Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασίλη, την Χάνα Μοντάνα άσε να στην χτυπάω μόνο εγώ. Είναι το αγαπημένο μου <3

 

Σε τέτοιες φάσεις υπάρχει χώρος για να ρίξουν όλοι δούλεμα, μην είσαι πλεονέκτρια.

 

edit: Αν και πραγματικά όχι για να το παινευτώ αλλά νομίζω πως έχω εξαντλήσει κάθε πιθανό αστείο πάνω στο θέμα.

 

Το οτι το PC ειναι η ανωτερη πλατφορμα για gaming δε σημαινει οτι μισω τις υπολοιπες φιλε :happy:

 

Έτσι λες εσύ αλλά δεν βλέπω Megamind να υπάρχει σε pc.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά πλάκα μου κάνεις ? Έχει βγει Gears Of War σε μιούζικαλ όπως το χάνα μοντάνα ? Και μου λες παίζεται και κου οπ ?

 

Χάνα Μοντάνα... στο έχω ξαναπέι... δεν είναι απλώς ένα "μιούζικαλ". Κάνεις και άλλα πράγματα. Κατ αρχήν, ιππεύεις άλογο και παίρνεις και τρόπαιο γι αυτό, mind you.

 

Είναι.... είναι η ίδια η ζωή.

 

Βάζεις τις δικές σου, custom made, στάμπες στα ρουχαλάκια σου. Πηγαίνεις στο carnival fare του χωριού μαζί με τον καληνυκτάκια σου και παίζετε σκοποβολή και κρίκους.

 

Αργότερα έχουμε τα πρώτα χτυποκάρδια... Αρχίζουμε τα ραντεβουδάκια, δειλά δειλά, με την ελπίδα να είναι αυτός ο ένας και τον φόβο μην μας ραγίσει την καρδούλα.

 

Αργότερα έρχεται η καταξίωση και οι ζωντανές εμφανίσεις.

Λίγες ώρες αργότερα και αφού αλλάξουμε ταμπόν, έρχεται και το platinum.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με 2 παιχνίδια ασχολούμαι αυτό τον καιρό. Ghost recon wildlands και το far cry 5. Εξαιρετικά και τα 2 μπαίνω να παίξω μια ώρα και κλείνω 4ωρα χωρίς να το καταλάβω.

 

Τσιμπήστε και μερικές φωτογραφίες δικές μου in game

 

 

Far cry 5

7eb1f5f37a83ff036bf4b25ff7a52980.jpg

68d069a4d1d7b999a1f41201de05fc77.jpg

89383bda8f885cf0a31f95d2a2624a36.jpg

 

Wildlands

f9a71905fd89913e37756c14671bfa72.jpg

67dd0df53204ad082500d432345e8433.jpg

1253e1079c67727769d0ba863925f520.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάνα Μοντάνα... στο έχω ξαναπέι... δεν είναι απλώς ένα "μιούζικαλ". Κάνεις και άλλα πράγματα. Κατ αρχήν, ιππεύεις άλογο και παίρνεις και τρόπαιο γι αυτό, mind you.

 

Είναι.... είναι η ίδια η ζωή.

 

Βάζεις τις δικές σου, custom made, στάμπες στα ρουχαλάκια σου. Πηγαίνεις στο carnival fare του χωριού μαζί με τον καληνυκτάκια σου και παίζετε σκοποβολή και κρίκους.

 

Αργότερα έχουμε τα πρώτα χτυποκάρδια... Αρχίζουμε τα ραντεβουδάκια, δειλά δειλά, με την ελπίδα να είναι αυτός ο ένας και τον φόβο μην μας ραγίσει την καρδούλα.

 

Αργότερα έρχεται η καταξίωση και οι ζωντανές εμφανίσεις.

Λίγες ώρες αργότερα και αφού αλλάξουμε ταμπόν, έρχεται και το platinum.

