Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε το Google maps 4 για το Nexus One. Πρέπει να ενεργοποιήσετε paid apps αν θέλετε να το κατεβάσετε. Υποστηρίζει και layer buzz. Έχει γεμίσει η Αττική buzzers ;-)

 

Το εβαλα και εγω!

Buzzers παντου! αχχαχαχαχαχαχα:D:D

 

Μα τι βλακια ειναι αυτη ρε παιδια? Να πρεπει να ενεργοποιήσεις Paid apps για να κατεβασεις προγραμμα της Google...:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εβαλα και εγω!

Buzzers παντου! αχχαχαχαχαχαχα:D:D

 

Μα τι βλακια ειναι αυτη ρε παιδια? Να πρεπει να ενεργοποιήσεις Paid apps για να κατεβασεις προγραμμα της Google...:cry:

 

to twitter μου κανει λιγο πιο solid αλλα μου φαινεται θελει λιγο να το μαθει ο κοσμος να το χρησιμοποιει

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

to twitter μου κανει λιγο πιο solid αλλα μου φαινεται θελει λιγο να το μαθει ο κοσμος να το χρησιμοποιει

 

Όντως.. μερικές φορές είναι σα να γράφεις στο κενό :p

 

Τι είναι το layer buzz ?

Link to comment
Share on other sites

Όντως.. μερικές φορές είναι σα να γράφεις στο κενό :p

 

Τι είναι το layer buzz ?

 

μπορεις να δεις πανω στον χαρτι, οσους εχουν κανει buzz και την τοποθεσία τους!

Link to comment
Share on other sites

Ενα αρνητικό που πρόσεξα στο δικό μου σήμερα ειναι οτι ο ήχος απο youtube στα vidakia ειναι άθλιος και το έχω στο τέρμα,υπάρχει καμία εξτρά ρύθμιση να του δώσουμε λίγο ένταση ?
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω μια ταινία να δω αλλά παίζει το εξής:

Την τανία την κατέβασα και έλεγε h264 ενώ τελειώνει σε .mp4. Σύμφωνα με τα specs του κινητού θα έπρεπε να παίζει αλλά δυστυχώς μόνο ο ήχος παίζει ενώ η εικόνα δεν φαίνεται καθόλου...Θέλει καμία ειδική μετατροπή;

 

Από .avi δεν το συζητώ..πήγα να βάλω μια ταινία με τον yxflash αλλά χάνει πολλά frames...

 

Δοκιμασε να μετατρεψεις την ταινια σου με το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ format factory το οποιο εχει και preset τις ρυθμισεις και φορμα εικονας-ηχου για κινητα google.Ειναι και δωρεαν.Αν το προσπαθησεις,ποσταρε αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε οσοι εχετε το nexus την λύση .. που δινουν σε κάποια ξενα forums.

Κατεβαστε το RingDroid απο εδω :

http://code.google.com/p/ringdroid/

και φτιαξτε ενα .mp3 με αυτο.

Λενε οτι ακουγεται πολυ δυνατότερα..

ποσταρετε result also !

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

βγηκε το Beta 5 απο τον cyan και απο οτι γραφει εχει και δικια τους live wallpaper

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

βγηκε το Beta 5 απο τον cyan και απο οτι γραφει εχει και δικια τους live wallpaper

 

Δεν υπαρχουν νεα live wallpapers μεσα. Εχει απλα νεα wallpaper στο website του.

Link to comment
Share on other sites

Όσα βιντεάκια και αν είδα, πραγματικά η ταχύτητα του Ν1 σε επίπεδο browsing και όχι μόνο, απλά εντυπωσιάζει.
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησεις.

τη βγαζει δε τη βγαζει μια μερα η μπαταρια ... θελει και 10 ωρες για να φορτησει.

 

εχω ακομα προβληματα με το 3g .

1)πολυ χαμηλες ταχυτητες

2)δεν αναγνωριζει το 3g δικτυο της vodafone , πρεπει εγω να αλλαξω το apn σε webonly.vodafone.gr (iphone προγραμμα).

3)τo use only 2g networks , δε λειτουργει , το 3g παραμενει open μαζι με το σηματακι διπλα απο τη μπαρα δικτυου.

