Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη για να καταλαβω.το a-gps σε χρεωνει μονο για να κλειδωσει πιο γρηγορα δορυφορους και οχι κατα τη διαρκεια της πλοηγησης?

 

Ακριβώς!Χρησιμοποιείται δηλαδή μονο για το κλείδωμα των δορυφόρων..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει μονο της vodafone το οποιο δεν σβηνει. της comote δεν το εχει παρ'ολο που εκανα αποθηκευση του μυνηματος με τις ρυθμισεισ που μου στειλανε. μπορω μονο να προσθεσω χειροκινητα κ αλο.

 

Αν παω μυνηματα>επλογεσ>ρυθμισεισ>MMS ειναι επιλεγμενο το cosmote mms gprs

 

πωσ το βαζουμε ομωσ και εκει που μου ειπες?

 

μηπως εχει ανοιξει φακελο κατω απο τα μηνυματα myltimedia που το αναφερει πχ αλλες ρυθμησεις και ειναι εκει μεσα?

εαν ειναι εκει βρες το και πατα επιλογες και το στελνεις μεσα στο φακελο μυνηματα multimedia,αμα δεν μπουν εκει οι ρυθμησεις δεν προκειτε να παρεις mms.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω.το a-gps σε χρεωνει μονο για να κλειδωσει πιο γρηγορα δορυφορους και οχι κατα τη διαρκεια της πλοηγησης?

 

Ακριβώς. Ουσιαστικά βελτιώνει το startup του GPS χρησιμοποιώντας το δίκτυο. Δες και αυτό :)

 

EDIT: Με προλάβατε

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μαλιστα.ευχαριστω πολυ takisss.τζαμπα παιδευομουνα μονο με το ενσωματωμενο 10 μερες τωρα.αλλαζουν τα δεδομενα ετσι.και παλι thanks.
Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν όμως ότι υπάρχει μια μικρή χρέωση μιας και κατεβάζει μερικά ΚΒ (της τάξης των 4-5ΚΒ αν θυμάμαι καλά)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεα σχετικά με το GPS. Στο "Μέθοδος εντοπισμού στίγματος", .εχω επιλέξει "Εσωτερικό GPS" και "ΒάσειΔικτύου". Στο "Διακομιστής εντοπισμού στίγματος" έχω επιλέξει στο Σημείο πρόσβασης το "WIND Plus OTA" (οι άλλες 2 επιλογές είναι SEMC GPRS και MMS). Κλειδώνει κανονικά, αλλα κατεβάζει γύρω στα 100+ Κβ με σταλθέντα 9 με 10. Γιατί τόσα πολλά στο κατέβασμα (και άρα υψηλότερη χρέωση)? Στο 5800 θυμάμαι έβρισκε την θέση μου κατεβάζοντας 5 με 6. Επίσης τώρα διαπίστωσα οτιενώ έχω επιλέξει στο Σημείο πρόσβασης το "WIND Plus OTA" στην λ'ηψη δεδομένων βλέπω οτι το αναφέρει ως SEMC GPRS :(
Link to comment
Share on other sites

Και ακομη μια ερωτηση.στις επιλογες για τον εντοπισμο στιγματος να τσεκαρω και το εσωτερικο gps και βαση δικτυου η' μονο το βαση δικτυου?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα!!!!

Το πήρα από Κοτσόβολο και ευτυχώς είναι debranded!

Το μόνο που με ανυσηχεί είναι ότι δεν έχει το stick για την κάρτα μνήμης. Αρχικά νόμιζα ότι δεν έχει καν κάρτα μνήμης μέσα αλλά μετά είδα ότι ήταν ήδη βαλμένη στο κινητό....

Σχετικά με το stick να τους πάρω ένα τηλέφωνο να δω γιατί δεν υπάρχει μέσα ή και σε άλλους δεν υπάρχει...;

Πάντως το κινητό φαίνεται φοβερό!!!

Link to comment
Share on other sites

ούτε σε εμένα είχε. για δοκίμασε κάτι δόνηση στα εισερχόμενα σμσ έχεις? ή μόνο ήχο? και για πες ποια έκδοση λογισμικου έχεις?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση1232-1973_Ρ2ΑΑ026

Απ'ότι βλέπω και σε εμένα με τις αρχικές ρυθμίσεις δεν έχει δόνηση...

Θα μπορούσες όμως να μου πεις που ακριβώς πάμε για να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις για τη δόνηση στα μηνύματα...;

Το μόνο που βρήκα ως τώρα είναι να βάλω δόνηση στο προφίλ...

 

Άκυρο αυτό για τη δόνηση..

Τελικά έχω δόνηση στα SMS!!!

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση1232-1973_Ρ2ΑΑ026

 

Εγώ έχω την έκδοση 1224-4699_R2AA029.Από 'τι φαίνεται υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις.;)

Edited by zxr
Διόρθωση quote tag

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ναί,έχει ένα LED.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανεις να τρέξει python εφαρμογή? Ενώ το python εγκαθίσταται με πιστοποιητικό, δεν εχω καταφέρει να τρέξω καμια εφαρμογή..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά Flash έχει η camera;;

 

 

ναι εχει led flash το οποιο μπορεις να το ανοιξεις οταν εννοειται εχεις ενεργη την καμερα ή το βιντεο πηγαινοντας ρυθμισεις - φως - ενεργο :)

Link to comment
Share on other sites

Ναί,έχει ένα LED.

