Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά ήταν πολύ συγκεκριμένη και βαριά δήλωση και νόμιζα ότι ήταν κάποια διάκριση από περιοδικά κλπ
Link to comment
Share on other sites

http://www.businessinsider.com/best-video-games-metacritic-2017-11#1-the-legend-of-zelda-ocarina-of-time-50

 

Καπου εδω θα δεις το Uncharted 2 σίγουρα, και προσφατα εβγαλε το ign μια λιστα που στανταρακι εχει μεσα το 2 και το 4.

 

Τεσπα το ολο ντιμπειτ βρωμει σαν τις κουβεντες Megadeth vs Metallica και ειναι να χαμε να λεγαμε. Και τα δυο ειναι πολυ καλα σιριζ, το καθενα εστιαζει σε διαφορετικα πραγματα. Το ενα ειναι τερμα linear με χοντρη εμφαση στο σινεματικ και το στορρυτελλινγκ και το αλλο περισσοτερο σαρβαιβαλ και σαντμποξντ.

 

Και σιγουρα ειναι κριμα που οι πισαδες και οι εξμποξαδες δεν μπορουν να απολαυσουν και τα δυο.

 

Για τους νιντυδες κουβεντα, ειναι αξιοι της μοιρας τους.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Από τη βικιπαίδεια έχω μάθει να ζητάω πηγές σε δηλώσεις γι αυτό ρώτησα. Πάντως, αν το λες για μένα, καμία αναφορά δεν έκανα σε θέματα συγκρίσεων!
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν σε έκρινα για κάτι, απλά επεσήμανα γιατί κατ εμέ είναι ανούσια η σύγκριση γιατί γενικότερα την έχω δει πολλές φορές.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Pillars of eternity deadfire ξεκίνησε κανείς?

 

Μιλάμε έχει κάνει τρομερή δουλειά ή obsidian.

Έχω πολύ λίγες ώρες στο παιχνίδι ακόμα αλλά έχει κάνει step up από το ήδη πολύ καλό πρώτο μέρος.

 

Αν σκέφτεται κανείς να το αγοράσει η κατεβάσει κ δεν είναι σίγουρος, είναι must αγορά το συγκεκριμένο. Αξίζει τα λεφτά μέχρι δεκάρας και περνάει κ το μήνυμα για περισσότερους παρόμοιους τίτλους.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για κανένα Euro Truck Simulator, έτσι? Για Uncharted μίλησα. Οπότε γεγονός.

ETS 2 > Uncharted

 

Fight me

 

 

Megadeth vs Metallica

 

Maiden

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την ολοκλήρωση του GΩW: Ascension, θα συμφωνήσω με τους περισσότερους αναθεωρητές και θα δώσω ένα ολόψυχο 6.5/10.

 

---

 

Εδω και δύο ημέρες παίζω το Τhe Order 1886 (PS4) το οποίο πέτυχα σε δελεαστική τιμή στα used του Public (€9.99).

Eίμαι στο 14ο από τα 16 κεφάλαια οπότε μπορώ να εκφέρω γνώμη.

 

Κατάφορα αδικημένος τίτλος. Άνετο 7/10.

Επικά γραφικά, μουσική επιπέδου Resident 1 & 2, ατμόσφαιρα που... κόβεται με μαχαίρι και τέλειο voice acting.

 

Στα αρνητικά είναι οι ενοχλητικές μαύρες μπάρες, η περισσότερη από όσο θα ήθελα δράση εις βάρος του τρόμου.

Καταλαβαίνω γιατί χαλάστηκε κόσμος... Το Ε3 trailer ήταν παραπλανητικό. Στα σημεία που έχει στοιχεία τρόμου, το κάνει με εκπληκτικό τρόπο. Απλα, αυτά τα σημεία είναι λίγα και διασκορπισμένα.

 

Με λίγα λόγια δεν είναι survival horror όπως νόμιζα αλλά δράσης/shooter με λίγα horror στοιχεία.

 

Δεν του άξιζε όμως η κατακραυγή αυτή.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν συμφωνω με τον ορο "Δρασης"... Και τραγικα μικρο

 

Με εκφραζει απολυτα αυτο το review:

 

Το τερματισαμε σε ενα απογευμα....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το έχεις τερματίσει θα θυμάσαι πως (χονδρικά) το 70% του campaign αποτελείται από waves εχθρών και shooting galleries ακριβώς στο στυλ του Uncharted. Ακριβώς όμως.

Επίσης βάλε και το σκαρφάλωμα στα κτίρια που επίσης νομίζεις πως ελέγχεις τον Nathan Drake.

Δεν τα αναφέρω σαν αρνητικά αυτά, αλλά για να εξηγήσω τον όρο "δράσης" που χρησιμοποίησα.

 

Ενα 15% είναι cutscenes και ένα 15% horror.

