Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ένα απο το άλλο έχουν ενα πολυ μεγάλο χάσμα ανάμεσα τους...Ξεκινώντας απο αυτά που βλέπεις η οθόνη του trophy είναι σαν να βλέπεις απο μικρή τηλεόραση και του Wildfire(sry σε όσους το έχουν) σαν απο Gameboy...Και μπορεί να αναλυθεί.

Το λειτουργικό σύστημα είναι καθαρά επιλογή...:)

 

Παιδιά επειδή το παρήγγειλα πλεον και εγώ(θα το παραλάβω την Δευτερα) θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με τις επαφές.Εχω ενα windows live ID αλλα δεν θέλω να τις συγχρονίσω απο εκεί και να μου βγάζει τα ονόματα και τις φωτογραφίες απο εκεί.Θέλω να δημιουργήσω καινούριες επαφές και μετά να τις συγχρονίσω.Τι μου προτείνετε...Να κάνω ένα άλλο mail και αν ναι τι(hotmail.com,live.com,gmail.com)??

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους...

προς κατοχους htc trophy:

πιαστε το τηλεφωνο και κουνηστε το δεξια αριστερα.ακουγεται κατι.?

εμενα κανει ενα θορυβο σαν να κουνιεται κατι στο εσωτερικο του και μαλλον ειναι ο μηχανισμος της δονησης μιας και οταν παταω πχ το home button ,η δονηση "ακουγεται" εντονα και εχει παραξενη(ξεχαρβαλωμενη) αισθηση.

please πειτε μου αν σας συμβαινει το ιδιο...!

 

Προσωπικά δεν μου το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

εχει μηπως κανενας προβλημα με τη ληψη MMS? Εχω κοσμοτε, και δυο φορες που προσπαθησανε καποιοι να μου στειλουν μηνυμα τετοιου ειδους δεν το προβαλε, εγραφε μονο media content η κατι τετοιο, και δεν το εδειχνε... επισης και μια φωτοπου πηγα να στειλω μεσω μηνυματος δεν την πηρε, ρωταω επειδη αλλαξα πριν απο βδομαδα περιπου τηλεφωνο (ειχα το cruise 09 htc), και δεν ειχα κανενα προβλημα με αυτο.

 

Επισης, εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με το χρον εκφορτισης της μπαταριας? το αφησα χθες ολη νυχτα να φορτισει, και σημερα μεχρι νωρις το απογευμα ηταν κατω απο το μισο.

Edited by gkapitso
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το παρήγγειλα πλεον και εγώ(θα το παραλάβω την Δευτερα) θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με τις επαφές.Εχω ενα windows live ID αλλα δεν θέλω να τις συγχρονίσω απο εκεί και να μου βγάζει τα ονόματα και τις φωτογραφίες απο εκεί.Θέλω να δημιουργήσω καινούριες επαφές και μετά να τις συγχρονίσω.Τι μου προτείνετε...Να κάνω ένα άλλο mail και αν ναι τι(hotmail.com,live.com,gmail.com)??

 

Φτιαξε ενα λογαριασμο που θα εχεις αποκλειστικα και μονο για τις επαφες σου και το ημερολογιο σου. Κατα προτιμηση gmail γιατι ειναι το πιο ευχρηστο.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

προς κατοχους htc trophy:

πιαστε το τηλεφωνο και κουνηστε το δεξια αριστερα.ακουγεται κατι.?

εμενα κανει ενα θορυβο σαν να κουνιεται κατι στο εσωτερικο του και μαλλον ειναι ο μηχανισμος της δονησης μιας και οταν παταω πχ το home button ,η δονηση "ακουγεται" εντονα και εχει παραξενη(ξεχαρβαλωμενη) αισθηση.

please πειτε μου αν σας συμβαινει το ιδιο...!

 

ΑΝ δεν σου επεσε καπου πηγαινε το αμεσως στην Vodafone για αμεση αντικατασταση (1 εβδομαδα) ..

