Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ABZU

http://i65.tinypic.com/6pmibn.jpg

 

Απο τα πιο zen παιχνιδια που εχω παιξει. Απιστευτα χαλαρωτικο πολλα χρωματα το immersion εξαιρετικο χωρις να υπαρχει καποιο challenge η κινδυνος κυλανε ακριβως 2 ωρες πολυ ομορφα και ουτε το καταλαβαινεις. Υπαρχει ενα πολυ καλο backstory το οποιο προσπαθει να μας περασει το enviroment friendly αν και υπαρχουν αρκετα κενα που βγαινει καποια ακρη απο τους τοιχους που δειχνουν εναν αρχαιο πολιτισμο τις πυραμιδες την μπλε ενεργεια και την δυτρια μας. Η μουσικη ειναι υπεροχη και ειναι η μιση εμπειρια. Το επαιξα με ακουστικα το οποιο προτεινω να κανετε και εσεις μιας και βοηθανε παρα πολυ στο συγκεκριμενο παιχνιδι.

 

141 φωτογραφιες τραβηξα καθολη τη διαρκεια μια και μια ολες.

 

https://postimg.cc/gallery/1g570sc6c/

Link to comment
Share on other sites

To Abzu το παιξα και εγώ, εντάξει, είναι το κάτι διαφορετικό. Περνάει πολύ ωραίο μήνυμα αλλά δεν με τρέλανε.

 

Το Rime από την άλλη...έπος.. Το παιχνίδι είναι αυταπόδειξη για τους άχρηστους που λένε ότι τα videogames δεν είναι μία από τις τέχνες.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

To Abzu το παιξα και εγώ, εντάξει, είναι το κάτι διαφορετικό. Περνάει πολύ ωραίο μήνυμα αλλά δεν με τρέλανε.

 

Το Rime από την άλλη...έπος.. Το παιχνίδι είναι αυταπόδειξη για τους άχρηστους που λένε ότι τα videogames δεν είναι μία από τις τέχνες.

 

Το Rime ειναι τεχνη οπως το ειπες. Διαβασα μολις το τελειωσα για μερικες εξηγησεις και το παιχνιδι εχει τοσα πραγματα που ολα οδηγουν στο τελος και τα clue ειναι παρα πολλα που μονο με το δευτερο playthrough τα καταλαβαινεις καλυτερα. Κριμα να παιζει ο κοσμος ενα σωρο σαβουρες οπως pubg overwatch και αυτα που αξιζουν να μην τα ξερει καθολου. Τα παιχνιδια ειναι εμπειρια συναισθημα σε ταξιδευουν αλλα η mainstream gamers πανε στα πιο εμπορικα.

 

Το ABZU κατι ιδιαιτερο ως καθαρο παιχνιδι δεν ηταν αλλα μεσα σε 2 ωρες σου περναει τοσα μηνυματα. Ειναι τοσο χαλαρωτικο τοσο ομορφο οπτικα που ουτε τα σκεφτεσαι. Για αυτο φτιαχτηκε αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Το Rime ειναι τεχνη οπως το ειπες. Διαβασα μολις το τελειωσα για μερικες εξηγησεις και το παιχνιδι εχει τοσα πραγματα που ολα οδηγουν στο τελος και τα clue ειναι παρα πολλα που μονο με το δευτερο playthrough τα καταλαβαινεις καλυτερα.

 

Είδες το μυστικό τέλος ?

Το βλέπεις μόνο όταν χαιρετήσεις σε κάθε επίπεδο την λευκή σκιά.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Είδες το μυστικό τέλος ?

Το βλέπεις μόνο όταν χαιρετήσεις σε κάθε επίπεδο την λευκή σκιά.

Όχι το είδα μετά στο YouTube δεν είχα διαβάσει τίποτα για το τι πρέπει να κάνεις το ξεκίνησα τελείως στα τύφλα. Μου έμειναν στο τέλος 2 toys 3 κουστούμια. Χωρίς κάποιο walk through πολύ δύσκολα να το καταφέρεις το μυστικό τέλος εκτός και αν έχεις διαβάσει τι πρέπει να κάνεις. Και τα 2 τέλη ήταν πολύ ωραία το μυστικό ήταν παραπάνω ελπιδοφόρο σίγουρα. Και το τραγούδι από τα κοχύλια ήταν εξαιρετικό το άκουσα στο YouTube και αυτό. Όση εξερεύνηση και αν κάνεις χωρίς να ξέρεις τίποτα είναι πολύ δύσκολο να τα βρεις όλα. Μικρό το κακό βέβαια έχει άλλη χάρη να παίζεις ένα παιχνίδι χωρίς να ξέρεις τίποτα.

