Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή αν κάνω debrand και κάποια στιγμή πάω το κινητό για επισκευή θα καταλάβουν στο service point ότι η συσκευή στην αρχή ήταν branded και μετά έγινε debrand;

 

Ναι και θα στο ξανακανουν brand. Αλλα θα επισκευασουν και για οτι το εχεις παει εκει. Κοινος, ουτε απο το service του παροχου δεν χανεις την εγγυηση :D

(Τουλαχιστον σε Voda που το πηγα προ μηνος)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι και θα στο ξανακανουν brand. Αλλα θα επισκευασουν και για οτι το εχεις παει εκει. Κοινος, ουτε απο το service του παροχου δεν χανεις την εγγυηση :D

(Τουλαχιστον σε Voda που το πηγα προ μηνος)

Περισότερρο με ενδιαφέρει η εγγύηση της Sony ericsson... Έχεις κάνει debrand με την διαδικασία που ανέφερε ο isolove ; Γίνεται εύκολα; Είχες κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Περισότερρο με ενδιαφέρει η εγγύηση της Sony ericsson... Έχεις κάνει debrand με την διαδικασία που ανέφερε ο isolove ; Γίνεται εύκολα; Είχες κάποιο πρόβλημα;

 

To service της SE το πολυ πολυ να σε ευχαριστησει αν τους το πας unbranded. Επισεις αν και δεν το εχς δοκιμασει ποτε, εχω ακουσει οτι δεν εχουν κανενα προβλημα με το λειτουργικο και ουτε που τους ενδιαφερει το λογισμικο. Επισης πολλες συσκευες κυκλοφορουν πρωτα unbranded και μετα branded απο τους παροχους, οποτε αμφιβαλω αν καθοντε εκει στο service της SE να ασχοληθουν με το ποτε το αγορασες, απο που, και πως θα επρεπε να ηταν κανονικα.

 

Οσο για τον τροπο του ιsolove δεν το εχω δοκιμασει ετσι. Το κανω τωρα μια στιγμουλα γιατι θελω τα updates του 08/10 και σου απανταω σε 10 λεπτακια :)

 

 

Χμμμμ δεν υπαρχει αρχειο 370bytes το μικροτερο που μπορουσα να βρω ηταν 1,204bytes. Επανελαβα τη διαδικασια(βημα 1 εως 5) 3 φορες μπας και εμφανιστει αλλα τιποτα. Κατα πασα πιθανοτητα ειναι γιατι το αρχειο αυτο θα αλλαξε απο το update 03/10 στο οποιο ειχε γραφτει ο οδηγος.

Edited by Lied
Link to comment
Share on other sites

Περισότερρο με ενδιαφέρει η εγγύηση της Sony ericsson... Έχεις κάνει debrand με την διαδικασία που ανέφερε ο isolove ; Γίνεται εύκολα; Είχες κάποιο πρόβλημα;

 

Ναι δουλευει μια χαρα,νομιζω 4 που το ακολουθησαν τα καταφεραν,οπως και εγω.

Κανενα απολυτος προβλημα.με 16αρα καρτα class2 δουλευει τελεια.

Απελευθερωνει απο την αρχικη οθονη branded εικονιδια,και οχι μονο......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλευει μια χαρα,νομιζω 4 που το ακολουθησαν τα καταφεραν,οπως και εγω.

Κανενα απολυτος προβλημα.με 16αρα καρτα class2 δουλευει τελεια.

Απελευθερωνει απο την αρχικη οθονη branded εικονιδια,και οχι μονο......

 

Ιsolove, το εκανες προσφατα το debrand? αφου ειχαν βγει τα updates τα τελευταια?

Γιατι ψαχνοντας αλλο τροπο μιας και δεν βρησκω αρχειο μερικων bytes διαβασα οτι αρκετοι ειχαν προβλημα με αυτο τον τροπο και ψαχνουν εναλακτικες τωρα, που διστιχως καμια δεν ειναι free :(

Link to comment
Share on other sites

Ιsolove, το εκανες προσφατα το debrand? αφου ειχαν βγει τα updates τα τελευταια?

Γιατι ψαχνοντας αλλο τροπο μιας και δεν βρησκω αρχειο μερικων bytes διαβασα οτι αρκετοι ειχαν προβλημα με αυτο τον τροπο και ψαχνουν εναλακτικες τωρα, που διστιχως καμια δεν ειναι free :(

 

Ενα μηνα τωρα.Αν ενοεις firmware το τελευταιο εχω.

