Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Slide


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, μόνο το Bounce.

 

Ευχαριστώ φίλε! (με βλέπω με το 6230 για καιρό...)

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω, όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό (νοκια 6700 slide) είχε μέσα 3 φώτο του κινητού και 1 βίντεο.

 

Το πρόβλημα είναι, ότι έσβησα και τις φώτο και το βίντεο, μετά έκανα update το os και επειδή είχα περάσει σχετικά ότι να' ναι προγράμματα προχώρησα στο φορμάτ στην μνήμη τηλεφώνου.

 

Τώρα, έχουν σβηστεί όλα από την μνήμη, ρυθμίσεις κτλ αλλά όταν μπαίνω στις εικόνες, υπάρχουν αυτές οι 3 φώτο που είχα σβήσει αλλά δεν ανοίγουν και άμα πατήσω για διαγραφή μου πετάει το μήνυμα "Γενικά: Σφάλμα συστήματος".

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει sync τα μηνύματα από το 6300 στο Ovi Suite και τα έχει περασμένα στον φάκελο All.

Όταν συνδέω το 6700 slide και πατάω Sync > Sync Now > Messages, δεν μου τα περνάει στο κινητό.

Ωστόσο τις επαφές από το 6300 τις πέρασα στο Ovi Suite και κατόπιν στο 6700 slide πατώντας Sync > Sync Now > Contacts

 

Τι χάνω από τη διαδικασία των μηνυμάτων;:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, γιατί ποτέ δεν έχω δοκιμάσει να περάσω sms από συσκευή S40 σε S60, μήπως τα αρχεία των μηνυμάτων από το 6300 είναι διαφορετικά (λόγο S40) και δεν μπορούν να διαβαστούν από το 6700slide το οποίο είναι S60? Οι επαφές πέρασαν διότι αποθηκεύονται με τον ίδιο τύπο αρχείου και στα S40 και στα S60.

 

Έκανα και μια γρήγορη αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι στο Google.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, γιατί ποτέ δεν έχω δοκιμάσει να περάσω sms από συσκευή S40 σε S60, μήπως τα αρχεία των μηνυμάτων από το 6300 είναι διαφορετικά (λόγο S40) και δεν μπορούν να διαβαστούν από το 6700slide το οποίο είναι S60? Οι επαφές πέρασαν διότι αποθηκεύονται με τον ίδιο τύπο αρχείου και στα S40 και στα S60.

 

Έκανα και μια γρήγορη αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι στο Google.

Τα μηνύματα αυτή τη στιγμή είναι περασμένα στο Ovi Suite.

Πώς μπορώ να τσεκάρω τι είδος αρχείου είναι ώστε να ψάξω κάποιο πρόγραμμα για να τα αλλάξω;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, γιατί ποτέ δεν έχω δοκιμάσει να περάσω sms από συσκευή S40 σε S60, μήπως τα αρχεία των μηνυμάτων από το 6300 είναι διαφορετικά (λόγο S40) και δεν μπορούν να διαβαστούν από το 6700slide το οποίο είναι S60? Οι επαφές πέρασαν διότι αποθηκεύονται με τον ίδιο τύπο αρχείου και στα S40 και στα S60.

 

Έκανα και μια γρήγορη αναζήτηση αλλά δεν βρήκα κάτι στο Google.

Δοκίμασα να περάσω τα μηνύματα πάλι στο 6300 μέσω Ovi Suite ώστε να τα πάρω backup από το PC Suite αλλά ούτε στο 6300 μου τα περνάει... :wacko:

Ξέρει κάποιος το directory όπου είναι αποθηκευμένα τα συγχρονισμένα μέσω Ovi Suite μηνύματα;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση λογισμικού.

 

Μέσω internet από το Nokia Software Updater σίγουρα θα αργήσει.

Σε Nokia Shop δοκίμασε κανείς;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι νεος χρηστης του 6700 και θελω να ρωτησω πως μπορω να βγαλω απο την οθονη κατι σαν συντομευσεις (εγκατασταση του e-mail) και ακριβως απο κατω (δειξτε τις φωτογραφειες σασ)δεν μου αρεσει να φαινονται παντα στιν οθονη...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι νεος χρηστης του 6700 και θελω να ρωτησω πως μπορω να βγαλω απο την οθονη κατι σαν συντομευσεις (εγκατασταση του e-mail) και ακριβως απο κατω (δειξτε τις φωτογραφειες σασ)δεν μου αρεσει να φαινονται παντα στιν οθονη...

Μενού > Ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσ. ρυθμίσ. > Κατάσταση αναμονής > Θέμα αναμονής > Βασικό

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

microSDHC 16GB & 32GB υποστηρίζονται από το 6700s; Τις έχει δοκιμάσει κανείς;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

microSDHC 16GB & 32GB υποστηρίζονται από το 6700s; Τις έχει δοκιμάσει κανείς;

Καλημέρα.

