Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πότε σκοπεύει η Google να "ξεκλειδώσει" και την υπόλοιπη ram του κινητού??? Δεν θέλω να το κάνω root ακόμα και να το φλασάρω... Έχουμε καμιά φήμη σχετικά με αυτό?

 

Αγνωστο... Το τηλέφωνο παίρνει αλλη πνοή με ολη την μνήμη διαθέσιμη! Ουσιαστικά δεν χρειαζεσαι πια task managers:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγνωστο... Το τηλέφωνο παίρνει αλλη πνοή με ολη την μνήμη διαθέσιμη! Ουσιαστικά δεν χρειαζεσαι πια task managers:happy:

 

Υπάρχει ένα θέμα με την μνήμη μόλις την ενεργοποιείς ναι μεν πάει τρελά γρήγορα το n1 αλλά έχει και άλλες τρελές συμπεριφορές ...Οπότε αναμονή.

Για όσους βάζω cm απο το twitter του gyanogen βλέπω αρκετά προβλήματα που δεν είχα δει σε καμια rom του ..... Προσωπικά γι αυτό και δεν την βάζω .. Εξάλου google rom με root πάει πολύ καλά και stable ..

Ραδιόφωνο....προσωπικά δουλεύω το last.fm (πρέπει να πληρώνεις για να ακούς) το A Online Radio δουλεύει μέσα απο το shutcast έχει μερικούς ελληνικούς σταθμούς ..

Αναμένω μια απάντηση απο το e-radio αν πει οκ θα ανεβάσω μια εφαρμογή που να τρέχει τους σταθμούς απο εκει ... Θα δούμε :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θέμα με την μνήμη μόλις την ενεργοποιείς ναι μεν πάει τρελά γρήγορα το n1 αλλά έχει και άλλες τρελές συμπεριφορές ...Οπότε αναμονή.

Για όσους βάζω cm απο το twitter του gyanogen βλέπω αρκετά προβλήματα που δεν είχα δει σε καμια rom του ..... Προσωπικά γι αυτό και δεν την βάζω .. Εξάλου google rom με root πάει πολύ καλά και stable ..

Ραδιόφωνο....προσωπικά δουλεύω το last.fm (πρέπει να πληρώνεις για να ακούς) το A Online Radio δουλεύει μέσα απο το shutcast έχει μερικούς ελληνικούς σταθμούς ..

Αναμένω μια απάντηση απο το e-radio αν πει οκ θα ανεβάσω μια εφαρμογή που να τρέχει τους σταθμούς απο εκει ... Θα δούμε :)

 

Χμ... θελεις να εισαι λιγο πιο συγκεκριμενος. Με την 5.0.2 δεν υπαρχουν περιεργες συμπεριφορες. Παιζει αψογα.

Μηπως δεν εχεις κανει σωστη εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Χμ... θελεις να εισαι λιγο πιο συγκεκριμενος. Με την 5.0.2 δεν υπαρχουν περιεργες συμπεριφορες. Παιζει αψογα.

Μηπως δεν εχεις κανει σωστη εγκατασταση?

 

Δεν είναι δικό μου αποτέλεσμα είναι γενικός καταστάσεις που βλέπω ότι αντιμετωπίζουν όσοι έχουν βάλει cm . Ποτέ δεν ακούω την άποψη ενός ατόμου να το ξέρεις . Φυσικα την δοκίμασα και εγώ δεν είδα και πολλά προβλήματα.Βέβαια σε μια μέρα δεν μπορείς να δεις και πάρα πολλά και να δοκιμάσεις αλλλα θα ήθελα να μου πεις το συμπέρασμά σου πως το το έβγαλες ότι είναι stable ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δικό μου αποτέλεσμα είναι γενικός καταστάσεις που βλέπω ότι αντιμετωπίζουν όσοι έχουν βάλει cm . Ποτέ δεν ακούω την άποψη ενός ατόμου να το ξέρεις . Φυσικα την δοκίμασα και εγώ δεν είδα και πολλά προβλήματα.Βέβαια σε μια μέρα δεν μπορείς να δεις και πάρα πολλά και να δοκιμάσεις αλλλα θα ήθελα να μου πεις το συμπέρασμά σου πως το το έβγαλες ότι είναι stable ?

