Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα. η voda ξερετε ποτε θα το φερει?

 

μπορω να αγορασω την συσκευη απο online shop π.χ. expansys και να δουλεψει κανονικα αν του βαλω vodafone bis? στο απλο συμβολαιο που εχω με vodafone μπορω απλα να προσθεσω το bis και να ειμαι οκ? ευχαριστω

 

κοιτα , εχω μιλησει και με τισ τρεις εταιρειες και δεν εχουν ενημερωση για επισημη κυκλοφορια.

Το πιο πιθανον ειναι να ειναι εξωτερικου το τηλεφωνο και να ειναι unlocked.

Εγω ετσι το αγορασα απο Ebay απο Αμερικη και δουλευω Cosmote με BIS xωρις κανενα προβλημα.

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοιτα , εχω μιλησει και με τισ τρεις εταιρειες και δεν εχουν ενημερωση για επισημη κυκλοφορια.

Το πιο πιθανον ειναι να ειναι εξωτερικου το τηλεφωνο και να ειναι unlocked.

Εγω ετσι το αγορασα απο Ebay απο Αμερικη και δουλευω Cosmote με BIS xωρις κανενα προβλημα.

 

ευχαριστω. αρα αν ειναι ξεκλειδωτο τοτε θα δουλεψει κανονικα και με vodafone bis? πρεπει να παρω και αλλο προγραμμα data ή μονο ζηταω bis σαν added στο παγιο που εχω τωρα? για να σου δωσω να καταλαβεις το νουμερο το εχω απο το 1999 με παγιο 7 ευρω! δεν θελω να παω σε αλλο προγραμμα. το μονο που με ενδιαφερει ειναι τα data (email και internet)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. αρα αν ειναι ξεκλειδωτο τοτε θα δουλεψει κανονικα και με vodafone bis? πρεπει να παρω και αλλο προγραμμα data ή μονο ζηταω bis σαν added στο παγιο που εχω τωρα? για να σου δωσω να καταλαβεις το νουμερο το εχω απο το 1999 με παγιο 7 ευρω! δεν θελω να παω σε αλλο προγραμμα. το μονο που με ενδιαφερει ειναι τα data (email και internet)

 

 

Ξερω σιγουρα πως η Cosmote προσφερει add-on πακετο με απεριοριστη χρηση*

με 15 ευρω.Λογικα και η VOdafone κανει το ιδιο, πηγαινε σε καταστημα και ζητα BIS.

 

όσο για το πρωτο ερωτημα , εχω αλλαξει δυο Blackberry, το 9000 και τωρα πηρα το 9700.Απο Ελλάδα εχω να αγορασω κινητο από το 2006!

Αν δεν σε ενοχλει το θεμα της εγγυησης δεν καταλαβαινω τον ενδοιασμο σου!

Το 9000 μου ηταν AT&T και ξεκλειδωτο λειτουργουσε με Cosmote BIS αψογα και το 9700 μου ειναι T-Mobile που λειτουργει με το ιδιο Cosmote BIS που ειχα και στο 9000.

 

Υποψιν επισης (κατι στο οποιο πολλοι μπερδευονται, το BB δεν ειναι iPhone , να ξεκλειδωσει , ξεκλειδωσε! και με καθε αλλαγη OS παραμενει ξεκλειδωτο!) -- τεσταρισμενο 1000% εχω αλλαξει απο 5.0.0.296 σε 334, 351 και τωρα 405! :blink:

 

* απεριοριστη χρηση = 200mb (υπεραρκετη με την συμπιεση που κανει το BB)

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

Ξερω σιγουρα πως η Cosmote προσφερει add-on πακετο με απεριοριστη χρηση*

με 15 ευρω.Λογικα και η VOdafone κανει το ιδιο, πηγαινε σε καταστημα και ζητα BIS.

 

όσο για το πρωτο ερωτημα , εχω αλλαξει δυο Blackberry, το 9000 και τωρα πηρα το 9700.Απο Ελλάδα εχω να αγορασω κινητο από το 2006!

Αν δεν σε ενοχλει το θεμα της εγγυησης δεν καταλαβαινω τον ενδοιασμο σου!

Το 9000 μου ηταν AT&T και ξεκλειδωτο λειτουργουσε με Cosmote BIS αψογα και το 9700 μου ειναι T-Mobile που λειτουργει με το ιδιο Cosmote BIS που ειχα και στο 9000.

