Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το desire από όσο ξέρω,έχει το flash lite ατο browser του, το οποίο δεν έχει σχέση με το flash 10.1

 

παντος φορτωνει κανονικα οτι σελιδα με flash του ανοιξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μνηπως ξερει καποιος αν υπαρχει για τα ανδροειδη καποια εφαρμογη που να κανει το νεξους access point για να δινεις ιντερνετ μεσω 3g σε αλλες συσκευες (οπως laptop, ipad, και γενικα οτιδηποτε εχει wifi)

 

Υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές (όπως το Barnacle wifi Teather) αλλά δεν τις έχω δοκιμάσει προσωπικά.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

λεω να ξαναβαλω την μαμα rom γιατι η cyanogen και modaco ειναι τελικα μπαταριορουφιχτρες.....:down:....μηπως μπορει καποιος να δωσει ενα link να την κατεβασω??????please????thanx....:wink:
Link to comment
Share on other sites

μνηπως ξερει καποιος αν υπαρχει για τα ανδροειδη καποια εφαρμογη που να κανει το νεξους access point για να δινεις ιντερνετ μεσω 3g σε αλλες συσκευες (οπως laptop, ipad, και γενικα οτιδηποτε εχει wifi)

 

Αυτες οι λειτουργιες ειναι ενσωματομενες στη rom του cyanogen εδω και πολυ καιρο. και μεσω wifi και μεσω USB

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το black ice theme από cm updater και δε μ αρέσει.Πως το επαναφερω στο προηγούμενο;
Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι λειτουργιες ειναι ενσωματομενες στη rom του cyanogen εδω και πολυ καιρο. και μεσω wifi και μεσω USB

 

Θυμαμαι στα πρωτα g1 cyanogen 3.1 ξεκινησαν αυτα και ειναι αψογα.Μοιραζει σαν κανονικο router wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια!!!Ειμαι κοντα στην αγορα 1 ακομα συσκευης!!!!!:D

Αλλα εχω καποιες αποριες,για τις επιλογες μου!!!!

Καταρχην ποσο στοιβαρο τηλ/νο ειναι το Nexus One και τι ποιοτητα κατασκευης εχει???

Επισης ποσα Mb εχει free οταν ανοιγει πρωτη φορα η συσκευη???Γιατι διαβασα οτι ολες οι εφαρμογες γινονται εγκατασταση μονο στη συσκευη με αποτελεσμα να μενουν λιγα Mb ελευθερα!!!

Και τελος τι ειναι το root που ολοι αναφερουν????Εχει γινει σε αυτη τη συσκευη????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια!!!Ειμαι κοντα στην αγορα 1 ακομα συσκευης!!!!!:D

Αλλα εχω καποιες αποριες,για τις επιλογες μου!!!!

Καταρχην ποσο στοιβαρο τηλ/νο ειναι το Nexus One και τι ποιοτητα κατασκευης εχει???

Επισης ποσα Mb εχει free οταν ανοιγει πρωτη φορα η συσκευη???Γιατι διαβασα οτι ολες οι εφαρμογες γινονται εγκατασταση μονο στη συσκευη με αποτελεσμα να μενουν λιγα Mb ελευθερα!!!

Και τελος τι ειναι το root που ολοι αναφερουν????Εχει γινει σε αυτη τη συσκευη????

 

φιλε ξεκινα το διαβασμα απο την 1η σελιδα τα λεει ολα

περιληπτικα εχει γινει ρουτ

απο ram rom δεν μασαει

μπορεις να κανεις εγκατασταση εφαρμογες και στην sd

Link to comment
Share on other sites

εσυ ομως που απο οσο εχω διαβασει ασχολησε.Ποιο θα διαλεγες????

Nexus η' Desire????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

εσυ ομως που απο οσο εχω διαβασει ασχολησε.Ποιο θα διαλεγες????

Nexus η' Desire????

 

Nexus, μόνο και μόνο λόγο cyanogenmod!

Link to comment
Share on other sites

Nexus, μόνο και μόνο λόγο cyanogenmod!

 

παιδια το εχω ξαναπει...μια χαρα η rom του cyanogenmod αλλα ρουφαει πολυ μπαταρια.....καμμια σχεση με την μαμα....οπως ρουφαει πολυ και του modaco η desire :(:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω ξαναπει...μια χαρα η rom του cyanogenmod αλλα ρουφαει πολυ μπαταρια.....καμμια σχεση με την μαμα....οπως ρουφαει πολυ και του modaco η desire :(:(

 

Ναι ρουφάει πολύ,αλλά και η μαμά από όσο θυμάμαι δεν τα πήγαινε και τόσο καλά.