 

Στο ps3 μετά από 49 πλατινες κατάλαβα ότι δεν ευχαριστιομουν όσο ήθελα τα παιχνίδια γιατί είχα δει walk through λόγω τροπαιων. Χάνετε όλη η ουσία και από τότε πάντα παιζω χωρίς να έχω διαβάσει δει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ps3 μετά από 49 πλατινες κατάλαβα ότι δεν ευχαριστιομουν όσο ήθελα τα παιχνίδια γιατί είχα δει walk through λόγω τροπαιων. Χάνετε όλη η ουσία και από τότε πάντα παιζω χωρίς να έχω διαβάσει δει τίποτα.

 

Συμφωνώ. Και τα περισσότερα walkthroughs συμφωνούν μαζί σου :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Και τα περισσότερα walkthroughs συμφωνούν μαζί σου :p

Είναι ένα τρυπακι που δεν πάει μαζί με τον hardcore gamer που ευχαριστιεται το παιχνίδι. Ευτυχώς ξανά κονσόλα δεν ακουμπάω ο υπολογιστής τα έχει όλα σε πολύ καλύτερη ποιότητα fps αναλύσεις χωρίς τρόπαια κτλ βλακειες.

 

Δεν κατάλαβα ρε συ τι εννοείς με το τα περισσότερα walk-through συμφωνουν μαζί μου. Ως προς τι ότι δηλαδή δίνουν αβέρτα spoiler?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα τρυπακι που δεν πάει μαζί με τον hardcore gamer που ευχαριστιεται το παιχνίδι. Ευτυχώς ξανά κονσόλα δεν ακουμπάω ο υπολογιστής τα έχει όλα σε πολύ καλύτερη ποιότητα fps αναλύσεις χωρίς τρόπαια κτλ βλακειες.

 

Δεν κατάλαβα ρε συ τι εννοείς με το τα περισσότερα walk-through συμφωνουν μαζί μου. Ως προς τι ότι δηλαδή δίνουν αβέρτα spoiler?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα περισσότερα walkthrough βασικά ως πρώτο βήμα σε πολλά παιχνίδια σου λένε τερμάτισε το παιχνίδι μία φορά μόνος σου. Κάποια από αυτά σου λένε κάντο χωρίς να δεις κάτι άλλο από το walkthrough απλά παίξε ξέγνοιαστα απολαμβάνοντας την πλοκή, άλλα που είναι από j-rpg που έχουν διάρκεια 100+ ώρες σου λένε προχώρα απλά έχε στο μυαλό σου 2 συγκεκριμένα πράγματα εάν σκοπεύεις στο 100%.

 

Όσο για το ότι δεν ακουμπάς κονσόλα, λυπάμαι που το ακούω αλλά μην στεναχωριέσαι πάντως, ο καθένας κάνει τις επιλογές του. :")

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα walkthrough βασικά ως πρώτο βήμα σε πολλά παιχνίδια σου λένε τερμάτισε το παιχνίδι μία φορά μόνος σου. Κάποια από αυτά σου λένε κάντο χωρίς να δεις κάτι άλλο από το walkthrough απλά παίξε ξέγνοιαστα απολαμβάνοντας την πλοκή, άλλα που είναι από j-rpg που έχουν διάρκεια 100+ ώρες σου λένε προχώρα απλά έχε στο μυαλό σου 2 συγκεκριμένα πράγματα εάν σκοπεύεις στο 100%.

 

Όσο για το ότι δεν ακουμπάς κονσόλα, λυπάμαι που το ακούω αλλά μην στεναχωριέσαι πάντως, ο καθένας κάνει τις επιλογές του. :")

Κάπως έτσι είναι ούτε trailer δεν χρειάζεται να βλέπεις καμία κρητική χωρίς spoiler και τέλος. Κονσόλα είχα 6 χρόνια την έλιωσα τώρα που παίζω σε 75fps ultrawide δύσκολα να επιστρέψω στα 30fps medium.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι King... τα έχει όλα το PC.

 

Να μου δανέισεις το Gran Turismo σου, το Horizon, το Detroit, το GΩW και το Uncharted μία μόνο. Ώστε να τα βιώσω σε ultra hugh γραφικα.

 

Eπίσης, optimization ftw. Παιχνίδι racing με visuals Driveclub, το PC δεν έχει. Επίσης ενα ταπεινό PS4 των 250 ευρώ αποδίδει γραφικά Driveclub (2014), Uncharted 4 (2016), GOW (2018) που το PC δεν ξέρω πόσα χρήματα θέλεις για να τα παίζει ισάξια και καλύτερα.

 

Optimization λοιπόν. Αυτή η κ@@βλα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι King... τα έχει όλα το PC.

 

Να μου δανέισεις το Gran Turismo σου, το Horizon, το Detroit, το GΩW και το Uncharted μία μόνο. Ώστε να τα βιώσω σε ultra hugh γραφικα.