 

Υποψιν επισης (κατι στο οποιο πολλοι μπερδευονται, το BB δεν ειναι iPhone , να ξεκλειδωσει , ξεκλειδωσε! και με καθε αλλαγη OS παραμενει ξεκλειδωτο!) -- τεσταρισμενο 1000% εχω αλλαξει απο 5.0.0.296 σε 334, 351 και τωρα 405! :blink:

 

* απεριοριστη χρηση = 200mb (υπεραρκετη με την συμπιεση που κανει το BB)

 

ευχαριστω για την απαντηση. δεν εχω κανενα ενδοιασμο να αγορασω απο εξω. ετσι κανω και εγω αρκετα χρονια με ολες τις windows mobile συσκευες που εχω. απλα επειδη το blackberry ειναι καπως πιο ειδικη περιπτωση ειπα να το τσεκαρω πριν αγορασω απ' εξω. να βεβαιωθω οτι θα δουλεψει σιγουρα.

 

ναι και η voda εχει τα σχετικα προγραμματα εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8111

 

με βαση τα λεγομενα σου το πακετο με 13 ευρω παγιο και 250 ή 500mb (ειναι ασαφες) θα ειναι αρκετο εε?

 

λεω να χτυπησω την συσκευουλα απο expansys! δεν νομιζω οτι σαν συσκευη θα το φερουν πιο φθηνα η vodafone (οταν την φερουν)... ο μονος ενδοιασμος ειναι τα ελληνικα. δεν με ενδιαφερει το ελληνικο μενου αλλα να μπορω να γραφω ελληνικα απο το hardware keyboard. αυτο γινεται?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. δεν εχω κανενα ενδοιασμο να αγορασω απο εξω. ετσι κανω και εγω αρκετα χρονια με ολες τις windows mobile συσκευες που εχω. απλα επειδη το blackberry ειναι καπως πιο ειδικη περιπτωση ειπα να το τσεκαρω πριν αγορασω απ' εξω. να βεβαιωθω οτι θα δουλεψει σιγουρα.

 

ναι και η voda εχει τα σχετικα προγραμματα εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8111

 

με βαση τα λεγομενα σου το πακετο με 13 ευρω παγιο και 250 ή 500mb (ειναι ασαφες) θα ειναι αρκετο εε?

 

λεω να χτυπησω την συσκευουλα απο expansys! δεν νομιζω οτι σαν συσκευη θα το φερουν πιο φθηνα η vodafone (οταν την φερουν)... ο μονος ενδοιασμος ειναι τα ελληνικα. δεν με ενδιαφερει το ελληνικο μενου αλλα να μπορω να γραφω ελληνικα απο το hardware keyboard. αυτο γινεται?

 

Κοιτα πολλα μαγαζια ελληνικα εχουν προσθεσει ηδη ελληνικο input μεσα.

Αν δεν εχει αυτο που θα αγορασεις , απλα κανεις μια αναβαθμιση στην .351 multilanguage εκδοση και τα ταμ!εχεις ελληνικα στο πληκτρολογιο! Οδηγιες , για αναβαθμιση αν συμφωνουν οι moderators να τις ποσταρουμε εδω , αλλιως θα σου εξηγησω με pm! Οσο για τα προγραμματα τα 250 και τα 500 ειναι υπεραρκετα!:ninja:

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μπορεις να αγορασεις τη συσκευη απο ελλαδα και μαλιστα ετοιμοπαραδοτη απο μαγαζι.μπες στο vnp.gr δες αν ειναι διαθεσιμο και πηγαινε απο εκει να το παραλαβεις.εγω απο εκει το πηρα και δουλευω cosmote με BIS χωρις κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μπορεις να αγορασεις τη συσκευη απο ελλαδα και μαλιστα ετοιμοπαραδοτη απο μαγαζι.μπες στο vnp.gr δες αν ειναι διαθεσιμο και πηγαινε απο εκει να το παραλαβεις.εγω απο εκει το πηρα και δουλευω cosmote με BIS χωρις κανενα προβλημα.

 

ευχαριστω για την πληροφορια. δεν ξερω αν ειναι διαθεσιμο σε αυτους αλλα και εκει και στο e-mobile.gr η τιμη ειναι αρκετα ακριβοτερη απο το expansys δεδομενου οτι με εταιρικο αφμ αφαιρειται το φπα οποτε με τα μεταφορικα στην πορτα μου ερχεται με 426ευρω οποτε λεω να το παρω απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε μου,η διαφορα ειναι 100 ευρω οποτε καλα κανεις και το παιρνεις απο εκει.με το καλο!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! η παραγγελια εγινε! f** kαταναλωτισμος... πωλειται htc hd χαχα

 

για να δουμε τι θα δουμε! ευχαριστω για τις απαντησεις. θα γραψω feedback για την συσκευη οταν με το καλο μου ερθει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω BB αντικαθιστώντας το φοβερό για μένα ( SE P900) θα ήθέλα να με διαφωτίσετε στα εξής :

Αν το 9700 έχει σημαντικές βελτιώσεις από το bold 9000 που να δικαιολογούν την διαφορά τιμής .

