Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μια ερώτηση που ίσως να έχει ξαναειπωθεί!πώς μπορώ να βάλω ενα τραγούδι για ringtone με το mango update????

 

ευχαριστω!

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3750604#post3750604

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Τον τελευταίο καιρό και ιδιαίτερα μετά την αναβάθμιση του Mango (7720), έχω παρατηρήσει ότι το κινητό έχει γίνει ασταθές λίγο. Για αρχή κλείνει από μόνο του, το μενού σε μερικά σημεία χαλάει/κρεμάει και σήμερα αφού έκλεισε από μόνο του μόλις το άνοιξα μου ζήτησε σύνδεση με το pc, έκανα επανεκκίνηση και μετά ήρθε πάλι στα συγκαλά του. Έχει εντοπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τον τελευταίο καιρό και ιδιαίτερα μετά την αναβάθμιση του Mango (7720), έχω παρατηρήσει ότι το κινητό έχει γίνει ασταθές λίγο. Για αρχή κλείνει από μόνο του, το μενού σε μερικά σημεία χαλάει/κρεμάει και σήμερα αφού έκλεισε από μόνο του μόλις το άνοιξα μου ζήτησε σύνδεση με το pc, έκανα επανεκκίνηση και μετά ήρθε πάλι στα συγκαλά του. Έχει εντοπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

οχι αθτο που λες δεν το εχω ακοθσει ποτε! μαλλον κατι δεν θα εγινε καλα στο update! αμα στο ξανακανει κανε restore και ξανα το update

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, το restore ειναι λίγο δύσκολο την συγκεκριμένη χρονική στιγμή... δεν έχω το χρόνο να κάνω λινκ 150 επαφες msn-google-facebook. Θα το δοκιμάσω ωστόσο όταν βρω χρόνο. Ευχαριστώ για την απάντηση..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παιδια ειχα σκοπο να βαλω την Mango FInal touch it με ελληνικα..Επειδη δεν ειχα ποτε πριν ξαναπηραξει το trophy επρεπε προτα απο ολα να βαλω 1 ρομ 7004 η 7008.Βρηκα το Tutorial

Εβαλα τους οδηγους ανοιξα το rom update ως διαχειριστης και εκανα τα βηματα ..Μολις εμφανηστηκε η μπαρα στο 1% εδειξε Flashing Error και το κινητο εκανε reboot...Γιατι δεν φλασαρει την ρομ;Τι λαθος κανω;;

 

Το τηλεφωνο ειναι 100% εργοστασιακης καταστασης...

 

Τρεχω Mango 7.5 Official Upadte 7720 ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ UPDATE ΤΗΣ MICROSOFT

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παιδια ειχα σκοπο να βαλω την Mango FInal touch it με ελληνικα..Επειδη δεν ειχα ποτε πριν ξαναπηραξει το trophy επρεπε προτα απο ολα να βαλω 1 ρομ 7004 η 7008.Βρηκα το Tutorial

Εβαλα τους οδηγους ανοιξα το rom update ως διαχειριστης και εκανα τα βηματα ..Μολις εμφανηστηκε η μπαρα στο 1% εδειξε Flashing Error και το κινητο εκανε reboot...Γιατι δεν φλασαρει την ρομ;Τι λαθος κανω;;

 

Το τηλεφωνο ειναι 100% εργοστασιακης καταστασης...

 

Τρεχω Mango 7.5 Official Upadte 7720 ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ UPDATE ΤΗΣ MICROSOFT

 

Δες τι Bootloader εχεις ,δυστηχως και εγω (και αρκετοι ακομα) οταν βάλαμε το μανγκο μας πήγε σε μια version 5.χχ.χχ η οποία δεν σε αφήνει να γυρίσεις πισω σε 7008 η 7004 :( (εκτος και εαν εχει βρει κάποιος τη λυση)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμένα στο Trophy μου έσπασε η οθόνη του,για την ακρίβεια το τζαμάκι μπροστά, και το πήγα σε 1 μαγαζί να μου εκτίμησουν την ζημιά και να το φτιάξουνε.Και μου είπε αυτός θα ψάξει και απλά δεν ξέρει αν θέλει αλλαγή μόνο το digitizer ή και το touch(έτσι είπε...:confused:).Για το οποίο μάλλον εννοούσε το layer είναι υπεύθυνο για την αφή(το οποίο εμένα δεν χάλασε...γτ λειτουργεί κανονικά).

