχει καμία θεωρία περί Apple fans, Mac freaks κλπ. Σαρεσει, σου κάνει το παίρνεις. Δεν σαρεσει, δεν σου κάνει, το προσπερνας και δεν ασχολείσαι

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Πάλι θα τρέχουμε την πρώτη μέρα διάθεσης να το βρούμε ετοιμοπαράδοτο και θα μας λένε ήρθαν λίγα κομάτια και ότι όλα είναι κρατημένα και πουλημένα. :mad:

 

Τελικά έπεσα έξω αρκετά, για κοντά Χριστούγεννα το βλέπω να διατίθεται ετοιμοπαράδοτο. :/ :mad:

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έπεσα έξω αρκετά, για κοντά Χριστούγεννα το βλέπω να διατίθεται ετοιμοπαράδοτο. :/ :mad:

 

αγαπητε φιλε καλυτερα καθυστερημενα παρα αισχροκερδισμενα....

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε φιλε καλυτερα καθυστερημενα παρα αισχροκερδισμενα....

 

κι ομως! στην Ελλαδα ζουμε. Η αισχροκερδια ειναι γυρω μας...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!:D

Αν και ακόμα δεν έχω πιστει ότι θα υπάρχει αγοραστική επιθυμία για αυτό το προϊόν.

 

Tοτε εχουμε μισο εκατομυριο ανθρωπους που το αγορασαν χωρις καν να εχουν εκδηλωσει αγοραστικη επιθυμια.Και τι θα συμβει αραγε οταν θα εκδηλωθει?Θα αγορασουν και δευτερο? :p

 

Παντως οσο περναει ο καιρος διαπιστωνω οτι η κριτικη κατα του Ipad να διερχεται απο τα ιδια σταδια με αυτα της κριτικης κατα του Iphone,οταν παρουσιαστηκε το '06,ολοκληρωνοντας τη αισθηση του déjà vu.

Συνεπως μπορουμε να θεωρουμε την επιτυχια του σε βαθος χρονου δεδομενη :D.

 

Πως το λεει και το ρητο:"First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win" :)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Tοτε εχουμε μισο εκατομυριο ανθρωπους που το αγορασαν χωρις καν να εχουν εκδηλωσει αγοραστικη επιθυμια.Και τι θα συμβει αραγε οταν θα εκδηλωθει?Θα αγορασουν και δευτερο? :p

 

Παντως οσο περναει ο καιρος διαπιστωνω οτι η κριτικη κατα του Ipad να διερχεται απο τα ιδια σταδια με αυτα της κριτικης κατα του Iphone,οταν παρουσιαστηκε το '06,ολοκληρωνοντας τη αισθηση του déjà vu.

Συνεπως μπορουμε να θεωρουμε την επιτυχια του σε βαθος χρονου δεδομενη :D.

 

Πως το λεει και το ρητο:"First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win" :)

 

απο τους 400,000,000 (πληθυσμός Β. Αμερικής) το αγορασανε οι 500,000. Ξερεις τι ποσοστο ειναι αυτο?:lol::lol::lol:

Εγω δεν μιλούσα βεβαια για την αγορα της Β. Αμρικης, μιλούσα για της Ευρωπης/Ελλαδας.

Εαν αυτη η συσκευη ΔΕΝ ηταν Apple, δεν θα πουλούσε ουτε 10,000 κομματια.

 

Καλημερα σας!

Link to comment
Share on other sites

 

απο τους 400,000,000 (πληθυσμός Β. Αμερικής) το αγορασανε οι 500,000. Ξερεις τι ποσοστο ειναι αυτο?:lol::lol::lol:

Εγω δεν μιλούσα βεβαια για την αγορα της Β. Αμρικης, μιλούσα για της Ευρωπης/Ελλαδας.

Εαν αυτη η συσκευη ΔΕΝ ηταν Apple, δεν θα πουλούσε ουτε 10,000 κομματια.

 

Καλημερα σας!

 

Σε καποιους αρέσει σε κάποιους δεν αρέσει. Δε θα παίξουμε το παιχνίδι των αριθμών γιατί όπως ξέρουν όσοι ασχολούνται με αυτούς μπορεί να κάνει κανείς το μαύρο άσπρο (κλασικό άρθρο: "how to lie with statistics"). Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι τους «κοφτει» αυτούς που δεν τους καλύπτει και ασχολούνται με το να αποδείξουν ότι και αυτοί που τους καλύπτει «δεν πειναγαν, διψαγαν» που λέει και το γνωστό ανέκδοτο!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιους αρέσει σε κάποιους δεν αρέσει. Δε θα παίξουμε το παιχνίδι των αριθμών γιατί όπως ξέρουν όσοι ασχολούνται με αυτούς μπορεί να κάνει κανείς το μαύρο άσπρο (κλασικό άρθρο: "how to lie with statistics"). Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι τους «κοφτει» αυτούς που δεν τους καλύπτει και ασχολούνται με το να αποδείξουν ότι και αυτοί που τους καλύπτει «δεν πειναγαν, διψαγαν» που λέει και το γνωστό ανέκδοτο!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν διαφωνω με αυτο που λες. Φορουμ ειναι και συζηταμε γενικος!:D:D:D

