Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα μας εδώ όμως δεν είναι οι προσωπικές ιδιαιτερότητες αλλά ποιο είναι το αντικειμενικά σωστό. :rolleyes:

 

Δεν είναι δηλ. εδω forum παράθεσης προσωπικών απόψεων? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορείς. Δεν είδα κάποια αλλαγή στο Zune ή στο κινητό.

 

 

 

Ελληνικά μπορείς μέσω 2 εφαρμογών στο Marketplace, η μία είναι της Vodafone.

Προτιμώ την 2η του Γκανάτσιου.

 

Για τα mp3 μάλλον είναι θέμα copyright για την Microsoft.

 

Τα greek keyboards τα εχω κατεβάσει και τα 2, και ομολογώ ότι είναι αξιόλογες προσπάθειες. Το θέμα είναι οτι μπορείς να δημιουργήσεις ενα SMS με Ελληνικούς χαρακτήρες (70 μόνο), αλλα δεν έχω βρεί τρόπο να απαντάω στα Ελληνικά.

Edited by cdims
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι δηλ. εδω forum παράθεσης προσωπικών απόψεων? :)

 

Ας μείνουμε καλύτερα στην ουσία και μην παίζουμε με τις λέξεις. ;)

 

Επίσης να σε ενημερώσω ότι τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται. Γιαυτό εξάλλου υπάρχει η "Τροποποίηση" ή/και η "Πολλαπλή παράθεση" σε κάθε post μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας μείνουμε καλύτερα στην ουσία και μην παίζουμε με τις λέξεις. ;)

 

Επίσης να σε ενημερώσω ότι τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται. Γιαυτό εξάλλου υπάρχει η "Τροποποίηση" ή/και η "Πολλαπλή παράθεση" σε κάθε post μας.

 

Εχεις δίκιο. Ζητώ συγγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

Θελω να ρωτησω ρε παιδια, Εχω ενα HD7 και μου πηρε κανονικα το νεο update (nodo) πριν 3 μερες.

Eχω και ενα trophy,και παλευω συνεχεια μπας και μου ερθει η αναβαθμιση και δεν γινετε τιποτα. Εχει παρει καποιος αλλος την αναβαθμηση για το trophy η ακομα δεν εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα??

Αν γνωριζει καποιος κατι,ας μου πει να ξερω και εγω!!

Ευχαριστω!!

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

Θελω να ρωτησω ρε παιδια, Εχω ενα HD7 και μου πηρε κανονικα το νεο update (nodo) πριν 3 μερες.

Eχω και ενα trophy,και παλευω συνεχεια μπας και μου ερθει η αναβαθμιση και δεν γινετε τιποτα. Εχει παρει καποιος αλλος την αναβαθμηση για το trophy η ακομα δεν εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα??

Αν γνωριζει καποιος κατι,ας μου πει να ξερω και εγω!!

Ευχαριστω!!

 

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει, αλλά σε κάποια παιδιά έχει έρθει. Κοίτα στην σελίδα 6.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω κάνει το Update (htc trophy) και έχω προβλήματα με το wifi δέν μπορώ να μπώ... κάποια λύση?? :)

:tease: Just wasting my time with the wrong people all the time...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω κάνει το Update (htc trophy) και έχω προβλήματα με το wifi δέν μπορώ να μπώ... κάποια λύση?? :)

 

απο το zune σου εγινε το update?

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στοιχεία μετά το Update.

 

Vodafone HTC 7 Trophy (Spark).

 

OS: 7.0.7390.0

Firmware: 2250.09.12000.168

Hardware Revision:0003

Radio Software: 5.54.09.21_22.33b.50.10U

Radio Hardware: A.102.0.D4

Bootloader: 1.20.2250.0 (117833)

Chip SOC: 2.2.5.0

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Vodafone branded; Αυτό είναι καλό;

 

Πρόκειται για συσκευές που έχουν προστεθεί κάποιες Vodafone εφαρμογές + Theme τα οποία φυσικά και διαγράφονται/αλλάζουν. Τίποτε παραπάνω.

Το string Firmware: 2250.09.12000.168 δείχνει ότι είναι branded. Το .168 είναι για Ελλάδα.

Τα open γράφουν OPN στον carrier.