 

Ξέρεις τι ρε φίλε? Πάντα ήθελα ένα παιχνίδι να θωπεύω το προσωπικό μου πόνυ και να το παίζω πουριτανή στην ηλικία των 9 με 11, λίγο πριν κατεβούν οι Ρώσοι. Μετά το πρώτο MGS που όλοι κάπνιζαν για να δουν που έχει laser μου γίνανε όλοι άντρες.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

King, όσο πανέμορφο είναι το FarCry 5, τόσα ανύπαρκτη είναι η φυσική του. Λογικό γιατί με τέτοια οπτικά και φυσική...θα έλιωναν τα PC.

Μετά από εκείνο το viral video "farcry 2 vs farcry 5", τα είδα όλα.

 

 

btw, σύντομα αρχίζω Farcry 2 που με γοητεύει η δυσκολία και τα απίθανα physics του.

(έχω πλατινιάσει Farcry 1 & 3)

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά το πρώτο MGS που όλοι κάπνιζαν για να δουν που έχει laser μου γίνανε όλοι άντρες.

 

Αμάν τι θυμήθηκε ο τυπάς.... <3

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι παιδικό παιχνίδι κυρίως για κορίτσια (και ίσως μερικά πιο ευαίσθητα αγόρια)... Το ότι πήρε ο Βασίλης το πλάτινουμ είναι απλά κάτι ενάντια στη φύση, δεν θα το δεχτώ ποτέ :Ρ

 

Πάντως έχει και μια φιλοσοφική-ρεαλιστική άποψη το παιχνίδι. Όταν ιππεύεις κερδίζεις.. τρόπαιο. Το παιχνίδι πρόβλεψε το μέλλον της Μάιλι Σάιρους! Να το πούμε και το κουτσομπολιό μας βρε παιδιά..

 

*Υπέροχα τα γραφικά King2009, αλλά δεν μου προκαλούν καμία εντύπωση ή θαυμασμό πλέον (ελπίζω όχι μόνο σε μένα)

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι παιδικό παιχνίδι κυρίως για κορίτσια (και ίσως μερικά πιο ευαίσθητα αγόρια)... Το ότι πήρε ο Βασίλης το πλάτινουμ είναι απλά κάτι ενάντια στη φύση, δεν θα το δεχτώ ποτέ :Ρ

 

Θέλεις να συζητήσουμε το γεγονός πως από PG5 (Megamind - Hannah) πήγε σε mature+ (FarCry) ?

Δηλαδή τι, τα LEGO γίνανε ξαφνικά "βαρετά" ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εκτός ότι δεν έχω "καλό" pc, και να είχα δεν θα έπαιζα γιατί νομίζω ότι είναι πολύ στημένο το gaming σε καρέκλα. Εγώ ξαπλώνω μέχρι και μπρούμυτα, κάθομαι, και θέλω κάποια απόσταση από την οθόνη. Pc έπαιζα στο δημοτικό, όταν δεν ήξερα τι πάει να πει κονσόλα. Χωρίς παρεξήγηση, προσωπικά γούστα είναι αυτά :Ρ Πάντως, πλαγίως, και οι κονσόλες πλέον pc έχουν γίνει, δυστυχώς

 

Βασίλη, την Χάνα Μοντάνα άσε να στην χτυπάω μόνο εγώ. Είναι το αγαπημένο μου <3

 

Κοιτα, και γω τοσα χρονια ξαπλα παιζω στο PC, με ασυρματο χειριστηριο (Και μαλιστα ΟΠΟΙΟ θελω, του 360, του Xbone, του Xbox X, του WiiU, του PS4, αλλο) και ξαπλα στον καναπε η στο κρεββατι μου, οποοοοοοτε can't relate, sorry :lol:

 

PC Gaming = Επιλογες, στα παντα. Στο πως θα παιξεις, στο μεσο χειρισμου χωρις χαζους περιορισμους συμβατοτητων, σε Modding, σε οτι θες γενικα. Και ειδικα με καταστηματα τυπου Steam, GOG Galaxy, Origin κτλ δεν υπαρχει και καμια δυσκολια οπως παλια για εγκαταστασεις, ασυμβατοτητες κτλ

 

Εγω παιζω σε PC απο το 98-99 και σε κονσολα απο το 2000. Μεχρι το PS3 σε σταθερες. Τις χαζομαρες του PS4 δε τις αντεξα.