Δεν πρεπει να κουνιεται ουτε να ακουγεται τιποτα

 

εχει μηπως κανενας προβλημα με τη ληψη MMS? Εχω κοσμοτε, και δυο φορες που προσπαθησανε καποιοι να μου στειλουν μηνυμα τετοιου ειδους δεν το προβαλε, εγραφε μονο media content η κατι τετοιο, και δεν το εδειχνε... επισης και μια φωτοπου πηγα να στειλω μεσω μηνυματος δεν την πηρε, ρωταω επειδη αλλαξα πριν απο βδομαδα περιπου τηλεφωνο (ειχα το cruise 09 htc), και δεν ειχα κανενα προβλημα με αυτο.

Επισης, εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με το χρον εκφορτισης της μπαταριας? το αφησα χθες ολη νυχτα να φορτισει, και σημερα μεχρι νωρις το απογευμα ηταν κατω απο το μισο.

 

Αν εχεις παλια καρτα αλλαξε την ...Καπου πηρε το ματι μου οτι η Cosmo εχει προβλημα με τις ρυθμισεις τους σε WP7 και

παλευουν να το φτιαξουν. Επικοινωνησε μαζι τους.

Η μπαταρια με λογικη χρηση και οχι ολα ανοιχτα συνεχεια (wi-fi BT location-gps κλπ) κραταει 1,5 -2 ημερες.

Αυτο ειναι κανονας με ολα τα νεα smartphones και οχι μονο με το trophy.

Αν εχεις λογαριαμσο yahoo αλλαξε τις ρυθμισεις sync γιατι κανει συνεχεια sync.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με ανοιχτό 3G συνέχεια αλλά wifi, location, bt κλειστά η μπαταρία με αφήνει πολύ ικανοποιημένο και βγάζει άνετα μια μέρα ολόκληρη.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά...αν μπορεί ας με βοηθήσει κάποιος...εχω πάρει το trophy 7 κ οταν παω στο marketplace μου εχει 6 update...παταω σε ενα free πρόγραμμα να κατεβάσω κατι αλλα τπτ..μου λεει Can't Get this information at the moment. check again in a little while !!! επίσης δεν μπορω να κανω update...!!! μηπως πρεπει να βαλω κατι στα settings στο email & account..?? εκει λεει να βαλω e-mail μεσα αλλα δν το παίρνει...γραφει someone@example.com...!!! οσο για το zune πως δουλευει παιδια, με ποιο τροπο μεταφερω δεδομένα ..?? sorry αν σας ταλαιπωρώ αλλα ειναι λιγο περίπλοκο...να σται καλα !!!
Link to comment
Share on other sites

Θελει λογαριασμο Hotmail.com η windowslive.com

Για το zune το συνδεεις κατεβαζει drivers και αφου το δει καθεσε λιγο και του δινεις σε ποιους φακελους εχεις φωτο,βιντεο,μουσικη κτλ.αν θες βρισκεις τραγουδια και τα σερνεις επανω στο εικονιδιο του τηλεφωνου(κατω αριστερα και τα περναει.αντιστροφα οτι εχεις τραβηξει με το κινητο(φωτο,βιντελ κτλ)τα περναει στο pc στον τομεα εικονες βιντεο κτλ.Εγω βρηκα την χαρα μου,οσο ειχα iphone ποτε δεν μπορεσα να δουλεψω το itunes εδω ολα καλα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...

προς κατοχους htc trophy:

πιαστε το τηλεφωνο και κουνηστε το δεξια αριστερα.ακουγεται κατι.?

εμενα κανει ενα θορυβο σαν να κουνιεται κατι στο εσωτερικο του και μαλλον ειναι ο μηχανισμος της δονησης μιας και οταν παταω πχ το home button ,η δονηση "ακουγεται" εντονα και εχει παραξενη(ξεχαρβαλωμενη) αισθηση.

please πειτε μου αν σας συμβαινει το ιδιο...!

Προσωπικά δεν μου το κάνει...