 

Σχετικά με την διάρκεια τώρα... Οκ, τα περισσότερα παιχνίδια καμπάνιας μπορούν με speedrun να τερματιστούν πολύ σύντομα. όχι τρεις ώρες... δοκίμασε καλύτερα 1μιση ώρα που λένε πως γίνεται να τερματίσεις το πρώτο Resident!

Τι να πω, εγώ παίζω κανονικά. Ούτε βιάζομαι, ούτε αργοπορώ και ήδη μου έχει πάει ένα 7ωρο.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δε καναμε Speedrun. Πρωτο playthrough ηταν. Μας πηρε 6.30 ωρες, αν θυμαμαι καλα. Και απο αυτες οι μισες ηταν cutscenes! Τι 15%; Ειναι πανω απο 2 ωρες χαλαρα, μπορει και 2.30. Καποιος τις ειχε κανει ταινια στο youtube

 

16 chapters πχ λες πανω, αλλα τα... 5? 6? ηταν σκετα cutscenes! Αυτα δεν ειναι chapters, αυτα ειναι εξτρα σκηνες στο προηγουμενο chapter. 70% shooting οταν το 1/3 του παιχνιδιου ειναι περπατημα; Οταν απλα χαζευεις ομορφα QTEs; Γρηγορα, πατα το τριγωνο για να πιει το μαγικο ζωμο του. Οταν καθεσαι κοιτας ακυρες φωτογραφιες χωρις νοημα στην ιστορια;

 

Εχει ενα "οκ" shooting (το επιχειρημα μοιαζει με το Uncharted δε το λες θετικο, το shooting δεν ηταν ποτε το δυνατο του σημειο), δυσκολουτσικο σε σημεια, μεχρι εκει. Ενα 4 χαριστικο για τα ομορφα γραφικα και τη μουσικη επενδυση

 

Αφου σου χουν μεινει 2 chapters, τερματιζεις συντομα. 20 λεπτα, τα μισα ταινια. Εχεις και "boss" battle, το ιδιο που χε πιο πριν. Ακριβως το ιδιο, copy paste.... Εχεις τους "τρομαχτικους" λυκανθρωπους και το μονο που κανουν ειναι charge κατα μετωπον για να πατησεις το Χ και να κανεις dodge...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ξέρω. Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λες και όπως είπα και πριν, καταλαβαίνω γιατί ξενέρωσε κόσμος.

 

Εγώ το είδα πιο... "μισογεμάτο" το ποτήρι και πραγματικά το ευχαριστήθηκα αρκετά. Απλά θα ήθελα λιγότερους rebels και περισσότερους half breeds και elders.

Δηλαδή πιο πολύ τρόμο και σκηνικά όπως στο λέβελ στο μετρό κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραμένουμε Λονδίνο και κάνουμε fast forward 120 χρόνια.

Επόμενο game το επίσης κατάφωρα αδικημένο Zombi/Zombi U.

Θα είναι το τέταρτό μου Playthrough.

 

Aρρώστια μεγάλη, παρά τα αρκετά μειονεκτήματά του. Ένα πάντρεμα 28 Days Later με Dark Souls.

Το προτείνω σε όλους τους φανς του survival horror.

 

7.5/10

Edited by thePRODIGY
typos

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βασιλακη ? Για αυτο πουλακι μου σου αρεσε το δι ορντερ ? 14 σιλβερ, 1 χρυσο και δυσκολια πλατινενιου 2/10 ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ναι είδες; Δεν έχει καν μπρούτζινα νομίζω!

 

Αλλά όχι δεν ασχολήθηκα καθόλου με τα τρόπαια στο Order. 6-7 πήρα και τέλος.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι είδες; Δεν έχει καν μπρούτζινα νομίζω!

 

Αλλά όχι δεν ασχολήθηκα καθόλου με τα τρόπαια στο Order. 6-7 πήρα και τέλος.

 

https://www.playstationtrophies.org/game/the-order-1886/guide/

Ναι ε ? Ασχολησου λιγο.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Far Cry 5(100%)

http://cdn2us.denofgeek.com/sites/denofgeekus/files/styles/main_wide/public/2017/12/far-cry-5.jpg?itok=Z1STt8Fn

 