 

Έψαξα λίγο στο ebay και βρήκα κάτι παρόμοια με αυτά

1.http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-GENUINE-HTC-7-TROPHY-BLACK-TOUCH-SCREEN-DIGITIZER-/130564681719?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item1e6642eff7#ht_2019wt_1140

 

2.http://www.ebay.co.uk/itm/ORIGINAL-GENUINE-HTC-7-TROPHY-TOUCH-SCREEN-DIGITIZER-/350501030949?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item519b7d4c25#ht_2060wt_1398

 

Αυτά τα 2 δεν κάνουν??Στην περιγραφή γράφει οτι περιλαμβάνουν και το touch(προφανώς το layer θα εννοεί) και μήπως ξέρει κανείς την διαφορά μεταξύ των 2,εκτός της τιμής(που είναι σχετικά μεγαλή...)??

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. εχω βαλει το μανγκο με force update, και σκεφτομαι να κανω μια επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις. η ερωτηση μου ειναι εαν το μανγκο κυκλοφορει κανονικα στην ελληνικη αγορα και δεν θα χρειαστει το "κολπακι", με αλλα λογια αν στις ενημερωσεις που θα βγουν μετα την επαναφορα θα υπαρχει και αυτη. επισης, στους λογαριασμους ηλ ταχυδρομειου και ζουν που εχω φτιαξει, και ειναι με χωρα αμερικη, θα πρεπει να τους ξαναφτιαξω απο την αρχη και να βαλω ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Trophy μου έσπασε η οθόνη του,για την ακρίβεια το τζαμάκι μπροστά, και το πήγα σε 1 μαγαζί να μου εκτίμησουν την ζημιά και να το φτιάξουνε.Και μου είπε αυτός θα ψάξει και απλά δεν ξέρει αν θέλει αλλαγή μόνο το digitizer ή και το touch(έτσι είπε...:confused:).Για το οποίο μάλλον εννοούσε το layer είναι υπεύθυνο για την αφή(το οποίο εμένα δεν χάλασε...γτ λειτουργεί κανονικά).

 

Έψαξα λίγο στο ebay και βρήκα κάτι παρόμοια με αυτά

1.http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-GENUINE-HTC-7-TROPHY-BLACK-TOUCH-SCREEN-DIGITIZER-/130564681719?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item1e6642eff7#ht_2019wt_1140

 

2.http://www.ebay.co.uk/itm/ORIGINAL-GENUINE-HTC-7-TROPHY-TOUCH-SCREEN-DIGITIZER-/350501030949?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item519b7d4c25#ht_2060wt_1398

 

Αυτά τα 2 δεν κάνουν??Στην περιγραφή γράφει οτι περιλαμβάνουν και το touch(προφανώς το layer θα εννοεί) και μήπως ξέρει κανείς την διαφορά μεταξύ των 2,εκτός της τιμής(που είναι σχετικά μεγαλή...)??

 

Καμια διαφορα μεταξυ των δυο φιλε. Αυτο το "digitizer" - "touch" - "layer" που αναφερεις ειναι το ιδιο πραγμα. Αυτο ειναι απ'εξω και η οθονη που προβαλει την εικονα απο μεσα.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η απορία μου :αν συνδεσω με καρφί 3.5 στην έξοδο aux από τo ηχοσύστημα του αυτοκινήτου θα είναι Οκ ?δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μήπως έχω κανα πρόβλημα;
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η απορία μου :αν συνδεσω με καρφί 3.5 στην έξοδο aux από τo ηχοσύστημα του αυτοκινήτου θα είναι Οκ ?δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ μήπως έχω κανα πρόβλημα;

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και θα ακούς τη μουσική της συσκευής σου στο αυτοκίνητο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδη μαλλον θα αγορασω αυτες της μερες το trophy 7 υπαρχει κανενας οδηγος για να μπορω να στελνω και να παιρνω μεσω bluetooth αρχεια?ειναι με mango αυτο που θα παρω ηδη.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη μαλλον θα αγορασω αυτες της μερες το trophy 7 υπαρχει κανενας οδηγος για να μπορω να στελνω και να παιρνω μεσω bluetooth αρχεια?ειναι με mango αυτο που θα παρω ηδη.

