Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, υπάρχει καμία εφαρμογή που να σου δειχνει ποσα mb εχεις χρησιμοποιησει απο το mobile internet του παρόχου. Να λειτουργει δηλαδή σαν το 3g watchdog του android.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω αγοράσει το Sony Ericsson Vivaz στα χαρακτηριστικά και στις λειτουργίες του κινητού λέει οτι έχει φλας.Οσες φορές έχω δοκιμάσει να βγάλω φωτογραφιες δεν ανάβει το φλας.Το μόνο που έχει στις λειτουργίες είναι μια ρυθμιση για φως που οταν την επιλέγεις είναι συνεχεια αναμένο το φλας.

Έχει πρόβλημα το κινητό που οταν βγάζω φωτογραφιες δεν λειτουργεί το φλας ή ετσι ειναι η λειτουργία του κινητού και μπορείς να ανάβεις μόνο το φως το οποίο είναι μονιμο;;;;;

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;;;;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα στο κινητό μου από χαζομάρα μου.

βρήκα σελίδα που μπορώ να κατεβάζω παιχνίδια και έλεγε ότι πρέπει να το χακαρω για να λειτουργήσουν

έκανα τα παρακάτω:

 

1. Πηγαίνε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και διαγράψε τον φάκελο db

2. Εκτελέσε το seus για ενημέρωση του Vivaz.

3. Κατεβάσε το rar αρχειο κατω κατω

4. Ανοίξτε το αρχείο u5.

5. Πηγαίνετε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ db \ 13740270 \ blob_fs και ταξινόμησε σε αύξουσα σειρά. Αναζήτηση για ένα αρχείο το οποίο είναι περίπου 370bytes σε μέγεθος (/ - 30 bytes).

6. Αντιγράψτε αυτό το όνομα του αρχείου και να μετονομάσετε το αρχείο που επιλέγετε στο βήμα 4 (απο το .rar)

7. Και πάλι πας στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και να διαγράψεις το φάκελο db

8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήστε το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

9. Τελευταίο βήμα. Χρειάζεται να ενημερώσετε το τηλέφωνό σας 3η φορά. To Seus θα εντοπίσει νέο firmware.....

10. Έγινε,είναι πλέον debrand

 

βρήκα αυτό εδώ το αρχείο με αυτό το όνομα:Downgrade2R1CA037

του άλλαξα το όνομα το έκανε πάνω που φόρτωνε η κάτω σειρά όλα πήγαν καλά νόμιζα και χαιρόμουν...

όταν άνοιξε το κινητό μου κάνει ένα μπιρ κάθε 3 δευτερόλεπτα και μου βγάζει αυτό εδώ το μήνυμα:Software Setup Incorrect

πάω λοιπόν να το ξανά κάνω αναβάθμιση όπως λέει για να φιάξει

και αυτό και μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο νέο λογισμικό για το τηλέφωνο σας

στο τηλέφωνο σας είναι ήδη εγκατεστημένο το πιο πρόσφατο διαθέσιμο λογισμικό.

 

εκεί που λέει ότι είναι ενημερωμένο στην φωτογραφία έχει το κινητό

με όνομα:Satio

 

 

μακάρι παιδιά να υπάρχει τρόπος να με βοηθήσετε να το φτιάξω έχω σκάσει το πήρα πριν 1 μηνα περίπου και του έβγαλα τα ματια

 

ευχαριστώ παρα πολύ παιδιά περιμένω την βοήθεια σας

 

ελπίζω να είμαι στο σωστό μέρος να κάνω αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

 

1. Πηγαίνε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και διαγράψε τον φάκελο db

2. Εκτελέσε το seus για ενημέρωση του Vivaz.

3. Κατεβάσε το rar αρχειο κατω κατω

4. Ανοίξτε το αρχείο u5.

5. Πηγαίνετε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ db \ 13740270 \ blob_fs και ταξινόμησε σε αύξουσα σειρά. Αναζήτηση για ένα αρχείο το οποίο είναι περίπου 370bytes σε μέγεθος (/ - 30 bytes).

6. Αντιγράψτε αυτό το όνομα του αρχείου και να μετονομάσετε το αρχείο που επιλέγετε στο βήμα 4 (απο το .rar)

7. Και πάλι πας στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και να διαγράψεις το φάκελο db

8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήστε το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

9. Τελευταίο βήμα. Χρειάζεται να ενημερώσετε το τηλέφωνό σας 3η φορά. To Seus θα εντοπίσει νέο firmware.....