 

Eπίσης, optimization ftw. Παιχνίδι racing με visuals Driveclub, το PC δεν έχει. Επίσης ενα ταπεινό PS4 των 250 ευρώ αποδίδει γραφικά Driveclub (2014), Uncharted 4 (2016), GOW (2018) που το PC δεν ξέρω πόσα χρήματα θέλεις για να τα παίζει ισάξια και καλύτερα.

 

Optimization λοιπόν. Αυτή η κ@@βλα.

 

4 5 exclusives είναι μετά τέλος για πέταμα η κονσόλα. Στον υπολογιστή έχεις υψηλή ανάλυση πραγματικα 60fps μέχρι 240 ultrawide γραφικά ultra κτλ. Το ps4 το απλό στα 250 έχει γραφικά που βγάζει μια κάρτα 1050ti των 140 ευρώ. Και εγώ έτσι έλεγα όταν είχα ps3 6 χρόνια αλλά δεν η κονσόλα δεν μπορεί να ακουμπήσει ένα καλό pc σε τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και για πιο αναλυτικά

 

Του ps4 η GPU έχει 1834gflops

 

https://www.techpowerup.com/gpudb/2085/playstation-4-gpu

 

Η 1050ti έχει 2138

 

https://www.techpowerup.com/gpudb/2885/geforce-gtx-1050-ti

 

Και το ps4 έχει όπως είπα 4 5 exclusives ο υπολογιστής πέρα από emulators έχει 100 exclusives και είναι υπολογιστής κάνεις αλλα 100 πράγματα. Έχεις και δωρεάν online έτσι. Στα 5 χρόνια το ps4 θέλει 250 ευρώ συν 250 αγορά 500 ευρώ. Με 500 ευρώ φτιάχνεις τούμπανο υπολογιστή με 1060 κάρτα των 4500gflops και όποτε θες τον αναβαθμίζεις. Μιλάω για κάρτα 3 φορές καλύτερη από το ps4. Το ps4 είναι για ενοικίαση να παίξεις αυτά τα 4 5 παιχνίδια και τέλος. Ps3 με 150 παιχνίδια έχω.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

4 5 exclusives είναι μετά τέλος για πέταμα η κονσόλα. Στον υπολογιστή έχεις υψηλή ανάλυση πραγματικα 60fps μέχρι 240 ultrawide γραφικά ultra κτλ. Το ps4 το απλό στα 250 έχει γραφικά που βγάζει μια κάρτα 1050ti των 140 ευρώ. Και εγώ έτσι έλεγα όταν είχα ps3 6 χρόνια αλλά δεν η κονσόλα δεν μπορεί να ακουμπήσει ένα καλό pc σε τίποτα.

 

Ηλπιζα να το αποφύγω, αλλά δεν βαριέσαι.

 

Πρώτον, η κάρτα 1050ti δεν κάνει 150 ευρώ, κάνει 250. Όσο ένα καινούργιο PS4. Εκτός εάν εννοείς μεταχειρισμένη, σε αυτή την περίπτωση βρίσκεις PS4 με 150. Το υπόλοιπο σου σύστημα πόσο κάνει?

 

Δεύτερον, καμία 1050ti δεν μπορεί να βγάλει γραφικά Uncharted. Αναφορικά αυτό, μην αρχίσω με κατεβατό, θα χάσεις τον μπούσουλα. Και τα γραφικά της 1050ti δεν υποστηρίζουν 60fps πάρα μόνο medium. Το ολο πλεονέκτημα του PC πάει άπατο με την 1050. Μην με κάνεις και γελάω. Σε δύναμη είναι ίδιες πάνω κάτω αλλά το λειτουργικό του PS4 δεν καίει τους ίδιους πόρους.

 

Τρίτον, το PS4 δεν έχει 5 Exclusives, 55 έχει. Το PC? Θύμισε μου ποιο Zelda έπαιζες στο Pc..

 

Τεταρτον, εάν δεν σου κάνουν τα 30fps με medium settings δεν εισαι gamer και πολύ πιθανόν ποτέ δεν ήσουν.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Γραφικά uc4 ΔΕΝ βγάζεις με κάρτα 150 ευρώ.

Βελτιστοποίηση λέμε!

 

Επίσης, τα exclusives είναι δεκάδες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τεταρτον, εάν δεν σου κάνουν τα 30fps με medium settings δεν εισαι gamer και πολύ πιθανόν ποτέ δεν ήσουν.

 

QFT, king μου.

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ηλπιζα να το αποφύγω, αλλά δεν βαριέσαι.