Και εάν αξίζει τον κόπο να μου το φέρουν unlocked ( το bb 9700) από USA ή είναι το ίδιο εάν το αγοράσω από site ( amazon etc).

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. η τιμη ειναι σχετικη. εξαρταται απο που το αγοραζεις. το 9700 ειναι το επομενο μοντελο και αρα καλυτερο. δες παρακατω μια συγκριση των 2 παντως

 

http://na.blackberry.com/eng/devices/compare/product-attr-compare.jsp?products=1766&products=946

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω BB αντικαθιστώντας το φοβερό για μένα ( SE P900) θα ήθέλα να με διαφωτίσετε στα εξής :

Αν το 9700 έχει σημαντικές βελτιώσεις από το bold 9000 που να δικαιολογούν την διαφορά τιμής .

Και εάν αξίζει τον κόπο να μου το φέρουν unlocked ( το bb 9700) από USA ή είναι το ίδιο εάν το αγοράσω από site ( amazon etc).

Σας ευχαριστώ.

Η τιμή του 9700 είναι περίπου η ίδια με αυτή του 9000.

Εάν δεν έχεις μεγάλη ανάγκη ή 'καούρα' περίμενε πολύ λίγο και θα το έχουν και τα Ελληνικά δίκτυα, με Ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο και σε περίπτωση προβλήματος τους το πάς και δεν τρέχεις να το στέλνεις στο εξωτερικό (courier, ταλαιπωρία κ.λπ.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. η τιμη ειναι σχετικη. εξαρταται απο που το αγοραζεις. το 9700 ειναι το επομενο μοντελο και αρα καλυτερο. δες παρακατω μια συγκριση των 2 παντως

 

http://na.blackberry.com/eng/devices/compare/product-attr-compare.jsp?products=1766&products=946

Απο ότι βλέπω δεν έχουν σημαντικές διαφορές ( πλην καμερας και μπαταρίας) . Το 9000 έχει 1G μνημη και το νεότερο μόνο 256 ?

Ενδιαφέρον θα είχε και η άποψη κάποιου που είχε πριν το 9000.

 

Η τιμή του 9700 είναι περίπου η ίδια με αυτή του 9000.

Εάν δεν έχεις μεγάλη ανάγκη ή 'καούρα' περίμενε πολύ λίγο και θα το έχουν και τα Ελληνικά δίκτυα, με Ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο και σε περίπτωση προβλήματος τους το πάς και δεν τρέχεις να το στέλνεις στο εξωτερικό (courier, ταλαιπωρία κ.λπ.)

 

Δεν βιάζομαι τόσο πολύ απλά όσο το ψάχνεις βγαίνουν νέα μοντέλα και λες ας δω και κάτι άλλο ( E72, N900) αν και έχω την εντύπωση ότι τα ΒΒ είναι ποιοτικά ανώτερα . Είδα σε ένα φίλο από κοντά το BOLD 9000 και μου άρεσε . Μετά είδα το 9700 ...

Από ότι λες για αγορές από το εξωτερικό μάλλον θα περιμένω λιγάκι ακόμη να δω και τι τιμές θα έχουν εδώ αλλά και για τα ελληνικά. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι βλέπω δεν έχουν σημαντικές διαφορές ( πλην καμερας και μπαταρίας) . Το 9000 έχει 1G μνημη και το νεότερο μόνο 256 ?

Ενδιαφέρον θα είχε και η άποψη κάποιου που είχε πριν το 9000.

 

256 εκ των οποιων χρησιμοποιουνται και για τις εφαρμογες, ενω στο

9000 μπορει να ειχε εσωτερικη μνημη 1GB αλλα μηνμη εφαρμογων μολις 100mb με αποτελεσμα αν το φορτωνεις (καθολου δυσκολο) να κολλαει .

 

Διαβαστε σας παρακαλω πιο προσεκτικα τα ποστ πιο πανω!

ΕΙΧΑ το 9000, γι'αυτο και ποσταρω συνεχως διαφορα που ανακαλυπτω, και οι διαφορες ειναι σημαντικες!:blink:

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και ωραία, αλλά με χάρτες GPS τί κάνετε? Είναι ασύμφορο κάθε φορά να κατεβάζετε δεδομένα.

