Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ρε παιδια ενδιαφερομαι για το κινητο αυτό πολύ! ξερετε καμια καλη σελιδα να το παρω ? σχετικα πιο φθηνη αν υπαρχει ?

ευχαριστω !

 

Αυτή τη στιγμή πιο φτηνά από το ebay δεν πρόκειται να βρεις αλλού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ενδιαφερομαι για το κινητο αυτό πολύ! ξερετε καμια καλη σελιδα να το παρω ? σχετικα πιο φθηνη αν υπαρχει ?

ευχαριστω !

 

Φίλε Παύλο καλησπέρα,(σχεδόν) όλοι εδώ πέρα το πήραμε από το ebay αν πας και λίγο ποστ πιο πίσω θα δεις και παιδιά που λένε και από ποιους πωλητές το πήρανε.

(Αυτό είναι καθαρά στην κρίση σου) από εκεί και πέρα καλά είναι να βρεις ένα πωλητή που έχει πολλές πωλήσεις και είναι με το μεγαλύτερο ποσοστό. αν πάλι θες να δώσεις λίγα παραπάνω και να έχεις και εγγύηση τότε πας στο expansys :)

 

οι τιμές που παίζουν είναι περίπου 700$ στο ebay και 700€ στο expansys

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχετε υπόψιν ότι δεν υπάρχει τεχνική υποστήριξη για τη συσκευή στη χώρα μας (ακόμα τουλάχιστον) με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με το nexus (τπτ σπουδαιο...)

 

Εγκατεστησα το doggcatcher και απο εκεινη τη στιγμη οταν χρησιμοποιω το handsfree και κανω χρηση των κουμπιων αναπαραγωγης παει κ ανοιγει το doggcatcher αντι για το music... Πώς μπορώ να το ρυθμίσω να ανοίγει το music εξ'ορισμού?

 

Και μια παρατήρηση... παρατήρησα σήμερα οτι ενω απενεργοποιω απο το power widget το συγχρονισμο στις ρυθμισεις παραμενει ενεργο το background data (απενεργοποιουνται βεβαια το auto sync κ τα sync στους λογαριασμους μου) με αποτελεσμα να μειωνεται η μπαταρια χωρις λογο... Αμεσως μολις απενεργοποιησα κ αυτο, τοτε η μπαταρια πηγαινε μια χαρα...

 

Edit

Εντάξει το διόρθωσα... απεγκατέστησα το doggcatcher και έβαλα το Google Listen και διορθώθηκε το πράγμα... όλα οκ τώρα...

Edited by adamspir
Link to comment
Share on other sites

Ρε λεβέντες συγνώμη κιολάς αλλά είμαι καινούργιος στο Android. υπάρχει τρόπος να βάλω δικά μου ringtone και alarm στο Ν1? καμια Free εφαρμογή γιατι εδώ εχουν τρελαθεί ζητάνε κατι 15$...

 

 

Thanks:O

Link to comment
Share on other sites

Ρε λεβέντες συγνώμη κιολάς αλλά είμαι καινούργιος στο Android. υπάρχει τρόπος να βάλω δικά μου ringtone και alarm στο Ν1? καμια Free εφαρμογή γιατι εδώ εχουν τρελαθεί ζητάνε κατι 15$...

 

 

Thanks:O

 

See here :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3081039#post3081039

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Παύλο καλησπέρα,(σχεδόν) όλοι εδώ πέρα το πήραμε από το ebay αν πας και λίγο ποστ πιο πίσω θα δεις και παιδιά που λένε και από ποιους πωλητές το πήρανε.

(Αυτό είναι καθαρά στην κρίση σου) από εκεί και πέρα καλά είναι να βρεις ένα πωλητή που έχει πολλές πωλήσεις και είναι με το μεγαλύτερο ποσοστό. αν πάλι θες να δώσεις λίγα παραπάνω και να έχεις και εγγύηση τότε πας στο expansys :)

 

οι τιμές που παίζουν είναι περίπου 700$ στο ebay και 700€ στο expansys

 

Για τελωνεια υπαρχει τροπος να τα αποφυγουμε ?

 

ευχαριστω πολυ παιδια !! τωρα δεν ξερω αν θα περιμενω desire για να ερχω υποστηριξη ελλαδα η θα παω για το Ν1 κ οτι γινει ... :)

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Για τελωνεια υπαρχει τροπος να τα αποφυγουμε ?

 

ευχαριστω πολυ παιδια !! τωρα δεν ξερω αν θα περιμενω desire για να ερχω υποστηριξη ελλαδα η θα παω για το Ν1 κ οτι γινει ... :)

 

Καλημερα

 

Οτι αφορα το τελωνειο για αγορες εκτος ευρωπης ισχυουν τα εξης:

 

1:Αποστολη με USPS(Αμερικανικο ταχυδρομειο) κατα 99,9% Δεν περνας τελωνειο.

