Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

 

Φαίνεται πολύ ωραίο :) Άντε να δούμε και τιμή!

 

55$ η τιμή του...

Edited by adamspir
Updated
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν με εντυπωσιάζει; 55$ είναι πάρα πολλά και το dock αυτό σε περιορίζει στο Ν1. Με τα μισά και λιγότερα παίρνεις από ebay που προσαρμόζονται σε διάφορα κινητά. Thanks Google, but no thanks :)
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν με εντυπωσιάζει; 55$ είναι πάρα πολλά και το dock αυτό σε περιορίζει στο Ν1. Με τα μισά και λιγότερα παίρνεις από ebay που προσαρμόζονται σε διάφορα κινητά. Thanks Google, but no thanks :)

 

ε κατσε βρε μην το αδικουμε

παιρνει και το desire :D

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Εμένα γιατί δεν με εντυπωσιάζει; 55$ είναι πάρα πολλά και το dock αυτό σε περιορίζει στο Ν1. Με τα μισά και λιγότερα παίρνεις από ebay που προσαρμόζονται σε διάφορα κινητά. Thanks Google, but no thanks :)

 

Μην ξεχνάς όμως πως φορτίζει και το κινητό και πως έχει και έξτρα ηχεία για τις φωνητικές εντολές κλπ καθώς και σύνδεση με το nexus μέσω bluetooth!

:)

Link to comment
Share on other sites

@komos: είσαι σίγουρος οτι το Desire θα κάθεται ακριβώς στα pins; ;)

 

@billdanos: όλα τα docks φορτίζουν το κινητό με ένα φορτιστή αυτοκινήτου, τέτοιον παρέχει και το google dock.

Γιατί να ακούς φωνητικές οδηγίες ή μουσική από το έξτρα ηχείο όταν μπορείς να συνδέσεις το Ν1 με το audio in του car stereo σου; Ασε που και το bluetooth δεν χρησιμεύει ιδιαίτερα, αφού αν το κάνεις pair με το κινητό, μετά δεν μπορείς να χρησιμοποείς το δικό σου headset.

 

εδιτ: +πρέπει να βγαίνει η θήκη του κινητού για να χωράει.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οποιος εχει το κινητακι αυτο για δειτε λιγο στο αλλο thread μηπως μας βοηθησετε? Η ερωτηση αφορα στην συγγραφη sms και αν εχει ελληνικα και ποσους χαρακτηρες...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3141018#post3141018

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην περιμένεις απάντηση μιας και ότι ισχύει στις συσκευές της HTC δεν ισχύει εδώ μιας και υπεύθυνη για την εν λόγω συσκευή είναι η Google και όχι η HTC. Οι δύο εταιρίες έχουν διαφορετική πολιτική όσον αφορά το support αλλά και το distribution.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

CM 5.0.6-N1 ROM Log

 

---- 5.0.6-N1

* Merged AOSP from Google as of 3/31/2010

* Ability to move installed applications between internal storage and SD (from Chris Soyars)

* Added libncurses, lsof, irssi, htop, bash, nano and powertop.

* Added option to disable USB Debugging notification.

* 5 column launcher drawer (from Kmobs and ChrisSoyars) - can be switched back to 4 column in Spare Parts

* Animated GIF support in the browser (info from Google)

* Updated translations from Eug89, RedVirus, and ThiasB

* Yahoo mail can be used over wifi (from Invader@AllDroid)

* Kernel is now built from source and installed properly by the Android build system (from Android-X86, tweaked by Wes Garner and Chris Soyars)

* New camera features (antibanding, focus mode, jpeg quality) from CodeAurora

* Battery percentage meter fix from ChainsDD

* Fixed some bugs in Dropbear and added dropbear-****** to generate host keys

* New ARM NEON optimizations for Bionic from ARM and 0xlab (http://0xlab.org - Jim Huang)

* Audio gain tweaks from Pershoot

* Kernel 2.6.33.2

* Launcher can auto-orientate now (enable in Spare Parts) - not really all that pretty but it works

* Fix the Google backup transport. If you are doing a no-wipe install, run "bmgr transport com.google.android.backup/.BackupTransportService" in a shell to get it enabled.

* More bugfixes from AOSP contributers (http://r.android.com)

* Sexied up Nexus LWP from WootRoot and jeagoss with more colors, background, and trackball lighting

* Added wireless-tools (iwconfig and friends) to the build

* Reverted bcm4329 wifi driver to older version

 

TEST ROM 2 is out!

CM 5.0.6-N2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του κινητού, θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος τρόπος για να ενεργοποιήσουμε το ράδιο στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του κινητού, θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει κάποιος τρόπος για να ενεργοποιήσουμε το ράδιο στο κινητό;

 

Οχι... για την ωρα!

Link to comment
Share on other sites

@geovass: Κανένα λινκ για την 5.0.6-N1 έχεις? Δεν τη βλέπω στο CM update...
Link to comment
Share on other sites

@geovass: Κανένα λινκ για την 5.0.6-N1 έχεις? Δεν τη βλέπω στο CM update...

 

Παρε του N2 http://n0rp.chemlab.org/android/nexus/testing/update-cm-5.0.6-N1-test2-signed.zip :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άνοιξα ένα θέμα στους διαξιφισμούς για να με βοηθήσετε ποιο κινητό να επιλέξω μεταξύ του Nexus και του Desire, take a look: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3142758#post3142758

 

ΥΓ: τελικά το ηχείο του Nexus είναι καλό ή της πλάκας;

Link to comment
Share on other sites

To ηχείο του είναι καλό, απλά απο default ο ήχος δεν έχει υψηλή ένταση. Με custom rom και με ένα app βγάζει πολύ καλό ήχο. Επίσης είναι το πρώτο κινητό που ακούω κανονικά μέσα σε καφετέρια/κλαμπ κατά τη διάρκεια κλήσης και δεν χρειάζεται να το κλείνω ή να βγαίνω έξω.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

φίλε verve77, μπορείς να μου πεις συγκεκριμένα σε ποια custom rom αναφέρεσαι και σε ποιο application( από το market φαντάζομαι);
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ παίδες. Μόνο με την τελευταία Cyanogen (5.0.6) ή με την Desire rom του Modaco έχουμε μεγαλύτερα επίπεδα έντασης ήχου.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι η Desire rom του Modaco να ήταν όσο σταθερή είναι του Cyanogen θα τα έσπαγε :p αλλά ας γίνει ροοτ το Desire και όλα θα γίνουν πιστεύω..έχουμε πολύ μέλλον!
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ παίδες. Μόνο με την τελευταία Cyanogen (5.0.6) ή με την Desire rom του Modaco έχουμε μεγαλύτερα επίπεδα έντασης ήχου.

 

καλησπερα.....εχω την 5.0.3 ......αν βαλω την 5.0.6 γινεται σαν update στην παλια rom,η τα σβηνει ολα???????και δευτερον,,,,αξιζει να την βαλω????εχεις διαφορες???ειναι σταθερη????

 

καλα,,,την βαζω και βλεπουμε...πολυ ησυχια επεσε.............

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
καλησπερα.....εχω την 5.0.3 ......αν βαλω την 5.0.6 γινεται σαν update στην παλια rom,η τα σβηνει ολα???????και δευτερον,,,,αξιζει να την βαλω????εχεις διαφορες???ειναι σταθερη????

 

καλα,,,την βαζω και βλεπουμε...πολυ ησυχια επεσε.............

 

Περνάει κανονικά όπως όλες οι άλλες και δεν χάνεις τίποτα!

 

Για την ώρα τα πάει οπως και η άλλη και δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα!

 

Είδωμεν!

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...