Jump to content

Κινητά με TV, Wi-Fi και GPS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η οθονη του ειναι πραγματικη 3,5" ή μικροτερη?δοκιμασε να εγκαταστησεις αλλο gps π.χ amazegps που ειναι java και free.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ειμαι αναμεσα σε δυο.. οποιος μπορει ας βοηθησει...

 

το Κ599 και το Χ10 την εκδοση με το gps... απο τιμη το Χ10 κανει +16 ευρω...

εχουν παρομοια χαρακτηριστικα απλα το ενα εχει και gps + λιγο καλυτερη καμερα...9αν και ξερω δεν ειναι και οι καλυτερες...)

1)επισης απ οτι ειδα σε βιντεο εχει ψιλοδιαφορετικο μενου......????

2)και η αναλυση της οθονης ειναι και στα δυο 320-480 ???

3)υπαρχουν εφαρμογουλες για αυτα???

4)το gps αξιζει καθολου?γιατι αλλιωςς η τιμη ειναι ιδια

5) επισης ειδα υπαρχει εκδοση για το x10 se 3,2 kai 3,6 ιντσες και η τιμη ειναι 17$ κατω... ειναι μεγαλη αυτην η διαφορα στην οθονη??

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα μπορούσε να μου πει κάποιος τo path που διαβάζει το κινητο F035 προκειμένου να βρει τους χάρτες για το GPS?

 

Όταν το είχα πρωτοπάρει, συνέβη το εξής παράδοξο. Το συνέδεσα με USB στο πισι μου, και είδα οτι η κάρτα μνήμης ηταν σχεδόν πλήρης. Μπαίνω μέσα και βλέπω μερικούς φακέλους με κινέζικους χαρακτήρες και αριθμούς. Μέσα ειχαν φωτογραφίες, μπ3, βίντεο και άλλα αρχεια. Τα έστειλα όλα.

 

Όταν πατάω το εικονίδιο για το GPS μου εμφανίζει error "Open map failed"

 

Κατέβασα τα αρχεία που είναι ανεβασμένα εδώ στο φόρουμ αλλά δε ξέρω πως να ονομάσω τον φάκελο και που να τον βάλω έτσι ώστε να τον δει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

η οθονη του ειναι πραγματικη 3,5" ή μικροτερη?δοκιμασε να εγκαταστησεις αλλο gps π.χ amazegps που ειναι java και free.:)

 

η οθονη του ειναι πραγματικη 3.5 και πολυ καλη. Θα δοκιμασω τις προσεχεις μερες κανενα java gps και θα σας πω. Παντως το γουσταρω πολυ το τηλεφωνο αυτο

-Dell Axim x51v WM6 A03 RTM football

-HTC P3600 WM6 Gelly_01 :cool:

Link to comment
Share on other sites

εχω καρτα 3g θα δουλεψει με αυτη ή πρεπει να παρω καινουρια καρτα?

δεν υπαρχει προβλημα,θα δουλεψει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Θα ήθελα να μου πείτε μεταξύ των 2 ποιο θα μου προτείνατε.

 

http://www.e-mobilo.com/x10_gps.html

 

και http://www.e-mobilo.com/k599.html

 

Το Χ10 χωρίς το gps τι διαφορές έχει από το Κ599?

 

Και κάτι τελευταίο οι χάρτες αξίζουν ή το gps τελικά δε θα έχει και πολύ νόημα?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

σαν χαρτες δεν λενε πολλα,ενα τυπικο δωρεαν λογισμικο χωρις χρεωσεις.αν θα ηθελες ολα τα παραπανω με καλους χαρτες ισως το w73 wm6.5 gps wifi tv dual sim, να σου κανει δουλεια
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παίδες,είμαι νέος στο forum.Να ρωτήσω,αν και προφανώς η απάντηση δεν θα είναι τόσο απλή :ποιό κινητό(εννοώ από τα κινέζικα πoυ αναφέρονται εδώ)έχει υποστήριξη youtube?Επίσης , ποιό έχει χάρτες λειτουργικούς για Ελλάδα?Υπάρχει τίποτα τέτοιο σε ελληνικό κατάστημα ή με paypal από έξω??/THNX :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

Από τα κινητά με wifi,tv+gps δεν γνωρίζω κανένα που να μπορεί να παίξει youtube.