 

Πρώτον, η κάρτα 1050ti δεν κάνει 150 ευρώ, κάνει 250. Όσο ένα καινούργιο PS4. Εκτός εάν εννοείς μεταχειρισμένη, σε αυτή την περίπτωση βρίσκεις PS4 με 150. Το υπόλοιπο σου σύστημα πόσο κάνει?

 

Δεύτερον, καμία 1050ti δεν μπορεί να βγάλει γραφικά Uncharted. Αναφορικά αυτό, μην αρχίσω με κατεβατό, θα χάσεις τον μπούσουλα. Και τα γραφικά της 1050ti δεν υποστηρίζουν 60fps πάρα μόνο medium. Το ολο πλεονέκτημα του PC πάει άπατο με την 1050. Μην με κάνεις και γελάω. Σε δύναμη είναι ίδιες πάνω κάτω αλλά το λειτουργικό του PS4 δεν καίει τους ίδιους πόρους.

 

Τρίτον, το PS4 δεν έχει 5 Exclusives, 55 έχει. Το PC? Θύμισε μου ποιο Zelda έπαιζες στο Pc..

 

Τεταρτον, εάν δεν σου κάνουν τα 30fps με medium settings δεν εισαι gamer και πολύ πιθανόν ποτέ δεν ήσουν.

 

Ας τα πάρουμε ένα ένα.

Η 1050ti έχει 176 όχι 250

 

d10d9af75e5c9ce82774fd3427fe777c.jpg

 

Το online του υπολογιστή είναι τσάμπα. Του ps4 50 το χρόνο. Πάμε στα 500 ευρώ για 5 χρόνια ο υπολογιστής πάει τσάμπα.

 

Η 1050ti βγάζει πολύ καλύτερα γραφικά από το uncharted στα 30fps πάντα όπως το ps4. Έχει καλύτερη κάρτα γραφικών. Το ps4 pro είναι πιο δυνατό. Το ps4 έχει 5 6 καλά exclusives. Uncharted 4 bloodborne God of War ratchet and clank horizon. 5 παιχνίδια αντε να ξεχνάω 3 4 ακόμα πια 55 λέμε? Μην αρχίσω για του υπολογιστή τα exclusives θα τελειώσω αύριο στην κυριολεξία.

 

Τρίτον στον υπολογιστή επαιζα το breath of the wild του switch. Με 75fps και πολύ καλύτερα γραφικά και 2k ανάλυση σε ultrawide. Τα 30fps medium μου έκαναν 6 χρόνια. Τώρα με τα. 75fps ultra ούτε στα 60 δεν μπορώ να πάω. Όπως μάθεις είναι. 6 χρόνια επαιζα στα 25 30fps τώρα ούτε να το διανοηθώ. Με 500 ευρώ που κανει το ps4 μαζί με το online για 5 χρόνια σε φτιάχνω πολύ πιο δυνατό υπολογιστή μαζί με 1060 κάρτα των 4500gflops. Ξέχασα να αναφέρω και το mouse keyboard που είναι απόλαυση στον υπολογιστή.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γραφικά uc4 ΔΕΝ βγάζεις με κάρτα 150 ευρώ.

Βελτιστοποίηση λέμε!

 

Επίσης, τα exclusives είναι δεκάδες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

QFT, king μου.

Η 1050ti των 176 ευρώ είχε 130 πριν το mining βγάζει πολύ καλύτερα γραφικά του uncharted 4. Μην τρελένεστε στα 30fps σέρνεται το ps4 και η 1050ti παίζει και στα 60fps 1080p αρκετά παιχνίδια.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

QFT, king μου.

 

Ακούγεται ελιτίστικη λογική στα αυτιά με ημιμάθεια αλλά είναι η αλήθεια.

 

Το PlayStation 1 ήταν η πιο αδύναμη κονσόλα της γενιάς του. Είχε τους καλύτερους τίτλους. Το Ps2 το ίδιο. Το Wii, το ίδιο. Το DS, το ίδιο. Το 3DS, το ίδιο. Το NES, το ίδιο. Μόνη εξαίρεση στον κανόνα το PS4. Που για δες βασικά πωλήσεις Switch.

 

Κανενας σοβαρος δεν κάθεται να την δείχνει, ποιος την έχει πιο μεγαλη. Σε ένα άλλο θέμα απάντησα σε ένα παιδί, άσχετο με το αντικείμενο, που ισχυριζόταν ότι ο Snapdragon 820 είναι πιο δυνατός από τον CELL του Ps3. Ε, και? Έχεις την εντύπωση ότι θα δεις GOW η Gran Turismo 5 στο κινητό? Η οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι μπορέσει να κάνει simulation την σκηνή του τραίνου στο Uncharted 2? Λος πατατος τριχωτος.

 

Για αυτό σου λέω, αν είχες παιχνίδια της προκοπής δεν θα καθόσουν να σκεφτόσουν τι να overclockάρεις για να βγάλεις 5 καρέ παραπάνω για να την έδειχνε πόσο μεγάλη την έχεις.

