Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω μερικες ερωτησουλες!

 

σημερα το πηρα κ ψαχνομαι βλεπετε... :p

 

πρωτον..υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε συντομευση για το wifi/bluetooth στην κεντρικη μας οθονη?

 

η μπαταρια γινεται να φαινεται με ποσοστο καπου στην οθονη,κατα προτιμηση πανω ψηλα?

 

τελος εχω μια εφαρμογη που λεγεται U2M8107..εχει διαφορες επιλογες αλλα δεν μου βγαζει καποιο αποτελεσμα καμια...

 

ευχαριστω!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω μερικες ερωτησουλες!

 

σημερα το πηρα κ ψαχνομαι βλεπετε... :p

 

πρωτον..υπαρχει καποιος τροπος να εχουμε συντομευση για το wifi/bluetooth στην κεντρικη μας οθονη?

 

η μπαταρια γινεται να φαινεται με ποσοστο καπου στην οθονη,κατα προτιμηση πανω ψηλα?

 

τελος εχω μια εφαρμογη που λεγεται U2M8107..εχει διαφορες επιλογες αλλα δεν μου βγαζει καποιο αποτελεσμα καμια...

 

ευχαριστω!

 

1.http://colossusr.blogspot.com/2012/05/20-windows-phone-1.html (η εφαρμογη 8)

2.εαν κάνεις search στο marketplace εχει αρκετα free application

3.δεν ξερω δεν απαντω :)

Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω,ειχε κ μερικες ωραιες εφαρμογες το λινκ που παρεθεσες!!

 

κατι ακομα,βλεπω οτι το wifi απενεργοποιεται οταν ειναι το κινητο σε sleep mode...δε βλεπω καποια επιλογη να ειναι συνεχεια ανοιχτο με αποτελεσμα να χανω ειδοποιησεις viber κτλ..υπαρχει λυση?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
χιλια ευχαριστω,ειχε κ μερικες ωραιες εφαρμογες το λινκ που παρεθεσες!!

 

κατι ακομα,βλεπω οτι το wifi απενεργοποιεται οταν ειναι το κινητο σε sleep mode...δε βλεπω καποια επιλογη να ειναι συνεχεια ανοιχτο με αποτελεσμα να χανω ειδοποιησεις viber κτλ..υπαρχει λυση?

 

Oχι δεν υπαρχει λυση ..

Μονο αν τρεχεις καποιο προγραμμα ραδιοφωνου απο το Ιντερνετ που κραταει το wi-fi ανοιχτο ...

 

Να εισαι καλα ...(για το μπλογκ μου) !!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μια μεγάλη βοήθεια, μου είχαν ρίξει κάτω το κινητό και στην κάτω δεξιά πλευρά έχει σηκωθεί ελάχιστα η μεταλικη του επιφάνεια. Σήμερα μου έπεσε σε κάτι νερά και πήρε λίγα μέσα στην οθόνη, τι να κάνω???

Το εχω κλειστώ για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρε παιδιά μια μεγάλη βοήθεια, μου είχαν ρίξει κάτω το κινητό και στην κάτω δεξιά πλευρά έχει σηκωθεί ελάχιστα η μεταλικη του επιφάνεια. Σήμερα μου έπεσε σε κάτι νερά και πήρε λίγα μέσα στην οθόνη, τι να κάνω???

Το εχω κλειστώ για την ώρα.

 

Η πιο ενδεδειγμένη λύση είναι να το πας σε κάποιο τεχνικό για να καθαρίσει την υγρασία. Εναλλακτικά, υπάρχουν και "λύσεις" του τύπου φύσημα με πιστολάκι ή τοποθέτηση σε δοχείο με ρύζι το οποίο έχει την ιδιότητα να απ άγει την υγρασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν και το εφτιαξα με αλλον τροπο σε ευχαριστώ. Το εβαλα απλα πάνω στο κουτι του υπολογιστή μου που ζεματα και εφτιαξε την επομενη μερα. απο την μερα που το εφτιαξα δεν ειχα κανεναα προβλημα αλλα σημερα μου κανει κατι κουφα, μεχρι στιγμης μου εχει κανει τρεις επανακηνησεις, 1 κολημα και τελευταιο τα ηχεια δεν δουλευουν παραμονο στο 30. Βοηθεια παρακαλω, δεν μπορω χωρις μουσική. :( Edited by spyros96
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αναμενόμενο... δυστυχώς τα προβλήματα της υγρασίας αρχίζουν να φαίνονται όχι στην αρχή αλλά μετά από κάποιο καιρό. Στην ουσία δεν το έφτιαξες (όπως είπες) αλλά το άφησες να χαλάσει τελείως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο... δυστυχώς τα προβλήματα της υγρασίας αρχίζουν να φαίνονται όχι στην αρχή αλλά μετά από κάποιο καιρό. Στην ουσία δεν το έφτιαξες (όπως είπες) αλλά το άφησες να χαλάσει τελείως.