Δοκίμασα αυτό που λέει ο noske και όταν το κουνάω αρκετά έντονα δεξιά αριστερά, ακούγεται ένας πολύ χαμηλός ήχος σαν κάτι να χτυπάει ή σαν να κινείται ο μηχανισμός της δόνησης. Εγώ πάντως πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό δεδομένου ότι ο μηχανισμός της δόνησης όταν δεν χρησιμοποιείται δεν έχει κάποιο 'στοπ' ώστε να μην περιστρέφεται. Το ίδιο ήχο ακούω και σε άλλα κινητά αν τα κουνάω με τον ίδιο τρόπο (iPhone 2G, Nokia 5800). Όσο για την δόνηση που ακούγεται έντονα, πιστεύω ότι απλά έτσι είναι σχεδιασμένη.

 

Επισης, εχει παρατηρησει κανεις προβλημα με το χρον εκφορτισης της μπαταριας? το αφησα χθες ολη νυχτα να φορτισει, και σημερα μεχρι νωρις το απογευμα ηταν κατω απο το μισο.

 

Επειδή και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα, το οποίο μάλλον δημιουργήθηκε μετά το τελευταίο update (7392) τι μπορώ να κάνω για να διορθωθεί. Αλήθεια, πόσες φορτίσεις χρειάζεται η καινούρια μπαταρία του Trophy για να αποδίδει μέγιστο (εγώ έχω κάνει 3 πλήρεις φορτίσεις και άλλη μια από το 40%);

 

Update: Νομίζω μετά από μια επανεκκίνηση το πρόβλημα με την μπαταρία λύθηκε

Edited by Sotirisko
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ γιωργο...απλα στα settings account πρεπει να βαλω σε ολα π.χ. facebook,google το hotmail μου και το pasword..??? το βαζω αλλα δεν το παιρνει..?? επισις για τα drivers που λες απο που θα τα βρω αυτα..??
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ γιωργο...απλα στα settings account πρεπει να βαλω σε ολα π.χ. facebook,google το hotmail μου και το pasword..??? το βαζω αλλα δεν το παιρνει..?? επισις για τα drivers που λες απο που θα τα βρω αυτα..??

 

Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να βαλεις εναν Windows Live λογαριασμο που θα ειναι hotmail.com η καποιον αλλο λογαριασμο σε com.

ΠΡΟΣΟΧΗ !! Ο πρωτος λογαριασμος που θα βαλεις στην ομαδα Windows Live δεν μπορει να αλλαξει η να διαγραφει. Και θα σου φερει στις Επαφες σου ολες τις επαφες που εχεις στο Hotmail...

Μετα αν θελεις και εχεις λογαρισμους σε google και facebook βαζεις και αυτους με τους δικους τους κωδικους -

Και οχι με τους κωδικους του hotmail.. Ειναι λογικο να μην τους δεχεται !!!!!!!!!!!!!

 

Ετσι θα σου φερει και οτι επαφες - ημερολογια κλπ εχεις σε αυτους τους λογαριασμους ( google και facebook).

Link to comment
Share on other sites

να βαλω εναν οποιοδήποτε λογαριασμο η τον δικο μου σε ολα...τον βαζω αλλα μου λεει οτι υπαρχει !!! δυσκολεύομαι πολυ..

 

βασικα εμενα αυτο που με απασχολη ειναι οτι δεν μπορω να κανω τιποτα απο το marketplace...λεει οτι ςχω 6 update, παταω update all αλλα δεν μου κανει τπτ...αυτο ειναι βασικα το προβλημα μου...κ ουτε μπορω να κατεβασω free εφαρμογες !!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

να βαλω εναν οποιοδήποτε λογαριασμο η τον δικο μου σε ολα...τον βαζω αλλα μου λεει οτι υπαρχει !!! δυσκολεύομαι πολυ..

 

Δηλαδη διαβασες προσεκτικα την απαντηση μου και ρωτας αυτο ????? Ε τοτε τι να πω ...διαβασε τι γραφω

 

βασικα εμενα αυτο που με απασχολη ειναι οτι δεν μπορω να κανω τιποτα απο το marketplace...λεει οτι ςχω 6 update, παταω update all αλλα δεν μου κανει τπτ...αυτο ειναι βασικα το προβλημα μου...κ ουτε μπορω να κατεβασω free εφαρμογες !!

 

Εσενα μπορει να σε απασχολει οτι θελεις..Αν δεν κανεις αυτα που πρεπει θα συνεχισει να σε απασχολει...