και πως ανάβει; δεν το έχω βρει..

 

@takisss: Εγκατέστησα mobilex, εορτολόγιο.

 

και πως ανάβει; δεν το έχω βρει..

 

@takisss: Εγκατέστησα mobilex, εορτολόγιο.

οκ, ευχαριστώ το βρήκα.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

αν κανω debrand απο εδω http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/ αργοτερα αν το χρειαστω μπορω να επαναφερω το κινητο στην αρχικη του κατασταση? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

αν κανω debrand απο εδω http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/ αργοτερα αν το χρειαστω μπορω να επαναφερω το κινητο στην αρχικη του κατασταση? :wacko:

Χωρις να ειμαι σιγουρος υποθετω οτι αν επαναφερεις το προηγουμενο αρχειο στο φακελο blob_fs θα ξαναγινει branded.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι σιγουρος υποθετω οτι αν επαναφερεις το προηγουμενο αρχειο στο φακελο blob_fs θα ξαναγινει branded.

 

ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση

σκεφτομαι να το κανω αλλα δεν ξερω αν οι αλλαγες που θα συναντησω μετα θα ειναι αισθητες

το εχω παρει απο γερμανο και το μονο μεχρι τωρα που εχω παρατηρησει οσο και να εχω ψαξει ειναι μονο ενα λογοτυπο της cosmote :O

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση

σκεφτομαι να το κανω αλλα δεν ξερω αν οι αλλαγες που θα συναντησω μετα θα ειναι αισθητες

το εχω παρει απο γερμανο και το μονο μεχρι τωρα που εχω παρατηρησει οσο και να εχω ψαξει ειναι μονο ενα λογοτυπο της cosmote :O

 

Κι εμενα cosmote ειχε.Μια ακομα διαφορα που βρηκα ειναι οτι το unbranded εχει επιλογη να απενεργοποιησεις τον ηχο κλειστρου στην καμερα.Επισης μου φανηκε και λιγο πιο γρηγορο,αλλα ισως να ειναι και απο τη χαρα μου που ξεφορτωθηκα το logo της cosmote :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα cosmote ειχε.Μια ακομα διαφορα που βρηκα ειναι οτι το unbranded εχει επιλογη να απενεργοποιησεις τον ηχο κλειστρου στην καμερα.Επισης μου φανηκε και λιγο πιο γρηγορο,αλλα ισως να ειναι και απο τη χαρα μου που ξεφορτωθηκα το logo της cosmote :lol:

 

οπσ εγω δεν μπορω να το απενεργοποιησω τν ηχο κλειστρου :X

 

αλλα απο την αλλη αν κανω και debrand χανω και την εγγυηση :worry:

Link to comment
Share on other sites

οπσ εγω δεν μπορω να το απενεργοποιησω τν ηχο κλειστρου :X

 

αλλα απο την αλλη αν κανω και debrand χανω και την εγγυηση :worry:

 

Αν δεν αντιμετωπιζεις καποιο προβλημα με αυτην την εκδοση τοτε μη το κανεις,εμενα προσωπικα δε μ'ενδιεφερε η εγγυηση και το δοκιμασα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αντιμετωπιζεις καποιο προβλημα με αυτην την εκδοση τοτε μη το κανεις,εμενα προσωπικα δε μ'ενδιεφερε η εγγυηση και το δοκιμασα.

 

Ναι, χανεις την εγγυηση απο την εταιρια που το αγορασες και απο το service της, οχι ομως και απο την ιδια την SonyEricsson :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω.το a-gps σε χρεωνει μονο για να κλειδωσει πιο γρηγορα δορυφορους και οχι κατα τη διαρκεια της πλοηγησης?

 

Επίσης το αρχείο που κατεβάζει από το internet ώστε να κλειδώνει πιο γρήγορα δορυφόρους, μπορείς να το κατεβάζεις μια φορά την βδομάδα και είναι οκ. Δεν χρειάζεται να κατεβαίνει κάθε φορά που ανοίγεις gps, ούτε καν 1 φορά την μέρα.

 

Περιέχει στοιχεία για την θέση των δορυφόρων, πορείες κλπ.

 

Δουλεύει ο Nokia sports tracker, αρκεί να τον υπογράψεις..

και η python 1.4.5 που δοκίμασα παίζει με υπογραφή.

Γενικά πολλά προγράμματα που παίζουνε στο 5800 και δεν παίζουνε στο vivaz παίξανε με υπογραφή.

 

Αυτό που δεν βρήκα είναι flsah στην κάμερα, έχει ή δεν έχει;

 

python από πού κατέβασες?

εγώ βρήκα αυτό PythonForS60_1_4_5_3rdEd.sis εδώ http://sourceforge.net/projects/pys60/files/

Αλλά το 3rdEd (επειδή είδα και 2ndEd) δεν ξέρω αν αναφέρεται σε s60v3 ή σε 3η έκδοση του python.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...