Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και οχι μονο με τις αγορες αλλα και με τις πωλησεις...γιατι υποψιαζομαι οτι τουλαχιστο το 90% απο τους αγοραστες μετα απο το πολυ ενα μηνα θα γινουν πωλητες...θα απογοητευτουν και θα αρχισουν να το πουλανε...θα το δειτε...:ninja:

 

απο που βγαζεις το συμπερασμα οτι 9 στους 10 αγοραστες ipad θα θελουν να το δωσουν πισω; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Μάλιστα, ε ρε τι έχει να γίνει με τις αγορές από το ebay. ;)

 

 

Αυτο ξαναπεστο Αρτεμη. Εδώ υπάλληλος μέσα στο Apple Store της Regent Street στο Λονδινο μου είπε σήμερα ότι σκέφτεται να το πάρει από eBay!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ξαναπεστο Αρτεμη. Εδώ υπάλληλος μέσα στο Apple Store της Regent Street στο Λονδινο μου είπε σήμερα ότι σκέφτεται να το πάρει από eBay!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

φαντασου ουτε οι υπαλληλοι δεν θα μπορουν να το παρουν σκεψου για την ελλαδα

σωτηριον ετοσ 2011.....:lol:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι παιδιά. Με την ζήτηση που υπάρχει και την τωρινή παραγωγή που δεν μπορεί να την καλύψει, υποψιάζομαι πως εμείς στην Ελλάδα θα κάνουμε μαύρα μάτια για να το δούμε.....

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

θα γινουν πωλητες...θα απογοητευτουν και θα αρχισουν να το πουλανε...θα το δειτε...:ninja:

 

Εγω παντως οταν εχω απογοητευτει ηδη απο κατι, σταματαω να ασχολουμαι μαζι του, δεν μπαινω ουτε καν σε φορουμ για να δω τι λενε γιαυτο το κατι γιατι πολυ απλα ειναι απογοητευτικο και με εχει ξενερωσει, σωστα?......:(

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οταν εχω απογοητευτει ηδη απο κατι, σταματαω να ασχολουμαι μαζι του, δεν μπαινω ουτε καν σε φορουμ για να δω τι λενε γιαυτο το κατι γιατι πολυ απλα ειναι απογοητευτικο και με εχει ξενερωσει, σωστα?......:(

 

Σωστά Σάκη, αλλά άμα το δεις live ... αλλάζεις πολύ εύκολα γνώμη. Τι να σας κάνω που δεν επιτρέπεται βιντεοσκόπηση μέσα στo App Store!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σωστά Σάκη, αλλά άμα το δεις live ... αλλάζεις πολύ εύκολα γνώμη. Τι να σας κάνω που δεν επιτρέπεται βιντεοσκόπηση μέσα στo App Store!

 

Συγνώμη έχουν διαθέσιμα στο Appstore στην Αγγλία Ipad?

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη έχουν διαθέσιμα στο Appstore στην Αγγλία Ipad?

 

Όχι για πώληση (ασφαλώς), σήμερα υπήρχε ένα demo μοντέλο στο οποίο δεν μπορείς βέβαια να πλησιάσεις από τον κόσμο, αλλά παίρνεις μια ιδέα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Όχι για πώληση (ασφαλώς), σήμερα υπήρχε ένα demo μοντέλο στο οποίο δεν μπορείς βέβαια να πλησιάσεις από τον κόσμο, αλλά παίρνεις μια ιδέα.

 

Μάλιστα. Να πω πόσο σε ζηλεύω ή είναι περιττό? :p

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ασε Αρτεμη! Είχα προγραμματίσει αυτό το ταξίδι καταρχήν για μια συναυλία που έχει εδώ την Κυριακη αλλά και με την ελπίδα ότι θα ίσχυε η αρχική αναγγελία περί κυκλοφορίας του ipad και στην Αγγλια τέλος Μαρτιου οπότε θα πιαναμε με ένα σμπάρο 2 τρυγωνια και στις 10/4 θα ειχαμε άλλη μια συσκευή να παίξουμε ;) δυστυχώς όμως άλλες οι βουλές των ανθρώπων άλλα οι θεοί κελεύουν που έλεγαν και οι αρχαίοι ημιν :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ipad "Review",by Steven Colbert

 

Just like the iPhone,you can't make calls with it :p

 

 

 

Δειτε το,δεν παιζεται ο τυπος :lol: :lol: :lol:

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ipad "Review",by Steven Colbert

Δειτε το,δεν παιζεται ο τυπος :lol: :lol: :lol:

 

Ωραίος ο τύπος:lol::lol:

 

Δείτε μια φοβερή εφαρμογή καιρού!:happy:

http://dailymobile.se/2010/04/02/ipad-weather-hd-probably-the-coolesst-weather-app-ever/

Link to comment
Share on other sites

Σωστά Σάκη, αλλά άμα το δεις live ... αλλάζεις πολύ εύκολα γνώμη. Τι να σας κάνω που δεν επιτρέπεται βιντεοσκόπηση μέσα στo App Store!

