Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω πως και πως από αυτούς που το έχουν ήδη ένα καλό ολοκληρωμένο review ...

 

Κάποιος που να είναι έτοιμος???

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά με πείσατε... σήμερα το βράδυ θα το κάνω παραγγελία!

Από ebay φυσικά..

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω 2 μέρες , και σαν παλιός κάτοχος iphone , η γνώμη μου είναι να το πάρεις. πραγματικά είναι iphone killer--- Bravo Google:)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κ εγώ για ebay...

Βρήκα αυτό εδώ στους Top sellers.. Επειδή δεν έχω ιδέα γνκ από ebay, μπορείτε να μου πείτε αν είναι οκ το συγκεκριμένο και γενικά τι πρέπει να προσέξω? Πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο για να το δηλώσει ο αποστολέας ως δώρο για να γλυτώσω το τελωνειο?

Και οσον αφορα την εγγυηση... Τι συμβαίνει αν, χτύπα ξύλο, πάθει κατι το κινητο?

 

Ευχαριστω κ συγγνωμη για το off topic...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω 2 μέρες , και σαν παλιός κάτοχος iphone , η γνώμη μου είναι να το πάρεις. πραγματικά είναι iphone killer--- Bravo Google:)

 

Sorry πρόβλημα με το tapatalk.....

Edited by gel
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι κ εγώ για ebay...

Βρήκα αυτό εδώ στους Top sellers.. Επειδή δεν έχω ιδέα γνκ από ebay, μπορείτε να μου πείτε αν είναι οκ το συγκεκριμένο και γενικά τι πρέπει να προσέξω? Πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο για να το δηλώσει ο αποστολέας ως δώρο για να γλυτώσω το τελωνειο?

Και οσον αφορα την εγγυηση... Τι συμβαίνει αν, χτύπα ξύλο, πάθει κατι το κινητο?

 

Ευχαριστω κ συγγνωμη για το off topic...

 

τίποτα το ιδιαίτερο..άπλα να έχει πολλές πωλήσεις και καλό ποσοστό αξιοπιστίας, όπως αυτός που έδωσες!

 

εγώ θα το πάρω από αυτόν http://cgi.ebay.com/Brand-New-Google-Nexus-One-Unlocked-Phone-GSM-fedex_W0QQitemZ180464779431QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item2a048a00a7 μίλησα και μαζί του και θα μου το στείλει σαν δώρο αξίας 30-40 $

 

 

Το τηλέφωνο το έχω 2 μέρες , και σαν παλιός κάτοχος iphone , η γνώμη μου είναι να το πάρεις. πραγματικά είναι iphone killer--- Bravo Google:)

 

μιας και είχες το iphone πιστεύω έπραξα καλά :)

το καλό είναι πως θα τα έχω και τα δυο!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω κάτι:Για να μπεις στα google maps πρέπει να έχεις αναγκαστηκα το wifi ενεργοποιημένο;Το gps μόνο του δεν κάνει;Δηλαδή θέλω να πω, οι χάρτες είναι στο τηλέφωνο ή στο Internet;

Γιατί άμα κάθε φορά πρέπει να έχουμε και internet τότε άχρηστοι είναι για navigation...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το google maps χρειάζεται το internet για να το χρησιμοποιήσεις. Τα υπόλοιπα προγράμματα πλοήγησης χρησιμοποιούν τον αυτόνομο δέκτη GPS χωρίς να απαιτείται σύνδεση στο internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τίποτα το ιδιαίτερο..άπλα να έχει πολλές πωλήσεις και καλό ποσοστό αξιοπιστίας, όπως αυτός που έδωσες!

 

εγώ θα το πάρω από αυτόν http://cgi.ebay.com/Brand-New-Google-Nexus-One-Unlocked-Phone-GSM-fedex_W0QQitemZ180464779431QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item2a048a00a7 μίλησα και μαζί του και θα μου το στείλει σαν δώρο αξίας 30-40 $

 

 

 

 

μιας και είχες το iphone πιστεύω έπραξα καλά :)

το καλό είναι πως θα τα έχω και τα δυο!