 

Να πληρωνω για multiplayer και για cloud backups εν ετει 2013 που βγηκε; Που η Sony ευθεως κοροιδευε το επι πληρωμη multi του 360 btw....

Να μην υποστηριζει ουτε μια τιμονιερα απο τις προηγουμενες του PS3 η του PC και να πρεπει να αγορασεις μονο πολυ συγκεκριμενες πανακριβες στις αρχες;

Μηδεν Backwards compatibility; Το PS3 μου (Phat 40ρι) εχει αρχισει και κανει τρελο θορυβο ο ανεμιστηρας γιατι ειναι στα τελευταια του (καλοκαιρι βαραει και reboots-freezes). Οποτε η αγοραζω καινουργιο η δε ξαναπαιζω κανενα απο τα παιχνιδια μου (μερικα δε μπορω καν να τα μεταφερω σε νεο PS3 γιατι δεν υπαρχουν πια στο store και ηταν ηλεκτρονικα). Εγω προχθες επαιζα Knights and Merchants στο PC μου (του 1998-2001), εχω εγκατεστημενα Serious Sam 1, Sid Meiers Pirates!, Deus Ex.... Μπορω και παιζω Serious Sam με τη παρεα μου Multi σε δικο μου σερβερ, και το Gran Turismo 5 Academy Edition που πηρα στην δε μπορουσα να αγορασω ενα καρο special οχηματα στον χρονο πανω (ουτε) γιατι εκλεισαν οι servers του μολις βγηκε το 6 (!) και γινοταν μονο με συνδεση.

 

Για τα xbox 360-One δεν αναφερομαι καν

 

Να τις βρασω πλεον τις κονσολες. Μονο το Switch θελω αλλα δεν εχω λεφτα για αυτο τωρα δυστυχως /rant

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

King, όσο πανέμορφο είναι το FarCry 5, τόσα ανύπαρκτη είναι η φυσική του. Λογικό γιατί με τέτοια οπτικά και φυσική...θα έλιωναν τα PC.

Μετά από εκείνο το viral video "farcry 2 vs farcry 5", τα είδα όλα.

 

 

btw, σύντομα αρχίζω Farcry 2 που με γοητεύει η δυσκολία και τα απίθανα physics του.

(έχω πλατινιάσει Farcry 1 & 3)

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αμάν τι θυμήθηκε ο τυπάς.... <3

Ναι όντως στα physics είναι meh αλλά είναι τόσο απολαυστικό παιχνίδι ρε συ. Δεν το χορταίνω. Όπως και το wildlands. Το 3 4 τα έχω πλατινες στο ps3 το 5 το παιζω στον υπολογιστή με 1070ti ultra wide οθόνη 75fps ποντικι πληκτρολόγιο άλλη εμπειρία από το ps3.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μλκς είσαι! Σαν αστείο βγήκα!

 

- Τι είπες Πέτρο...; Προτιμάς τα ψηφιακά από τα φυσικά;

- Nαι.

- Για ξαναπές το μου λίγο αυτό...

- Προτιμώ ψηφιακά.

 

^ Και βγήκα από το τσατ. Χιούμορ ήταν!

Οι αλλες 85;

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλεις να συζητήσουμε το γεγονός πως από PG5 (Megamind - Hannah) πήγε σε mature+ (FarCry) ?

Δηλαδή τι, τα LEGO γίνανε ξαφνικά "βαρετά" ?

 

Τα Lego γ@μανε φιλε :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι παιδικό παιχνίδι κυρίως για κορίτσια (και ίσως μερικά πιο ευαίσθητα αγόρια)... Το ότι πήρε ο Βασίλης το πλάτινουμ είναι απλά κάτι ενάντια στη φύση, δεν θα το δεχτώ ποτέ :Ρ

 

Πάντως έχει και μια φιλοσοφική-ρεαλιστική άποψη το παιχνίδι. Όταν ιππεύεις κερδίζεις.. τρόπαιο. Το παιχνίδι πρόβλεψε το μέλλον της Μάιλι Σάιρους! Να το πούμε και το κουτσομπολιό μας βρε παιδιά..