Ξαναδιαβασε αυτα που γραφουμε .....

Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα που εχουν μεσα στη συσκευσασια εχουν music control για play pause next/previous song?

η στο ραδιο να πηγαινει στον επομενο σταθμο?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι άσχετη ερώτηση ή να έχει ξαναειπωθεί..

με το htc trophy μπορώ να συγχρονίσω το ms outlook? με mail εταιρικό και όχι από gmail, hotmail, yahoo.

είναι το μοναδικό που με ενδιαφέρει και ήθελα να είμαι σίγουρος πριν το αγοράσω,

να ελεγχω αυτο το mail με ενδιαφέρει μόνο

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by chriscool79
Link to comment
Share on other sites

τα ακουστικα που εχουν μεσα στη συσκευσασια εχουν music control για play pause next/previous song? η στο ραδιο να πηγαινει στον επομενο σταθμο?

 

Τα ακουστικα που εχει ειναι για play/pause και +- volume OXI για next/previous

 

μπορεί να είναι άσχετη ερώτηση ή να έχει ξαναειπωθεί..

με το htc trophy μπορώ να συγχρονίσω το ms outlook? με mail εταιρικό και όχι από gmail, hotmail, yahoo.

είναι το μοναδικό που με ενδιαφέρει και ήθελα να είμαι σίγουρος πριν το αγοράσω,

να ελεγχω αυτο το mail με ενδιαφέρει μόνο

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Βεβαιως και μπορεις να εχεις το εταιρικο μαιλ...χωρις προβλημα...

Με το outlook απο το Pc σου δεν μπορεις να κανεις sync (επαφες κλπ). Πρεπει να γινει μεσω hotmail.

Επισης το hotmail χρεαζεται ομως για να δουλευει και το Μαρκετ ...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

collosus μιας και αύριο το παραλαμβάνω το κινητό αυτό που έλεγες με το mail για τις επαφές.Πρέπει να είναι οπωσδήποτε κατι σε .com της microsoft.Υπάρχει πρόβλημα με το gmail???Θεωρείς καλύτερο να δημιουργήσω ένα νέο mail και μετα να αποθηκεύσω όλες τις επαφές μου from scratch και χειροκίνητα και να κάνω sync ή να βάλω 1 windows live id που έχω?αλλά δεν θέλω να μου εμφανίσει τα άτομα που έχω σαν msn επαφές.

 

Και κάτι άλλο...παραπάνω κάπου είδα οτι έχει πρόβλημα με τις παλιές sim.H δικια μου είναι απο το 2002-2003..λέτε να την αλλάξω?Μήπως ξέρετε πόσο καιρό απαιτεί και αν θα χρεωθώ κάτι για αυτό?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή γίνεται άμεσα σε κατάστημα και ενεργοποιείται σε μισή ώρα, αλλά θα χρεωθείς φυσικά. Το πόσο εξαρτάται από τον πάροχο.

Μην πηγαίνεις κατευθείαν, αν δεις ότι έχεις πρόβλημα, τότε.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...:) την παρασκευη παρελαβα το trophy μου, αλλα λογω τρεξιματος...ακομα δεν του εχω κανει ουτε αναβαθμιση ουτε το εχω ξεκλειδωσει...ελπιζω να προλαβω σημερα...σαν πρωτη εντυπωση μου φαινεται πολυ δυνατο και ομορφο το κινητο. :D...Το μονο που με ενοχλει λιγο μεχρι να το μαθω ειναι ο τερματισμος των κλησεων...που καμια φορα μου περνει κανενα δευτερολεπτο παραπανω αν πατησω κατα λαθος κανενα απο τα κουμπια :P...θα επανελθω μετα το ξεκλειδωμα και αφου δω και λιγο το market...
Link to comment
Share on other sites

collosus μιας και αύριο το παραλαμβάνω το κινητό αυτό που έλεγες με το mail για τις επαφές.Πρέπει να είναι οπωσδήποτε κατι σε .com της microsoft.Υπάρχει πρόβλημα με το gmail???Θεωρείς καλύτερο να δημιουργήσω ένα νέο mail και μετα να αποθηκεύσω όλες τις επαφές μου from scratch και χειροκίνητα και να κάνω sync ή να βάλω 1 windows live id που έχω?αλλά δεν θέλω να μου εμφανίσει τα άτομα που έχω σαν msn επαφές.