 

Για system architect θα σε προτιμήσουμε πάντως.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ελιτίστικη λογική στα αυτιά με ημιμάθεια αλλά είναι η αλήθεια.

 

Το PlayStation 1 ήταν η πιο αδύναμη κονσόλα της γενιάς του. Είχε τους καλύτερους τίτλους. Το Ps3 το ίδιο. Το Wii, το ίδιο. Το DS, το ίδιο. Το 3DS, το ίδιο. Το NES, το ίδιο. Μόνη εξαίρεση στον κανόνα το PS4. Που για δες βασικά πωλήσεις Switch.

 

Κανενας σοβαρος δεν κάθεται να την δείχνει, ποιος την έχει πιο μεγαλη. Σε ένα άλλο θέμα απάντησα σε ένα παιδί, άσχετο με το αντικείμενο, που ισχυριζόταν ότι ο Snapdragon 820 είναι πιο δυνατός από τον CELL του Ps3. Ε, και? Έχεις την εντύπωση ότι θα δεις GOW η Gran Turismo 5 στο κινητό? Η οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι μπορέσει να κάνει simulation την σκηνή του τραίνου στο Uncharted 2? Λος πατατος τριχωτος.

 

Για αυτό σου λέω, αν είχες παιχνίδια της προκοπής δεν θα καθόσουν να σκεφτόσουν τι να overclockάρεις για να βγάλεις 5 καρέ παραπάνω για να την έδειχνε πόσο μεγάλη την έχεις.

 

Για system architect θα σε προτιμήσουμε πάντως.

Δεν είναι έτσι. Αυτή η γενιά είναι η χειρότερη. Με 5 exclusives που αξίζουν δεν αξίζει τα 250 για να τα παίξεις στα 30fps 720p. Το pro αξίζει λίγο παραπάνω αλλά έχει 350. Βγάζω 75fps και αν παίξετε και εσείς μετά τα 30 θα σας φέρνουν αναγούλα. Δεν είναι κακό απλά η αλήθεια. Με ps3 τόσα χρόνια δεν νομίζω να θέλω να δειχτώ απλά τα 30fps απλά δεν οι κονσόλες είναι αντίστοιχα σε κάρτα γραφικών των 100 ευρώ σε υπολογιστή. Αργά το κατάλαβα τόσα χρόνια έβγαζα τα μάτια μου στο ps3.

 

Έχω forza horizon στον υπολογιστή κλάσεις ανώτερο. Είδα προχθές gran turismo sports στο ps4 είπα τι σάπια γραφικά είναι αυτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Btw, king, δεν έχεις PS4 και φαίνεται ότι δεν έχεις ιδέα τι πράγματα συγκρίνεις. Λες ότι το online είναι 50 τον χρόνο, αλλά εγώ προσωπικά έχω κατεβάσει ένα κάρο παιχνίδια, από τα τζάμπα τους κιόλας τα οποία δεν απαιτούν PSN+. Όπως Smite, World Of Tanks, Tera, και καναδυό άλλα. Μόνο για το Gran Turismo Sport και για το CoD πληρώνεις.

 

Και στην τελική, ποιος έκανε ψηλά και αγνάντευε για το online. Αυτά είναι τα χάλια των πισάδων. Fortnite και PUBG. Δεν σε είδα να παραπονιέσαι που δεν έχει multiplayer το Rime ή το RotTR. Σε τα μας ?

 

Άλλο ανέκδοτο, όσο κοστίζει ένα PS4 και 5 χρόνια online (στον δικό σου μύθο) αγοράζεις PC με την 1060.. Πόσο έχει η 1060 ρε αγόρια ? 300 ? Τι θα χωρέσεις σε αυτά τα 200 ευρώ ? Ο σκληρός δίσκος στο PC μου έκανε 300. 220 αγόρασα την CPU μου.

 

Κανένα PC των 500ων ευρώ που θα φτιάξεις τώρα δεν θα παίζει τα games όπως υποστηρίζεις θα τα παίζει σε βάθος 5ετίας, χωρίς αναβάθμιση. Ας βγει ένας που το έκανε να μου υποστηρίξει το αντίθετο.

 

Δεν είναι έτσι. Αυτή η γενιά είναι η χειρότερη. Με 5 exclusives που αξίζουν δεν αξίζει τα 250 για να τα παίξεις στα 30fps 720p. Το pro αξίζει λίγο παραπάνω αλλά έχει 350. Βγάζω 75fps και αν παίξετε και εσείς μετά τα 30 θα σας φέρνουν αναγούλα. Δεν είναι κακό απλά η αλήθεια. Με ps3 τόσα χρόνια δεν νομίζω να θέλω να δειχτώ απλά τα 30fps απλά δεν οι κονσόλες είναι αντίστοιχα σε κάρτα γραφικών των 100 ευρώ σε υπολογιστή. Αργά το κατάλαβα τόσα χρόνια έβγαζα τα μάτια μου στο ps3.