 

*Υπέροχα τα γραφικά King2009, αλλά δεν μου προκαλούν καμία εντύπωση ή θαυμασμό πλέον (ελπίζω όχι μόνο σε μένα)

Προσωπικά δεν είναι το ζητούμενο τα γραφικα αλλά βοηθάνε πάρα πολύ. Το immersion του far cry και του wildlands λίγα παιχνίδια στα δίνουν. Βοηθάνε σε αυτό πάρα πολύ και τα γραφικα τους.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως στα physics είναι meh αλλά είναι τόσο απολαυστικό παιχνίδι ρε συ. Δεν το χορταίνω. Όπως και το wildlands. Το 3 4 τα έχω πλατινες στο ps3 το 5 το παιζω στον υπολογιστή με 1070ti ultra wide οθόνη 75fps ποντικι πληκτρολόγιο άλλη εμπειρία από το ps3.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν έχεις χρόνο αδερφέ... παρακολούθησέ το, ολόκληρο. Δεν θα χάσεις.

Αλήθεια σου λέω είναι άκρως ενδιαφέρον βίντεο. Ξεγυμνώνει την Ubisoft και τις τακτικές...downgrade που έχει κάνει πολλάκις.

 

Το Farcry 2 να αναφέρουμε πως είναι του 2008...

 

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, και γω τοσα χρονια ξαπλα παιζω στο PC, με ασυρματο χειριστηριο (Και μαλιστα ΟΠΟΙΟ θελω, του 360, του Xbone, του Xbox X, του WiiU, του PS4, αλλο) και ξαπλα στον καναπε η στο κρεββατι μου, οποοοοοοτε can't relate, sorry :lol:

 

PC Gaming = Επιλογες, στα παντα. Στο πως θα παιξεις, στο μεσο χειρισμου χωρις χαζους περιορισμους συμβατοτητων, σε Modding, σε οτι θες γενικα. Και ειδικα με καταστηματα τυπου Steam, GOG Galaxy, Origin κτλ δεν υπαρχει και καμια δυσκολια οπως παλια για εγκαταστασεις, ασυμβατοτητες κτλ

 

Εγω παιζω σε PC απο το 98-99 και σε κονσολα απο το 2000. Μεχρι το PS3 σε σταθερες. Τις χαζομαρες του PS4 δε τις αντεξα.

 

Να πληρωνω για multiplayer και για cloud backups εν ετει 2013 που βγηκε; Που η Sony ευθεως κοροιδευε το επι πληρωμη multi του 360 btw....

Να μην υποστηριζει ουτε μια τιμονιερα απο τις προηγουμενες του PS3 η του PC και να πρεπει να αγορασεις μονο πολυ συγκεκριμενες πανακριβες στις αρχες;

Μηδεν Backwards compatibility; Το PS3 μου (Phat 40ρι) εχει αρχισει και κανει τρελο θορυβο ο ανεμιστηρας γιατι ειναι στα τελευταια του (καλοκαιρι βαραει και reboots-freezes). Οποτε η αγοραζω καινουργιο η δε ξαναπαιζω κανενα απο τα παιχνιδια μου (μερικα δε μπορω καν να τα μεταφερω σε νεο PS3 γιατι δεν υπαρχουν πια στο store και ηταν ηλεκτρονικα). Εγω προχθες επαιζα Knights and Merchants στο PC μου (του 1998-2001), εχω εγκατεστημενα Serious Sam 1, Sid Meiers Pirates!, Deus Ex.... Μπορω και παιζω Serious Sam με τη παρεα μου Multi σε δικο μου σερβερ, και το Gran Turismo 5 Academy Edition που πηρα στην δε μπορουσα να αγορασω ενα καρο special οχηματα στον χρονο πανω (ουτε) γιατι εκλεισαν οι servers του μολις βγηκε το 6 (!) και γινοταν μονο με συνδεση.

 

Για τα xbox 360-One δεν αναφερομαι καν

 

Να τις βρασω πλεον τις κονσολες. Μονο το Switch θελω αλλα δεν εχω λεφτα για αυτο τωρα δυστυχως /rant

 

Όλη αυτή η γκρίνια πάντως εμένα μου ψυθιρίζει το "θέλω PS4 αλλά έχω ξοδέψει ήδη πολλά σε PC"..