 

Το ότι ξεκίνησε η διάθεση και σε branded συσκευές είναι καλό γιατί ως τώρα μόνο οι open-market το παίρναν. Με 2 λόγια ξεκινά να δίνει και στην Ελλάδα μαζικά το update Μαρτίου. Υπομονή μέσα σε αυτήν την βδομάδα θα το λάβουν οι περισσότεροι.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

αμην.. αντε να δουμε..

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για συσκευές που έχουν προστεθεί κάποιες Vodafone εφαρμογές + Theme τα οποία φυσικά και διαγράφονται/αλλάζουν. Τίποτε παραπάνω.

Το string Firmware: 2250.09.12000.168 δείχνει ότι είναι branded. Το .168 είναι για Ελλάδα.

Τα open γράφουν OPN στον carrier.

 

Το ότι ξεκίνησε η διάθεση και σε branded συσκευές είναι καλό γιατί ως τώρα μόνο οι open-market το παίρναν. Με 2 λόγια ξεκινά να δίνει και στην Ελλάδα μαζικά το update Μαρτίου. Υπομονή μέσα σε αυτήν την βδομάδα θα το λάβουν οι περισσότεροι.

 

Το δικό μου γραφει στο Firmware: 2250.09.10908.168 και παρότι ειναι unbranded δεν έχω λάβει ακόμα το update.

To string carrier, που το βρίσκεις?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου γραφει στο Firmware: 2250.09.10908.168 και παρότι ειναι unbranded δεν έχω λάβει ακόμα το update.

To string carrier, που το βρίσκεις?

 

Έχω την εντύπωση ότι το κινητό σου είναι branded.

Έχεις το .168

Κανονικά δεν έπρεπε αν ηταν Europe WWE.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=999382

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι, το έχω αγοράσει απο κατάστημα, χωρίς επιδότηση σύνδεσης. Άλλωστε δεν έχει πουθενά κανένα κάποιο διακριτικο άλλης εταιρείας, εκτός της HTC.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Και όμως δούλεψε το κόλπο. Απίστευτο!!!

 

Μεταφράζω τα βήματα απο το πρώτο link που έστειλες:

 

1. Ξεκινήστε το Zune

2. Βάλτε στο off το Data connection και το Wifi στο τηλέφωνο

3. Συνδέστε τη συσκευή με το PC (USB)

4. Επιλέξτε να ξεκινήσει το update search στο Zune

5. Αφού περάσουν 3 δευτερόλεπτα, αποσυνδέστε το PC απο το Internet (κλείστε το WiFi ή αποσυνδέστε το καλώδιο δικτύου).

6. Το Zune θα βρεί το NoDo-Update. Πατηστε UPDATE.

7. Συνδέστε πάλι το PC στο Internet και ξεκινήστε την εγκατάσταση του update.

 

Δοκίμασα 2-3 φορές να κάνω το update κανονικά πριν ξεκινήσω την διαδικασία αλλά μου έβγαζε συνεχώς ότι η συσκευή είναι Updated.

Κατόπιν ξεκίνησα τα παραπάνω βήματα και μετά απο 3-4 προσπάθειες, όπου αύξανα τον χρόνο στο βήμα 5, το update ξεκίνησε. Στην δική μου περίπτωση χρειάστηκε να αποσυνδέσω το καλωδιο δικτύου περίπου μετά απο 9 δευτερόλεπτα αφότου το Zune ξεκίνησε να ψάχνει για το update.

 

Καλού-κακού είχα αφαιρέσει την κάρτα SIM, πριν ξεκινήσω. Η διαδικασία του update πήρε περίπου 50 (!!!) λεπτά.

 

RacOOn σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το link και νομίζω πως θα σε ευχαριστήσουν πολλοί ακόμα.

Edited by cdims
Link to comment
Share on other sites

Και όμως δούλεψε το κόλπο. Απίστευτο!!!

 

Η διαδικασία του update πήρε περίπου 50 (!!!) λεπτά.

 

RacOOn σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το link και νομίζω πως θα σε ευχαριστήσουν πολλοί ακόμα.

 

Παρακαλώ!

 

Πράγματι το update ήταν σαν να έβαζε τα πάντα από την αρχή, αρχείο, αρχείο.

Σημασία έχει που πήρες το update και να χαρείς το κινητό σου!

Θα δεις βελτίωση τρομερή στο marketplace + μπαταρία (για ένα update).

Οι εφαρμογές τώρα ξεκινούν ως και 300% πιο γρήγορα

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...