 

Έχω forza horizon στον υπολογιστή κλάσεις ανώτερο. Είδα προχθές gran turismo sports στο ps4 είπα τι σάπια γραφικά είναι αυτά.

 

Σάπια ? Τι σάπια. Μου ανέβηκε η μυωπία και έχω ήδη 8. 10 με τόνο έφτασα.

 

Ναι δεν είναι έτσι, αυτή η γενιά είναι η χειρότερη. Ναι ναι ναι, για να το λες, έτσι θα ναι, αφού παρέθεσες και στοιχεία. Όχι ότι το PS4 ξεπέρασε και τον βασιλιά των πάντων, το PS2, αλλά σε πιστεύω.

 

Και εγώ δεν θέλω να δειχτώ αλλά δεν τα μπορώ τα fps. Δεν λειτουργεί για μένα καθόλου η έννοια fps, πως να το κάνουμε. Θέλω τα φωτόνια να φεύγουν κατευθείαν από όλα τα πίξελ για τα μάτια μου, είτε είναι 1000fps interlace είτε 1000 progressive νιώθω σαν να βλέπω αριθμομηχανή του Θαλή.

 

edit: ρε οι ανώμαλοι αρχικά το gaming το είχανε για βασανιστήρια. Βάζανε πχ έναν να παίξει Metal Gear Solid και τους άκουγες να βογκάνε ότι δεν μπορούν τα 25fps. Pokemon Yellow ? Αυτό ήταν ο μεσαίωνας από άποψη βασανιστηρίων, 4fps. Αφού είναι να απορείς πόσο μαζόχες ήταν οι άνθρωποι που τα εφήυραν και ξόδευαν και χρόνο μπροστά από αυτά. Όλα τα Zelda, 30fps. Τα περισσότερα Mario. Gran Turismo, NFS κάτι Final Fantasy ξεκινούσαν από τα 15fps.

 

Φήμες λένε πως όταν πρωτοκυκλοφόρησε το Pong, οι επιστήμονες ήθελαν να το κάνουν weaponize για τον WW3.

 

Ανώμαλοι παιδί μου... Καλά τα λες.

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

King, έχεις μία σχέση με το gaming πολύ επαγγελματική και ψυχρή. Άψυχη ρε φίλε πως να το πω. Νομίζω πως καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

 

Το gaming δεν είναι (για εμένα) μόνο καλά γραφικά ρε man. Πάνω από όλα μπαίνει το άγιο δισκοπότηρο. Το μαμημένο το gameplay.

Γι αυτό ακόμα και σήμερα θα διασκεδάσω το ίδιο αφάνταστα με το Super Metroid, To Twisted Metal 2, το MGS 1 και το Resident Evil όπως και στην εποχή τους.

 

Η λογική σου με τα gflops και τα frames στην ουσία σου υπαγορεύει αυστηρά τι θα παίξεις.

 

Δηλαδή σήμερα δεν παίζεις με τίποτα το Half Life 2 ή τα Mario Kart 64 & Final Doom?

 

Όσο για τα σάπια γραφικά. Σόρυ αλλά ούτε καν το Forza φτάνει σε γραφικά το Driveclub του 2014.

optimization

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Εκεί που έχει τα εφέ βροχής του Driveclub είναι capture από το εσωτερικό του PS4, σε 720p και δεν αντικατοπτρίζει την σωστή ποιότητα λόγω μειωμένου bitrate.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

^ ακριβώς. Που να τα δει κάποιος ενώ παίζει. Ακόμα καλύτερα εννοείται.

 

Μλκ δεν υπάρχουν τα weather effects του Driveclub.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο δισκάκι σίγουρα δεν υπάρχουν :lol::p

 

Το όλο σκηνικό εντωμεταξύ με τον King μου θυμίζει κάτι κοπελιές που την ώρα του σεξ σκέφτονται εάν πλήρωσαν ένφια ή εάν το βρακί τους τους άρεσε στο αγόρι, εάν μυρίζουν καλά, εάν του αρέσει του άλλου. Local Coop.

 

Παράδειγμα, ωραίο το RotTR, αλλά εδώ θέλω περισσότερο AA, εκεί τα φύλλα κουνιούνται με 0.5x για να σώσουν ισχύ, ρε απαπα τα haireffects είναι τελείως unrealistic κτλ κτλ. Ρε το παιχνίδι σου αρέσει ?