 

Ισα ισα που εγω ειμαι ενθουσιασμενος και ανυπομονω να ερθει για διακοπες το καλοκαιρι ο "θειος" απο το Σικαγο μαζι με το δωρακι που θα κανω στον εαυτο μου:D:D:D

Απλα βαρεθηκα να βλεπω σχολια απαξιωσης και οπως προειπα οταν απαξιωνω κατι σταματαω να ασχολουμαι μαζι του

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία νέα σχετικά με το Hardware που ενσωματώνεται στο iPad:

 

iFixit's iPad teardown finds huge dual battery, 512MB of RAM in A4

 

Inside Apple's iPad: the A4 processor

 

Και μερικές φωτογραφίες από το Unboxing της συσκευής :

 

High-quality unboxing photos of Apple's new iPad

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

εγω το παρηγγειλα λογικα σε ενα μηνα θα τοχω απο φιλο μου στην νεα υορκη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη. Από ότι φαίνεται δεν θα αργήσει να κυκλοφορήσει και το εργαλείο για το jailbreak της συσκευής παρόλο που ο musclenerd αναφέρει πως θα πρέπει ακόμα είμαστε στην αρχή και απαιτείται πολύ δουλειά. ;)

Για να δούμε και τι απήχηση θα έχει το jailbreak σε μία τέτοια συσκευή όταν δεν θα μπορεί για παράδειγμα να χρησιμοποιηθεί και σαν τηλέφωνο.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο βιντεακι :lol:

 

Εγω θα ελεγα "η ηλιθιοτητα και η καφροσυνη" σε ολο της το μεγαλειο :protest:. Πρεπει να εισαι τουλαχιστον ΗΛΙΘΙΟΣ και ΚΡΕΤΤΙΝΟΣ (για να μην πω Μ@....Σ) για να δωσεις ενα σωρο λεφτα να αγορασεις ipad, iphone η οποιαδηποτε αλλη συσκευη και να το σπαζεις, η να το βαζεις στο mixer, η να το πετας σε πισινα, η να το βαζεις να το πατησει οδοστρωτηρας κλπ :down:

Αλλα καποιοι ΗΛΙΘΙΟΙ Αμερικανοι, και οχι μονο, δεν εχουν με τι να ασχοληθουν και καταλαβαινετε :angry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα "η ηλιθιοτητα και η καφροσυνη" σε ολο της το μεγαλειο :protest:. Πρεπει να εισαι τουλαχιστον ΗΛΙΘΙΟΣ και ΚΡΕΤΤΙΝΟΣ (για να μην πω Μ@....Σ) για να δωσεις ενα σωρο λεφτα να αγορασεις ipad, iphone η οποιαδηποτε αλλη συσκευη και να το σπαζεις, η να το βαζεις στο mixer, η να το πετας σε πισινα, η να το βαζεις να το πατησει οδοστρωτηρας κλπ :down:

Αλλα καποιοι ΗΛΙΘΙΟΙ Αμερικανοι, και οχι μονο, δεν εχουν με τι να ασχοληθουν και καταλαβαινετε :angry:

 

Aυτό το πέτυχα και στο youtube.

 

Εγώ πάντως για να έχω 200.000 hits σε βίντεο μου δεν θα έδινα 500$.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι,τελειο video.Μερικα κ*λοπαιδα νομιζουν οτι με το να σπασουν ενα iPad θα δειξουν οτι εχουν πολλα λεφτα και τα πετανε ετσι(που στην ουσια ειναι του μπαμπακα που δεν χαλαει χατηρια στον γιο του).Σιγουρα καταφεραν να κανουν ακριβως το αντιθετο με το να το σπασουν.Ακουν τα μπινελικια τους και σπανε ενα iPad για το πουλ μουρ αλλα ομως δεν σκεφτονται!ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ οτι ισως καποια αλλα παιδια εκει εξω πεινανε και θα εδιναν τα 500$ για να παρουν κατι να φανε και να ζησουν παρα να δειξουν ποσα λεφτα εχουν.

Αυτα απο εμενα....αλλα αφου εχουν τοσα λεφτα γιατι δεν σπανε ενα iMac?

Ας τους βρει ενας ανθρωπος και να τους σαπισει στο ξυλο με το ροπαλο και να τους το βιδωσει μεσα στον κ*λο αν μπορει.

Ε - Λ - Ε - Ο - Σ με τους ψευτολεφταδες!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ οτι ισως καποια αλλα παιδια εκει εξω πεινανε και θα εδιναν τα 500$ για να παρουν κατι να φανε και να ζησουν παρα να δειξουν ποσα λεφτα εχουν.

 

Καλά μην πιάσουμε το θέμα των ανθρώπων που πεινάνε και το πόσο πραγματικά χρειαζόμαστε τις συσκευές που αγοράζουμε :rolleyes:

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ας τους βρει ενας ανθρωπος και να τους σαπισει στο ξυλο με το ροπαλο και να τους το βιδωσει μεσα στον κ*λο αν μπορει.

Ε - Λ - Ε - Ο - Σ με τους ψευτολεφταδες!

 

Γιατι να τους σαπισει στο ξυλο?Επειδη εσπασαν το ipad τους :blink::blink:

 

Τι σε κοβει εσενα και τσαντιζεσαι?Δικο τους ειναι οτι θελουν το κανουν.

 

ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ οτι ισως καποια αλλα παιδια εκει εξω πεινανε και θα εδιναν τα 500$ για να παρουν κατι να φανε και να ζησουν παρα να δειξουν ποσα λεφτα εχουν.

 

Oσο γι αυτο που λες ,αστο ειναι ακυρο.Μην την πιασουμε αυτη την κουβεντα ,οπως πολυ σωστα λεει ο φιλος και πιο πανω.

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...