Σαν gps είναι πολύ καλό για να σου βρεί που βρίσκεσαι,με πολύ γρήγορο κλείδωμα,για να κάνεις navigation δεν θα έλεγα ότι είναι και ότι καλυτερο.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις ένα όνομα από αυτά που σου λένε τη θέση σου?Υπάρχει σε ελλάδα ή μόνο με paypal από το εξωερικό?(LINK?)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα παιδια. εχω ενα μικρο προβληματακι. δν μου δουλευει το ξυπνητηρι. ενω στην αρχη δουλευε τωρα δν χτυπαει. σας εχει συμβει αυτο??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε σχεση με τους αλλους κλωνους που κυκλοφορουν (M002l, F030,F035 κτλ) για να τρεξει το προγραμμα με τον χαρτη θελει προεγκατεστημενη πιστοποιηση

Πιο συγκεκριμενα για καθε χαρτη που φορτωνεις μεσα στον φακελο maps πρεπει να υπαρχει και ενα αντιστοιχο αρχειο SIG. Πχ για τον χαρτη που δουλευει σε μενα ( της Κινας) υπαρχει ενα αρχειο CHINA_RAGENTEk.SIG. Ετσι για καθε χαρτη υπαρχει και αυτο το αρχειο, αλλιως στο μενου του GPS δεν θα φαινονται οι χαρτες...

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα σε ένα Jincen 9700+ που μου ήρθε μόλις χθες. Έβαλα χύμα μέσα στο φάκελο Maps το Greece.db που κατέβασα από εδώ

 

http://www.filestube.com/15f69b43040c56a403e9/go.html

 

αλλά όταν κάνω κλικ στο gps μου βγάζει μήνυμα 'open map failed'. Υπάρχει κάποιος τρόπος να παρακάμψουμε την πιστοποίηση? Ίσως αν βάλουμε σπασμένο πρόγραμμα sunavi? (Υπάρχει??)

 

Σημείωση: Ένα λινκ που δόθηκε προηγουμένως στο φόρουμ αυτό για χάρτες της ελλάδας (νομίζω το αρχείο λέγεται greece.zip) μάλλον δεν έχει το σωστό φορμάτ αρχείων(?). Οι χάρτες των άλλων χωρών (Κίνα, Μαλαισία, Ταυλάνδη) που ήταν ήδη στο δικό μου κινητό ήταν της μορφής χχχ.db (+to xxx.sig που αναφέρθηκε πριν)

Edited by gouzou
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγαπητοί φίλοι,

έχω εδώ και δέκα ημέρες το κινητό TOPS A1. Το κινητό για τα χρήματά του είναι τέλειο. Τα στοιχεία του κινητού είναι τα παρακάτω:

CPU MARVELL PXA312

CPU sreed 806MHz

DDR 256M Bytes

Nand sire 512M Bytes

Data Bus 32bit

LCD Color 65536 colors

ΑΝΑΛΥΣΗ 480χ800

Model ID NEXPERIA

REVISION MODEL 2010/4/01

ROM VERSION v01.00

ROM DATE 3/AYG/2010

Η συσκευή λέει ότι έχει εξωτερικό GPS και A-GPS. Θα ήθελα εάν ξέρει κανείς να μου υποδείξει κάποιο λογισμικό που μπορώ να κατεβάσω δωρεάν αλλά και χάρτες Ελλάδας. Επίσης ότι άλλες εφαρμογές πιστεύετε ότι είναι χρήσιμες θα τις ήθελα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΕΧΕΙ WINDOWS MOBILE 6.5 PROFESSIONAL ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ( εκδ. 21840.5.0.60) 2009

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δωρεαν και καλο ξεχασε το.Απο εκει και περα επειδη την ξερω την συσκευη

destinator 7 ,igo 8,igo primo τρεχουν καλα,απροβληματιστα και ειναι ειναι κ

αξιοπιστα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια θελω να παρω αυτο εδω το κινιτο http://www.sourcinggate.com/f035-gsm-quad-band-gps-mobile-phone-with-wifi-tv-white-p-6955.html αλα μου ειπαν οτι δεν εχει ελληνικο gps δηλαδη προγραμμα πλοηγησης που να μπορει να εγκατασταθει να τρεξει σε αυτο το κινητο.το κινητο εχει logika εγκατιστημενο λογισμικο java και ουτε arnoid η symbian καμια λυση ρε παιδια
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να παρω αυτο εδω το κινιτο http://www.sourcinggate.com/f035-gsm-quad-band-gps-mobile-phone-with-wifi-tv-white-p-6955.html αλα μου ειπαν οτι δεν εχει ελληνικο gps δηλαδη προγραμμα πλοηγησης που να μπορει να εγκατασταθει να τρεξει σε αυτο το κινητο.το κινητο εχει logika εγκατιστημενο λογισμικο java και ουτε arnoid η symbian καμια λυση ρε παιδια

καλησπερα φιλε μ. μονο ελληνικο χαρτη μπορεις να βαλεις στο ηδη εγκατεστημενο προγραμμα π εχει. το προγραμμα ειναι της sunavi. αν πασ καποιες σελιδες πισω μιλαμε για το συγκεκριμενο κινητο. ειναι πολυ καλο κινητο. το εχω 7 μηνες και δουλευει αψογα. εχει φαει αρκετα πεσιματα αλλα δν καταλαβε τπτ. επιχεισ εχει πολυ καλη αποκριση η οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το STAR X10 GPS από Ελλάδα, για να αποφύγω τις γνωστές ταλαιπωρίες με τελωνείο κλπ.