 

Την εχω απο το Σαββατο (για την 5.0.2) πιο πριν ειχα 5.0.1, 5.0, BETA4, κλπ...

Με ολες τις BETA ειχα μικροπροβληματακια, κωλύματα και μερικες φορες καποια reboots.

Με την 5.0.2 δεν υπαρχει τιποτα τετοιο. Stable λεγεται κατι που τρέχει απροβλημάτιστα, δεν κολλάει και δεν κανει ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙΣ.

Νομιζω οτι ειμαι σαφης.

 

Επίσης, το 80% των remembers στο XDA ειναι άσχετοι και καταστρέφουν μονοί τους τα κινητά τους με λάθος rom flashing κλπ. Δεν είναι σωστό μέτρο σύγκρισης.

Οταν λες οτι "δεν είδα και πολλά προβλήματα¨ τι εννοείς? Τι ειδες δηλαδη?

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Την εχω απο το Σαββατο (για την 5.0.2) πιο πριν ειχα 5.0.1, 5.0, BETA4, κλπ...

Με ολες τις BETA ειχα μικροπροβληματακια, κωλύματα και μερικες φορες καποια reboots.

Με την 5.0.2 δεν υπαρχει τιποτα τετοιο. Stable λεγεται κατι που τρέχει απροβλημάτιστα, δεν κολλάει και δεν κανει ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙΣ.

Νομιζω οτι ειμαι σαφης.

 

Επίσης, το 80% των remembers στο XDA ειναι άσχετοι και καταστρέφουν μονοί τους τα κινητά τους με λάθος rom flashing κλπ. Δεν είναι σωστό μέτρο σύγκρισης.

Οταν λες οτι "δεν είδα και πολλά προβλήματα¨ τι εννοείς? Τι ειδες δηλαδη?

 

Καλός παλικάρι μου καλός....:lol:

Edited by gel
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Εχουμε καμία εκτίμηση για το πότε θα είναι έτοιμη οι πρώτη σελίδα με τα "απαραίτητα" βήματα για σωστή εκμετάλευση του κινητού?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χμ... θελεις να εισαι λιγο πιο συγκεκριμενος. Με την 5.0.2 δεν υπαρχουν περιεργες συμπεριφορες. Παιζει αψογα.

Μηπως δεν εχεις κανει σωστη εγκατασταση?

 

Η μονη περιεργη συμπεριφορα που παρατηρησα με την 5.0.2,ειναι οτι με το plantronics 975,οταν μιλαω ακουω πολλα παρασιτα :confused:.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο....προσωπικά δουλεύω το last.fm (πρέπει να πληρώνεις για να ακούς) το A Online Radio δουλεύει μέσα απο το shutcast έχει μερικούς ελληνικούς σταθμούς ..

Αναμένω μια απάντηση απο το e-radio αν πει οκ θα ανεβάσω μια εφαρμογή που να τρέχει τους σταθμούς απο εκει ... Θα δούμε :)

 

Είσαι developer? Χαίρομαι να έχουμε Έλληνες προγραμματιστές... Μακάρι να σου δώσουν το ΟΚ. Θα ήταν η καλύτερη λύση για τους Έλληνες χρήστες του Android...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Y

Είσαι developer? Χαίρομαι να έχουμε Έλληνες προγραμματιστές... Μακάρι να σου δώσουν το ΟΚ. Θα ήταν η καλύτερη λύση για τους Έλληνες χρήστες του Android...