10. Έγινε,είναι πλέον debrand

 

 

Καλημέρα παίδες.

Αντιμετωπίζω και εγώ πρόβλημα στο debrand της συσκευής μου.

 

Σε παλιότερο οδηγό (http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/) που έχει ανεβαστεί δεν κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει παρόλο που το έκανα 3 φορές ακολουθώντας κατα γράμμα τις οδηγίες ...

 

Μήπως μπορείτε να πειτέ για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό αφού έκανα και τις επικολλήσεις και τις αντικαταστάσεις ακριβώς όπως τις έλεγε...

Τα πάντα μέναν ίδια όπως και πριν χωρίς να αλλάζει τίποτα ...

 

Μπορεί κάποιος να μου πει εάν ο ανωτέρω οδηγός που ανέβασε ο συμφορούμιτης διαφοροποιείται σε κάτι από αυτόν που έστειλα στο λινκ και εαν λειτουργεί γιατί έχω φάει γύρω στις 2-3 ώρες για να μην καταφέρω τίποτα και να μην έχω κινητό ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια. :help::help::help::help:

Edited by thanosantkar
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει το Sony Ericsson Vivaz στα χαρακτηριστικά και στις λειτουργίες του κινητού λέει οτι έχει φλας.Οσες φορές έχω δοκιμάσει να βγάλω φωτογραφιες δεν ανάβει το φλας.Το μόνο που έχει στις λειτουργίες είναι μια ρυθμιση για φως που οταν την επιλέγεις είναι συνεχεια αναμένο το φλας.

Έχει πρόβλημα το κινητό που οταν βγάζω φωτογραφιες δεν λειτουργεί το φλας ή ετσι ειναι η λειτουργία του κινητού και μπορείς να ανάβεις μόνο το φως το οποίο είναι μονιμο;;;;;

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος;;;;

Ευχαριστώ.

 

Μήπως υπαρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το HalloOX2 δουλεύει στο vivaz?Το κατέβασα,αλλά κόλησε στη φάση που έκανε unpacking files.Η δεύτερη ερώτηση που θέλω να κάνω αφορά το Ovi Maps.Κατέβασα μια έκδοση που δουλεύει κανονικά στο vivaz αλλά μόλις πάω να το συνδέσω στο internet με πετάει και μετά όταν το ανοίξω μετά απο 5 δευτερολεπτα με πετάει.Αν μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμήσω
Link to comment
Share on other sites

Έκανα sign το HelloOX στο vivaz, αλλά μόλις το ανοίγω για να γίνει η εγκατάσταση των patches δείχνει ότι κάνει unpack και κρατάει για πολύ ώρα χωρίς τελικά να γίνεται τίποτα. Ειναι φυσιολογικό αυτό ή κάτι έγινε λάθος; Πόση ώρα σας πήρες εσάς για να τελειώσει την εγκατάστασή του; Ευχαριστώ! Edited by clhorus
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπαρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;;;;;;;

 

Δεν εχει φλας αλλα φως φωτογραφισης, Δεν ειναι χαλασμενο το κινητο σου αλλα ετσι ειναι η λειτουργια του φωτος που εχει, μην ανησυχεις....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια αποριαα..Εε πριν καποιους μηνες η μανα μου πηρε το Vivaz!!Και για να μην τις το "κλεψω" το πηρε σε ροζ χρωμα (μανα να σου πετυχει)...Η απορια μου ειναι η εξης!!Γινεται να αλλαξω την προσοψη και απο ροζ να την κανω μαυρη ας πουμε ??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια αποριαα..Εε πριν καποιους μηνες η μανα μου πηρε το Vivaz!!Και για να μην τις το "κλεψω" το πηρε σε ροζ χρωμα (μανα να σου πετυχει)...Η απορια μου ειναι η εξης!!Γινεται να αλλαξω την προσοψη και απο ροζ να την κανω μαυρη ας πουμε ??

 

Νομιζω πως γινεται. Πηγαινετο στην αντοπροσωπεια της Σονυ Εριξον και θα σου το αλλαξουν αλλα με χρεωση (τωρα δε ξερω ποσο). Το μπλε ειναι το καλυτερο χρωμα για μενα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα microSD η οποια ηταν σε Vivaz με κωδικό κλειδώματος. Τον κωδικό τον ξέχασα. Υπάρχει τρόπος να πάρω τα δεδομένα απο μεσα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Αντιμετωπίζω και εγώ πρόβλημα στο debrand της συσκευής μου.