Το καλοκαιρι θα ειμαι Αμερικη. Θα το δω απο κοντα :D

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν διαφωνω με αυτο που λες. Φορουμ ειναι και συζηταμε γενικος!:D:D:D

Το καλοκαιρι θα ειμαι Αμερικη. Θα το δω απο κοντα :D

 

Η αλήθεια είναι ότι όταν το πιάσεις στα χέρια σου καμπτει πολλές λογικές αντιστάσεις. Τουλάχιστον αυτό συνέβη σε εμένα :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ετσι γίνεται για λόγους "κόντρας". Κι εγώ βρίσκω πολλά αρνητικά στο ipad, που αν τα είχε δε θα υπήρχε ανάγκη να πάρεις laptop...ή iphone...παρόλα αυτά είναι μια φανταστική συσκευή που με τη κατάλληλη υποστήριξη θα πάει μπροστά. Με τη 1η ματιά σε κάνει να παραβλέπεις τα μειωνεκτήματα και να θές να το αποκτήσεις. Όπως όλα τα ποιοτικά και καλοσχεδιασμένα apple.
Link to comment
Share on other sites

Οπως συμπεραίνω πάντως από τα review των πρώτων Apps for iPad, είναι μάλλον καλύτερα να το πάρει κανείς με ένα δυο μήνες καθυστέρηση. Κι αυτό γιατί τα ασφυκτικά όρια που έθεσε η Apple στους developers σε συνδυασμό με το γεγονός ότι όλοι δούλευαν σε emulators, χωρίς να έχουν πρόσβαση στην ίδια την συσκευή, έχει δυστυχώς οδηγήσει σε πολλές ανώριμες εφαρμογές, που κρασάρουν πολύ συχνότερα απ' όσο θα περίμενε κανείς για ένα λειτουργικό που είναι ήδη γνωστό στην κοινότητα των developers.

Ηδη βγαίνουν απανωτές αναβαθμίσεις για όσες εφαρμογές έκαναν ντεμπούτο την 1 Απριλίου. Στο μεταξύ, όμως, πολλοί χρήστες είναι δυσαρεστημένοι από την συμπεριφορά των εφαρμογών. Δεν είναι νομίζω τυχαίο που ακόμα δεν έχει βγει εκδόσεις του Facebook ή του Linkedin για το iPad...

Το ζήτημα είναι πρακτικά θέμα λίγου χρόνου να λυθεί, αλλά και πάλι κάποιες εφαρμογές που ¨απογοήτευσαν¨ ίσως δεν έχουν δεύτερη ευκαιρία.

Edited by ivassilis
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους ενδιαφέρονται, μόλις με έχουν ενημερώσει τηλεφωνικός απο την Expansys Greece ότι έχουν παραλάβει τα πρώτα iPad τους (wifi έκδοση).
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους ενδιαφέρονται, μόλις με έχουν ενημερώσει τηλεφωνικός απο την Expansys Greece ότι έχουν παραλάβει τα πρώτα iPad τους (wifi έκδοση).

 

Έκδοση: Wi-Fi, 16GB

€ 769.99

 

αχαχαχαχαχαχαχαχαχ:lol::lol::lol::lol: Απαραδεκτοι!:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση: Wi-Fi, 16GB

€ 769.99

 

αχαχαχαχαχαχαχαχαχ:lol::lol::lol::lol: Απαραδεκτοι!:mad::mad:

παιδια μην μασατε μην ορματε αυτο εκμεταλλευοντια και μας εκαμεταλλευονται

ακου 2πλασια τιμη:mad:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ε τι περίμενες? Προς το παρόν μέχρι να κυκλοφορήσει διεθνώς, οι τιμές θα τσούζουν. Κάποια καταστήματα που το έχουν φέρει στη Κύπρο, κάπου εκεί έχουν τις τιμές τους. Το 64άρι το έχουν στα 900 ευρώ!!!

 

Εγώ πάντως πήρα το δικό μου (32GB έκδοση) 490 ευρώ μέσω κάποιου φίλου στην Αμερική. Τα 50 ευρώ δυστυχώς ήταν το κόστος αποστολής με ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην μασατε μην ορματε αυτο εκμεταλλευοντια και μας εκαμεταλλευονται

ακου 2πλασια τιμη:mad:

 

Αν το iPad κυκλοφορούσε στην Αμερική με τις τιμές που βλέπουμε Ευρώπη, θα είχε αυτοκτονήσει εμπορικά. Οι ευρωπαϊκές τιμές είναι απλώς απαράδεκτες και δεν πρέπει να τσιμπήσει κανείς, αλλιώς γινόμαστε εμείς τα ¨αμερικανάκια" της ιστορίας... Εξάλλου, το iPad λέμε ότι αξίζει γιατί έχει κι ένα συγκεκριμένο value factor. Ενεργοποιήστε γνωστούς και φίλους, ψάξτε σε ebay και αμερικάνικα/ευρωπαϊκά eshops- υπάρχουν πολύ καλύτερες τιμές. Ακόμα και το Reuters έχει σχετικό ρεπορτάζ...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής στο ebay, οι τιμές ήταν περίπου απλά $100 ακριβότερα απο την αρχική τιμή της Apple για κάθε μοντέλο. Φυσικά τώρα με την ανακοίνωση ότι θα καθυστερήσει το Ιnternational release, πιθανός αυτές οι τιμές να αυξηθούν κατα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...