Jump to content

Sony Ericsson Elm


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά ένα update θα λύσει το πρόβλημά σου. Ωστόσο μου κάνει εντύπωση που δεν είχε καλώδιο στην συσκευασία.
Το ελμ δεν εχει καλωδιο μεσα στην συσκευασια. Αλλα πιστευω οτι δεν υπαρχει σπιτι που δεν εχει καλωδιο usb Sony Ericsson:lol::p

 

Εγω εχω καμια 10αρια!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 523
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλα πιστευω οτι δεν υπαρχει σπιτι που δεν εχει καλωδιο usb Sony Ericsson:lol::p

 

 

Της γιαγιάς μου πάντως δεν έχει! :rotfl:

 

Απορώ όμως γιατί να μην έχει καλώδιο USB η συσκευασία...

Edited by petros_dl
Link to comment
Share on other sites

Της γιαγιάς μου πάντως δεν έχει! :rotfl:

Απορώ όμως γιατί να μην έχει καλώδιο USB η συσκευασία...

Για μείωση του κόστους παραγωγής φυσικά... ;)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,μια ερωτηση...απο που το πηρατε?!?!?

ψαχνω εδω και μια βδομαδα να το παρω αλλα εχει εξαντληθει και δεν το εχουν φερει ακομη(στο πλαισιο στο "the mall" βρηκα 2 συσκευες μονο αλλα ειχε το λογισμικο της cosmote)!!!

θελω να το παρω με συνδεση vodafone καθως δικαιουμαι αναβαθμιση....

πηγα στην "vodafone" ειχε εξαντληθει,πηγα στο "πλαισιο" ειχε εξαντληθει,πηγα στο "mediamarkt" ειχε εξαντληθει....επίσης κανενα απο τα καταστηματα που ρωτησα δεν ξερουν ποτε θα τους το φερουν!!καμια ιδεα που μπορω να το βρω αλλα να μπορω να χρησιμοποιησω την αναβαθμιση συσκευης που μου δινει η vodafone?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,μια ερωτηση...απο που το πηρατε?!?!?

ψαχνω εδω και μια βδομαδα να το παρω αλλα εχει εξαντληθει και δεν το εχουν φερει ακομη(στο πλαισιο στο "the mall" βρηκα 2 συσκευες μονο αλλα ειχε το λογισμικο της cosmote)!!!

θελω να το παρω με συνδεση vodafone καθως δικαιουμαι αναβαθμιση....

πηγα στην "vodafone" ειχε εξαντληθει,πηγα στο "πλαισιο" ειχε εξαντληθει,πηγα στο "mediamarkt" ειχε εξαντληθει....επίσης κανενα απο τα καταστηματα που ρωτησα δεν ξερουν ποτε θα τους το φερουν!!καμια ιδεα που μπορω να το βρω αλλα να μπορω να χρησιμοποιησω την αναβαθμιση συσκευης που μου δινει η vodafone?

 

πηγαινε και στα saturn..μπορεις και απο κει να το παρεις με την επιδοτηση

Link to comment
Share on other sites

Ελεος...πηρα πριν απο λιγο τηλεφωνο στο saturn....

μονο το δειγμα τους εχει μεινει και δε το ρισκαρω να το παρω!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να δουλέψουν σωστά οι εφαρμογές; Στην εφαρμογή του youtube όταν επιλέγω video βγάζει κάτι για corrupted file ενώ στην εφαρμογή του facebook δεν μου επιτρέπει να κάνω Login ενώ μέσω του browser δουλεύει κανονικά...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και δυο μερες το Elm. Μεχρι στιγμης με εχει αφησει απολυτα ευχαριστημενο. Δεν περιμενα οτι στα 190 ευρω θα ηταν τοσο πληρης σε χαρακτηριστικα αλλα και οτι ολα θα δουλευουν τοσο καλα.

 

Η καμερα αρκετα καλη στις φωτογραφιες. Βιντεο δεν εχω τραβηξει ακομα για να πω την αληθεια.

 

Η οθονη παρα πολυ καλη (κλασσικη οθονη SonyEricsson) με φοβερη αναγνωσιμοτητα κατω απο τον ηλιο.