 

Σε παλιότερο οδηγό (http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/) που έχει ανεβαστεί δεν κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει παρόλο που το έκανα 3 φορές ακολουθώντας κατα γράμμα τις οδηγίες ...

 

Μήπως μπορείτε να πειτέ για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό αφού έκανα και τις επικολλήσεις και τις αντικαταστάσεις ακριβώς όπως τις έλεγε...

Τα πάντα μέναν ίδια όπως και πριν χωρίς να αλλάζει τίποτα ...

 

Μπορεί κάποιος να μου πει εάν ο ανωτέρω οδηγός που ανέβασε ο συμφορούμιτης διαφοροποιείται σε κάτι από αυτόν που έστειλα στο λινκ και εαν λειτουργεί γιατί έχω φάει γύρω στις 2-3 ώρες για να μην καταφέρω τίποτα και να μην έχω κινητό ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια. :help::help::help::help:

 

Εγω μεταφρασα αυτον τον οδηγο.Δουλευει 100% αφου πολλα παιδια το κανανε debrant με επιτυχια.

Εγω παιδευτικα μεχρι να τα καταφερω.

Λοιπον συνηθως κολανε στο βημα 8 οπως και εγω. ειναι συμαντικο να γινει οπως λεει.

8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήστε το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

ξαναπροσπαθησε και κανε paste την στιγμη που εγκαθιστα......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους βρηκα αυτο το κινητο σε ενα μαγαζι γυρω στα 180 ευρω και σκεφτομαι να το αγορασω.Πιστευετε οτι πλεον εχει παλιωσει και δεν αξιζει?? Και κατι αλλο η μταταρια κραταει πολλες μερες?Ξαναλεω οτι διαθετω μεχρι 200 ευρω και το βρηκα πολυ φθηνα. Edited by ainomania
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ένας φίλος μου Vivaz και του δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα, δεν μπορεί να κάνει κλήσεις, του βγάζει το μήνυμα "μόνο επίγουσες κλήσεις, ενώ δέχεται κανονικά ....

 

Το πήρα και του απενεργοποίησα το 3G και έστρωσε αλλά μόνο για δύο μέρες .... Τώρα πάλι τα ίδια .... Έχει κανένας ιδέα τι παίζει ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχει περάσει καμιά βδομάδα που αγόρασα από το e-bay ένα Vivaz Pro(80€ πολύ δελεαστικό) και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα..

1) έχει τη γερμανική Firmware και δε μπορώ να βρω την Adriatic..αν τη βρω την περνάω όπως και στα κανονικά SE(π.χ. G705, W595 κτλ) με A2 Uploader, XS++, Far Manager κτλ ή θέλει κάτι άλλο..?

2) έχω το HBH-IS800 και ενώ σε όλα τα υπόλοιπα κινητά δουλεύει τζάμι, στο Vivaz μου όταν παίζει μουσική είναι υπερβολικά χαμηλή η ένταση..αν την κατεβάσεις στο 60%, δεν ακούς τίποτα..αυτό γίνεται μόνο στη μουσική, στις κλήσεις έχει πολύ καλή ένταση..

3) μαζί με το Vivaz βρήκα επίσης στο e-bay μια 32άρα Micro SD 40€..την τσίμπησα κι αυτή..ωραία..έβαλα πάνω της τη μουσική που είχα στη γεμάτη 16άρα M2 που είχα στο G705 και παρατήρησα κάτι..για να δημιουργήσεις Playlists, πρέπει να ψάχνεις μέσα απ' το Media στη μουσική ένα ένα τα τραγούδια και να τα βάζεις στην Playlist.. :blink: κάτι τέτοιο αποκλείεται..είναι περίπου 3.200 τραγούδια..στο G705(και σε όλα τα υπόλοιπα SE) δημιουργείς μια Playlist και από εκεί σε βγάζει στον File Μanager, που τσεκάρεις τους φακέλους..κάποιος τρόπος να το κάνω έτσι..? τσάμπα υπάρχει τόση μουσική εκεί μέσα..δε μπορώ να βρω αυτό που θέλω να ακούσω..επίσης..στο File Manager όταν παίζεις ένα τραγούδι, βγαίνει ένας Player, που έχει τα ίδια ακριβώς κουμπιά με το Media..εκεί δε μπορώ να βάλω κι άλλα τραγούδια ενώ παίζει.. προσπάθησα και δε μπόρεσα..άρα ποιος ο λόγος να έχει τα κουμπιά που αλλάζεις τραγούδι..? |<< >>|