 

Τα Lego γ@μανε φιλε :p

 

Ναι ρε, για την προεφηβική ηλικία είναι ότι πρέπει.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν παιχνιδι το FC2 σαν παιχνιδι δεν ελεγε πολλα. Αλλα το downgrade θυμιζει λιγο Crysis 1 - Crysis 3

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν παιχνιδι το FC2 σαν παιχνιδι δεν ελεγε πολλα. Αλλα το downgrade θυμιζει λιγο Crysis 1 - Crysis 3

 

To έχεις δει το βίντεο δηλαδή. Εγώ έπαθα σοκ πάντως.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις χρόνο αδερφέ... παρακολούθησέ το, ολόκληρο. Δεν θα χάσεις.

Αλήθεια σου λέω είναι άκρως ενδιαφέρον βίντεο. Ξεγυμνώνει την Ubisoft και τις τακτικές...downgrade που έχει κάνει πολλάκις.

 

Το Farcry 2 να αναφέρουμε πως είναι του 2008...

 

Τις γνωρίζω βρε συ τις τακτικές της δυστυχώς αλλά δεν αναιρεί το γεγονός ότι έχω απολαύσει πολλά παιχνίδια της. Θα το το δω το βίντεο αργότερα να σε καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις γνωρίζω βρε συ τις τακτικές της δυστυχώς αλλά δεν αναιρεί το γεγονός ότι έχω απολαύσει πολλά παιχνίδια της. Θα το το δω το βίντεο αργότερα να σε καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Mα ναι, και εγώ έχω παίξει πολλούς τίτλους που έπασχαν σε physics. Και πέρασα και καλά.

Ναι, όταν μπορέσεις δες το.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν παιχνιδι το FC2 σαν παιχνιδι δεν ελεγε πολλα. Αλλα το downgrade θυμιζει λιγο Crysis 1 - Crysis 3

Αυτο το respawn των εχθρών με έκανε να το παρατήσω αρχικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mα ναι, και εγώ έχω παίξει πολλούς τίτλους που έπασχαν σε physics. Και πέρασα και καλά.

Ναι, όταν μπορέσεις δες το.

Έλα να σε φτιάξω πιστεύω και άλλους.

 

Δικά μου screenshot. Breath of the wild σε Cemu με clarity σε full hd 60fps σταθερά. Μαγεία.

 

0499414e7923eb5e1dd0e97f745bb650.jpg

e8c245c99ddca054556ae15b11b9dd60.jpg

bbf3949aa2656344e75585846a755841.jpg

65d25a201dd2fec4d54e0818473d0474.jpg

bea47cf06a9ab70bd4e95ae177eb9aa7.jpg

2078072f5f0b09b9a3c67a86e074a936.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To έχεις δει το βίντεο δηλαδή. Εγώ έπαθα σοκ πάντως.

 

Eννοεις το βιντεο που ΕΓΩ σου εστειλα στην ομαδικη που βγηκες; :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλη αυτή η γκρίνια πάντως εμένα μου ψυθιρίζει το "θέλω PS4 αλλά έχω ξοδέψει ήδη πολλά σε PC"..

 

Ασε με ρε, ψαχνω λεφτα να παρω την επομενη γενια Ryzen απο τωρα :p Και να παω και σε 32GB RAM αλλα με τις τιμες που εχουν ακομα δε βγαινω με τιποτα, προφανως

 

Για να σε προλαβω, οχι για gaming, για gaming μια χαρα ειμαι ακομα με GTX770 σε 4Κ οθονη :happy: Αλλα ειδικα τα 16GB RAM εχουν αρχισει και δε μου φτανουν με τιποτα ωρες ωρες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

@ King:

Έπος πρέπει να είναι το BotW.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eννοεις το βιντεο που ΕΓΩ σου εστειλα στην ομαδικη που βγηκες; :lol:

 

:ninja:

 

Όντως ρεε!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

@ King:

Έπος πρέπει να είναι το BotW.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

:ninja:

 

Όντως ρεε!