 

Το πληκτρολογιο επισης πολυ καλο χωρις προβληματα σε κανενα απο τα πληκτρα του.

 

Το ηχειο του δεν ειναι και ποιοτητας Walkman αλλα για τα δικα μου δεδομενα ειναι ακρως ικανοποιητικο σε ενταση και ποιοτητα.

 

Η ακουστικη κατα την διαρκεια της κλησης ειναι πολυ καλη και μαλλον εχει να κανει με τις ειδικες τεχνολογιες που εχει το κινητο σε αυτο το κομματι.

 

Το WiFi επισης απροβληματιστο. Συνδεθηκα κατευθειαν στο router μου και χρησιμοποιησα λιγο τον web browser του κινητου.

 

To GPS δεν εχω προλαβει να το δοκιμασω, το Google Maps ομως που το δουλεψα λιγο μου φανηκε πολυ καλο. Ειχε κανονικη αναζητηση δρομων στα Ελληνικα.

 

Για το τελος αφηνω το design το οποιο ειναι απλα φοβερο. Το δε καπακι αλουμινιου δινει πολλους ποντους και χαριζει εξτρα πολυτελεια και αισθηση στιβαροτητας. Κανενα απολυτως τριξιμο και τετοια πραγματα (πολυ καλη κατασκευη).

 

Οτι θελετε να ρωτησετε ευχαριστως να απαντησω.

 

Γεια σου.Επειδή είμαι λίγο άσχετος με αυτά. Χρησιμοποίησες τον browser του κινητού και συνδέθηκες με όποια ιστοσελίδα ήθελες? Δηλαδή αν έγραφες youtube.com συνδεόσουν?

Link to comment
Share on other sites

το πηρα προχθες το κινητο,επιτελους ...ειναι πολυ καλο!!

ολα δουλευουν μια χαρα....βεβαια για καποια πραγματα ακομη ψαχνομαι καθως οι ηλεκτρονικες οδηγιες που υπαρχουν στο κινητο δε με εχουν διευκολυνει πολυ αλλα ας ειναι καλα το ιντερνετ!!καλο θα ηταν να εχουν εναν εντυπο οδηγο,αποψη μου!!

εκεινο που ηθελα να σας ρωτησω αφορα για την εξωτερικη μνημη που θελω να παρω...μπηκα στο e-shop kai exei 2 ειδων microSD

Micro SD (Transflash)

Micro SD High Capacity (Micro SDHC)

ποιο απο τα 2 ειναι καταλληλο για το κινητο?

εχω βρει αυτην εδω την μνημη

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553988

ειναι καταλληλη??

ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

εκεινο που ηθελα να σας ρωτησω αφορα για την εξωτερικη μνημη που θελω να παρω...μπηκα στο e-shop kai exei 2 ειδων microSD

Micro SD (Transflash)

Micro SD High Capacity (Micro SDHC)

ποιο απο τα 2 ειναι καταλληλο για το κινητο? εχω βρει αυτην εδω την μνημη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553988

ειναι καταλληλη?? ευχαριστω.....

Η διαφορά μεταξύ MicroSD και MicroSD High Capacity, είναι ότι οι πρώτες φτάνουν μέχρι και τα 2GB, ενώ οι δεύτερες είναι πάνω από αυτή τη χωρητικότητα (4-32GB).