Η Nokia στα χαρακτηριστικά αναφέρει ότι διαβάζει μέχρι 16GB, οπότε λογικά δεν θα έχει πρόβλημα. Για τα 32GB δεν ξέρω αν όντως θα λειτουργεί σωστά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση λογισμικού διαθέσιμη στο Nokia Software Updater

V 62.001

13-Dec-2010

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό, από κατάστημα ίντερνετ πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων. Να διευκρινήσω ότι δεν έχει μέταλλο, πάνω η συσκευή, είναι πλαστικό το κάλυμα της μπαταρίας. Είναι αξιόπιστο μέχρι τώρα, αφού δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα, με διάρκεια μπαταρίας περίπου 5 μέρες, με πολύ χαλαρή χρήση και το energy saver ενεργοποιημένο. Επειδή κάποιος ρώτησε αυτό που παρατήρησα ότι κάνει η συγκεκριμένη λειτουργία είναι ότι μειώνει αισθητά την φωτεινότητα της οθόνης - δεν είναι πρόβλημα τον χειμώνα, και την σβήνει πιο γρήγορα όταν δεν χρησιμοποιείς το κινητό.

Η κάμερά του με ενόχλησε καθώς το προηγούμενό μου ήταν το 6500slide και μπορούσα να τραβήξω φωτογραφίες με το κεντρικό κουμπί του Dpad. Αντίθετα τώρα έχω ένα κουμπί δύο σταδίων που καταλήγει να μου δίνει κουνημένες φωτογραφίες όσο κι αν προσπαθώ για το αντίθετο. Επιπλέον ο ήχος φωτογραφικής μηχανής αλλάζει αλλά δεν απενεργοποιείται! Εκτός αν το βάλεις στο αθόρυβο, αλλά αυτή τη δουλειά θα κάνουμε;

 

Γενικά αν και είναι διάδοχο του 6500slide είναι σαφώς λιγότερο προσεγμένο από αυτό, καθώς το πρώτο ήταν midrange ενώ αυτό είναι lowrange. Απογοήτευση στον συγκεκριμένο τομέα. Η αίσθηση αυτή δίνεται, πέρα από την κάμερα, από την απουσία επιστημονικού calculator, από το ένα και πολύ κακό παιχνίδι, από το γραφικό της έκθεσης που κολλάει, από το κάλυμα της μπαταρίας που το βγάζεις και μοιάζει σαν εύθραυστο παιχνιδάκι στα χέρια σου, από την υστερική δόνηση όταν ενεργοποιείς το κινητό, από τα φτωχά έξτρα της συσκευασίας, από τα υποδιαίστερα ακουστικά...

Ευτυχώς βρήκα και κατέβασα το επιστημονικό calculator της εταιρίας, ένα office viewer και ένα pdf reader.

 

Γενικά είμαι ικανοποιημένος, αλλά όχι όσο πίστευα ότι θα ήμουν πριν την αγορά της συσκευής. Η Nokia δείχνει σαφώς ότι είχε άλλες προτεραιότητες όταν το σχεδίαζε σε σχέση με το 6500slide. Κρίμα γιατί είναι σαφώς πιο όμορφο.

 

Νέα έκδοση λογισμικού.

 

Μέσω internet από το Nokia Software Updater σίγουρα θα αργήσει.

Σε Nokia Shop δοκίμασε κανείς;

 

Και τώρα που βάλαμε τη νέα έκδοση λογισμικού, πού βρίσκουμε Ελληνική γλώσσα;:X

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

@Stratosnen

Καλημέρα.

Διάβασε το Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής. Τα Ελληνικά product codes θα τα βρεις στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακολούθησα τις οδηγίες Αναβάθμιση σε ME ή/και Επαναφορά Ελληνικής Γλώσσας (Ν 70) και στο σημείο που αλλάζω το product code, αλλάζει κανονικά αλλά όταν στη συνέχεια ανοίγω το NSU δεν μπορεί να βρει το κινητό ενώ παραμένει συνδεδεμένο με το USB και πρέπει να το βγάλω και να το ξαναβάλω στο USB.

 

Το θέμα είναι ότι μετά την αναβάθμιση ή το overwrite του firmware, δεν είδα να άλλαξε τίποτα στα θέματα μιας και ήθελα από Raw Aluminum να περάσω σε Petrol Blue και τελικά έχω μείνει με το θέμα του Raw Aluminum.

 

Το εργοστασιακό product code ήταν: 059Β064

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

@eatmydust

Γιατί δεν ακολουθείς τον οδηγό (συγκεκριμένα με τον 2ο τρόπο) που αναφέρεται στο FAQ και ο οποίος σίγουρα λειτουργεί στις συσκευές Symbian 3rd Edition?