Οσες αγορες εχω κανει εκτος ευρωπης και μου εχουν στειλει με usps δεν εχω περασει ποτε τελωνειο.

 

Επισης μπορεις να ζητησεις απο τον αποστολεα να γραψει στο δεμα gift και να δηλωσει χαμηλη αξια.

 

2:Αποστολη με courier ups,dhl,fedex, εχεις πολυ αυξημενες πιθανοτητες να περασεις τελωνειο.

Απο τις 10 φορες που μου εχουν σταλει πραγματα με courier 1 φορα περασα τελωνειο.

 

Τελευταια μου αγορα το nexus1 απο αμερικη,και μου το εστειλαν με fedex.

Δεν περασε τελωνειο.Ειναι καθαρα και θεμα τυχης.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μήπως εχει κανείς εμπειρία απο αυτό το site ??

 

http://www.international-orders.com/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,31634/category_id,20/manufacturer_id,0/option,com_emporium/Itemid,1

 

Δεν πολυέχω εμπιστοσύνη αν δεν έχουν paypal..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μήπως εχει κανείς εμπειρία απο αυτό το site ??

 

http://www.international-orders.com/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,31634/category_id,20/manufacturer_id,0/option,com_emporium/Itemid,1

 

Δεν πολυέχω εμπιστοσύνη αν δεν έχουν paypal..

 

ωραια τα λεει... δεν ξερω ομως την πραγματικοτητα. Εαν στα στελνει μεσω USPS τοτε κανενα προβλημα! Εαν στα στειλει με fedex/dhl etc δεν ξερω τι θα παιχτει στο τελωνειο...

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα λεει... δεν ξερω ομως την πραγματικοτητα. Εαν στα στελνει μεσω USPS τοτε κανενα προβλημα! Εαν στα στειλει με fedex/dhl etc δεν ξερω τι θα παιχτει στο τελωνειο...

 

δεν είναι αυτό το βασικό θέμα.

βασικά το θέμα είναι να το στείλει.. επειδή ζητά πιστωτική και δεν εξασφαλίζεσαι απο κάπου όπως το paypal για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω..

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι αυτό το βασικό θέμα.

βασικά το θέμα είναι να το στείλει.. επειδή ζητά πιστωτική και δεν εξασφαλίζεσαι απο κάπου όπως το paypal για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω..

 

Γιατι, αμα ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ απο amazon εξασφαλίζεσαι με paypal ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, αμα ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ απο amazon εξασφαλίζεσαι με paypal ?

 

 

πιο σωστά απο αυτό που έγραψα πριν ..

 

Αν δεν δείς αποστολή σε 7 μέρες ανοίγεις dispute .. (ενω αν έχεις βάλει πιστωτική ή cash card δεν έχεις τύχη..)

 

απο PayPal :

You can open a dispute in the Resolution Center to contact a seller directly and resolve a problematic transaction. You have 45 days from the payment date to open a dispute. Common reasons for opening a dispute include:

 

A buyer asks for a seller's help in resolving an issue with a transaction.Located in My Account, the PayPal resource for resolving issues between buyers and sellers.A buyer and seller come to an agreement and close the case, or PayPal comes to a decision and closes the case.

You paid for an item but haven't received it and the seller is uncooperative or nonresponsive.

You received an item that was significantly different than described.

 

Click the Report a Problem button in the Resolution Center to open a dispute. Then, provide more information about the issue and post a message to the seller.

 

You must wait 7 days to allow for shipping before opening a dispute for an item not received. Transactions older than 45 days cannot be disputed but should still be reported. PayPal tracks seller performance trends in the event we need to take action to protect other buyers.

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

To paypal εχει 20 μέρες buyer protection. Σου επιστρέφει τα χρήματα.

 

αλλο σου ειπα εγω. οτι υπάρχουν πολλα sites που δεν σου δίνουν την δυνατότητα του paypal.

Link to comment
Share on other sites

αλλο σου ειπα εγω. οτι υπάρχουν πολλα sites που δεν σου δίνουν την δυνατότητα του paypal.

 

γι αυτό ρώτησα αρχικά αν κανείς έχει εμπειρία καλή ή κακή απο το international-orders.com :)

Είναι ενα απο τα site που δεν χρησιμοποιούν paypal και το φοβάμαι..

 

έκανα whois lookup και είναι ενεργό απο το 2008 και μέχρι το 2017 αλλά δεν βρήκα πολλά σto google..

Link to comment
Share on other sites

γι αυτό ρώτησα αρχικά αν κανείς έχει εμπειρία καλή ή κακή απο το international-orders.com :)

Είναι ενα απο τα site που δεν χρησιμοποιούν paypal και το φοβάμαι..