 

Μαλλον σας ξεφευγει το γεγονος οτι τα Blackberry εχουν προγραμμα δεδομενων με 15 ευρω το ακριβοτερο στην Cosmote συγκεκριμενα με απεριοριστη χρηση.

Ασε που η συμπιεση δεδομενων των Blackberry απλα ειναι η καλυτερη και η μεγαλυτερη που υπαρχει. Αρα απο ποια αποψη εννοεις ασυμφορο?

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση χαρτών ενσωματωμένων στο ΒΒ? Είναι το μόνο μέχρι στιγμής που με χαλάει για να μεταβώ από WM σε ΒΒ.
Link to comment
Share on other sites

κι εγω σαν πρωην κατοχος 9000 συμφωνω απολυτα με την lilith240484.εκ πρωτης οψεως μπορει να μην υπαρχουν σημαντικες διαφορες αλλα οσο το ψαχνεις καταλαβαινεις τη δουλεια που εχει γινει στο νεο bold,δουλεια που αφορα τις λεπτομερειες.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την πληροφορια. δεν ξερω αν ειναι διαθεσιμο σε αυτους αλλα και εκει και στο e-mobile.gr η τιμη ειναι αρκετα ακριβοτερη απο το expansys δεδομενου οτι με εταιρικο αφμ αφαιρειται το φπα οποτε με τα μεταφορικα στην πορτα μου ερχεται με 426ευρω οποτε λεω να το παρω απο εκει.

 

Η διαφορά είναι πάνω από 100 ευρώ, μεγάλη διαφορά για ένα κινητό.....

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Free Bonus!

 

Στο κουπόνι/κωδικός, γράφετε WEBUSER και σας αφαιρεί 5,54 ευρώ! Για κουπόνια γενικότερα για αρκετά site, δείτε το http://www.retailmenot.com όσοι δεν το γνωρίζετε :) Από εσώρουχα μέχρι ExpanSYS! Κι αν έχει κάποιος κι άλλο κωδικό, ας τον πει!

 

UPDATE: Αν θέλετε και πιο καλή έκπτωση των €10, δοκιμάστε τον κωδικό 10XMAS2009 από το Ιταλικό (expansys.it) στη λίστα που εμφανίζει!

 

Επίσης αν έχει κάποιος εταιρικό ΑΦΜ (094, 099, 99, 800 κλπ), χρησιμοποιήστε τον και κερδίστε το ΦΠΑ, που παρεπιπτόνως ΔΕΝ ανταποκρίνεται στο Ελληνικό ΦΠΑ. Εκτός κι αν πήγαμε επίσημα στο 19.6% και δεν το μάθαμε.... Αρα όποιος έχει γνωστό ή φίλο που να θέλει να το βάλει στα έξοδά του του ΒΒ σας και να κερδίσει και απλλαγή εξόδων.... εκμεταλλευτείτε το! :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

κι εγω σαν πρωην κατοχος 9000 συμφωνω απολυτα με την lilith240484.εκ πρωτης οψεως μπορει να μην υπαρχουν σημαντικες διαφορες αλλα οσο το ψαχνεις καταλαβαινεις τη δουλεια που εχει γινει στο νεο bold,δουλεια που αφορα τις λεπτομερειες.

 

Μόνο οι μικρότερες διαστάσεις αλλά και η μεγαλύτερη μνήμη είναι λόγοι αρκετοί για μένα για αντικαστάση ;)

Link to comment
Share on other sites

το εχω ηδη στα χερια μου! σε λιγοτερο απο 24 ωρες απο την παραγγελια. το φορτιζω τωρα αλλα ελαχιστα που επαιξα μου αρεσε! βεβαια δεν εχω βαλει sim ακομα. θα περιμενω να γινει και η ενεργοποιηση του bis απο την vodafone και μετα θα προσπαθησω να το συνδεσω
Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι μικρότερες διαστάσεις αλλά και η μεγαλύτερη μνήμη είναι λόγοι αρκετοί για μένα για αντικαστάση ;)

 

Oi μικροτερες διαστασεις ειναι λογος για τους λεπτεπιλεπτους. Για τα γομαροδαχτυλα μου δεν νομίζω :p

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το εχω ηδη στα χερια μου! σε λιγοτερο απο 24 ωρες απο την παραγγελια. το φορτιζω τωρα αλλα ελαχιστα που επαιξα μου αρεσε! βεβαια δεν εχω βαλει sim ακομα. θα περιμενω να γινει και η ενεργοποιηση του bis απο την vodafone και μετα θα προσπαθησω να το συνδεσω

 

καλοριζικο!μολις πιασεις blackberry στα χερια σου ολα τα υπολοιπα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...