 

Πάλι το έφτιαξα, ελπίζω να αντεξει οσο ακομη μπορει γιατι χρήματα δεν υπάρχουν, ουτε €. Εχω την Dynamic7 Rom V1.0 για trophy και την ώρα που συνέβαινε αυτο είχα μπει στο Quick Launch την στιγμη που ανοιξε αμέσως έκανε επανεκκίνηση και δεν δούλευε το ηχείο παρα μονο στο 30 και στα ακουστικά το ιδιο. Αποφάσησα να εγκαταστήσω την registry 1.2 και να πειραξω με κίνδυνο να το χαλάσω. Εψαξα για το προβλημα που παρατηρήθηκε στην Dft V.3 αν δεν κάνω λάθος. Εβαλα τα καινούργια στοιχεια πανω στα παλια, εκανα επανεκκίνηση και δουλεύει, μακαρι να αντέξει το τηλεφωνάκι. Πάντως ειναι πραγματικό σκυλί το τηλέφωνο και η οθονη γερή σαν βράχος. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

εχω καποιες αποριουλες καθως ειναι το πρωτο 7αρι που εεχω και μου φαινεται λιγο παραξενο σε ορισμενα θεματακια.

 

1) εχω δωρεαν internet αλλα δεν ξερω απο που θα το ενεργοποιησω..εχει επιλογη ον οφ οπως και το wi fi ?:O

 

2)τις εφαρμογες που ειναι δωρεαν πως τις εγκαθιστω ?πρεπει να κανω εγγραφη καπου ?πρεπει να τις κατεβασω απευθειας απο το ιδιο το κινητο?

 

3)πως βαζω mp3 ως ηχο κλησης?

 

για να μη σας ζαλιζω τις υπολοιπες θα τις κανω με τον καιρο..:D

παντως πρωτη φορα με διχαζει τοσο ενα τηλεφωνο ...στα μισα σε ενθουσιαζει και στα μισα σε απογοητευει.ισως να μην ξερω να το δουλευω και γω σωστα ακομα.

:worry:

Edited by dodok
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ :up:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε dodok το internet το "ανοίγεις" από τα settings - mobile network όπου σου λέει αν είναι το data connection on ή off.

Οι εφαρμογές είναι που είναι δωρεάν τις εγκαθιστάς απευθείας στο κινητό έχοντας απλά ένα λογαριασμό hotmail.com. Εξάλλου χωρίς hotmail αν δεν θυμάμαι καλά δεν μπαίνεις στο market place.

Όσο για τα mp3 προτείνω να κατεβάσεις το EasyRing&Music που έχει και δωρεάν έκδοση και κατεβάζεις ότι mp3 θες κάνοντας το ήχο κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

7.8 το trophy θα παρει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ερωτηση

ειχα πριν ενα χρονο το trophy κ δεν ανοιγε ολες τις σελιδες στο ιντερνετ, δεν ειχε flash νομιζω. Η κατασταση αλλαξε ή ειμαστε στα ιδια;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ερωτηση

ειχα πριν ενα χρονο το trophy κ δεν ανοιγε ολες τις σελιδες στο ιντερνετ, δεν ειχε flash νομιζω. Η κατασταση αλλαξε ή ειμαστε στα ιδια;

 

Flash δεν ήρθε και ούτε πρόκειται. Απεναντίας μάλιστα, θα καταργηθεί και από λειτουργικά που το είχαν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τίποτε.Απλά μέχρι να γυρίσουν και αυτές οι σελίδες σε html5 δε θα μπορείς να τις βλέπεις στο κινητό.Αν και για android 4.1 που κανονικά δεν υποστηρίζεται,λόγω της υποστήριξης του σε παλιότερες εκδόσεις φαίνεται πως βρέθηκε λύση στο xda.Για wp7 όμως επειδή δεν το είχαν ούτε παλιότερα,δε πρόκειται να το έχουν ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε dodok ........

 

αν και λίγο καθυστερημένα σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Τελικά αρχισα να το μαθαίνω και δεν κρύβω την ικανοποίηση μου γιαυτά που

Προσφερει ....

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ :up:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

αγαπητοι συναγωνιστες...έχει βάλει κανεις απο εδω την dynamic 1 rom στο Trophy του ?

γιατι εγω που την έχω βάλει μετα το τελευταιο Update βλεπω τα παρακάτω

 

os version 7.10.8773.98

και

Firmware 2250.21.51203.401

 

και με αυτο το συνδιασμο δεν μου παιζει το marketplace.

στο επισημο site της htc Λεει οτι θα πρεπει να έχουμε μετα το Update

το firmware 2350.......

Υπάρχει κάποιος αλλος με αυτον τον συνδιασμο ???????????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βγάλω τα στοιχεία λογαριασμού της κάρτας μου για αγορές από marketplace χωρίς να κάνω reset το trophy μου;

:)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Flash δεν ήρθε και ούτε πρόκειται. Απεναντίας μάλιστα, θα καταργηθεί και από λειτουργικά που το είχαν.

ασχετη παραθεση απλα απο καπου επρεπε να σε βρω για να σε ρωτησω. βασικα καλησπερα σε ολους .

θελω να με βοηθησει καποιος αν γνωριζει που μπορω να αλλαξω οθονη στο κινητο μου και ποσο θα μου κοστισει?

εχω το htc trophy.

στην ουσια το κινητο επεσε κατω μαυρισε η οθονη ολες η λειτουργιες γινονται κανονικα απλα δεν μπορω να τις δω.

ευχαριστω εκ τον προτερων οποιος μπει στην διαδικασια να μου δωσει καποιες πληροφοριες !!!

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία κοστίζει 145 ευρώ.

Την οθόνη μπορείς να τη βρεις με 40-50 ευρώ αλλά είναι δύσκολο να την αλλάξεις μόνος σου.

Εγώ την άλλαξα πριν ένα μήνα με 80 ευρώ σε μαγαζί με γενικό σερβις κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...