 

 

και κατι τελευταιο , οποτε το κινητο ειναι διπλα στα ηχεια μου , κανουν μονιμως σαν τρελα.χωρις να με παιρνει καποιος τηλεφωνο.για ποιο λογο συμβαινει αυτο???

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησεις.

τη βγαζει δε τη βγαζει μια μερα η μπαταρια ... θελει και 10 ωρες για να φορτησει.

 

και κατι τελευταιο , οποτε το κινητο ειναι διπλα στα ηχεια μου , κανουν μονιμως σαν τρελα.χωρις να με παιρνει καποιος τηλεφωνο.για ποιο λογο συμβαινει αυτο???

 

Η μπαταρία είναι όπως τα λες, βγάζει μια μέρα και κάνει πολλές ώρες να φορτίσει!

 

Τα ηχεία σου κάνουν μονίμως σαν τρελά επειδή εκείνη την ώρα κάνει είτε ανανέωση τον καιρό είτε παίρνεις e-mail και γενικά κάτι παίζει με το ίντερνετ.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το Nexus One, βγήκε για να δημιουργήσει την βάση για την επόμενη γενιά του Nexus.

 

Πήγε στην T-Mobile και έχει πουλήσει ανά-λογικά με το iPhone, πάρα πολύ λίγα κομμάτια.

Η αγορά του, η οποία περιορίζεται μόνο online είναι άλλος ένας λόγος του ότι το Nexus One σαν το πρώτο branded τηλέφωνο της Google, θέλει από την ίδια την εταιρεία να μην πουληθεί τρελά, έτσι ώστε για όποια bad words (βλ. κακή απόδοση speaker), να μην χαλάσει η φήμη της εταιρείας.

 

Θα το ερμήνευα σαν μια beta version του Nexus Two...

 

Το παραπάνω είναι μια σύντομη σκέψη που μου ήρθε τώρα ..

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησεις.

τη βγαζει δε τη βγαζει μια μερα η μπαταρια ... θελει και 10 ωρες για να φορτησει.

 

εχω ακομα προβληματα με το 3g .

1)πολυ χαμηλες ταχυτητες

2)δεν αναγνωριζει το 3g δικτυο της vodafone , πρεπει εγω να αλλαξω το apn σε webonly.vodafone.gr (iphone προγραμμα).

3)τo use only 2g networks , δε λειτουργει , το 3g παραμενει open μαζι με το σηματακι διπλα απο τη μπαρα δικτυου.

 

 

και κατι τελευταιο , οποτε το κινητο ειναι διπλα στα ηχεια μου , κανουν μονιμως σαν τρελα.χωρις να με παιρνει καποιος τηλεφωνο.για ποιο λογο συμβαινει αυτο???

 

Ποια ROM φοραει η συσκευη σου?

Η μπαταρια κραταει ΑΝΕΤΑ μια μερα με κανονικη χρηση + Internet. Εμενα μου κραταει γυρω στις 30 ωρες. Η συσκευη μου γεμιζει σε περιπου 2 ωρες.

Το 3G παιζει κανονικα. Εχεις βαλει την ERE27 OTA ?

To internet της Vodadone παιζει μια χαρα με internet.vodafone.gr στη δικη μου συσκευη.

To use only 2g networks δουλευει μια χαρα. Βλεπω το G ολη την ωρα στην επανω μπαρα...

 

ps. τρεχω αυτη την ROM (Cyanogen BETA 5)

-h__p://rapidshare.com/files/349121727/update-cm-5.0-N1-beta5-wifi-fix-signed.zip

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα το ερμήνευα σαν μια beta version του Nexus Two...