Ειχα και εγω το προβλημα με το αρχειο 370kb +30kb -30kb.

Eκανα πολλες προσπαθειες,στο τελος διαγραφοντας απο το pc τα παντα που σχετιζονται με seus KAI NEA EΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,πετυχε.Ειναι λεπτο το σημειο "8" στις οδηγειες:

"8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήση το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να δω την κατάσταση της μπαταρίας όπως υπήρχε στα παλιά κινητά της sony ericsson που πατούσες το κουμπί της έντασης που βρίσκεται στα πλάγια και σου έλεγε το ποσοστό της μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να δω την κατάσταση της μπαταρίας όπως υπήρχε στα παλιά κινητά της sony ericsson που πατούσες το κουμπί της έντασης που βρίσκεται στα πλάγια και σου έλεγε το ποσοστό της μπαταρίας;

 

Από όσο ξερω δεν γίνεται μες στο κινητό,αλλά με ένα search στο google μπορείς να βρεις το battery life.Πολύ ωραίο application.Δείχνει τις πληροφορίες που θέλεις και έχει και λειτουργία εξοικονόμησης!

Link to comment
Share on other sites

Δυο ωραιες εφαρμογες στην αρχικη οθονη του vivaz μου,htc ρολοι,και μετρητης ακριβειας για την μπαταρια (τωρα δειχνει λαθος,μετα απο 3-4 φορτισεις θα δειχνει σωστα)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές στο τηλέφωνο; Θέλω να εγκαταστήσω το Quickinfo μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Δυο ωραιες εφαρμογες στην αρχικη οθονη του vivaz μου,htc ρολοι,και μετρητης ακριβειας για την μπαταρια (τωρα δειχνει λαθος,μετα απο 3-4 φορτισεις θα δειχνει σωστα)

 

Ποια ειναι αυτα ακριβως?Τα ονοματα τους εννοω για να τα βρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι αυτα ακριβως?Τα ονοματα τους εννοω για να τα βρουμε?

 

bubue deskclock

capree iON baterry timer

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος, αλλα εγω προτιμω το θεμα της sony ericsson με το υγρο και το ενυδρειο...

 

ενυδρειο?ενοεις το μπλε χρωμα?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το ενυδρείο με τα ψάρια

 

Ναι το ξερω,σαν φοντο?οταν δοκιμασα δεν εμπαινε.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω,σαν φοντο?οταν δοκιμασα δεν εμπαινε.....

 

Μπαίνει...;)

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω,σαν φοντο?οταν δοκιμασα δεν εμπαινε.....

 

Πρεπει να εχεις επιλεγμενο το θεμα οθονης αναμονης της sony ericsson (αυτο με τις 5 sliding συντομευσεις) για να βαλεις το ενυδρειο (και το νερο) στην οθονη αναμονης.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

capree iON baterry timer

Πως βαζουμε το % στην αρχικη οθονη ψηλα διπλα στο εικονιδιο της μπαταριας?

Ok το βρηκα αλλα πεφτει πανω στην ωρα και δεν φαινεται καλα. Πρεπει να επιλεξεις το βασικο θεμα.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πηρα προχτεσ το βιβαζ και θελω αν μπορειται να μ πειτε πωσ μπορω να βαλω εφαρμογεσ τι διαδικασι ακολουθεισ επισησ υπαρχει το μαρκετ μεσα στο βιβαζ?????να πχ ειδα σε ενα xperia μια εφαρμογι με ενα γατακι και οτι ακουει λεει ευχαριστω Edited by oficrete
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα μηνυματα δεν υπάρχουν emoticons όπως στα παλιότερα κινητά; Διορθώνεται με κάποιο πρόγραμμα; Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει..
Link to comment
Share on other sites

Πως βαζουμε το % στην αρχικη οθονη ψηλα διπλα στο εικονιδιο της μπαταριας?

Ok το βρηκα αλλα πεφτει πανω στην ωρα και δεν φαινεται καλα. Πρεπει να επιλεξεις το βασικο θεμα.

 

Σωστα.Οπως και το ρολοι.Οταν θες να δεις βιντεο πχ πρωτα γυρνας το τηλεφωνο οριζοντια και μετα ανοιγεις τα πολυμεσα.Αλλιως μπροστα απο το βιντεο βγαινει αυτο το ρολοι!

Δυστυχως μερικα πραγματα δεν ειναι τελεια.Ισως το διωρθωσουν αφου ειναι beta εκδοση......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...