Jump to content

Πως να σπάσετε το S-Class στα LG Arena / Viewty Smart


mythoc
 Κοινοποίηση

Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?  

10 members have voted

  1. 1. Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?

    • Windows Style
      6
    • BL40 style
      4


Recommended Posts

νομίζω 17-18-19 αν θέλει ο moderator να τις βάλει στην πρώτη σελίδα

Θα επιληφθώ του θέματος..:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά τα καλά νέα για το κρ@κινγκ συνεχίζονται! Ένας χρήστης κατάφερε και πέρασε handwriting στην v10p_00! Μένει να μας πεί πως το έκανε:lol: Επίσης το "πρώτο" firmware που περιμέναμε γνωστό ως LG S-Class Enchaments, κυκλοφόρησε αλλά ζητάει "πολλά" ο τύπος για να το πάρουμε... anyway κατάφερα επιτέλους να τελειώσω την έκδοση μου και θα την ποστάρω όταν πάω σπίτι, καλή συνέχεια και keep up the good work!! ;)
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα καλά νέα για το κρ@κινγκ συνεχίζονται! Ένας χρήστης κατάφερε και πέρασε handwriting στην v10p_00! Μένει να μας πεί πως το έκανε:lol: Επίσης το "πρώτο" firmware που περιμέναμε γνωστό ως LG S-Class Enchaments, κυκλοφόρησε αλλά ζητάει "πολλά" ο τύπος για να το πάρουμε... anyway κατάφερα επιτέλους να τελειώσω την έκδοση μου και θα την ποστάρω όταν πάω σπίτι, καλή συνέχεια και keep up the good work!! ;)

 

Δεν ζηταει και πολλα...μονο μερικες χιλιαδες ποντους που για να τους μαζεψεις θα κανεις εναν αιωνα...

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Δεν ζηταει και πολλα...μονο μερικες χιλιαδες ποντους που για να τους μαζεψεις θα κανεις εναν αιωνα...

 

ακριβώς :p

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε και αλλη μια "σπασμενη'' εκδοση για το αρενα απο την ομαδα του Handy-Faq.de.Το ονομα της Crystal Blue,αυτη ειναι η εκδοση 2.Θα την βρειτε εδω:

http://is.gd/5liHp

 

Και εδω ειναι το βιντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=ZPTEXlXoKow&feature=player_embedded

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Δεν ζηταει και πολλα...μονο μερικες χιλιαδες ποντους που για να τους μαζεψεις θα κανεις εναν αιωνα...

 

Που βγηκε ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα καλά νέα για το κρ@κινγκ συνεχίζονται! Ένας χρήστης κατάφερε και πέρασε handwriting στην v10p_00! Μένει να μας πεί πως το έκανε:lol: Επίσης το "πρώτο" firmware που περιμέναμε γνωστό ως LG S-Class Enchaments, κυκλοφόρησε αλλά ζητάει "πολλά" ο τύπος για να το πάρουμε... anyway κατάφερα επιτέλους να τελειώσω την έκδοση μου και θα την ποστάρω όταν πάω σπίτι, καλή συνέχεια και keep up the good work!! ;)

 

μπαααα πιστεύω σύντομα θα την βγάλει προς τα έξω ο ίδιος η κάποιος άλλος που θα την πάρει....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

μπαααα πιστεύω σύντομα θα την βγάλει προς τα έξω ο ίδιος η κάποιος άλλος που θα την πάρει....

 

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο...:)

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

μπαααα πιστεύω σύντομα θα την βγάλει προς τα έξω ο ίδιος η κάποιος άλλος που θα την πάρει....

 

και υπαρχει στα σιγουρα?

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την custom blue έκδοση, όμορφη είναι αλλά της λείπουν πολλά. την άλλη βδομάδα θα την έχω και εγώ αυτην την έκδοση να δώ απο περιέργια πως δυνάμωσε το wifi και πως πέρασε το hand writing...
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τα καλά νέα για το κρ@κινγκ συνεχίζονται! Ένας χρήστης κατάφερε και πέρασε handwriting στην v10p_00! Μένει να μας πεί πως το έκανε:lol: Επίσης το "πρώτο" firmware που περιμέναμε γνωστό ως LG S-Class Enchaments, κυκλοφόρησε αλλά ζητάει "πολλά" ο τύπος για να το πάρουμε... anyway κατάφερα επιτέλους να τελειώσω την έκδοση μου και θα την ποστάρω όταν πάω σπίτι, καλή συνέχεια και keep up the good work!! ;)

 

Δωστε κανα λινκ ρε παιδια για την εκδοση αυτη !!!!!