 

ευχαριστώ για το χρόνο σας.. :happy:

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους βρηκα αυτο το κινητο σε ενα μαγαζι γυρω στα 180 ευρω και σκεφτομαι να το αγορασω.Πιστευετε οτι πλεον εχει παλιωσει και δεν αξιζει?? Και κατι αλλο η μταταρια κραταει πολλες μερες?Ξαναλεω οτι διαθετω μεχρι 200 ευρω και το βρηκα πολυ φθηνα.

 

Στο μεγεθος και τα χαρακτηριστικα του βρηκες αλλο κινητο?;)

Ταχει ολα και συμφερει μακραν.Το οτι μερικοι δεν ειναι ευχαριστημενοι με τιποτα ειναι αλλο θεμα.:wacko:

Εγω λεω να παρω και ενα δευτερο για καβαντζα,το εβγαλε το media 195 ευρω.:lol:

Για μενα ειναι το τηλεφωνο που φανταζομουνα πριν 7-8 χρονια.....;)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας,

θα μπορούσε κάποιος να μου πεί, αν είναι εύκολο να αντικαταστήσεις την πρόσοψη του u5 μόνος σου;

Δηλαδή έχω βρεί τα κομμάτια που θέλω να αλλάξω, αλλά απο κεί και πέρα θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα (εννοείται ότι εξαρτάται και απο εμένα, το πόσο θα προσέχω κλπ)

Επίσης, αντιμετωπίζω πρόβλημα και με το κουμπάκι στο πάνω μέρος της συσκευής (του κλειδώματος κλπ), καθώς ναι μεν κάνει την επαφή αλλά δεν αισθάνεσαι το πάτημα. Μία μέρα το "πείραξα" λιγάκι μήπως είχε μαζέψει κάτι και μου έμεινε στο χέρι, το ξανακόλλησα με κόλλα αλλά πάλι το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο, ίσα ίσα τώρα παίζει να 'ναι και χειρότερα!

Και μία τελευταία ερώτηση, σε όλα τα vivaz όταν βάζεις τέρμα το ηχείο ακούγεται χάλια ο ήχος ή πρέπει να κοιτάξω μήπως παίζει τίποτα και με αυτό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας,

θα μπορούσε κάποιος να μου πεί, αν είναι εύκολο να αντικαταστήσεις την πρόσοψη του u5 μόνος σου;

Δηλαδή έχω βρεί τα κομμάτια που θέλω να αλλάξω, αλλά απο κεί και πέρα θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα (εννοείται ότι εξαρτάται και απο εμένα, το πόσο θα προσέχω κλπ)

Επίσης, αντιμετωπίζω πρόβλημα και με το κουμπάκι στο πάνω μέρος της συσκευής (του κλειδώματος κλπ), καθώς ναι μεν κάνει την επαφή αλλά δεν αισθάνεσαι το πάτημα. Μία μέρα το "πείραξα" λιγάκι μήπως είχε μαζέψει κάτι και μου έμεινε στο χέρι, το ξανακόλλησα με κόλλα αλλά πάλι το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο, ίσα ίσα τώρα παίζει να 'ναι και χειρότερα!

Και μία τελευταία ερώτηση, σε όλα τα vivaz όταν βάζεις τέρμα το ηχείο ακούγεται χάλια ο ήχος ή πρέπει να κοιτάξω μήπως παίζει τίποτα και με αυτό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Για την προσοψη δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατι δεν είμαι ειδημων. Θα σου πρότεινα όμως να το πας να το δει κάποιος ειδικός γιατι παίζει να σου μείνει στα χέρια με αυτά που μου είπες. Δε νομίζω να πληρώσεις πολλά. Τώρα στο ηχείο έχει ένα θέμα το κινητό κ δεν ακούγεται καλά. Δεν είναι κάτι που μπορείς να κάνεις, δυστυχώς..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας. Θα ήθελα να μου πειτε πόσες μερες σας κρατάει η μπαταρία. Το έχω σχεδόν ενα χρόνο και μου κρατάει περιπου 1 μερα. Είχα εγκαταστήσει το Phone guardian και υπεποθέτω ότι αυτό μου ετρωγε την μπαταρία αφού ήταν ενεργό συνεχως στο background. Προχτες του εκανα καθαρη αναβαθμιση και δεν τρεχει τωρα το πρόγραμμα αλλα και πάλι δεν βλέπω διαφορά. Ίσως μικρή. Σας ρωτάω για να ξερω να το πάω στο service. Παλια είχα ένα NOKIA 6120 και μου ετρωγε την μπαταρία σε μια μερα και μου το αντικατεστησαν. Ένας φίλος μου λέει ότι του κραταει 2-3 μερες η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κραταει ακριβως 2 24ωρα, αλλα απο οτι παρατηρησα πρεπει να το χεις στην αναμονη σε ενα tab χωρις εφφε και κινηση.