 

Τεσπα, King, για να μην τα πολυλογώ, δεν σου αρέσει το gaming, σου αρέσουν οι επιδόσεις. Εάν σου άρεσε το gaming, θα ασχολιόσουν με το gameplay. Που μας φέρνει στο γεγονός ότι ούτε και μένα μου αρέσει το πληκτρολόγιο, αυτό είναι για να κράζεις τους pcάδες, όχι για να παίζεις παιχνίδια.

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Eν τω μεταξύ, ρε αγόρια... μόνο 3-4 άτομα σε όλο το φόρουμ έχουν άποψη για τα videogames;

Απόλυτα λυπηρό.

 

Πήξαμε μαλλόν στους 55άρηδες με μοναδική ασχολία να αλλάζουν κινητό κάθε βδομάδα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

King, έχεις μία σχέση με το gaming πολύ επαγγελματική και ψυχρή. Άψυχη ρε φίλε πως να το πω. Νομίζω πως καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

 

Το gaming δεν είναι (για εμένα) μόνο καλά γραφικά ρε man. Πάνω από όλα μπαίνει το άγιο δισκοπότηρο. Το μαμημένο το gameplay.

Γι αυτό ακόμα και σήμερα θα διασκεδάσω το ίδιο αφάνταστα με το Super Metroid, To Twisted Metal 2, το MGS 1 και το Resident Evil όπως και στην εποχή τους.

 

Η λογική σου με τα gflops και τα frames στην ουσία σου υπαγορεύει αυστηρά τι θα παίξεις.

 

Δηλαδή σήμερα δεν παίζεις με τίποτα το Half Life 2 ή τα Mario Kart 64 & Final Doom?

 

Όσο για τα σάπια γραφικά. Σόρυ αλλά ούτε καν το Forza φτάνει σε γραφικά το Driveclub του 2014.

optimization

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καθόλου ψυχρή νομίζω φαίνεται από αυτά που γράφω στους σχολιασμούς και πόσο τα απολαμβάνω. Απλά γιατί να παίξω ένα παιχνίδι πολύ χειρότερα από όσο μπορώ εφόσον πήρα καλό υπολογιστή? Τα πάντα παίζω και Mario galaxy και donkey Kong τα παντα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Btw, king, δεν έχεις PS4 και φαίνεται ότι δεν έχεις ιδέα τι πράγματα συγκρίνεις. Λες ότι το online είναι 50 τον χρόνο, αλλά εγώ προσωπικά έχω κατεβάσει ένα κάρο παιχνίδια, από τα τζάμπα τους κιόλας τα οποία δεν απαιτούν PSN+. Όπως Smite, World Of Tanks, Tera, και καναδυό άλλα. Μόνο για το Gran Turismo Sport και για το CoD πληρώνεις.

 

Και στην τελική, ποιος έκανε ψηλά και αγνάντευε για το online. Αυτά είναι τα χάλια των πισάδων. Fortnite και PUBG. Δεν σε είδα να παραπονιέσαι που δεν έχει multiplayer το Rime ή το RotTR. Σε τα μας ?

 

Άλλο ανέκδοτο, όσο κοστίζει ένα PS4 και 5 χρόνια online (στον δικό σου μύθο) αγοράζεις PC με την 1060.. Πόσο έχει η 1060 ρε αγόρια ? 300 ? Τι θα χωρέσεις σε αυτά τα 200 ευρώ ? Ο σκληρός δίσκος στο PC μου έκανε 300. 220 αγόρασα την CPU μου.

 

Κανένα PC των 500ων ευρώ που θα φτιάξεις τώρα δεν θα παίζει τα games όπως υποστηρίζεις θα τα παίζει σε βάθος 5ετίας, χωρίς αναβάθμιση. Ας βγει ένας που το έκανε να μου υποστηρίξει το αντίθετο.

 

 

 

Σάπια ? Τι σάπια. Μου ανέβηκε η μυωπία και έχω ήδη 8. 10 με τόνο έφτασα.

 

Ναι δεν είναι έτσι, αυτή η γενιά είναι η χειρότερη. Ναι ναι ναι, για να το λες, έτσι θα ναι, αφού παρέθεσες και στοιχεία. Όχι ότι το PS4 ξεπέρασε και τον βασιλιά των πάντων, το PS2, αλλά σε πιστεύω.

 

Και εγώ δεν θέλω να δειχτώ αλλά δεν τα μπορώ τα fps. Δεν λειτουργεί για μένα καθόλου η έννοια fps, πως να το κάνουμε. Θέλω τα φωτόνια να φεύγουν κατευθείαν από όλα τα πίξελ για τα μάτια μου, είτε είναι 1000fps interlace είτε 1000 progressive νιώθω σαν να βλέπω αριθμομηχανή του Θαλή.