 

Το πως το θεωρώ δεδομένο! Κάτσε να το κάνουμε να δουλέψει! Όχι δεν φτιάχνω επαγγελματικά προγράμματα για mobile αλλά είναι μερος της δουλειάς μου ξέρω αρκετά πράγματα μου αρέσει το opensorce και βασικά είναι ο μόνος λόγος. Λίγο υπομονή κάτι θα κάνω. Απλά στην Ελλάδα δυστυχώς απ ότι βλέπω η μεγάλη ανάπτυξη θα είναι από εδω και δυο με τρεις μήνες στο iphone. Απλά γιατί έχω ψωμί π.χ sport24.gr κοστίζει αυτή γνωστή στιγμή 2.68 € η κάτι τέτοιο.! Για τους Έλληνες dev το androind πρέπει όλα ακόμη να είναι δωρεάν προς όλους. Οπότε καταλαβαίνεις, ποιος θα ασχοληθεί; Δύσκολο πολύ.

Edited by gel
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σε θέση να το δοκιμάσω Βασίλη αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο Android Online Radio. Υποτίθεται ότι εκτός των προεγκατεστημένων, μπορείς να προσθέσεις και άλλους σταθμούς.

 

Tο δοκιμασα αλλα δεν κανει κατι ! αυτα ειναι με της παιδικες αρωστιες που λεμε... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανένας χάρτες με το N1; Εγώ που δοκίμασα με το NDrive δεν έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος:Έβαλα μια διαδρομή να με πάει(απλή 4 χιλιόμετρα) με πήγαινε μέσα από όλα τα στενάκια..κοιτύσα το χάρτη σε απομακρυσμένα σημεία της Ελλάδας(πχ ζάκυνθος) δεν έχει τα ονόματα των δρόμων και τέλος δοκίμασα το gps στο ριο(Πατρας) και μου έβγαλε(ο χάρτης) οτι βρίσκομαι μέσα στην θάλασσα:lol: Μπορείτε να δοκιμάσετε την δοκιμαστική έκδοση όπως έκανα και εγώ που είναι για 1 εβδομαδα, 45 ευρώ εχει η full version όπου δεν παίζει να τα δώσω προσωπικά με τέτοια χάλια.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν παντα και οι εμεσσες λυσεις και εγω ετσι το περασα στον Ηρωα και θα ελεγα οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος . Ριξε μια ματια στο φορουμ του Ηρωα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν η τρίτη φορά απο της 7 Ιανουαρίου που το έχω ... Φυσικά μιλάμε για να κρατάει απο το πρωι μέχρι το μεσημέρι ..... Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... Μην ακούσω εδω μέσα βγάλε βάλε taskmanager setcpu κτλ ΤΑ ΞΕΡΩ . Δύσκολα τα πράγματα για επαγγελματική χρήση ...πολύ δύσκολα. Περιμένω το νέο radio αλλα το περιμένω απο google.....
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν η τρίτη φορά απο της 7 Ιανουαρίου που το έχω ... Φυσικά μιλάμε για να κρατάει απο το πρωι μέχρι το μεσημέρι ..... Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... Μην ακούσω εδω μέσα βγάλε βάλε taskmanager setcpu κτλ ΤΑ ΞΕΡΩ . Δύσκολα τα πράγματα για επαγγελματική χρήση ...πολύ δύσκολα. Περιμένω το νέο radio αλλα το περιμένω απο google.....

 

Φίλε gel τι κινητά είχες πριν και έβλεπες καλύτερη αυτονομία?? Γιατί εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι με sync και μεγάλη οθόνη και 3g μια μέρα θα βγαίνει οριακά. Πάντως τα πράγματα είναι καλύτερα από το IPHONE 3GS που είχα και κράταγε μισή μέρα κυριολεκτικά...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν η τρίτη φορά απο της 7 Ιανουαρίου που το έχω ... Φυσικά μιλάμε για να κρατάει απο το πρωι μέχρι το μεσημέρι ..... Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω... Μην ακούσω εδω μέσα βγάλε βάλε taskmanager setcpu κτλ ΤΑ ΞΕΡΩ . Δύσκολα τα πράγματα για επαγγελματική χρήση ...πολύ δύσκολα. Περιμένω το νέο radio αλλα το περιμένω απο google.....