Για παραδειγμα οταν το τηλεφωνο "καθεται" και η επιλεγμενη ταπετσαρια ειναι το ενυδρειο ή το νερο της SE αδειαζει πολυ πιο γρηγορα τη μπαταρια απ'οτι αν εχω επιλεξει ενα αλλο tab πχ με τις συντομευσεις.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πρόβλημα με την μπαταρία, κρατάει 2 μέρες. Του έχω κάνει πολλές φορές επανεγκατάσταση λογισμικού και φορμάτ στην κάρτα, στρώνει για λίγο (κράτάει 4-5 μέρες) αλλά μετά πάλι τα ίδια. Σοβαρό πρόβλημα, που μάλλον έχουν πολλοί και δε λύνεται.

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζουν ιδιαιτερο ρολο τα animation,απενεργοποιουνται με το σβησιμο της οθονης.

Θελει φωτισμο 20 δευτερολεπτα και κλειδωμα στα 25.Φωτεινοτητα 2 κλικ κατω απο την μεση.

 

Συμπτωματικα να αναφερω οτι με την εγκατασταση του slideunlock 3.20 και φορτισμενο πληρως την δευτερα το απογευμα 13/6,σημερα το απογευμα 15/6 ειναι στο 58% η μπαταρια!

Με το spb mobile shell εν λειτουργια και νορμαλ χρηση μερικα sms,10 λεπτα παιχνιδι,4-5 τηλεφωνηματα μικρης διαρκειας!

Παραξενο,αλλα ευχαριστο :lol:

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Για την προσοψη δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατι δεν είμαι ειδημων. Θα σου πρότεινα όμως να το πας να το δει κάποιος ειδικός γιατι παίζει να σου μείνει στα χέρια με αυτά που μου είπες. Δε νομίζω να πληρώσεις πολλά. Τώρα στο ηχείο έχει ένα θέμα το κινητό κ δεν ακούγεται καλά. Δεν είναι κάτι που μπορείς να κάνεις, δυστυχώς..

 

Πω πω γκρινια :lol:

Λοιπον ολα λυνονται!

Βασικα θα χρισημοποιεις 2 ηχους,εναν για sms και εναν για κλησεις.Βρισκεις ενα ωραιο προγραμματακι δωρεαν για επεξεργασια ηχου οπως το audacity.

Και αρχιζεις να πειραματιζεσαι.Συνηθως κοβοντας μπασα και δινοντας πριμα εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα.

Σου στελνω 2 ηχους μου,ενα sms και ενα για ηχο κλησης και ανοιξε το τερμα το κινητο,δεν τριζει τιποτα και παιζουν πεντακαθαρα!

http://www.megaupload.com/?d=FKJUSCVT

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστα νεα για οσους χρισημοποιουσανε το isms αλλα τους εκνευρισε ο περιορισμος των 70 χαρακτηρων αντι 160.

Εγγκαθιστουμε το isms 1.12 multilanguade.

Παμε στα settings και εκει που λεει "new msg editor" επιλεγουμε "system".

Αυτο ητανε.Εστειλα sms me 160 χαρακτηρες και η χρεωση ητανε 9 λεπτα,οσο χρεωνει το ενα sms ο cosmote whats up!

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, την Δευτέρα θα μου φέρει ένα φιλαράκι μου να του κάνω αναβάθμιση ένα Vivaz που έχει και μιας και έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με symbian θέλω την βοήθειά σας να μου πείτε τι θα χρειαστώ απο προγράμματα αλλά και συνοπτικά την διαδικασία για να μπορέσω να βγάλω μια άκρη! Περιμένω βοήθεια! Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...