 

edit: ρε οι ανώμαλοι αρχικά το gaming το είχανε για βασανιστήρια. Βάζανε πχ έναν να παίξει Metal Gear Solid και τους άκουγες να βογκάνε ότι δεν μπορούν τα 25fps. Pokemon Yellow ? Αυτό ήταν ο μεσαίωνας από άποψη βασανιστηρίων, 4fps. Αφού είναι να απορείς πόσο μαζόχες ήταν οι άνθρωποι που τα εφήυραν και ξόδευαν και χρόνο μπροστά από αυτά. Όλα τα Zelda, 30fps. Τα περισσότερα Mario. Gran Turismo, NFS κάτι Final Fantasy ξεκινούσαν από τα 15fps.

 

Φήμες λένε πως όταν πρωτοκυκλοφόρησε το Pong, οι επιστήμονες ήθελαν να το κάνουν weaponize για τον WW3.

 

Ανώμαλοι παιδί μου... Καλά τα λες.

Η 1060 έχει 230 ευρώ

Σκληρος δισκος 1tb 40 ευρώ

CPU g4560 παίζει τα πάντα στα 60fps 60 ευρω

Κουτί 40 ευρώ

Τροφοδοτικό 50 ευρώ

Ram 8gb 70 ευρώ

 

490 ευρώ και έχεις ένα πολύ πολύ καλύτερο σύστημα από το ps4 που κάνεις τα πάντα πολύ καλύτερα συν 100 πράγματα ακόμα συν emulators συν 100 exclusives συν multiplatform με πολύ καλύτερα γραφικά fps συν δωρεάν online συν συν συν. Πια σύγκριση κάνουμε? Αυτή η γενιά είναι η χειρότερη ως προς τα exclusives που είναι 5 6 καλά μετρημένα είναι. Για Xbox δεν μιλάω καν ακόμα πιο χάλια ότι υπάρχει εκεί τα παίζω κανονικά στον υπολογιστή.

 

Οπως είπα είχα ps3 n64 παλιότερα και στο θέμα ποιότητας εικόνας και fps είδα το φως το αληθινό με τον υπολογιστή. Ps4 επαιξα uncharted 4 σε φίλο και horizon οκ meh γραφικά και σε 5 λεπτά με έπιασε ζαλάδα. Όπως συνηθισει ο εγκέφαλος είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο δισκάκι σίγουρα δεν υπάρχουν :lol::p

 

Το όλο σκηνικό εντωμεταξύ με τον King μου θυμίζει κάτι κοπελιές που την ώρα του σεξ σκέφτονται εάν πλήρωσαν ένφια ή εάν το βρακί τους τους άρεσε στο αγόρι, εάν μυρίζουν καλά, εάν του αρέσει του άλλου. Local Coop.

 

Παράδειγμα, ωραίο το RotTR, αλλά εδώ θέλω περισσότερο AA, εκεί τα φύλλα κουνιούνται με 0.5x για να σώσουν ισχύ, ρε απαπα τα haireffects είναι τελείως unrealistic κτλ κτλ. Ρε το παιχνίδι σου αρέσει ?

 

Τεσπα, King, για να μην τα πολυλογώ, δεν σου αρέσει το gaming, σου αρέσουν οι επιδόσεις. Εάν σου άρεσε το gaming, θα ασχολιόσουν με το gameplay. Που μας φέρνει στο γεγονός ότι ούτε και μένα μου αρέσει το πληκτρολόγιο, αυτό είναι για να κράζεις τους pcάδες, όχι για να παίζεις παιχνίδια.

Το αν δεν μου αρέσει το gameplay δεν θα είχα 49 πλατινες και 100 παιχνίδια τερματισμενα στο ps3 ούτε θα σχολίαζα ότι παίζω με τόσο πάθος. Το gameplay γουστάρω αρχικά σε κάθε παιχνίδι λυπάμαι που δεν το κατάλαβες από όσα έχω γράψει μέχρι τώρα. Απλά μην μου συγκρίνεις 2000 υπολογιστή με το ps4 που έχει κάρτα γραφικών επιπέδου 100 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

: D

Για forza horizon 3 μιλάω το drive club πέρα από το εφέ βροχής σαν παιχνίδι δεν έχει να δώσει τίποτα στον παίκτη για αυτό το έκραξαν όλοι. Τι συγκρίνουμε βρε παιδιά τώρα οι κονσόλες πάντα θα είναι 5 χρόνια πίσω από καλό υπολογιστή.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μίλησα για σοβαρά exclusives πάντως όπως horizon zero dawn God of War uncharted 4. Μετρημένα στα δάχτυλα είναι. Περνεις ps4 τα παίζεις και μετά πουλάς την κονσόλα. Τόσο απλά.

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/driveclub

http://www.metacritic.com/game/xbox-one/forza-horizon-3

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...