η 5.0.3 νομίζω ήταν η καλύτερη,περιμένουμε update λοιπόν...

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι οτι όντως είναι μπατριορουφήχτρες οι roms του cyanogen. Είναι το μοναδικό (αν και σημαντικό για κάποιους) μειονέκτημά τους ως τώρα (και μου φαίνεται οτι με κάθε νέα έκδοση ρουφάνε και περισσότερο). Βέβαια από την άλλη, οι επιλογές που σου δίνουν αντισταθμίζουν κατά πολύ την μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, αλλά.....ας ελπίσουμε κάποια στιγμή να θυσιάσει λίγη ταχύτητα ή δεν ξέρω γω τι άλλο για να έχουμε πιο φυσιολογική κατανάλωση μπαταρίας.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι οτι όντως είναι μπατριορουφήχτρες οι roms του cyanogen. Είναι το μοναδικό (αν και σημαντικό για κάποιους) μειονέκτημά τους ως τώρα (και μου φαίνεται οτι με κάθε νέα έκδοση ρουφάνε και περισσότερο). Βέβαια από την άλλη, οι επιλογές που σου δίνουν αντισταθμίζουν κατά πολύ την μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας, αλλά.....ας ελπίσουμε κάποια στιγμή να θυσιάσει λίγη ταχύτητα ή δεν ξέρω γω τι άλλο για να έχουμε πιο φυσιολογική κατανάλωση μπαταρίας.

 

ξαναεβαλα την μαμα ..θα τσεκαρω αυριο τι γινεται με την μπαταρια....αν γινουν update απο την google πως και απο που τα κατεβαζω οεο?????:confused:

Link to comment
Share on other sites

εχει πειραματιστει κανεις με το kernel? Κυκλοφορουν πολλες και διαφορες εκδοσεις απο developers και μερικες υποστηριζουν οτι αυξανεται η διαρκεια της μπαταριας κατα πολυ (με μειωση της τασης της cpu). Δεν ξερω ομως ποιο ειναι το τιμημα στην αποδοση και κατα ποσο ειναι σταθερες. Εγω το μοναδικο που δοκιμασα ειναι αυτο για το overckocking αλλα δεν μπορω να πω οτι βοηθησε και πολυ την μπαταρια μου... :p
Link to comment
Share on other sites

εχει πειραματιστει κανεις με το kernel? Κυκλοφορουν πολλες και διαφορες εκδοσεις απο developers και μερικες υποστηριζουν οτι αυξανεται η διαρκεια της μπαταριας κατα πολυ (με μειωση της τασης της cpu). Δεν ξερω ομως ποιο ειναι το τιμημα στην αποδοση και κατα ποσο ειναι σταθερες. Εγω το μοναδικο που δοκιμασα ειναι αυτο για το overckocking αλλα δεν μπορω να πω οτι βοηθησε και πολυ την μπαταρια μου... :p

 

Για δώσε more info και κανά link :)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε more info και κανά link :)

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=559

 

ελπιζω να ξερεις τι κανεις!:D

Link to comment
Share on other sites

με καλυψε ο αποπανω βασικα αλλα υπαρχει και αυτος τυπος που εχει καμια 80ρια kernels! προφανως για ολα τα γουστα οπως ειπε κι ενας φιλος πιο πριν..
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα κυκλοφορήσει στα ελληνικά καταστήματα και σε ποια τιμή;:worry::ninja:

 

Δεν εχει ανακοινωθεί κατι... αν και πιστεύω οτι ισως και να μη ερθει ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.. εφόσον βγήκε το desire μάλλον δεν θα έρθει Ελλάδα!
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το black ice theme από cm updater και δε μ αρέσει.Πως το επαναφερω στο προηγούμενο;

 

Πάμε μια πάλι γιατί δεν πήρα απάντηση... Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ανακοινωθεί κατι... αν και πιστεύω οτι ισως και να μη ερθει ποτε...

 

Ε ναι.. εφόσον βγήκε το desire μάλλον δεν θα έρθει Ελλάδα!

Είχα διαβάσει πριν κάτι μήνες πως θα το φέρει η Vodafone στην Ευρώπη. Επίσης το είδα και στο Public στον Πειραιά ( το έχουν για επίδειξη... ).:shifty:

Το Desire ή αυτό προτιμάτε; έχουν ολόιδια χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...