 

απο αυτον βγαζει σε εμενα--->Shipping and handling

To

Service

Estimated delivery*

US $99.00

Greece

UPS Worldwide Express PlusSM

varies for items shipped from an international location

Seller ships within 1 day after receiving cleared payment.

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να αγοράσω θήκη , αλλά διάφανη να φαίνεται το κινητό.Τι προτείνετε ?

 

http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=nexus%20one%20case&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m283

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλο παιδί θα εξάγει το Gallery και το Map 3.4 που έχουν και τα δυο multitouch μόλις πάρει το ΟΤΑ update, να τα πάρουμε και μεις οι φουκαράδες που δεν έχουμε Nexus????? To Μaps φαντάζομαι θα βγει και στο market, αλλά το Gallery???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Google Nexus One εδώ και 5 μέρες περίπου, το μόνο που έχω να πώ ειναι οτι είναι ταχύτατο και ταχύτατο και ταχύτατο!!!!! Δεν έχω δει πιο γραήγορο τηλέφωνο τόσο στο σερφάρισμα στο intrenet όσο και στο μενού. Το έχω κάνει και ένα review και λογικά σήμερα θα σας στείλω και ένα βίντεο από Iphone vs Nexus One

 

Ακόμα και σε σύγκριση με iPhone, το internet του Nexus One είναι πολύ καλύτερο και πολύ πιο γρήγορο. Επίσης το οτι οι εφαρμογές μένουν ανοιχτές και κάνοντας back Μπορείς να επιστρέψεις στην προηγούμενη εφαρμογή χωρίς να χρειαστεί να την ανοίξει ξανά είναι πολύ θετικό!

Edited by tasosvel
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Google Nexus One εδώ και 5 μέρες περίπου, το μόνο που έχω να πώ ειναι οτι είναι ταχύτατο και ταχύτατο και ταχύτατο!!!!! Δεν έχω δει πιο γραήγορο τηλέφωνο τόσο στο σερφάρισμα στο intrenet όσο και στο μενού. Το έχω κάνει και ένα review και λογικά σήμερα θα σας στείλω και ένα βίντεο από Iphone vs Nexus One

 

Ακόμα και σε σύγκριση με iPhone, το internet του Nexus One είναι πολύ καλύτερο και πολύ πιο γρήγορο. Επίσης το οτι οι εφαρμογές μένουν ανοιχτές και κάνοντας back Μπορείς να επιστρέψεις στην προηγούμενη εφαρμογή χωρίς να χρειαστεί να την ανοίξει ξανά είναι πολύ θετικό!

 

Διόρθωσε το link... πρέπει μετά το www να έχεις βάλει / αντί για .

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλο παιδί θα εξάγει το Gallery και το Map 3.4 που έχουν και τα δυο multitouch μόλις πάρει το ΟΤΑ update, να τα πάρουμε και μεις οι φουκαράδες που δεν έχουμε Nexus????? To Μaps φαντάζομαι θα βγει και στο market, αλλά το Gallery???

 

εδω σε εχω!

http://rapidshare.com/files/345697016/MT.zip.html

 

με προσοχη ομως ε... μη το σκασεις το motorola!

Link to comment
Share on other sites

εδω σε εχω!

http://rapidshare.com/files/345697016/MT.zip.html

 

με προσοχη ομως ε... μη το σκασεις το motorola!

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. Είσαι γίγαντας... Να σου πω διαβάζω ότι άμα βάλεις το καινούργιο Maps χάνεις το navigation, το οποίο με το γνωστό patch δουλεύει άψογα τώρα στο Maps 3.3.1. Αληθεύει? Aν είναι να μην βάλω ακόμα το καινουργιο Maps γιατί θα κερδίσω το multitouch αλλά θα χάσω το navigation και το προτιμώ.

Και κάτι άλλο, ο Browser παίζει flash??? Γιατί αν δεν παίζει να κρατήσω το Dolphin που έχει ήδη moultitouch...