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δωστε κανα λινκ ρε παιδια για την εκδοση αυτη !!!!!

 

δεν την έχει κανείς ακόμα... ο πρώτος που θα την έχει δεν νομίζω να την μοιραστεί με κανέναν...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

δεν την έχει κανείς ακόμα... ο πρώτος που θα την έχει δεν νομίζω να την μοιραστεί με κανέναν...

 

Δεν εννοω λινκ για κατεβασμα αυτο καταλαβα οτι δεν υπαρχει λινκ απο εκει που βλεπετε οτι βγηκε !!

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω λινκ για κατεβασμα αυτο καταλαβα οτι δεν υπαρχει λινκ απο εκει που βλεπετε οτι βγηκε !!

 

Στη συγκεκριμενη σελιδα υπαρχει ενα point system και για να κατεβασεις πρεπει να μαζεψεις καποιους ποντους κλικαροντας πανω σε κατι διαφιμισεις.Μπορεις βεβαια και να πληρωσεις με πιστωτικη και να μαζεψεις τους ποντους πιο γρηγορα.Ειχα γινει και γω μελος εκει αλλα το ολο συστημα το θεωρω μ.....κια και δεν προκειται να ασχοληθω.Κανεις δεν εχει παρει τα δικαιωματα απο την LG για να σπασει το λογισμικο και να βγαλει λεφτα απο αυτο.Την εκδοση που εφτιαξε ο τυπος επρεπε να κανει 2 πραγματα:1)Να την κρατησει για τον εαυτο του 2)να την δωσει δωρεαν στον κοσμο,οπως εχουμε κανει ολοι μας.Ουσιαστικα προσπαθει να βγαλει λεφτα απο κατι που δεν του ανηκει, το S-Class ανηκει στην LG και σε κανεναν αλλο.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμενη σελιδα υπαρχει ενα point system και για να κατεβασεις πρεπει να μαζεψεις καποιους ποντους κλικαροντας πανω σε κατι διαφιμισεις.Μπορεις βεβαια και να πληρωσεις με πιστωτικη και να μαζεψεις τους ποντους πιο γρηγορα.Ειχα γινει και γω μελος εκει αλλα το ολο συστημα το θεωρω μ.....κια και δεν προκειται να ασχοληθω.Κανεις δεν εχει παρει τα δικαιωματα απο την LG για να σπασει το λογισμικο και να βγαλει λεφτα απο αυτο.Την εκδοση που εφτιαξε ο τυπος επρεπε να κανει 2 πραγματα:1)Να την κρατησει για τον εαυτο του 2)να την δωσει δωρεαν στον κοσμο,οπως εχουμε κανει ολοι μας.Ουσιαστικα προσπαθει να βγαλει λεφτα απο κατι που δεν του ανηκει, το S-Class ανηκει στην LG και σε κανεναν αλλο.

 

συμφωνω απολυτα......

Link to comment
Share on other sites

3825/4500 points έχω και ο μόνος λόγος που θέλω αυτό το firmware είναι για να δω κατα πόσο ισχύουν όλα αυτά που λέει, ουσιαστικά τζάμπα θα το πάρω αφού το μόνο που κάνω είναι να κλικάρω κατι διαφημίσεις.. αν και το θεωρώ και εγώ ελεεινό. Να είστε σίγουροι πως θα το μοιραστώ το firmware μαζί σας ;) σσσσσσσσσσσσσσ:ninja::ninja:
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

3825/4500 points έχω και ο μόνος λόγος που θέλω αυτό το firmware είναι για να δω κατα πόσο ισχύουν όλα αυτά που λέει, ουσιαστικά τζάμπα θα το πάρω αφού το μόνο που κάνω είναι να κλικάρω κατι διαφημίσεις.. αν και το θεωρώ και εγώ ελεεινό. Να είστε σίγουροι πως θα το μοιραστώ το firmware μαζί σας ;) σσσσσσσσσσσσσσ:ninja::ninja:

Χαρά στο κουράγιο σου. Άντε να δούμε θα είναι τίποτα ή απλά μια κοροϊδία και θα είναι σαν τα υπόλοιπα custom frimware (αν και πιστεύω το 2ο θα είναι...)

Link to comment
Share on other sites

3825/4500 points έχω και ο μόνος λόγος που θέλω αυτό το firmware είναι για να δω κατα πόσο ισχύουν όλα αυτά που λέει, ουσιαστικά τζάμπα θα το πάρω αφού το μόνο που κάνω είναι να κλικάρω κατι διαφημίσεις.. αν και το θεωρώ και εγώ ελεεινό. Να είστε σίγουροι πως θα το μοιραστώ το firmware μαζί σας ;) σσσσσσσσσσσσσσ:ninja::ninja:

 

ετσι 8α επρεπε να κανει κι αυτος που το εχει....