 

έκανα whois lookup και είναι ενεργό απο το 2008 και μέχρι το 2017 αλλά δεν βρήκα πολλά σto google..

Εγώ όπως και ένας φίλος πήραμε από international-orders.com

Το κακό είναι ότι η συγκεκριμένη εταιρία το στέλνει με fedex....

Και οι 2 το είχαμε "mark as repair" για να γλιτώσουμε τελωνείο, αλλά εγώ το "πλέρωσα" 124€....

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως και ένας φίλος πήραμε από international-orders.com

Το κακό είναι ότι η συγκεκριμένη εταιρία το στέλνει με fedex....

Και οι 2 το είχαμε "mark as repair" για να γλιτώσουμε τελωνείο, αλλά εγώ το "πλέρωσα" 124€....

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

ποσο σου πηγε ολο μαζι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κακό είναι ότι η συγκεκριμένη εταιρία το στέλνει με fedex....

 

Είναι χρόνια γνωστό ότι η FEDEX είναι στο κόλπο με τα τελωνεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με το nexus (τπτ σπουδαιο...)

 

Εγκατεστησα το doggcatcher και απο εκεινη τη στιγμη οταν χρησιμοποιω το handsfree και κανω χρηση των κουμπιων αναπαραγωγης παει κ ανοιγει το doggcatcher αντι για το music... Πώς μπορώ να το ρυθμίσω να ανοίγει το music εξ'ορισμού?

Edit

Εντάξει το διόρθωσα... απεγκατέστησα το doggcatcher και έβαλα το Google Listen και διορθώθηκε το πράγμα... όλα οκ τώρα...

 

 

Φίλε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα εγώ με έναν άλλο player που είχα βάλει(εκτός απο τον music που έχει από το λειτουργικό).Δεν ξέρω γιατί γινόταν αυτό, τελικά τον έβγαλα τελείως και έμεινα με τον music.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως και ένας φίλος πήραμε από international-orders.com

Το κακό είναι ότι η συγκεκριμένη εταιρία το στέλνει με fedex....

Και οι 2 το είχαμε "mark as repair" για να γλιτώσουμε τελωνείο, αλλά εγώ το "πλέρωσα" 124€....

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

έχει επιλογή για να μην πληρώσεις τελωνείο! βέβαια το πληρώνεις! πόσο στοίχισε τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε off topic, για τι επιλογή μιλάς;

 

την τελευταία 49$ που είναι όλα πληρωμένα!

κατι άλλο αν δείτε έχει 3 διαφορετικά, και οι τιμές τους είναι απο 608 έως 678$. τι διαφορές έχουν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μήπως εχει κανείς εμπειρία απο αυτό το site ??

 

http://www.international-orders.com/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,31634/category_id,20/manufacturer_id,0/option,com_emporium/Itemid,1

 

Δεν πολυέχω εμπιστοσύνη αν δεν έχουν paypal..

 

 

Για δοκίμασε να κάνεις who is...θα σου δώσει αρκετά στοιχεία, για την σελίδα και τον ιδιοκτήτη

 

 

τώρα η clove μάλλον βαρέθηκε να περιμένει και μου έστειλε το παρακάτω mail.. είχα κάνει request για το N1 αλλα τελικά το πήρα απο ebay.

 

Dear chagg,

 

Recently you expressed an interest in the Google Nexus One that we had listed. Having already been released in the US, there was great anticipation as to when it would be released in the UK and Europe.

 

To date nothing has been announced, but earlier this week, HTC, the manufacturer behind the Nexus One, announced the HTC Desire, which essentially is their version of the Nexus One, with a few enhancements.

 

As a result we will now continue to keep you informed about the HTC Desire which is expected to be available from 7th April.

 

If you wish to read up on the HTC Desire and perhaps put a pre-order in for the unit (so you get one of the first ones), you can do on the link below:

 

http://tinyurl.com/clovehtcdesire

 

The Clove Technology Sales Team.

Edited by chagg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι ρε παιδια, αυτο το trackball που εχει δεν ειναι επιφοβο να χαλασει απο σκονη και βρωμια ? Δεν ειναι παρομοιο με το trackball που ειχαν τα παλιοτερα mouse ?

 

Kαι κατι ακομα, εχω δει σε διαφορα reviews οτι τα 4 touch sensitive κουμπια δε δουλευουν σωστα οταν η συσκευη βρισκεται πανω σε μια οριζοντια επιφανεια. Αυτο ειναι προβλημα hardware ή κατι αλλο ?

 

Kατα τ'αλλα μ'αρεσε παρα πολυ σαν κινητο και σκεφτομαι να ειναι το επομενο μου οταν κυκλοφορησει στην Ευρωπη.

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...