Jump to content

Ανδρικά και γυναικεία αρώματα


omikrone3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δοκιμασα πρόσφατα άρωμα της εταιρείας αυτής η διάρκεια του ήταν μικρότερη από το γνήσιο που έχω ήδη. Και ένας λόγος που διάλεξα αυτό το άρωμα ήταν γιατί το έχω σε γνήσιο και ήθελα να το συγκρίνω.

Μόνο για πιστό δεν μου κάνει πάντως.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή δοκιμασα πρόσφατα άρωμα της εταιρείας αυτής η διάρκεια του ήταν μικρότερη από το γνήσιο που έχω ήδη. Και ένας λόγος που διάλεξα αυτό το άρωμα ήταν γιατί το έχω σε γνήσιο και ήθελα να το συγκρίνω.

Μόνο για πιστό δεν μου κάνει πάντως.

 

Κανένα θέμα, αλίμονο. Ο καθένας έχει τις απόψεις του. Εγώ δεν το είπα ούτε με διάθεση αντιπαράθεσης ούτε τίποτα :). Επίσης η διάρκεια, για τον καθένα είναι κάτι το σχετικό. Εγώ απλά ανέφερα ότι δεν είχα ποτέ κανένα παράπονο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο :)

Απλά είχε θέμα με την διάρκεια, σαν μυρωδιά ήταν ίδια.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα δύο αρώματα που τα γνωρίζω πολύ καλά ambre sultan και fahrenheit σίγουρα υπάρχει μια ομοιοητα αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι η απόλυτη αντιγραφή. Επιπλέων σαν ένταση στην μυρωδιά ήταν ποιο αδύναμα και η διάρκεια εξαιρετικά μικρή μέσα σε 3 ώρες δεν μύριζε τιποτα πάρα μόνο μια σπιρτάδα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα δύο αρώματα που τα γνωρίζω πολύ καλά ambre sultan και fahrenheit σίγουρα υπάρχει μια ομοιοητα αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι η απόλυτη αντιγραφή. Επιπλέων σαν ένταση στην μυρωδιά ήταν ποιο αδύναμα και η διάρκεια εξαιρετικά μικρή μέσα σε 3 ώρες δεν μύριζε τιποτα πάρα μόνο μια σπιρτάδα.

Όπως είπα και πιο πάνω είναι ανάλογα το δέρμα πάντα. Εγώ χρησιμοποιώ το Φαρενάιτ ΚΑΙ σαν αφτερ σειβ και βγάζω όλη μέρα με αυτό. Όσο για το sultan δεν νομίζω το χρησιμοποίησες από εμάς διότι δεν το έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω είναι ανάλογα το δέρμα πάντα. Εγώ χρησιμοποιώ το Φαρενάιτ ΚΑΙ σαν αφτερ σειβ και βγάζω όλη μέρα με αυτό. Όσο για το sultan δεν νομίζω το χρησιμοποίησες από εμάς διότι δεν το έχουμε.

 

Συγκεκριμένα το ambre sultan με εξέπληξε όταν το είδα στην λίστα και ήταν το πρώτο που ζήτησα να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα το ambre sultan με εξέπληξε όταν το είδα στην λίστα και ήταν το πρώτο που ζήτησα να δοκιμάσω.

 

Το λέω διότι ανάλογα με την ζήτηση ανα 4 μήνες προσθαφαιρουμε αρώματα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Έχουμε καμία ανδρική πρόταση για χειμωνιάτικο αρωμα;

 

Επιλογές υπάρχουν χιλιάδες. Καλύτερα να μας περιγράψεις το είδος αρώματος που σου αρέσει και το οικονομικό που θες να διαθέσεις.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια κολώνια για το Χειμώνα να μου προτείνετε? Είχα την Dolce & Gabbana Light Blue αλλά είναι για πιο θερμούς μήνες και ήθελα να πάω σε κάτι διαφορετικό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια κολώνια για το Χειμώνα να μου προτείνετε? Είχα την Dolce & Gabbana Light Blue αλλά είναι για πιο θερμούς μήνες και ήθελα να πάω σε κάτι διαφορετικό.

 

Spicebomb, Armani code, Hugo boss dark blue

Υγ. Ευχαριστώ και δημοσια( δεν χρειάζεται να αναφέρω usernames) τα παιδιά εδώ μέσα που με εμπιστεύτηκαν με τα αρώματα και συνεχίζουν να αγοράζουν.