Έπος φίλε μου δεν το έχω παίξει ακόμα στην 21:9 οθόνη στα 75fps. Χαίρεσαι να ταξιδεύεις το clarity και τα 60fps ανεβάζουν όλη την εμπειρία από το switch. Θέλει και 2000 pc όμως. Είμαι σε αναμονή και του ps3 emulator για last of us και read dead.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να συζητήσουμε το γεγονός πως από PG5 (Megamind - Hannah) πήγε σε mature+ (FarCry) ?

Δηλαδή τι, τα LEGO γίνανε ξαφνικά "βαρετά" ?

 

Είναι πολύπλευρο αγόρι :dance: Α και λίγα τα λόγια για το Gears of War! Όσα δεν φτάνει η αλεπού..:Ρ

 

Έλα βρε Πέτρο, ανεξάρτητα από τους τραγικούς μισθούς πια, όλα αυτά είναι πανάκριβα και ήταν ανέκαθεν. Για μένα ήταν πάντα λόγος το οικονομικό ώστε να μην θέλω να παίζω σε pc. Η κονσόλα είναι (ως hardware πάντα) απλή, την αγοράζεις και όλα είναι έτοιμα για σένα. Δεν θέλει "χτίσιμο". Στα pc πάντα βγαίνει κάτι καλύτερο, ακριβότερο κλπ. Τα mods ναι, πιστεύω έχουν ενδιαφέρον, αλλά και πάλι δεν είναι μέρος του γνήσιου εκάστοτε παιχνιδιού, οπότε είναι πάλι μία τρύπα στο νερό

 

BotW θέλω να παίξω, όσο κι αν δεν μ'αρέσουν τα έλβς. Πρέπει να είναι τρομερή εμπειρία το συγκεκριμένο παιχνίδι! Και από άποψη μουσικής, και τέχνης, και φυσικής, και immersion

 

Είδα λίγο και από το βίντεο Βασίλη. Οι διαφορές είναι τεράστιες. Προτιμώ καλύτερη φυσική παρά εκθαμβωτικά γραφικά (που πλέον οι εταιρείες μόνο γι'αυτά φροντίζουν)

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύπλευρο αγόρι :dance: Α και λίγα τα λόγια για το Gears of War! Όσα δεν φτάνει η αλεπού..:Ρ

 

Έλα βρε Πέτρο, ανεξάρτητα από τους τραγικούς μισθούς πια, όλα αυτά είναι πανάκριβα και ήταν ανέκαθεν. Για μένα ήταν πάντα λόγος το οικονομικό ώστε να μην θέλω να παίζω σε pc. Η κονσόλα είναι (ως hardware πάντα) απλή, την αγοράζεις και όλα είναι έτοιμα για σένα. Δεν θέλει "χτίσιμο". Στα pc πάντα βγαίνει κάτι καλύτερο, ακριβότερο κλπ. Τα mods ναι, πιστεύω έχουν ενδιαφέρον, αλλά και πάλι δεν είναι μέρος του γνήσιου εκάστοτε παιχνιδιού, οπότε είναι πάλι μία τρύπα στο νερό

 

BotW θέλω να παίξω, όσο κι αν δεν μ'αρέσουν τα έλβς. Πρέπει να είναι τρομερή εμπειρία το συγκεκριμένο παιχνίδι! Και από άποψη μουσικής, και τέχνης, και φυσικής, και immersion

 

Είδα λίγο και από το βίντεο Βασίλη. Οι διαφορές είναι τεράστιες. Προτιμώ καλύτερη φυσική παρά εκθαμβωτικά γραφικά (που πλέον οι εταιρείες μόνο γι'αυτά φροντίζουν)

Φίλε μου θα διαφωνήσω στο ότι τα mods είναι μια τρύπα στο νερό.

 

Μία κονσόλα την περνεις και τέλος βάζεις το παιχνίδι και παίζεις.