Link to comment
Share on other sites

το firmware βγήκε και είναι v10p_00.

 

Cube Faces Custom Images

- Cube Faces Colors

- Top Menu GD900 Interface

- Special Icons Press Effect

- Custom Battery Indicator

- Battery Color Indications

- Wi-Fi Color Indications

- Contacts Icons Colorised

- Dock Icons Enhanced

- Dock Icons Reflection

- Dock Icons Shadow

- Widgets Overlap Interface

- Slider LockScreen

- Slider Sensitivity Enhanced

- LockScreen Greyout Removed

- LockScreen Transparent

- Wallpaper View Enhanced

- Indicator List Enhanced

- Camera Shutter Sound Removed

- Java Full Accessibility

- Increased Ram Usage

- Faster Java Applications

- Extra Fonts Added

- Default Images Changed

- Default Sounds Changed

- Camera Quality Improved

- Video Camera Quality Improved

- Youtube Quality Improved

- V10P_00 Firmware Unlocked

 

όπως βλέπεται τα περισσότερα τα κάνουμε και μόνοι μας, αλλά μερικά όπως το youtube,camera,java speed, ram usage είναι τα ενδιαφέρον! Εκαναν καλή "μαγκιά" με τον τρόπο που περνάει το Firmware στο κινητό βάζωντας έναν δικό τους installer.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

το firmware βγήκε και είναι v10p_00.

 

Cube Faces Custom Images

- Cube Faces Colors

- Top Menu GD900 Interface

- Special Icons Press Effect

- Custom Battery Indicator

- Battery Color Indications

- Wi-Fi Color Indications

- Contacts Icons Colorised

- Dock Icons Enhanced

- Dock Icons Reflection

- Dock Icons Shadow

- Widgets Overlap Interface

- Slider LockScreen

- Slider Sensitivity Enhanced

- LockScreen Greyout Removed

- LockScreen Transparent

- Wallpaper View Enhanced

- Indicator List Enhanced

- Camera Shutter Sound Removed

- Java Full Accessibility

- Increased Ram Usage

- Faster Java Applications

- Extra Fonts Added

- Default Images Changed

- Default Sounds Changed

- Camera Quality Improved

- Video Camera Quality Improved

- Youtube Quality Improved

- V10P_00 Firmware Unlocked

 

όπως βλέπεται τα περισσότερα τα κάνουμε και μόνοι μας, αλλά μερικά όπως το youtube,camera,java speed, ram usage είναι τα ενδιαφέρον! Εκαναν καλή "μαγκιά" με τον τρόπο που περνάει το Firmware στο κινητό βάζωντας έναν δικό τους installer.

 

μπορεις να την ανεβασεις στο forum?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να την ανεβασεις στο forum?

 

δεν την έχω ακόμα, βασικά την έχω στο pc αλλα θέλει licence key. Στο forum δεν θα την ανεβάσω μη παραβιάσουμε και τα "δικαιώματα" (και καλα!) τους. Θα πάρω αυτά τα στοιχεία που δεν έχουμε και θα τα μοιραστώ σύντομα...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

δεν την έχω ακόμα, βασικά την έχω στο pc αλλα θέλει licence key. Στο forum δεν θα την ανεβάσω μη παραβιάσουμε και τα "δικαιώματα" (και καλα!) τους. Θα πάρω αυτά τα στοιχεία που δεν έχουμε και θα τα μοιραστώ σύντομα...

 

αν καταλαβα 8α παρατητησεις την εκδοση αυτη και 8α φτιακσεις μια δικια σου ιδια.......και απλα 8α την φλασαρουμε οπως μια αλλη εκδοση.....σωστα?

Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα 8α παρατητησεις την εκδοση αυτη και 8α φτιακσεις μια δικια σου ιδια.......και απλα 8α την φλασαρουμε οπως μια αλλη εκδοση.....σωστα?

 

θα ανεβάσω τα αρχεία για να τα περάσετε στο κινητό σας, δεν ασχολούμε με δικό μου firmware αυτον τον καιρο επειδή δεν χρησιμοποιώ το αρένα και πολύ λογο του ότι χρειάζομαι μπαταρία για τηλέφωνα και δεν αντεχει το αρενα.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ισχύουν όλα οσα λέει η λίστα ότι υπάρχουν...;

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...