 

Τι εννοείς οτι το εχεις....το να σου κραταει η μπαταρια ειναι και θεμα χρησης

αν δεν σου κραταει αποτο πρωι μεχρι το μεσημερι με τηλεφωνηματα και κοιταγμα σε mail και ημερολογια τοτε ναι υπαρχει θεμα εδω περα

αλλα αμα ασχολεισαιο ολη την ωρα και ουσιαστικα αντικαθιστας το netbook τοτε πρεπει να παρεις και αλλη μπαταρια αλλα δεν φταει το κινητο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω ακόμα και το iphone 3gs,να σας πω πως είναι σχεδόν ισάξια σε μπαταρία!

Ίσως λίγο πιο καλά πάει το Ν1 αφού περνάνε οι μέρες.

 

Γενικά όμως τέτοια "κινητά" είναι όντως πολύ δύσκολα σε αυτό τον τομέα,προσωπικά έχω φορτιστή αυτοκινήτου και τι βγάζω έτσι! Στο Ν1 δεν πήρα ακόμα,αλλά θα χρειαστεί.

Αν θέλετε καλή μπαταρία πάρτε κανένα αλκατέλ

 

παρεμπίπτοντος έχει παρει κάνεις φορτιστή αυτοκινήτου;;

και αν ναι από που; κανένα λινκ;

 

εγώ σκέφτομαι να πάρω αυτόν

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006387&u=HTC-CC-C200-%D6%CF%D1%D4%C9%D3%D4%C7%D3-%C1%D5%D4%CF%CA%C9%CD%C7%D4%CF%D5

 

που από ότι είδα είναι ίδιος με αυτόν

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=195028

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

filzazas: επίτηδες το έκανα για να μην αγνοηθεί (χαθεί) το μήνυμα μου..

Edited by filzazas
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ερωτήση...με αφορμή την προσεχή κυκλοφορία του ΗΤC desire, μήπως έχει ακουστει κάτι για πιο γρήγορη εμφανιση του στην Ευρώπη - Ελλάδα;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο....προσωπικά δουλεύω το last.fm (πρέπει να πληρώνεις για να ακούς) το A Online Radio δουλεύει μέσα απο το shutcast έχει μερικούς ελληνικούς σταθμούς ..

Αναμένω μια απάντηση απο το e-radio αν πει οκ θα ανεβάσω μια εφαρμογή που να τρέχει τους σταθμούς απο εκει ... Θα δούμε :)

 

όταν λες ραδιόφωνο εννοεις τα δικά μας ελληνικά ? η άλλα ?

Link to comment
Share on other sites

Loading up the Desire ROM on the Nexus One (my findings so far)

- http://android.modaco.com/content/google-nexus-one-nexusone-modaco-com/302822/click-here-to-read-more/

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Εχει και το sense, αυτός ο modaco πρέπει να είναι καλός...

 

http://androidcommunity.com/htc-desire-rom-brings-sense-on-the-nexus-one-20100217/

Link to comment
Share on other sites

Εχει και το sense, αυτός ο modaco πρέπει να είναι καλός...

 

http://androidcommunity.com/htc-desire-rom-brings-sense-on-the-nexus-one-20100217/

 

Sense στο n1? ??? Ευχαριστώ δεν θα πάρω! !!!! Τι να το κανείς για ποιο λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν για τα widgets & το sync με το ms outlook...

Τι τρόπους προτείνετε για τον συγχρονισμό των επαφών ενός πρώην winmo χρήστη?

Edited by tiborakos
Link to comment
Share on other sites

Sense στο n1? ??? Ευχαριστώ δεν θα πάρω! !!!! Τι να το κανείς για ποιο λόγο;

 

+1000 ;)

 

 

Πιθανόν για τα widgets & το sync με το ms outlook...

Τι τρόπους προτείνετε για τον συγχρονισμό των επαφών ενός πρώην winmo χρήστη?

 

Ένας και μοναδικός!

Gmail

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενδιαφερομαι για το κινητο αυτό πολύ! ξερετε καμια καλη σελιδα να το παρω ? σχετικα πιο φθηνη αν υπαρχει ?

ευχαριστω !

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...