 

Και κάτι άλλο...παραπάνω κάπου είδα οτι έχει πρόβλημα με τις παλιές sim.H δικια μου είναι απο το 2002-2003..λέτε να την αλλάξω?Μήπως ξέρετε πόσο καιρό απαιτεί και αν θα χρεωθώ κάτι για αυτό?

 

Καλημέρα,

το κινητό θα σου παρουσιάσει όλα τα contacts του windows live στα contacts του addressbook. Δεν μπορείς να διαλέξεις τα άτομα που θέλεις (χαζό δεν είναι;). Τώρα για το gmail, αν και χρησιμοποιώ Live, από ότι διάβασα δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά προτιμότερο να "συμβαδίσεις".

Πρόβλημα με κάρτες δεν παρουσιάζει ( τουλάχιστον σε μια που έχω από τόοοοοτε και έλεγξα ) αν νομίζεις ότι κάτι πάει στραβά, γιατί όχι; Από cosmote σύνδεση είναι δωρεάν μου είπε όταν ρώτησα, από WIND μου είπε 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το κινητο το σαββατο μετα απο μια ωρα τηλεφωνωντας απο vodafone σε vodafone για να βρω που μπορω να το βρω ετοιμοπαραδωτο. Πουλησα το desire και πιστευω πως σωθηκα. Καμια σχεση με android κινητο. Κλασεις ανωτερο λειτουργικο χωρις κολληματα, χωρις προβλημα χωρου, χωρις να σκεφτομαι να κατεβασω εφαρμογες μηπως γεμισει η μνημη και αλλα τετοια. Ειχα αγανακτησει με το desire. Το λειτουργικο του σταθεροτατο. Οσο για τις ελλειψεις που εχει σαν windows phone αυτες θα λυθουν αργα οι γρηγορα με updates. Και το πιο σπουδαιο υποστηριξη microsoft. Δηλαδη οχι να περιμενεις και να εισαι με την αγωνια αμα σου αναβαθμηστει η οχι οπως με τα android. Σαν κορυφη βαζω το ios της apple κατα την γνωμη μου αλλα και τα windows phone 7 ειναι πολυ υποσχομενο λειτουργικο. Οσο για εφαρμογες μπορεις να βρεις διαφορες ωστε να κανεις την δουλεια σου. Θα το ευχαριστηθει πολυ. Οπως ειχα και εγω στο να το αγορασω. Οσο για την συσκευη παρα πολλη καλη και προσεγμενη για την τιμη δεν το συζηταω, για αυτα που σου δινει ειναι χαρισμα. Με τοσα δεν παιρνεις κινητο με τετοια ποιοτητα και επιδωσεις σε android. Απλα τα λεω ολα αυτα για καποιον που εχει ενδιασμους στο να παρει ενα τετοιο τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να κατεβασω απο το marketplace..?? μου λεει συνεχεια can't get this information at the moment. Check again in little while. !!! Οποιος μπορει ας βοηθήσει thanks..
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να κατεβασω απο το marketplace..?? μου λεει συνεχεια can't get this information at the moment. Check again in little while. !!! Οποιος μπορει ας βοηθήσει thanks..

 

Πρεπει το hotmail που εχεις βαλει να το ενεργοποιησεις το κινητο να εχει χωρα Αμερικη. Αμα εχεις βαλει αλλο mail που να μην εχει σαν χωρα την αμερικη πρεπει να φτιαξεις ενα και να κανεις restor το κινητο. Και να το ενεργοποιησεις ξαν με το καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορω να κατεβασω απο το marketplace..?? μου λεει συνεχεια can't get this information at the moment. Check again in little while. !!! Οποιος μπορει ας βοηθήσει thanks..

 

κατεβασε ενα προγραμμα για το pc το marketplace ..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=908293

 

με αυτο ψαχνεισ ολες τις δωρεαν εφαρμογες και τις περνας απευθειας στο τηλεφωνο μεσω του pc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...