Το κινητό συνοδευόταν από δύο κάρτες μνήμης. Μία ήταν του Κινέζου με προεγκατεστημένους χάρτες SUNAVI - δουλεύουν μεν αλλά άχρηστοι σε μένα - και μια με τον Ελληνικό χάρτη SUNAVI.

Από την αρχή όταν έβαλα την Ελληνική κάρτα, έβγαλε map load failed. Έκανα έλεγχο και είδα οτι έλειπε το αρχείο πιστοποίησης της SUNAVI που είναι της μορφής "ΧΩΡΑ_AGOLDCOMM.sig" Ο πωλητής από Ελλάδα μου το έστειλε μετά από επικοινωνία που είχαμε, αλλά μετά την τοποθέτησή του στο σωστό φάκελλο της κάρτας μνήμης, το ίδιο μήνυμα λάθους και το GPS δε λειτουργεί.

Σημειώνω οτι κατέβασα και το αρχείο greek_only.rar για σίγουρα, στο αρχείο με τις ρυθμίσεις GREECE με τα σωστά κωδικά και χωρίς δίεση μπροστά, έκανα και reset στις εργοστασιακές ρυθμίσεις του κινητού , αλλά τζίφος.

ΤΩΡΑ.

Αν κάποιος έχει λύσει το πρόβλημα αυτό, παρακαλώ να μου πεί τι έκανε.

Αν υπάρχει κάποιο άλλο GPS πρόγραμμα για JAVA με χάρτες και έχει δουλέψει σε παρόμοιο κινητό, πάλι παρακαλώ για πληροφορίες.

Ευχαριστώ

notisjim

Link to comment
Share on other sites

Άν μιλάμε για τον χάρτη που βρίσκεις σε αυτό εδώ το θέμα δεν λειτουργεί με το κινητό σου.λειτουργεί με το F035 ή με το F 073 και μερικά άλλα.Το Χ10 GPS φτιάχνεται σε άλλο εργοστάσιο και προφανώς κάτι αλλάζει και δεν λειτουργεί ο χάρτης...Αυτά...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

ψάχνω για κάποιο φτηνό κινητό (κινέζικο δλδ) το οποίο να έχει μεγάλη οθόνη σαν το HTC HD2

ή QWERTY πληκτρολόγιο και αν γίνεται να έχει και κάποιο λειτουργικό για να περάσω εφαρμογές.

 

Προς το παρών είδα το SmartP800+ στο ιντερνετ που έχει

και GPS και Windows, είναι και οικονομικό.

 

Επίσης απο το ίδιο site θα πάρω μάλλον και κανένα κλώνο του IPAD

ή κανα NetBook με 10" οθόνη με συνολικό budget τα 200 ευρώ με τα μεταφορικά.

 

Αν μπορείτε να προτείνετε κάτι, να μην πάνε χαμένα τα χρήματα μου, θα το εκτιμούσα.

 

Ευχαριστώ,

SpawNerGR

 

 

 

**Βασικά πολύ δυνατό και με συνδυάζει και τις δυο αγορές που θέλω να κάνω είναι το:

NoteBook PHONE Bphone, Linux os, track ball, 5.0'' WVGA screen, digital TV, WIFI, GPS, qwerty full keyboard, 3.5mm earph

αλλά με βγάζει εκτός budget και τελικά μεμονωμένα ένα κινητό και ένα ipad βγαίνει πιο φτηνό.

Edited by SpawNerGR
Software is like Sex... It's Better when it's FREE...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

γεια σας...καινουργιοσ οπωσ βλεπετε.....εχω ενα Ε71 ΤV+ κινεζικο....βασικα το πηρε ενα φηλαρακι μ και δν το ηθελε και μ το εδωσε...αλλα στα αγγλικα δν την παλευω με τπτ αφου μ στελνουν μηνυματα στα ελληνικα και δν μπορω να τα διαβασω μ βγαζει τουσ ελληνικουσ χαρακτηρεσ κουτακια το ιδιο και με τησ επαφες.....μηπως ξαιρετε αν μπορω να κατεβασω αλλο λογισμικο π να περιεχει ελληνικα?????? η κατι παρομειο π να μπορω να το βαλω στα ελληνικα????? αυτο το μοντελο http://www.china-mobile-phone.com/2009-11/e71tv-plus.htm...

 

[H γραφή τύπου sms (μ, δν, τπτ κλπ) δεν επιτρέπεται. Επόμενα μηνύματα θα διαγραφούν χωρίς ενημέρωση.]

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...