Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Σημερα το PC Suite με ενημερωσε πως υπαρχει νεα ενημερωση λογισμικου διαθεσιμη...Το αναβαθμισα με επιτυχια (Εκδοση Λογισμικου: 1224-4699_Ρ2ΕΑ021) , αλλα περα απο ελαφρως καλυτερη ταχυτητα δε προσεξα τιποτα αλλο...μπορει κανεις να με διαφωτισει ως προς το τι αναβαθμιστηκε;;; :confused: Ευχαριστω!

 

Εγω γιατι δε βλεπω αναβαθμιση? Και γιατι μου φαινεται οτι εχω ακομα πιο καινουρια εκδοση απο αυτη που λες?

Εγω εχω την 1224-4699-r2ca024, με ημερομηνια 13-04-2010.

Εσενα τι ημερομηνια γραφει?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα!εμενα γραφει εκδοση λογισμικου:1224-4699_R2AK007

προσαρμοσμενη εκδοση: 1233-1040_R2AK007 με ημερομηνια εκδοσης προσαρμοσμενης εκδοσης 02-03-10.ποια ειναι τελικα η πιο καινουρια?

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα το PC Suite με ενημερωσε πως υπαρχει νεα ενημερωση λογισμικου διαθεσιμη...Το αναβαθμισα με επιτυχια (Εκδοση Λογισμικου: 1224-4699_Ρ2ΕΑ021) , αλλα περα απο ελαφρως καλυτερη ταχυτητα δε προσεξα τιποτα αλλο...μπορει κανεις να με διαφωτισει ως προς το τι αναβαθμιστηκε;;; :confused: Ευχαριστω!

 

Το δικο μου δουλευε αργα,δεν ξερω γιατι.

Ξαναπερασα την τελευταια αναβαθμιση που ειχα ετσι και αλλιως,και τωρα παει σφαιρα!

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου εβγαλε και μενα νεα ενημερωση, ειχα την 1224-4699_R2CA024 αγορασμενο απο οτε και τωρα εχω την 1224-4699_R2EA021 με ημερομηνια εκδοσης 22-07-10.

Ακομα δεν εχω δει καποια διαφορα, αν δω θα την γραψω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω κανει 2 φορες αναβα8μισει αλλα ακομα γραφε οτι ειναι του φεβρουαριου η αναβαθμιση.τι κανω για να το αλλαξω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κι εγω εχω την 1224-4699-r2ca024, με ημερομηνια 13-04-2010. Συνδέομαι για αναβάθμιση, αλλα μου λέει οτι έχω την τελευταία διαθέσιμη. Μήπως μιλάτε για νέα έκδοση λογισμικού, σε branded συσκευές?
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να αναφερονται σε συσκευες απο εταιριες γιατι και γω που το χω απο βοντα μου λεει οτι εχει το τελευταιο λογισμικο(κατι για φλεβαρι μου λεει) και οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό παιδιά?Πως κοιτάζω τι έκδοση είναι το δικό μου και άν το έχω?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου εβγαλε και μενα νεα ενημερωση, ειχα την 1224-4699_R2CA024 αγορασμενο απο οτε και τωρα εχω την 1224-4699_R2EA021 με ημερομηνια εκδοσης 22-07-10.

Ακομα δεν εχω δει καποια διαφορα, αν δω θα την γραψω.

 

Ειναι Branded το κινητο σου? Γιατι αυτη η διαφορα αραγε στις διαθεσιμες εκδοσεις ανα χρηστη?? Τι φταει? Το seus? Μηπως να τοθ κανω απεγκατασταση κ επανεγκατασταση?

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αρκετες φορες απεγκατασταση και εγκατασταση αλλα δε βλεπω φ=διαφορα στην εκδοση...ποιος ξερει?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Branded το κινητο σου? Γιατι αυτη η διαφορα αραγε στις διαθεσιμες εκδοσεις ανα χρηστη?? Τι φταει? Το seus? Μηπως να τοθ κανω απεγκατασταση κ επανεγκατασταση?

H συσκευη μου ειναι αγορασμενη απο τον οτε, εχει σημα εναρξης το λογοτυπο της κοσμοτε και ρυθμισεις στο wap για αρχικη σελιδα το site της κοσμοτε, κατα τα αλλα δεν εχει καποια διαφορα. Βασικα η 1224-4699_R2CA024 που ειχα πριν δεν ειναι για τις ελευθερες συσκευες, για αυτες που δεν εχουν πειραγμενο μενου οπως στην βονταφον?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα.. μετά απο προσπάθεια αναβάθμισης του κινητού μου μέσω SEUS και ενώ δεν είχα αρκετή μπαταρία το κινητο έκλεισε και δεν μπορει να συνεχισει την αναβαθμιση.. οποτε αφου δεν ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση το κινητο μου δεν μπορει να φορτισει.. τι μπορουμε να κανουμε γι αυτο ;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου εβγαλε και μενα νεα ενημερωση, ειχα την 1224-4699_R2CA024 αγορασμενο απο οτε και τωρα εχω την 1224-4699_R2EA021 με ημερομηνια εκδοσης 22-07-10.