Στον υπολογιστή μπορείς να δώσεις 5 6 φορές περισσότερα αλλά είναι υπολογιστής. Οι παραπάνω φωτογραφίες από far cry wildlands είναι με reshade σε 21:9 ultra στα 75fps. Τελείως άλλη εμπειρία από των κονσολών με medium γραφικά 30fps χωρίς reshade σε 16:9. Συν ότι με υπολογιστη έχεις ότι emulator θέλεις. Dolphin για Mario galaxy Zelda donkey Kong στα 60fps η παραπάνω και άψογη εικόνα ακόμα και 4k. Επειδή ασχολήθηκα με ps3 6 χρόνια με 50 πλατινες η εμπειρία σε καλό υπολογιστή είναι μακράν καλύτερη. Gta 5 με redux Witcher 3 με καμιά 10αρια mods κτλ που ανέφερα. Συν ότι παίζεις παιχνίδια ακόμα και του 2000. Βέβαια η τιμή είναι πολύ μεγαλύτερη και αυτό πληρώνεις.

 

Έχω χειριστήριο Xbox one plug and play με τον υπολογιστή με Bluetooth και συνδεδεμένος στο 29αρι monitor και στην 55αρα τηλεόραση ανάλογα τη έχω όρεξη. Controller η ποντίκι πληκτρολόγιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι ειναι πιο ακριβα απο παλια αλλα οτι εγω δεν εχω τα λεφτα για τετοιο σκοπο. Το οτι βγαινει κατι καλυτερο τι σημαινει; Ετρεξες Day-1 να αγορασεις PS4 Pro; Πηγες να παρεις Xbox One X; Αλλαζεις κινητο καθε 6 μηνες; Εμενα το PC μου ειναι ιδιο απο το 2014, κλεινει και 4ετια σε κανα μηνα νομιζω, και δε μου λειπει κατι στο Gaming. Και παιζω και 4Κ Native οτι μπορω να σηκωσω. Δεν ετρεξα να παρω την 970, την 1070 κτλ απλως γιατι βγηκαν αφου δε τα χρειαζομαι, δεν αλλαζει κατι απο τις κονσολες. Οσο για το οικονομικο, 4 χρονια μετα εχω δωσει σιγουρα πολυ λιγοτερα λεφτα απο οσα θα ειχα δωσει αν ειχα παρει φτηνο PC (γιατι επρεπε να παρω και PC τοτε) και PS4. Και τιμες παιχνιδιων (Humble Bundle θρησκεια), εχω πανω απο 200 παιχνιδια αγορασμενα τα τελευταια 4 χρονια με λιγοτερα απο 100€ συνολο, και 220€ το online 4 χρονια τωρα που δε πληρωνω :p

 

Διαφωνω οσο δε φανταζεσαι με την απορριψη ολης της modding Κοινοτηας γιατι "δεν ειναι μερος του παιχνιδιου αρα μια τρυπα στο νερο". Υπαρχουν mods που βελτιωνουν την εμπειρια απιστευτα (πχ σε strategy games ειδικα ειναι πλεον στανταρακι οτι θα υπαρχει μοντ που θα βελτιωνει το παιχνιδι κατα πολυ, ειδικα τα Total War χωρις mods για μενα ειναι κοντα στο unplayable :p), mods που βελτιωνουν γραφικα (Skyrim - Minecraft τα πιο διασημα παραδειγματα), που βαζουν ενα καρο εξτρα (Minecraft vs Minecraft modded ειναι 2 ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικα παιχνιδια, σε σημειο που νιωθω ασχημα για οποιον δε παιζει την Java εκδοση) κτλ

 

Εγω την αναβαθμιση την χρειαζομαι λογω προγραμματισμου. Στην πτυχιακη που κανω τωρα χρειαζεται να τρεχω 5 VM με 2GB RAM το καθενα, ε φτανει λιγο στα ορια του το καημενο ωρες ωρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βέβαια η τιμή είναι πολύ μεγαλύτερη και αυτό πληρώνεις.