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

Spicebomb, Armani code, Hugo boss dark blue

Υγ. Ευχαριστώ και δημοσια( δεν χρειάζεται να αναφέρω usernames) τα παιδιά εδώ μέσα που με εμπιστεύτηκαν με τα αρώματα και συνεχίζουν να αγοράζουν.

 

Ευχαριστώ,θα τις δοκιμάσω.Μου είπαν και για την Tom Ford Tobacco Vanille αλλά είναι απλησίαστη η τιμή της.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,θα τις δοκιμάσω.Μου είπαν και για την Tom Ford Tobacco Vanille αλλά είναι απλησίαστη η τιμή της.:confused:

 

Μιας και την έχω, μπορώ να σου πω ότι είναι overrated, αρκετά βαριά (imo δεν κάνει για φθινόπωρο) και όπως όλα τα Private blend από ΤF, αρκετά ακριβή.

 

Για πιο φθηνές, δοκίμασε Burberry London, Valentino Uomo Intense / Dior Homme Intense, Chanel Egoiste, Bentley Intense.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

γνωρίζει κάποιος που υπάρχει κατάστημα στην Αθήνα που πουλάει αρώματα CREED;

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

γνωρίζει κάποιος που υπάρχει κατάστημα στην Αθήνα που πουλάει αρώματα CREED;

 

Το Soho στη Κηφισιά. Δε ξέρω αν έχει ανοίξει κάποιο άλλο που να τις έχει.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Το Soho στη Κηφισιά. Δε ξέρω αν έχει ανοίξει κάποιο άλλο που να τις έχει.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θελω να παρω ενα καλο αρωμα για εφηβο-αγορι.

 

Επειδη ειναι δυσκολες εποχες, ο λογος που ειπα να ρωτησω ειναι λογω...τιμης!

Οκ, ενα καλο αρωμα θα πει καποιος, θα το πληρωσεις, αλλα υπαρχουν τιμες και τιμες.

Δεν θελω να εχω αγχος αν ο νεαρος βαζει πολλα ml οταν παρφουμαρετε, και να τελειωνει το αρωμα εντος μηνων.

Ειχα κανει μια επιλογη σαν το ck 'all', αλλα νομιζω εχει τιμη 35αρι ακατεβατο, και σε hondo και σε ebay, skroutz κλπ που ειδα.

 

Υπαρχει καποια επιλογη, ειτε φτηνοτερη, ειτε με πολλα ml(ανω των 50), αλλα σε καλη μαρκα, και αρωμα ενδεδειγμενο για νεαρο αγορι;

Ωστε οταν του το αγοραζω, να ξοδευομαι λιγοτερο, αλλα και να εχει κατι οντως καλο σαν αρωμα;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα καλο αρωμα για εφηβο-αγορι.

 

Επειδη ειναι δυσκολες εποχες, ο λογος που ειπα να ρωτησω ειναι λογω...τιμης!

Οκ, ενα καλο αρωμα θα πει καποιος, θα το πληρωσεις, αλλα υπαρχουν τιμες και τιμες.

Δεν θελω να εχω αγχος αν ο νεαρος βαζει πολλα ml οταν παρφουμαρετε, και να τελειωνει το αρωμα εντος μηνων.

Ειχα κανει μια επιλογη σαν το ck 'all', αλλα νομιζω εχει τιμη 35αρι ακατεβατο, και σε hondo και σε ebay, skroutz κλπ που ειδα.

 

Υπαρχει καποια επιλογη, ειτε φτηνοτερη, ειτε με πολλα ml(ανω των 50), αλλα σε καλη μαρκα, και αρωμα ενδεδειγμενο για νεαρο αγορι;

Ωστε οταν του το αγοραζω, να ξοδευομαι λιγοτερο, αλλα και να εχει κατι οντως καλο σαν αρωμα;

Δες το ck one. Πήρα πριν λίγες μέρες το 100αρι από μεγάλη αλυσίδα 29€. "Απαλό", "δροσερό" και νεανικό άρωμα. Αν πάρεις άρωμα από σκρουτζ κοίτα πρώτα τις αξιολογήσεις του καταστήματος γιατί μπορεί το άρωμα να είναι "μαϊμού".

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα αρωμα απο attica μεσω e shop. το αρωμα δεν ηταν οπως τις αλλες φορες που το ειχα μυρισει. ειναι το alien perfume στο σκουρο μωβ μπουκαλι. πηγα σε αλλο μαγαζι απο περιεργεια και το εβαλα. ε καμια σχεση.δεν εχω αποδειξη τα εχω πεταξει. που να το φανταστω.. το attica πουλαει μαιμουδες η ετυχε?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...