Ακομα δεν εχω δει καποια διαφορα, αν δω θα την γραψω.

 

Ακριβως το ιδιο πραγμα και σε μενα...Η συσκευη ειναι απο Γερμανο (=κοσμοτε=branded???) και τις αρχικες εφαρμογες δεν τις εχω απεγκαταστησει...Νομιζω υπαρχει μια μικρη διαφορα στο Google Maps αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος

Edited by Skrdt7
Link to comment
Share on other sites

Οντως, τωρα που ανοιξα το google maps εχει διαφορες, πλεον εχει φωνητικη αναζητηση.

Παντως εμενα δεν μου χρειαζεται γιατι δεν χρησιμοποιω το google maps!:p Ελπιζω να μην ειναι μονο αυτη η αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε παρακάτω τι περιλαμβάνει η νέα αναβάθμιση:

 

Thursday, May 27, 2010

New Firmware (R2CA024) Released

A new firmware for vivaz has been released. This update includes a noticeable performance improvement,updated Google maps, you-tube application and neoreader application.The radio also now supports RDS. I also felt the touch response has been improved a bit.

 

Still there is no kinetic scrolling and automatic photo flash. Hope they include this in the next update

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Για τις unbrabded συσκευες η τελευταια εκδοση ειναι η RCA024.

 

Αρα για να κανω update στην τελευταια εκδοση του Ιουλιου θα πρεπει να την ξαναγυρισω σε εκδοση cosmote???

Συνηθως πρωτα δε βγαινει το νεο firmware στις ελευθερες και μετα στις branded?

Εκτος και αν το firmware Ιουλιου της cosmote ειναι στην πραγματικοτητα αυτο του Mαιου των ελευθερων και απλα αργησανε τοσο πολυ να το βγαλουν.

Αν και απο τον κωδικο της εκδοσης του (R2EA021) φαινεται παλιοτερο απο το (R2CA024) της unbranded εκδοσης Μαιου.

Τα χουν κανει χαλια στην S.E. μου φαινεται...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια εκδοση λογισμικου για branded συσκευες ποια ειναι?

εγω οσες φορες εχω προσπαθησει δε βλεπω καμια αλλαγη και δεν μου γραφει καμια νεοτερη εκδοση...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως πρωτα δε βγαινει το νεο firmware στις ελευθερες και μετα στις branded

Βασικα αν και τα κινητα της κοσμοτε δεν ειναι "ελευθερα" τοτε πως μπορουσα να βαλω την εκδοση R2CA024? Αυτη δεν ειναι για ελευθερες συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή βλέπω ότι γίνεται μπέρδεμα να διευκρινήσω το εξής: Η συσκευή μου είναι unbranded και φοράει την R2CA024, η οποία έχει περαστεί από service s.e πριν από λίγες μέρες.Δεν υπάρχει νεότερη έκδοση (τουλάχιστον για τις unbranded συσκευές).
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Στο Vivaz στην εγγραφη βιντεο HD γινεται να ανεβασουμε τα Bitrate στον ηχο δηλ αντι να κανει εγγραφη με 64kbps να κανει με 96kbps ? Edited by KnightRider1
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν και τα κινητα της κοσμοτε δεν ειναι "ελευθερα" τοτε πως μπορουσα να βαλω την εκδοση R2CA024? Αυτη δεν ειναι για ελευθερες συσκευες?

 

Aν οταν ανοιγει το κινητο σου δειχνει πριν φορτωσει τον πρασινο πλανητη της cosmote τοτε το τηλεφωνο ειναι branded.

 

Στο Vivaz στην εγγραφη βιντεο HD γινεται να ανεβασουμε τα Bitrate στον ηχο δηλ αντι να κανει εγγραφη με 64kbps να κανει με 96kbps ?

 

Μπα, δε νομιζω ειναι θεμα της se αυτο. Αν και σε κανενα φορουμ με χακεριες μπορει να βρεις τπτ που να απαιτει "πειραγμα" του firmware πριν την εγκατασταση...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο οταν εβαλα το Alon MP3 Dictaphone στις ρυθμισεις ειχε WAV 64KHz και τρελαθηκα, μηπως ειναι προβλημα Firmware ή ειναι ενα Feature ?
Link to comment
Share on other sites

Aν οταν ανοιγει το κινητο σου δειχνει πριν φορτωσει τον πρασινο πλανητη της cosmote τοτε το τηλεφωνο ειναι branded.

Τον δειχνει τον πλανητη, αλλα η R2CA024 ειναι για τα branded κινητα? Και τα βονταφον εχουν την R2CA024?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...