 

Δεν υπάρχει γιατί απλά δεν υποστηρίζεται κάτι τέτοιο στα WP7.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

πριν λίγες μέρες πήρα ένα trophy από ένα φίλο και έχω(για την ώρα) δύο ερωτήσεις

1.Αν μπορεί να βγεί αυτή η σπαστική δόνιση από τα πλήκτρα.Αφήστε που πιστεύω ότι γονατίζει την μπαταρία..

2.Στις επαφές μου πέρασε αυτόματα και τις επαφές του hotmail μαζί με αυτές της sim.

Γίνετε να εμφανίζει μόνο της sim?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα. Αλλαξα τον κωδικο στο hotmail και τωρα δεν μπαινει sto messenger απο το κινητο. ουτε μπορω να κατεβασω εφαρμογες διοτι μου ζητουν καθε φορα το μαιλ μου....και οταν βαζω τον καινουργιο κωδικο δεν τον περνει. (ουτε τον παλιο). Εχει κανεις κατι να μου προτεινει? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

πριν λίγες μέρες πήρα ένα trophy από ένα φίλο και έχω(για την ώρα) δύο ερωτήσεις

1.Αν μπορεί να βγεί αυτή η σπαστική δόνιση από τα πλήκτρα.Αφήστε που πιστεύω ότι γονατίζει την μπαταρία..

2.Στις επαφές μου πέρασε αυτόματα και τις επαφές του hotmail μαζί με αυτές της sim.

Γίνετε να εμφανίζει μόνο της sim?

Ευχαριστώ!!

 

Κανείς ρε παιδιά???

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε παιδιά???

φιλε καλοριζικο

για τη δονηση δυστηχως δεν εχει επιλογη

 

οσο για τις contacts αν μπει στις ιδιοτητες του λογοριασμου και βγαλεις το tick απο την επιλογη contact απλα δεν τις τραβαει γιατι αν το κανεις απο το filter στο people θα στις εξαφανισει ολες...

HTC 7 trophy 16GB Memory upgrade :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα. Αλλαξα τον κωδικο στο hotmail και τωρα δεν μπαινει sto messenger απο το κινητο. ουτε μπορω να κατεβασω εφαρμογες διοτι μου ζητουν καθε φορα το μαιλ μου....και οταν βαζω τον καινουργιο κωδικο δεν τον περνει. (ουτε τον παλιο). Εχει κανεις κατι να μου προτεινει? ευχαριστω.

 

Μια βοηθεια καποιος?...δεν μπορω να κατεβασω τιποτα απο το μαρκετ!!!! help :P

Link to comment
Share on other sites

κανε αλλαγη κωδικου απο τι σελιδα στον υπολογιστη σου οτι των ξεχασες και φτιαξε νεο κωδικο.....και λογικα δεν θα εχει προβλημα

HTC 7 trophy 16GB Memory upgrade :D

Link to comment
Share on other sites

κανε αλλαγη κωδικου απο τι σελιδα στον υπολογιστη σου οτι των ξεχασες και φτιαξε νεο κωδικο.....και λογικα δεν θα εχει προβλημα

Θα το δοκιμασω φιλε μου. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλοριζικο

για τη δονηση δυστηχως δεν εχει επιλογη

 

οσο για τις contacts αν μπει στις ιδιοτητες του λογοριασμου και βγαλεις το tick απο την επιλογη contact απλα δεν τις τραβαει γιατι αν το κανεις απο το filter στο people θα στις εξαφανισει ολες...

 

Γεια σου φίλε,σε ευχαριστώ για την απάντηση.

1.Οταν λες τις ιδιότητες του λογαριασμου εννοείς από το κιν ή από το pc.Βασικά την επιλογή που μου λες(contact) δεν την βρήκα πουθενά..που είναι?

2.Οταν λες δεν τις τραβάει,εννοείς ότι τώρα που τις έχει τραβήξει δεν μπορώ να τις βγάλω,πρέπει να κάνω reset κτλ??

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια βρηκα το κινητο μεταχειρισμενο στα 150 € υπαρχει πουθενα πιο φτηνο ? επισης ξερετε μετα οταν βουν τα windows 8 να καν στο κινητο update και να εχει windows 8 αντι για 7 ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...