Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προγραμμα πλοηγησης σπασμενο που να δουλευει πληρως δεν εχω βρει ακομα (πλην του Igo αλλα εχει μικρη αναλυση και ειναι εκνευριστικο). Αν εχει καποιος κατι υποψην ας το πει

 

Δοκιμασε το Sygic.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το motonav το δοκίμασα εγώ και δεν παίζει στη σωστή ανάλυση.Η σωστή για το motonav είναι η 854Χ480(ακα Droid/Milestone) και όχι 850Χ480 με αποτέλεσμα στο κάτω μέρος να φαίνονται μισά τα κουμπιά.

 

Κάποια bugs που έχω παρατηρήσει:

Μερικές φορές δεν χτυπάει το ξυπνητήρι(λόγω του TaskManager ?:worry:)

Άμα χτυπήσει και πατήσεις dismiss δεν απενεργοποιείται η οθόνη από μόνη της..πρέπει να την κλείσεις εσύ.

 

Θα πρέπει να κάνεις exclude το clock από το task manager!

 

Το Nexus One κυκλοφορει τον αλλο μηνα στην Αγγλικα απο την Vodafone!

http://media.tumblr.com/tumblr_kyh23lfts81qz7ri0.jpg

http://news.nexus-one.co.uk/post/414099109/nexus-one-to-launch-in-the-uk-in-april-with-vodafone

 

και ...

CDMA Nexus One clears FCC, headed to Verizon soon

http://www.androidoperatingsystem.net/wp-content/uploads/2010/02/cc5cd42df9xusone.png.png

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Αν κυκλοφορησει σε Vodafone UK θα πεσουν πιστευω κατα πολυ και οι τιμες καθως θα βγαινουν κατα εκατονταδες στο ebay uk .

 

Οποιος ψωνιζει κινητα απο ebay uk , σιγουρα με καταλαβαινει...

 

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το μεσημέρι η 5.0.4 του Cyanogen:D

 

---- 5.0.4

* Kernel 2.6.33

* Resync with latest code drop from Google

* New lights library from ChainsDD - full color trackball notifications

* 360-degree auto-orientation from Optedoblivion (right/left enabled by default, check option in settings app for 180-degree orientation)

* OpenVPN integration into native VPN settings

* Fixed Dropbear server and SCP

* Added Bash shell

* Random media playback and FLAC issues fixed

* Tweaked the auto-brightness sensor ranges to be smoother

* Customizable MMS notification light/color/vibrate (originally from rgv151@XDA)

* Using RIL from Desire with power-collapse setting

* Enabled some additional iptables options

* Switched to CFQ io scheduler

* Compcache was removed and swap disabled in the kernel. We don't need this on the N1.

* Soft-key touch area expanded and tweaked by Kmobs and Dwang

* Lots of bugfixes from AOSP

Link to comment
Share on other sites

* 360-degree auto-orientation from Optedoblivion (right/left enabled by default, check option in settings app for 180-degree orientation)

* Tweaked the auto-brightness sensor ranges to be smoother

* Soft-key touch area expanded and tweaked by Kmobs and Dwang

 

Για πες πώς πάει με αυτά τα 3? Ειδικά με το auto-brightness και τα soft keys... Διάβαζα στους xda οτι θα επαιρνε τις ρυθμισεις φωτεινοτητας απο τη desire rom γτ εκει είχε περισσότερες βαθμίδες φωτεινότητας....

Link to comment
Share on other sites

Για πες πώς πάει με αυτά τα 3? Ειδικά με το auto-brightness και τα soft keys... Διάβαζα στους xda οτι θα επαιρνε τις ρυθμισεις φωτεινοτητας απο τη desire rom γτ εκει είχε περισσότερες βαθμίδες φωτεινότητας....

 

τα πρωτα 2 πανε μια χαρα!

Το τριτο - δεν το εχω καταλαβει!:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και ...