 

Δεν θα συμφωνούσα σε αυτό μιας και για το λόγο αυτό έχει αναμειχθεί η HTC με την μεγαλύτερη εμπειρία στο χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και βασικά, επειδή τα χαλάσαν λίγο τα τσανάκια τους με την HTC, επειδή η HTC θέλει να βγάλει κινητό με παρόμοια χαρακτηριστικά με το N1, ενώ η Google ήθελε να είναι μοναδικό στο είδος του, το Nexus Two θα είναι σε motorolla ... έτσι φημολογείται τουλάχιστον..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω βρει στο ebay κάπου στα 670$ (490 ευρώ) μαζί με τα μεταφορικά και είμαι στο τσακ να το πάρω γιατί δεν το βλέπω να έρχεται σύντομα Ελλάδα. Μόνο μερικές ερωτήσεις θα ήθελα να διευκρινίσετε αν μπορείτε...

 

1. Να υποθέσω η εγγύηση πάει περίπατο;

 

2. Άκουσα ότι δεν μπορείς να αγοράσεις εφαρμογές από το android market? Θα μπορείς όταν θα έρθει επίσημα Ελλάδα ή είναι κάτι γενικό και όταν ενεργοποιηθούν για την Ελλάδα οι paid εφαρμογές θα μπορείς και με το nexus one? Δηλαδή παίζει κανένα ρόλο το γεγονός ότι θα είναι αγορασμένο από Αμερική με το αν θα μπορείς να αγοράζεις εφαρμογές;

 

3. Στο shiping λέει "USPS Priority Mail InternationalTM". Υπάρχει περίπτωση να πληρώσω τελωνείο;

Η εικόνα στην υπογραφή δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω μια ταινία να δω αλλά παίζει το εξής:

Την τανία την κατέβασα και έλεγε h264 ενώ τελειώνει σε .mp4. Σύμφωνα με τα specs του κινητού θα έπρεπε να παίζει αλλά δυστυχώς μόνο ο ήχος παίζει ενώ η εικόνα δεν φαίνεται καθόλου...Θέλει καμία ειδική μετατροπή;

 

Από .avi δεν το συζητώ..πήγα να βάλω μια ταινία με τον yxflash αλλά χάνει πολλά frames...

 

Δοκίμασα το Any Video Converter που έχει και preset για Android, και τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά .. απόλαυση να βλέπεις επεισόδια ή ταινίες στο Nexus One!!

Edited by Orestakosg
Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM φοραει η συσκευη σου?

Η μπαταρια κραταει ΑΝΕΤΑ μια μερα με κανονικη χρηση + Internet. Εμενα μου κραταει γυρω στις 30 ωρες. Η συσκευη μου γεμιζει σε περιπου 2 ωρες.

Το 3G παιζει κανονικα. Εχεις βαλει την ERE27 OTA ?

To internet της Vodadone παιζει μια χαρα με internet.vodafone.gr στη δικη μου συσκευη.

To use only 2g networks δουλευει μια χαρα. Βλεπω το G ολη την ωρα στην επανω μπαρα...

 

ps. τρεχω αυτη την ROM (Cyanogen BETA 5)

-h__p://rapidshare.com/files/349121727/update-cm-5.0-N1-beta5-wifi-fix-signed.zip

 

εχω βαλει την bετα4.

εννοεις να βαλω ΚΑΙ το off update? (ere27 ota ?).

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το Any Video Converter που έχει και preset για Android, και τα αποτελέσματα ήταν εκπληκτικά .. απόλαυση να βλέπεις επεισόδια ή ταινίες στο Nexus One!!

 

θα σας ζηλεύω μέχρι να μου έρθει κι εμένα :cry:

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την bετα4.

εννοεις να βαλω ΚΑΙ το off update? (ere27 ota ?).

 

Βαλε την beta 5 και το radio.

 

@fractalbit - πολυ καλη τιμη ειναι! Παρε το.

Στην Ελλαδα μπορει να ερθει απο το eXpansys το οποιο και εριξε την τιμη στα 699:cry:

Αμα λεει ο πωλητης του ebay USPS Priority Mail InternationalTM" - κατα 99% δεν θα πληρωσεις τελωνειο!

 

@adamspir - οχι, το τελευταιο official radio εχω βαλει!

 

rumors λενε οτι ο Cyanogen θα βγαλει την final version τις πρωτες πρωινες ωρες!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να δημιουργηθεί στο πρώτο post ενα log με όλα τα tips & tricks για το κινητό όπως γίνεται πχ στο thread του hd2?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...