 

Η τιμη να σημειωσω ειναι μεγαλυτερη οταν θες για Ultra settings 60fps, δεν χρειαζεται να δωσεις τοσα λεφτα. Μπορεις να κανεις ανετα υπολογιστη στο 600ρι η και πιο κατω και να παιζει τα παντα σε High-60fps η αντε Mid-high 60fps (τα 60 τα θεωρω το minimum, τα γραφικα οχι τοσο). Περσι τετοια εποχη σχεδον εκανα σε φιλο εναν στα 430€ που ετρεχε ανετα GTA5 σε High settings 60fps (με G4560 και 1050Ti αν θυμαμαι καλα?) σε 1080p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι ειναι πιο ακριβα απο παλια αλλα οτι εγω δεν εχω τα λεφτα για τετοιο σκοπο. Το οτι βγαινει κατι καλυτερο τι σημαινει; Ετρεξες Day-1 να αγορασεις PS4 Pro; Πηγες να παρεις Xbox One X; Αλλαζεις κινητο καθε 6 μηνες; Εμενα το PC μου ειναι ιδιο απο το 2014, κλεινει και 4ετια σε κανα μηνα νομιζω, και δε μου λειπει κατι στο Gaming. Και παιζω και 4Κ Native οτι μπορω να σηκωσω. Δεν ετρεξα να παρω την 970, την 1070 κτλ απλως γιατι βγηκαν αφου δε τα χρειαζομαι, δεν αλλαζει κατι απο τις κονσολες. Οσο για το οικονομικο, 4 χρονια μετα εχω δωσει σιγουρα πολυ λιγοτερα λεφτα απο οσα θα ειχα δωσει αν ειχα παρει φτηνο PC (γιατι επρεπε να παρω και PC τοτε) και PS4. Και τιμες παιχνιδιων (Humble Bundle θρησκεια), εχω πανω απο 200 παιχνιδια αγορασμενα τα τελευταια 4 χρονια με λιγοτερα απο 100€ συνολο, και 220€ το online 4 χρονια τωρα που δε πληρωνω :p

 

Διαφωνω οσο δε φανταζεσαι με την απορριψη ολης της modding Κοινοτηας γιατι "δεν ειναι μερος του παιχνιδιου αρα μια τρυπα στο νερο". Υπαρχουν mods που βελτιωνουν την εμπειρια απιστευτα (πχ σε strategy games ειδικα ειναι πλεον στανταρακι οτι θα υπαρχει μοντ που θα βελτιωνει το παιχνιδι κατα πολυ, ειδικα τα Total War χωρις mods για μενα ειναι κοντα στο unplayable :p), mods που βελτιωνουν γραφικα (Skyrim - Minecraft τα πιο διασημα παραδειγματα), που βαζουν ενα καρο εξτρα (Minecraft vs Minecraft modded ειναι 2 ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικα παιχνιδια, σε σημειο που νιωθω ασχημα για οποιον δε παιζει την Java εκδοση) κτλ

 

Εγω την αναβαθμιση την χρειαζομαι λογω προγραμματισμου. Στην πτυχιακη που κανω τωρα χρειαζεται να τρεχω 5 VM με 2GB RAM το καθενα, ε φτανει λιγο στα ορια του το καημενο ωρες ωρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τιμη να σημειωσω ειναι μεγαλυτερη οταν θες για Ultra settings 60fps, δεν χρειαζεται να δωσεις τοσα λεφτα. Μπορεις να κανεις ανετα υπολογιστη στο 600ρι η και πιο κατω και να παιζει τα παντα σε High-60fps η αντε Mid-high 60fps (τα 60 τα θεωρω το minimum, τα γραφικα οχι τοσο). Περσι τετοια εποχη σχεδον εκανα σε φιλο εναν στα 430€ που ετρεχε ανετα GTA5 σε High settings 60fps (με G4560 και 1050Ti αν θυμαμαι καλα?) σε 1080p

Καλά εννοείται αυτό. Σε ίδια ποιότητα με κονσόλες και λίγο καλύτερα ο υπολογιστής βγαίνει συνολικά πιο φθηνος. Εγώ επειδή είχα να πάρω υπολογιστή από το 2010 έδωσα 2k για 8700k 1070ti αλλά θα με πάει αρκετά χρόνια και παίζω πάντα ultra 75fps σε 2560x1080. Αλλαγή κάρτας θα χρειαστεί στη 2ετια για να παίζω στα ίδια τα νέα παιχνίδια αλλά πουλάω την παλιά κάνα 250 και πάω στην καινούργια.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...