CDMA Nexus One clears FCC, headed to Verizon soon

 

Προσοχή όμως γιατί το συγκεκριμένο δεν δουλεύει στα δικά μας δίκτυα και κατά συνέπεια δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν τηλέφωνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε ποσο κοστιζει απο αμερικη το nexus one.θα παει ενασ γνωστος. το παραγγελνει απο internet?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω κανει unlock τον bootloader .. αλλλα πως το βαζω σε recovery image ? εχω χαθει .. κατι λεει για .zip αλλα δεν καταλαβα πρεπει να εχει καποιο συγκεκριμενο ονομα το αρχειο ? πρεπει να ειμαι σε bootloader οταν το κανω ? βοηθεια :p
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα την ανάγνωση ολόκληρου το θέματος, αλλά για να μην αρχίζω εδώ με απορίες (όπως έγραψα και στο thread του Milestone) και συγκρίσεις και για να κρατήσουμε το θέμα "καθαρό" και να μην βγούμε offtopic, παρακαλώ απαντήστε ΕΔΩ όσοι έχετε την συσκευή να κάνουμε μια απευθείας σύγκριση με το Μilestone.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχει κρατήσει κανείς το fastboot.zip που έχει μέσα και το αρχείο για linux; Γιατι το site του Paul δεν λειτουργεί πια... (http://www.romraid.com/paul/fastboot.zip)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα απο χιλια ζορια εβαλα κ εγω την ρομ του cynaogen.. 5.0.4 ! να σας πως ειναι root τωρα ? παλι δεν με αφηνει να δω τα αρχεια root ! πρεπει να κανω κατι αλλο για να γινει root ??
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχει κρατήσει κανείς το fastboot.zip που έχει μέσα και το αρχείο για linux; Γιατι το site του Paul δεν λειτουργεί πια... (http://www.romraid.com/paul/fastboot.zip)

 

έλα φίλος :)

http://rapidshare.com/files/356780457/fastboot.zip.html

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα απο χιλια ζορια εβαλα κ εγω την ρομ του cynaogen.. 5.0.4 ! να σας πως ειναι root τωρα ? παλι δεν με αφηνει να δω τα αρχεια root ! πρεπει να κανω κατι αλλο για να γινει root ??

 

με *astro προσπαθεις?

βαλε κανα root explorer απο market

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γιατί αφαιρέθηκε;

 

δεν χρειαζεται για το n1. εχει πολυ μνημη εξτρα κ δεν χρειαζεται να διαβασει απο αλλη cache μνημη.

βγηκε και η 5.0.4.1 πριν απο μερικες ωρες!

Link to comment
Share on other sites

link? στους xda δεν εχει ανεβασει κατι ακομα

επισης ο kingklick πηρε αργα το βραδυ μια νεα realese απο desire και παλευει να την κανει dump

Link to comment
Share on other sites

link? στους xda δεν εχει ανεβασει κατι ακομα

επισης ο kingklick πηρε αργα το βραδυ μια νεα realese απο desire και παλευει να την κανει dump

 

δίνει λινκ στους xda

Ελα παρε

Εγώ την κατέβασα κατευθείαν στο κινητό και την έκανα εγκατάσταση :D εδώ που είμαι το μόνο που είχα είναι wifi τίποτα άλλο!

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

παιδες τιποτα ρυθμησεις για vodafone cu εχουμε?

μμσ και ιντερνετ?

 

για mms το κλασικο (google it δεν το θυμαμαι)

για νετ webkarta.vodafone.gr

username &pass κενα

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 5.0.4 είδατε διαφορά στην μπαταρία ή είναι η ιδέα μου;

και κάτι άλλο,πήρε κανείς καμία θήκη σιλικόνη και φορτιστή αυτοκινήτου;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 5.0.4 είδατε διαφορά στην μπαταρία ή είναι η ιδέα μου;

και κάτι άλλο,πήρε κανείς καμία θήκη σιλικόνη και φορτιστή αυτοκινήτου;

 

ναι, φαινεται να κραταει πιο πολυ!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...