 

Y.Γ. Το Motorola μου δεν παθαίνει τίποτα.....:lol::lol::lol:

 

Εdit: Το Gallery3D δουλεύει άψογα και έβγαλα το default Media Gallery που είχε το Milestone μου...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. Είσαι γίγαντας... Να σου πω διαβάζω ότι άμα βάλεις το καινούργιο Maps χάνεις το navigation, το οποίο με το γνωστό patch δουλεύει άψογα τώρα στο Maps 3.3.1. Αληθεύει? Aν είναι να μην βάλω ακόμα το καινουργιο Maps γιατί θα κερδίσω το multitouch αλλά θα χάσω το navigation και το προτιμώ.

Και κάτι άλλο, ο Browser παίζει flash??? Γιατί αν δεν παίζει να κρατήσω το Dolphin που έχει ήδη moultitouch...

 

Y.Γ. Το Motorola μου δεν παθαίνει τίποτα.....:lol::lol::lol:

 

Δεν το εχω δοκιμασει το maps με Navi.:cry:

Δεν με πολυ νοιαζει - εχω αλλα προγραματα για Navigation. Το MT παιζει φανταστικα!

O browser ακομα δεν παιζει flash. Θα βγει το πρωτο 6μηνο για android (flash verson 10.1)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το update. Επιτελούς το κιν pc είναι ολοκληρωμένο. Multytouch σε gallery, browser, google maps.

 

Γενικά είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος και όπως είπε και ενας φίλος παραπάνω το κινητό πάει σφαίρα (και δεν το εχω rooted). Στο ιντερνετ είναι πιο γρήγορο και απο τον υπολογιστή μου στην δουλεια.

 

Το μόνο - που αντιμετωπίζω είναι η μπαταρία, αν και εχω κάνει μόνο 3 πλήρες φορτίστεις (χρησιμοποιώ και το άλλο κιν μου). είδωμεν

Link to comment
Share on other sites

το κινητο φαινεται παρα πολυ καλο!

 

εχουμε καμια ενημερωση αν και ποτε θα ερθει επισημα στην Ελλαδα? Οχι οτι περιμενω να το αγορασω απο εδω, αλλα κυριως για καλυψη στο θεμα της εγγυησης.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Google Nexus One εδώ και 5 μέρες περίπου, το μόνο που έχω να πώ ειναι οτι είναι ταχύτατο και ταχύτατο και ταχύτατο!!!!! Δεν έχω δει πιο γραήγορο τηλέφωνο τόσο στο σερφάρισμα στο intrenet όσο και στο μενού. Το έχω κάνει και ένα review και λογικά σήμερα θα σας στείλω και ένα βίντεο από Iphone vs Nexus One

 

Ακόμα και σε σύγκριση με iPhone, το internet του Nexus One είναι πολύ καλύτερο και πολύ πιο γρήγορο. Επίσης το οτι οι εφαρμογές μένουν ανοιχτές και κάνοντας back Μπορείς να επιστρέψεις στην προηγούμενη εφαρμογή χωρίς να χρειαστεί να την ανοίξει ξανά είναι πολύ θετικό!

 

 

thnks kalagas το έφτιαξα!!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω σε κάποιο update να έχουμε ενεργοποίηση και του fm transmitter που εχει κρυμμένο το nexus one :) http://www.engadget.com/2010/01/06/nexus-one-teardown-reveals-possible-802-11n-radio-and-fm-transmi/

 

Πόσους ασους εχει στο μανίκι της ακομα η google ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση στο expansys σχετικά με το θέμα της εγγύησης πήρα την εξής απάντηση...

 

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατασκευάστρια εταιρεία του τηλεφώνου που σας ενδιαφέρει είναι η HTC.

 

Για οποιοδήποτε πρόβλημα κατά συνέπεια, μέσα στα πλαίσια της εγγύησης, μπορείτε να απευθύνεστε σε οποιοδήποτε αναγνωρισμένο σέρβις της HTC σε όλη την Ευρώπη."

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση δηλαδή που το πάρει κάποιος εδώ απο ebay, μπορεί αν το πάει σε ένα σέρβις και θα είναι κομπλε;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...