Σύμφωνα με τη SE κινητό σου μπορεί να δεί μνήμη μέχρι 16GB, και οι δύο λοιπόν είναι κατάλληλες, οπότε το μόνο που έχεις να επιλέξεις είναι η χωρητικότητα που επιθυμείς. :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Χτές πήρα κι εγω το κινητό.. στα 179Ε απο multiramα.. Φαίνεται καλη επιλογη γιατι και αξιοπρεπής κάμερα έχει και wifi!! Η αλήθεια ειναι οτι βρεθηκα αναμεσα σ'αυτο και το hazel αλλα το γεγονος οτι το δευτερο είχε συρόμενο πορτακι με εβαλε σε αμφιβολιες καθως 1 χρονο ειχα νοκια με συρομενο πορτακι και η οθονη εκανε νερα. Βεβαια ειχα βρει την σωτηρια μου στο θεμα της φορτισης με το νοκια γτ ενα σονυ που ειχα μου ειχε βγαλει την πιστη με τον φορτιστη! :blink: Θα θελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος στα sms να προσθετω τις κινουμενες εικονες του κινητου χωρις να μετατρεπεται σε mms. θελω να τα χρησιμοποιώ αλλα δεν μπορω να στελνω mms :cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..είμαι καινούργια εδώ...σκέφτομαι να αγοράσω το sony ericsson elm...αλλά κάποια διάλογοι που έλεγαν για κάποια προβλήματα του elm με έβαλαν σε σκέψεις...για αυτό θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι τελικά σωστή η αγορά του sony ericsson elm ή αν είναι λανθασμένη...Ευχαριστώ πολύ ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..είμαι καινούργια εδώ...σκέφτομαι να αγοράσω το sony ericsson elm...αλλά κάποια διάλογοι που έλεγαν για κάποια προβλήματα του elm με έβαλαν σε σκέψεις...για αυτό θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι τελικά σωστή η αγορά του sony ericsson elm ή αν είναι λανθασμένη...Ευχαριστώ πολύ ...
Οταν λες ''προβληματα''? Το εχει ο πατερας μου και σε πληροφορω δουλευει αψογα.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ''προβληματα''? Το εχει ο πατερας μου και σε πληροφορω δουλευει αψογα.

 

Για παράδειγμα διάβασα κάπου ότι μερικές φορές αν σε καλούν δεν χτυπάει και ούτε λειτουργεί η δόνηση ή ότι χάλασε....(μάλλον όμως αυτό οφείλεται σε κινητά από ένα συγκεκριμένο κατάστημα στην Αθήνα και μήνες πριν)ή ότι υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα με τη σύνδεση wifi γενικώς διάβασα όλες τις συζητήσεις από τις προιγούμενες σελίδες...δηλαδή είμαι μια καλή αγορά....????:D

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα διάβασα κάπου ότι μερικές φορές αν σε καλούν δεν χτυπάει και ούτε λειτουργεί η δόνηση ή ότι χάλασε....(μάλλον όμως αυτό οφείλεται σε κινητά από ένα συγκεκριμένο κατάστημα στην Αθήνα και μήνες πριν)ή ότι υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα με τη σύνδεση wifi γενικώς διάβασα όλες τις συζητήσεις από τις προιγούμενες σελίδες...δηλαδή είμαι μια καλή αγορά....????:D
Ναι ειναι πολυ καλη αγορα και αξιζει αυτα τα χρηματα και με το παραπανω. Κανενα απο αυτα τα προβληματα δεν εχει βγαλει του πατερα μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έστω ότι δεν έχω data, 3G κλπ και θέλω να παίζω αποκλειστικά με WiFi.

1. Λειτουργεί η εφαρμογή για το YouTube;

2. Λειτουργεί ο browser;

3. Λειτoυργεί το Exchange mail;

 

Επιπλέον:

4. Μπορώ να φορτώσω άλλο λογισμικό όπως PDF viewer, Office viewer ή κάποιο άλλο browser;

5. Το Wifi παίζει μόνο με WEP authentication;

6. Συνεργάζεται με το MyPhoneExplorer;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από χρόνια συμβίωσης με πάρα πολλά μοντέλα της ΝΟΚΙΑ, αποφάσισα να λοξοδρομήσω. Σκέπτομαι λοιπόν να πάρω το εν κινητό αυτό, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του κάποια πράγματα που μπορεί να είναι αυτονόητα αλλά για έμενα είναι πολύ σημαντικά.

Με τις μέχρι τώρα συσκευές που είχα δημιούργησα μια ομάδα μέσα στην οποία έβαζα τα τηλεφωνά από σπίτι, δουλεία κτλ τα οποία είναι συνδεδεμένα με συναγερμό. Έτσι το βράδυ δεν αναγκαζόμουν να κλείσω το κινητό αλλά επιλέγοντας ΜΟΝΟ αυτήν την ομάδα από το προφίλ , είχα έναν ξέγνοιαστο ύπνο από οποιονδήποτε άλλον με καλούσε εκτός από τους προεπιλεγμένους αριθμούς. Η δυνατότητα αυτή υπάρχει στην συσκευή αυτή? Επίσης μπορεί να δεχτεί blak list όπως το CALL GUARD ή το HANDY BLAK LIST?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε orestis_me[/member]!