Ακομα ενα απολαυστικο Far Cry οπως ηταν το 3 και το 4. Πολλες αποστολες διαφορετικες που δεν θα βαρεθεις ποτε πολλα skills οπλα για οτι στυλ θελετε και το συστημα με τα buddies εξαιρετικο. Ο καθενας θα βοηθησει εκει που πρεπει. Το story αρκετα σοβαρο και μου αρεσε. Υπαρχουν 3 διαφορετικα τελη. Στο τελος επελεξα resist και πιστευω ηταν το καλυτερο τελος που θα μπορουσε να βγει μεσα απο αυτο το story. Στο τελος μου ειχαν μεινει 3 αποστολες. Μια σε καθε region. Στου John στο βουνο εχει τα γραμματα yes. Παρτε ενα ελικοτερο και ριξτε τα. Δεν θα σας τη βγαλει την αποστολη οπως και τις αλλες. Στους jacob σε κατι καταρρακτες εχει ενα stach και στην faith ο τυπας που γυριζει την ταινια μολις τελειωσετε πηγαινετε μεσα και θα σας βγαλει αποστολη που αλλιως δεν προκειται να εμφανιστει. Το παιχνιδι θα παιξει ανετα σε οποιοδηποτε συστημα τα γραφικα του ειναι εξαιρετικα και η εικονα της Αμερικανικης επαρχιας δεν θα μπουρουσε να ειναι καλυτερη. Οσους σας αρεσαν τα προηγουμενα 2 προφανως μην το χασετε. Να κανετε πρωτα main missions μετα side γιατι αν γεμισει το resistance points θα σας παει κατευθειαν στην μεγαλη αποστολη και οι αλλες θα χαθουν μεχρι εκεινη τη στιγμη.Να πω οτι μπηκε reshade το οποιο αλλαζει τελειως τα χρωματα του original και γινεται απειρως καλυτερο. Το original εχει μια απιστευτη μουνταδα οπως ειχε και το wildlands.

 

Τραβηκα 451 φωτογραφιες σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου

https://postimg.cc/gallery/1c52nzyxw/

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Ρε king, στο νασιοναλ τζεογκραφικ δουλευεις ? :P

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε king, στο νασιοναλ τζεογκραφικ δουλευεις ? :P

Δεν σε έπιασα

Αα για τις φωτογραφίες λες?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα 451 φωτογραφιες ? Εδω ενα gifακι βαριεμαι να φτιαξω με την Lara να ανοιγει tomb.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι ρε, ούτε καν. Βαριέμαι.

Μηδέν replayability για εμένα ο τίτλος αυτός. Ούτε καν για τα τρόπαια.

 

Εν τέλει μάζεψα 10/22.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μα 451 φωτογραφιες ? Εδω ενα gifακι βαριεμαι να φτιαξω με την Lara να ανοιγει tomb.

Δες και πιο πριν που είχα ανεβάσει σε όλα εχω.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες και πιο πριν που είχα ανεβάσει σε όλα εχω.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είδα μερικά, κυρίως RotTR, ήθελα να σε ρωτήσω εάν έχεις απενεργοποιήσει τελείως το AA.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Είδα μερικά, κυρίως RotTR, ήθελα να σε ρωτήσω εάν έχεις απενεργοποιήσει τελείως το AA.

Σε όλα εχω το μεγαλύτερο AA εκτός πχ σε παιχνίδια που έχουν msaa. Far cry 5 πχ έχει TA το έχω τέρμα. Το syndicate είχε fxaa msaa TXa. Είχα fxa συν sma από το reshade μιας και το msaa έριχνε πολύ τα fps. Στο rise είχα επίσης fxaa γιατί το ssaa γονατίζει τα πάντα και δεν έβλεπα και διαφορά στην εικόνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

RIME

http://www.zastavki.com/pictures/originals/2014/_Poster_Game_Rime_090014_.jpg

 

Οτι και να γραψω για αυτο το αριστουργημα θα το αδικησω. Θα το χαρακτηρισω με 3 λεξεις. ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΑΓΙΚΟ. Μεσα σε 7 ωρες καταφερνει να προσφερει απιστευτα συναισθηματα να σε ταξιδεψει και να σε συγκινηση οσο λιγα παιχνιδια. Θα ελεγα οτι προκειται για εμπειρια και οχι απλα για ενα ακομα παιχνιδι που πρεπει να παιξει ο καθενας. Στο τεχνικο κομματι μεταξυ γραφικων και ηχου δινει ρεσιταλ και στα 2 η καθε εικονα του ειναι μια ζωγραφια. Προσπαθησα να βρω οσα περισσοτερα collectibels μπορουσα αλλα μου εμειναν 2 toys στο τελος 2 κουστουμια και μερικα key holes. Εχει αρκετη εξερευνηση και χωρις καποιο walkthrough μπορει να χασεις αρκετα. Για οποιον θελει να τα παρει ολα στο τελος εχει το καθε stage ξεχωριστα και γραφει αναλυτικα τι πηρατε και τι εμεινε. Για μενα παιχνιδι σταθμος και μην το χασει κανεις. Μια συμβουλη να βαλετε shadows medium μιας και σε αρκετα σημεια κυριως στο δευτερο επιπεδο εχει σημεια που βαραει 100% η καρτα και πεφτουν τα fps χωρις λογο. Με medium shadows δεν υπαρχει διαφορα στα γραφικα και η καρτα θα μενει στο 60-70% συν βαλτε fxaa η txaa. Το ssaa ριχνει 30 40fps. Και το txaa θολωνει αρκετα το παιχνιδι. Παιξτε το μονο αυτο μια εμπειρια πολλων συναισθηματων που δεν συναντας ευκολα.

 

Εβγαλα 183 φωτογραφιες καθολη τη διαρκεια του παιχνιδιου ολες κανουν ανετα για wallpapers.

 

https://postimg.cc/gallery/id4tsk2s/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...