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@eatmydust

Γιατί δεν ακολουθείς τον οδηγό (συγκεκριμένα με τον 2ο τρόπο) που αναφέρεται στο FAQ και ο οποίος σίγουρα λειτουργεί στις συσκευές Symbian 3rd Edition?

Ίδια ακριβώς διαδικασία με αυτό που παράθεσα κι εγώ είναι...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 τρόποι, ο ένας είναι με NSS και NSU και ο άλλος είναι με το πρόγραμμα JAF και NSU. Απ' ότι κατάλαβα εσύ δοκίμασες με NSS. Σωστά?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 τρόποι, ο ένας είναι με NSS και NSU και ο άλλος είναι με το πρόγραμμα JAF και NSU. Απ' ότι κατάλαβα εσύ δοκίμασες με NSS. Σωστά?

Ναι, με το NSS προσπάθησα. Το περίεργο στην όλη υπόθεση είναι ότι, απ' όσα θυμάμαι και με το Ν70 μου, μετά το NSS έτρεχες κατευθείαν το NSU για αναβάθμιση ενώ τώρα εδώ δεν μου αναγνωρίζει το κινητό αφού αλλάξω το product code και πρέπει να το unplugάρω και να το ξαναplugάρω για να το διαβάσει το NSU και να κάνω αναβάθμιση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα θελα την βοηθεια σας σ'ενα προβλημα που εχω.

Πηρα ενα κινητο ΝΟΚΙΑ 6700 SLIDE PINK (RM-576) απο αγγελια.

Το προβλημα ειναι οτι το κινητο ειναι vodafone και εγω εχω wind.

θελω να αφαιρεσω τα μενου της vodafone γιατι ειναι γεματο με ρυθμισεις της vodafone.

ετρεξα το NSS αλλαξα το product code,(ειχε αυτο 059B889 και εβαλα αυτο 0589366) εβαλα ενα νεο μεσα απο την λιστα που ειχατε σε αυτο το φορουμ και επειτα ετρεξα το NOKIA SOFTWARE UPDATE και μου εκανε αναβαθμιση απο την εκδοση 32 στη 62...

το θεμα ειναι οτι μετα δεν ειδα καμμια διαφορα.

Αν γνωριζετε πως μπορω να ξεφορτωθω τελειως το μενου της vodafone θας σας ημουν ευγνωμων.

Περιμενω προτασεις...

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να υποψιάζομαι ότι τα product codes στο πρώτο post του παρόντος, δεν είναι σωστά.

Μέχρι στιγμής εντοπίζω δύο τελείως διαφορετικά product codes(059B889 & 059Β064)

Μήπως να τα τσεκάρει κάποιος εκ νέου;:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους

Οποιος ξέρει ας μου μου πει σας παρακαλω, με ποιον τρόπο και αν είναι δυνατόν να σβηνω από το Μητρώο μόνο τα εισερχομενα και εξερχομενα Μηνυματα, (χωρίς να σβήνει όλο το μητρώο κλησεων). Στο παλιό μου Νοκια γινότανε. Στο 6700 slide δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by evie_
Link to comment
Share on other sites

@Stratosnen

Καλημέρα.

Διάβασε το Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής. Τα Ελληνικά product codes θα τα βρεις στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος.

 

Νά 'σαι καλά φίλε μου!

Κατέβασα το πρόγραμμα που χρειάζονταν, ακολούθησα τις οδηγίες και ξαναέκανα ενημέρωση λογισμικού, από το ovi suite. Η γλώσσα πλέον είναι Ελληνικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα!

 

Με το update προστέθηκαν smileys στις επιλογές εισαγωγής των μηνυμάτων, ενώ βελτιώθηκε η ταχύτητα κύλισης στην έκθεση τόσο σε preview όσο και σε κανονική προβολή αρχείων. Ίσως να βελτιώθηκε λίγο και η ταχύτητα της κάμερας, δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.

Στα αρνητικά, ξέχασα να το αναφέρω πιο πριν, ότι δεν υπάρχει προστασία οθόνης. Σοβαρό φάουλ κατά την άποψή μου. Ένα ρολόι θα ήταν χρήσιμο αλλά δεν υπάρχει ούτε μετά την αναβάθμιση. Σημαντική παράλειψη...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό όταν το αγόρασα είχε την 032.005 και πρόσφατα αναβάθμισα σε 062.001

Το θέμα όμως είναι ότι και πριν αλλά και μετά την αναβάθμιση, όποτε ακούω ραδιόφωνο, ξαφνικά και όποτε θυμηθεί rebootάρει το κινητό για ανεξήγητο λόγο.:wacko::blink:

Υπάρχει περίπτωση με κάποια ρύθμιση να διορθωθεί? Hard format κλπ έχουν δοκιμαστεί χωρίς αποτέλεσμα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...