Το Elm δεν είναι smartphone, αλλά βασίζεται σε "κλειστή" πλατφόρμα της SE και επομένως δεν μπορεί να δεχτεί εξωτερικές εφαρμογές πέρα από Java, οι οποίες όμως ως γνωστών είναι περιορισμένες σε δυνατότητες. Τα προγράμματα που προααναφέρεις δεν μπορούν να λειτουργήσουν.

Όμως το κινητό έχει τη δυνατότητα δημιουργίας whitelist καλούντων την οποία μπορείς να ενεργοποιείς κατ' επιλογήν. Από το μενού των Ρυθμίσεων, επιλογές Κλήσεις, Διαχείριση κλήσεων, Αποδοχή Κλήσεων δίνεις την επιλογή Μόνο από Λίστα. Σ' αυτήν προσθέτεις τις επαφές που θέλεις και όταν το έχεις ενεργό δέχεσαι κλήσεις μόνο από αυτές. Αν θες πάλι να το απενεργοποιήσεις διαλέγεις την επιλογή Από όλους

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

κατατοπιστικοτατος!

σε ευχαριστω πολυ! το οτι εχει white list ειναι ακριβως το ιδιο με το black list και θα με κανει να το αγορασω λοιπον μεσα στον σεπτεμβριο

αυτη την εφαμογη εχει ςτην δυνατοτητα να την μονιμοποιησεις σε καποιο απο τα προφιλ? ετσι ωστε να γυριζει αυτοματα μολις επιλεξει ςτο συκγεκριμενο προφιλ?

για να μην καθομαι καθε φορα να περναω απο την λιστα

επισης μιας και δεν ειμαι γνωστης , εαν υπαρχει κατι αλλο αλλης εταιριας στα χρηματα αυτα που να ειναι καλυτερο και να μπορει να δεχτει εξωτερικες εφαρμογες, θα ηθελα να με κατατοπισεις.

Edited by orestis_me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! είμαι νέος στο forum και ελπιζω το Post μου να ειναι στο καταληλο σημειο:D πριν 2-3 μερες αγορασα το sony ericson elm και αντιμετοπίζω προβλημα με το wifi... ενω συνδέεται κανονικα στο δικτυο οταν προσπαθώ να μπω πχ σε μια σελιδα μου βγαζει error να απενεργοποιησω το wifi και να το ξανα ανοιξω. το έχω δοκιμασει σε δημόσιο δύκτιο...

Σημείωση: το ΝΟΚΙΑ ένος φίλου μπαίνει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εχω παρει το sony ericsson elm και ψαχνω μια ρυθμιση που ειχε το Κ810i.

αν σε καποια επαφη ειχες ενημερώσει την ημερομηνια γενεθλιων σου το υπενθυμιζε απευθειας το κινητο χωρις να το περασεις στο ημερολογιο.

εχει βρει καποιος κατι (γιατι εγω οχι ακομα)ή απλα καταργήθηκε η συγκεκριμενη λειτουργια?

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

-- Ξερει κανεις, που και πως γινεται η μορφοποιηση της καρτας μνημης? Δεν το βλεπω καπου..

-- Σε τι μεγεθος ειναι το βιντεο του?

Edited by antonio_r
Link to comment
Share on other sites

-- Ξερει κανεις, που και πως γινεται η μορφοποιηση της καρτας μνημης? Δεν το βλεπω καπου..

-- Σε τι μεγεθος ειναι το βιντεο του?

 

Πας στην διαχείρηση αρχείων πατάς επιλογές επιλέγεις κατάσταση μνήμης επιλέγεις την κάρτα μνήμης πατάς επιλογές και διαμόρφωση. Τα βίντεο έχουν διαστάσεις 320x240.

patc
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Elm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...